ÜNİVERSİTEDEN YENİ BİR BÖLÜM MÜJDESİ DAHA
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sağlık Yüksekokulu bünyesinde Sosyal Hizmet Bölümü açılmasına dair karar, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu tarafından onaylandı.
Tarih: 15.3.2018 19:34:27/ 100okunma / 0yorum

29 Mayıs 2007 tarihinde kurulan ve bu yıl 11. yaşını kutlamaya hazırlanan Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) ardı ardına müjdeli haberler gelmeye devam ediyor. Sağlık Yüksekokulumuz bünyesinde Sosyal Hizmet Bölümü açılmasına dair karar, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu tarafından onaylandı.

Üniversite rektörlüklerinin, üniversiteleri bünyesinde bölüm, anabilim dalı, bilim dalı açılması konusundaki teklifleri 07.03.2018 tarihli YÖK Yürütme Kurulu toplantısında incelendi. Söz konusu toplantıda, 2547 Sayılı Kanun'un 2880 Sayılı Kanun'la değişik 7/d-2 maddesi ile 2809 sayılı Kanun'un 3. maddesi uyarınca karara bağlanmış olup açılması uygun görülen bölümler arasında, Muş Alparslan Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Sosyal Hizmet Bölümü de yer alıyor.

“BÖLÜM MEZUNLARI SOSYAL POLİTİKALARIN UYGULANMASINA KATKIDA BULUNACAKLARDIR”

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hanifi Körokoca, yeni bölümün Muş’a hayırlı olmasını diledi. Bölümün son derece önemli olduğunu ifade eden Körokoca, sözlerini şöyle sürdürdü: “Günümüzde ne yazık ki cinsiyet ayrımcılığı, madde bağımlılığı, yoksulluk, ruhsal sorunlar, yaşlılık, engellilik, aile içi problemler ve aile içi şiddet son derece yaygınlaştı. Sokak çocukları ve kimsesizler, suça ve şiddete yönelme, eğitimde görülen problemler, çevresel problemler, kapsamlı bir sağlık hizmeti sunumuna yönelik problemler, iş hayatındaki problemler gibi oldukça kapsamlı sosyal sorunlarla karşı karşıyayız.

Dünya Sağlık Örgütü sağlığı, sadece hastalık veya sakatlığın olmaması değil, fiziksel, ruhsal ve sosyal yönden tam bir iyilik hâli, şeklinde tanımlamaktadır. Bu tanımdan da anlaşılacağı üzere sosyal yönden de tam bir iyilik halini sağlamaya yönelik çalışacak uzmanlara ihtiyaç vardır. YÖK tarafından Sağlık Yüksekokulumuz bünyesinde açılması onaylanan Sosyal Hizmet Bölümünden sosyal çalışmacı unvanı ile mezun olacak öğrenciler; insani ve toplumsal gelişme için sosyal adaletin ve insan sağlığının gelişimine katkıda bulunarak, sosyal kurumların işlerliğine ve sosyal politikaların uygulanmasına katkıda bulunacaklardır. Sosyal Hizmet Bölümümüzün açılmasına vesile olan Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’a teşekkür eder, yeni bölümümüzün Muş’umuza ve üniversitemize hayırlı olmasını dilerim.”

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUŞ´TA İKİ ÇOCUKTAN BİRİ LİSEYE GİDEMİYOR
MUŞ´TA İKİ ÇOCUKTAN BİRİ LİSEYE GİDEMİYOR
Eğitim İzleme Raporu 2017-18, sayılarla eğitimde genel tabloyu gösterdi. Okullulaşma oranı lise düzeyinde yüzde 83,6. Bu oran, Muş´ta yüzde 51, Ağrı´da yüzde 53,5. Türkiye´de örgün eğitimde olması gerekirken açıköğretimde okuyan öğrenci sayısı 332 bin 956
UĞUR LİSESİNDEN KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ
UĞUR LİSESİNDEN KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ
Özel Muş Uğur Lisesi öğrencilerinin katılımıyla kan bağışı programı gerçekleşti. Düzenlenen kan bağışı programında Kızılay Genel Sorumlusu İsmail Çelik öğrenciler bilgilendirildi.
MŞÜ´DE ÜÇ YENİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI
MŞÜ´DE ÜÇ YENİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Bölgeye üç yeni yüksek lisans programı daha kazandırdı
BAKAN YARDIMCISI AKSU´DAN MUŞ BELEDİYESİ´NE ZİYARET
BAKAN YARDIMCISI AKSU´DAN MUŞ BELEDİYESİ´NE ZİYARET
Çeşitli temaslarla da bulunmak için Muş´a gelen Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, Muş Belediyesi´ni ziyaret etti
REKTÖR POLAT MŞÜ´DE DİJİTAL DÖNÜŞÜM VİZYONUNU ANLATTI
REKTÖR POLAT MŞÜ´DE DİJİTAL DÖNÜŞÜM VİZYONUNU ANLATTI
Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat: "Üniversitemizi Dijital Çağa Taşıma Noktasında En Büyük Güvencemiz Kaliteli Akademik ve İdari Personelimizdir."
MŞÜ PERSONELİNE BİLGİSAYAR EĞİTİMİ
MŞÜ PERSONELİNE BİLGİSAYAR EĞİTİMİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Personeline Bilgisayar Ofis Programları Konusunda Eğitim veriliyor.
MŞÜ´nün minik laleleri robotik kodlama ve işaret dili eğitimi alıyor
MŞÜ´nün minik laleleri robotik kodlama ve işaret dili eğitimi alıyor
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Minik Laleler Kreş ve Anaokulu (MİLA) öğrencileri ders programına eklenen iki yeni alanda eğitim almaya başladı.
UĞUR LİSESİNDEN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK
UĞUR LİSESİNDEN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK
Özel Muş Uğur Lisesi, Organ Bağışı Farkındalık Haftası etkinlikleri düzenlendi
İL GENELİNDE BEYAZ BAYRAK ALAN OKULLAR BELGELERİNİ ALDI
İL GENELİNDE BEYAZ BAYRAK ALAN OKULLAR BELGELERİNİ ALDI
Nusret Sarman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda, 2017-2018 eğitim öğretim yılının I. Döneminde “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan okullara Beyaz Bayrakları törenle verildi.
DOLAR
5.2810
EURO
6.0289
Muş Durumu

Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi.

Kanuni Sultan Süleyman
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu