ÜNİVERSİTEDEN YENİ BİR BÖLÜM MÜJDESİ DAHA
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sağlık Yüksekokulu bünyesinde Sosyal Hizmet Bölümü açılmasına dair karar, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu tarafından onaylandı.
Tarih: 15.3.2018 19:34:27/ 60okunma / 0yorum

29 Mayıs 2007 tarihinde kurulan ve bu yıl 11. yaşını kutlamaya hazırlanan Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) ardı ardına müjdeli haberler gelmeye devam ediyor. Sağlık Yüksekokulumuz bünyesinde Sosyal Hizmet Bölümü açılmasına dair karar, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu tarafından onaylandı.

Üniversite rektörlüklerinin, üniversiteleri bünyesinde bölüm, anabilim dalı, bilim dalı açılması konusundaki teklifleri 07.03.2018 tarihli YÖK Yürütme Kurulu toplantısında incelendi. Söz konusu toplantıda, 2547 Sayılı Kanun'un 2880 Sayılı Kanun'la değişik 7/d-2 maddesi ile 2809 sayılı Kanun'un 3. maddesi uyarınca karara bağlanmış olup açılması uygun görülen bölümler arasında, Muş Alparslan Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Sosyal Hizmet Bölümü de yer alıyor.

“BÖLÜM MEZUNLARI SOSYAL POLİTİKALARIN UYGULANMASINA KATKIDA BULUNACAKLARDIR”

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hanifi Körokoca, yeni bölümün Muş’a hayırlı olmasını diledi. Bölümün son derece önemli olduğunu ifade eden Körokoca, sözlerini şöyle sürdürdü: “Günümüzde ne yazık ki cinsiyet ayrımcılığı, madde bağımlılığı, yoksulluk, ruhsal sorunlar, yaşlılık, engellilik, aile içi problemler ve aile içi şiddet son derece yaygınlaştı. Sokak çocukları ve kimsesizler, suça ve şiddete yönelme, eğitimde görülen problemler, çevresel problemler, kapsamlı bir sağlık hizmeti sunumuna yönelik problemler, iş hayatındaki problemler gibi oldukça kapsamlı sosyal sorunlarla karşı karşıyayız.

Dünya Sağlık Örgütü sağlığı, sadece hastalık veya sakatlığın olmaması değil, fiziksel, ruhsal ve sosyal yönden tam bir iyilik hâli, şeklinde tanımlamaktadır. Bu tanımdan da anlaşılacağı üzere sosyal yönden de tam bir iyilik halini sağlamaya yönelik çalışacak uzmanlara ihtiyaç vardır. YÖK tarafından Sağlık Yüksekokulumuz bünyesinde açılması onaylanan Sosyal Hizmet Bölümünden sosyal çalışmacı unvanı ile mezun olacak öğrenciler; insani ve toplumsal gelişme için sosyal adaletin ve insan sağlığının gelişimine katkıda bulunarak, sosyal kurumların işlerliğine ve sosyal politikaların uygulanmasına katkıda bulunacaklardır. Sosyal Hizmet Bölümümüzün açılmasına vesile olan Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’a teşekkür eder, yeni bölümümüzün Muş’umuza ve üniversitemize hayırlı olmasını dilerim.”

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NÜN KİTAP OKUMA PROJESİ BAŞLIYOR
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NÜN KİTAP OKUMA PROJESİ BAŞLIYOR
Muş Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, yeni eğitim sezonu ile birlikte okul aile ve çocuk üçgeninde yeni bir projeye imza atılacağını söyledi.
“KAPSAYICI EĞİTİM SEMİNERİ” DÜZENLENDİ
“KAPSAYICI EĞİTİM SEMİNERİ” DÜZENLENDİ
Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Muş Türk Telekom İlkokulu/Ortaokulundaki “Kapsayıcı Eğitim Semineri” Çalışmalarına katıldı.
VARTO VE BULANIK MESLEK YÜKSEKOKULLARI EĞİTİME HAZIR
VARTO VE BULANIK MESLEK YÜKSEKOKULLARI EĞİTİME HAZIR
İlk öğrencilerini bu sene kabul eden Varto ve Bulanık Meslek Yüksekokullarında (MYO), 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak yeni akademik yıl için son hazırlıklar tamamlandı. Varto MYO öğrencileri bu sene, Külliyede öğrenim görecek.
MUŞVAK´TAN MUŞLU ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS MÜJDESİ
MUŞVAK´TAN MUŞLU ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS MÜJDESİ
Muş Eğitim ve Kalkındırma Vakfı (MUŞVAK), kendisi, annesi ya da babası Muşlu olan lisans öğrencilerine burs veriyor
VELİLERİ OKUL TELAŞI SARDI
VELİLERİ OKUL TELAŞI SARDI
Okulların 17 Eylül´de açılacak olmasıyla birlikte velileri alışveriş telaşı sardı. Defterden kitaba, giyimden ayakkabıya kadar yapılacak okul alışverişinin ekonomiye 2,5 milyar dolarlık canlılık getirmesi beklenirken, veliler de en az 350 liralık bir masrafı üstlenmek zorunda kalacak.
KYK YURT BAŞVURULARI 10 EYLÜL´DE SONA ERİYOR
KYK YURT BAŞVURULARI 10 EYLÜL´DE SONA ERİYOR
Milyonlarca öğrenci üniversiteli olmanın heyecanını yaşarken, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu da yeni eğitim-öğretim yılı için yurt başvurularını alıyor. 3 Eylül Pazartesi günü başlayan KYK yurt başvuruları, geçmiş yıllarda olduğu gibi yine e-Devlet üzerinden alınıyor ve 10 Eylül Pazartesi günü saat 23.59´da sona eriyor.
YENİ ÖĞRENCİLERİN KAYIT SÜRECİ DEVAM EDİYOR
YENİ ÖĞRENCİLERİN KAYIT SÜRECİ DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesinde, 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonucu kayıt süreci devam ediyor
MŞÜ YENİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT DUYURUSU YAYINLADI
MŞÜ YENİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT DUYURUSU YAYINLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile üniversite kayıt işlemleri hakkında internet sitesinden bir duyuru yayınladı.
MŞÜ YAZ OKULU EĞİTİMCİLERİ TEŞEKKÜR BELGELERİNİ ALDI
MŞÜ YAZ OKULU EĞİTİMCİLERİ TEŞEKKÜR BELGELERİNİ ALDI
Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer, MŞÜ Yaz Okulunda görev alan eğitmenlere Teşekkür Belgesi takdim etti
DOLAR
5.6134
EURO
6.4316
Muş Durumu

Verdiğini hatırlayan ve kalbinden geçiren kimse seha (cömertlik) ismine layık değildir..

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu