´´YATIRIMCININ SIKINTILARINI ASGARİ SEVİYEYE İNDİRECEĞİZ”
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, yatırımcıların desteklenmesi ve karşılaştıkları sıkıntıların asgariye indirilmesi için çalışacaklarını ve mücadelelerini bu yönde sürdüreceklerini söyledi.
Tarih: 15.4.2018 21:52:16/ 230okunma / 0yorum

Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama Genel Müdürü Mehmet Yurdakul Şahin ve beraberindeki uzmanlar tarafından Muş Ticaret ve Sanayi Odası 15 Temmuz Milli İrade Meclis Salonunda bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, “1 Nisan’da yapılan Muş Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri sonucunda bizi tercih eden üyelerimize ve başkanlık ve yönetim kurulu seçimlerinde bize oy veren meclis üyelerimize bugünkü ilk toplantımızda teşekkür ederek konuşmama başlamak istiyorum. Burada bizlerle birlikte olan Teşvik Uygulama Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Yurdal Şahin ve Ekonomi Bakanlığımızın çok değerli uzmanları ilimize ve odamıza hoş geldiniz. Bugün yapılacak olan bu bilgilendirme toplantısının ilimize ve siz değerli üyelerimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Ekonomi Bakanlığı’nın yürütmüş olduğu çalışmalar, destekler ve yatırım teşvik uygulamaları hakkında yapılacak olan bu bilgilendirmenin önemli bir ihtiyaç olduğunu ifade eden Koç, “Çünkü teşvik uygulamalarında ve desteklere erişimde ilimizde ciddi zorluklar yaşanmaktadır. Yatırımcılarımızın yaşamış olduğu bu zorlukların aşılmasında Sayın Genel Müdürümüzden ayrıca destek bekliyoruz.

Hükümetimiz tarafından uygulanan bu teşvik ve destekler bölgemizde ve ilimizde yatırım ortamının geliştirilmesine ciddi katkı sağlayacaktır.

Muş Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu bilgilendirme toplantılarını önemsiyoruz. Üyelerimizin daha fazla donanıma sahip olması için biz de üzerimize düşeni yapacağız. Türkiye’nin dört bir tarafına eşit olarak sunulacak olan destekler ile Muş gibi dezavantajlı bölgelere sunulacak olan fırsatlardan veya desteklerden maksimum düzeyde istifade etmeyi planlıyoruz. Henüz ayağımızın tozuyla başlamış olduğumuz bu görevde öncelikli hedefimiz; üyelerimizin teşvik, destek ve finansa erişimde bilgi ve beceriye sahip olmalarını sağlamaktır” diye konuştu.

MUŞ TSO üyelerinin daha fazla yatırım yapmaları için çaba sarf edeceklerini de sözlerine ekleyen Koç, “Muş’taki tüccar ve sanayicilerimizin ne derece cesaretli olduklarını biliyoruz. Türkiye’nin çeşitli illerinde ciddi yatırımlar yapan tüccar ve sanayicilerimizi önümüzdeki dönemde ilimize davet edip bu teşvik ve desteklerden de faydalanarak yatırım yapmalarını sağlamayı amaçlıyoruz.

Dün itibariyle kesinleşen seçim kararından hemen sonra göreve başladık ve böyle bir toplantının olduğunu öğrenmekten de memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum.  Çok fazla uzatmadan sözü Genel Müdürümüze ve uzmanlarımıza bırakıyor, hepinize Muş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu adına saygılarımı sunar, katılımınızdan dolayı teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Daha sonra Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama Genel Müdürü Mehmet Yurdakul Şahin Kürsüye geldi. Muş ve Bitlis’te yapılan görüşmeler ve çalışmalar hakkında bilgiler aktaran Şahin, yatırımcılar için ne yapabiliriz, nasıl destek sağlayabiliriz gibi sorunları ortadan kaldırmayı hedeflediklerini söyledi. Toplantıda bakanlık uzmanları konuyla ilgili teknik bilgiler aktardılar.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TSO BAŞKANI KOÇ´TAN GÜNDEME İLİŞKİN AÇIKLAMALAR
TSO BAŞKANI KOÇ´TAN GÜNDEME İLİŞKİN AÇIKLAMALAR
Döviz kurlarındaki artıştan dolayı müteahhitlerin yaşadığı sorunlara değinen Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (MUŞ TSO) Erdal Koç, fiyat farkının ödenmesi kamuya iş yapan müteahhitlerin ciddi sıkıntılardan kurtulmasına vesile olacağını kaydetti.
MTSO´DAN ENFLASYONLA MÜCADELEYE DESTEK
MTSO´DAN ENFLASYONLA MÜCADELEYE DESTEK
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, Enflasyonla Mücadele Programına tam destek verdi. Ülkenin içinden geçtiği durumun önemli olduğunu ve herkesin aynı hassasiyetle davranması gerektiğini belirten Koç, üyelerle birlikte el ele vererek bu zorlu süreçten çıkacaklarını kaydetti.
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI´NDAN VALİLİKLERE STOKÇULUK VE FAHİŞ FİYAT TALİMATI
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI´NDAN VALİLİKLERE STOKÇULUK VE FAHİŞ FİYAT TALİMATI
İçişleri Bakanlığı, kurda yaşanan dalgalanmadan yararlanarak stokçuluk yapan ve fiyatlarını fahiş şekilde artıran işletmelere karşı harekete geçti. Bakan Süleyman Soylu imzasıyla 81 il valiliğine gönderilen genelgeyle bu konuda gerekenin yapılması talimatı verildi.
MUŞ TEKSTİLDE DÜNYAYA AÇILDI
MUŞ TEKSTİLDE DÜNYAYA AÇILDI
Muş´ta Doğu Anadolu Kalkınma Ajansının (DAKA) desteğiyle kurulan tekstil firması, ürünlerini Avrupa ülkeleri başta olmak üzere, Japonya, Çin, Hindistan ve Pakistan´a ihraç ediyor.
TSO BAŞKANI KOÇ, BANKA MÜDÜRLERİ İLE BULUŞTU
TSO BAŞKANI KOÇ, BANKA MÜDÜRLERİ İLE BULUŞTU
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (MUŞ TSO) Erdal Koç, nefes kredisiyle ilgili olarak banka müdürleriyle kahvaltıda bir araya geldi. Banka müdürlerinin nefes kredisi konusunda hassasiyet göstermesi ve başvuruda bulunan üyelerin işlemlerini kısa sürede tamamlaması için ortaklaşa çalışmalar yapacaklarını kaydetti.
KONUTTA İNDİRİM KAMPANYASI
KONUTTA İNDİRİM KAMPANYASI
Konutta indirim kampanyası Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteğiyle hazırlanan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum´un katılımıyla gerçekleştirilen toplantı kapsamında başladı. Kampanyada faiz oranı yüzde 0.98´e çekildi. 31 Ekim´e kadar sürecek kampanyaya 100 bin konut dahil
İŞ KURANA 50 BİN TL HİBE, 100 BİN TL FAİZSİZ KREDİ VERİLECEK
İŞ KURANA 50 BİN TL HİBE, 100 BİN TL FAİZSİZ KREDİ VERİLECEK
İş kurana ve işini büyütmek isteyene devletten 150 bin liraya kadar destek var. Desteğin 50 bin lirası karşılıksız yani hibe, 100 bin lirası ise faizsiz kredi olarak veriliyor.
İŞ KURAN GENCE 8 BİN 402 LİRA
İŞ KURAN GENCE 8 BİN 402 LİRA
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından genç girişimcilere verilecek olan prim teşviklerinin ayrıntıları belli oldu.
KOSGEB´DEN YENİ GİRİŞİMCİ DESTEĞİ
KOSGEB´DEN YENİ GİRİŞİMCİ DESTEĞİ
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Muş İl Müdürü Kenan Mergen, ekonomik kalkınma ve istihdam sorununun çözümü için uygulamaya geçirdiği Girişimcilik Destek Programı kapsamında yeni girişimcilik dest
DOLAR
5.3141
EURO
6.0263
Muş Durumu

İnsanlara akılları ölçüsünde söz söyleyiniz.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu