ÜNİVERSİTEDEN YENİ BİR BÖLÜM MÜJDESİ DAHA
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sağlık Yüksekokulu bünyesinde Sosyal Hizmet Bölümü açılmasına dair karar, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu tarafından onaylandı.
Tarih: 15.3.2018 19:34:27/ 188okunma / 0yorum

29 Mayıs 2007 tarihinde kurulan ve bu yıl 11. yaşını kutlamaya hazırlanan Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) ardı ardına müjdeli haberler gelmeye devam ediyor. Sağlık Yüksekokulumuz bünyesinde Sosyal Hizmet Bölümü açılmasına dair karar, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu tarafından onaylandı.

Üniversite rektörlüklerinin, üniversiteleri bünyesinde bölüm, anabilim dalı, bilim dalı açılması konusundaki teklifleri 07.03.2018 tarihli YÖK Yürütme Kurulu toplantısında incelendi. Söz konusu toplantıda, 2547 Sayılı Kanun'un 2880 Sayılı Kanun'la değişik 7/d-2 maddesi ile 2809 sayılı Kanun'un 3. maddesi uyarınca karara bağlanmış olup açılması uygun görülen bölümler arasında, Muş Alparslan Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Sosyal Hizmet Bölümü de yer alıyor.

“BÖLÜM MEZUNLARI SOSYAL POLİTİKALARIN UYGULANMASINA KATKIDA BULUNACAKLARDIR”

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hanifi Körokoca, yeni bölümün Muş’a hayırlı olmasını diledi. Bölümün son derece önemli olduğunu ifade eden Körokoca, sözlerini şöyle sürdürdü: “Günümüzde ne yazık ki cinsiyet ayrımcılığı, madde bağımlılığı, yoksulluk, ruhsal sorunlar, yaşlılık, engellilik, aile içi problemler ve aile içi şiddet son derece yaygınlaştı. Sokak çocukları ve kimsesizler, suça ve şiddete yönelme, eğitimde görülen problemler, çevresel problemler, kapsamlı bir sağlık hizmeti sunumuna yönelik problemler, iş hayatındaki problemler gibi oldukça kapsamlı sosyal sorunlarla karşı karşıyayız.

Dünya Sağlık Örgütü sağlığı, sadece hastalık veya sakatlığın olmaması değil, fiziksel, ruhsal ve sosyal yönden tam bir iyilik hâli, şeklinde tanımlamaktadır. Bu tanımdan da anlaşılacağı üzere sosyal yönden de tam bir iyilik halini sağlamaya yönelik çalışacak uzmanlara ihtiyaç vardır. YÖK tarafından Sağlık Yüksekokulumuz bünyesinde açılması onaylanan Sosyal Hizmet Bölümünden sosyal çalışmacı unvanı ile mezun olacak öğrenciler; insani ve toplumsal gelişme için sosyal adaletin ve insan sağlığının gelişimine katkıda bulunarak, sosyal kurumların işlerliğine ve sosyal politikaların uygulanmasına katkıda bulunacaklardır. Sosyal Hizmet Bölümümüzün açılmasına vesile olan Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’a teşekkür eder, yeni bölümümüzün Muş’umuza ve üniversitemize hayırlı olmasını dilerim.”

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YARIYIL TATİLİ BUGÜN BAŞLIYOR
YARIYIL TATİLİ BUGÜN BAŞLIYOR
Yaklaşık üç buçuk ay süren eğitim-öğretim döneminin ardından öğrenciler bugün karnelerini alarak iki haftalık yarıyıl tatiline başlıyorlar
MÜDÜR İLCİ´DEN YARIYIL TATİLİ TAVSİYESİ
MÜDÜR İLCİ´DEN YARIYIL TATİLİ TAVSİYESİ
Bugün sona erecek olan 2018-2019 eğitim-öğretim yılının birinci dönemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, birinci dönemi dolu dolu geçirdiklerini belirterek, yarıyıl tatiline giren öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu.
EĞİTİME 1 GÜNLÜK KAR ENGELİ
EĞİTİME 1 GÜNLÜK KAR ENGELİ
Dünden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle muş Valiliği tarafından eğitime bir gün ara verildiği açıklandı.
MÜHENDİSLİK ÖĞRENCİLERİ PROJELERİNİ SERGİLENDİ
MÜHENDİSLİK ÖĞRENCİLERİ PROJELERİNİ SERGİLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan projeler ergilendi.
EĞİTİME KAR ENGELİ
EĞİTİME KAR ENGELİ
Muş´ta olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime bugün ara verildi
ZİRAAT MÜHENDİSLERİ BİTKİ BESLEME VE GÜBRELEME TEKNİKLERİ OTURUMU YAPILDI
ZİRAAT MÜHENDİSLERİ BİTKİ BESLEME VE GÜBRELEME TEKNİKLERİ OTURUMU YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Uygulamalı Bilimler Fakültesi (UBF) ve Muş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle sürdürülen Ziraat Mühendislerine yönelik teknik eğitim programının dördüncü oturumunu yaptı.
MUŞ STEM MERKEZİ AÇILDI
MUŞ STEM MERKEZİ AÇILDI
Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Muş Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik (STEM) Eğitimleri kapsamında kodlama merkezinde öğretmenlerle bir araya gelerek kursun açılışını yaptı
SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI
SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) tarafından verilen farklı eğitim programlarını tamamlayan 180 kişinin sertifika töreni, Sabahattin Zaim Konferans Salonunda yapıldı.
MŞÜ´DE BİR ULUSLARARASI SEMPOZYUM DAHA
MŞÜ´DE BİR ULUSLARARASI SEMPOZYUM DAHA
Muş Alparslan Üniversitesi´nde (MŞÜ) "İslâm Düşüncesinde Eleştiri Kültürü ve Tahammül Ahlâkı" konulu uluslararası sempozyum düzenlenecek
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
Muş Durumu

"Yenileceğinden korkan, daima yenilir."

YILDIRIM BEYAZIT
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu