İKİNCİ DÖNEM OKUL TEMSİLCİLERİ İLE TOPLANTI YAPILDI
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Muş Şube Başkanlığı 2. Dönem okul temsilcileri toplantısı yapıldı
Tarih: 8.4.2018 12:37:45/ 86okunma / 0yorum

Atatürk Parkı'nda düzenlenen toplantıya Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mahir Barışan, onursal başkan Bayram Güler, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Muş Temsilcisi Hasan Konuşuk, Eğitim-Bir-Sen eski başkanlarından Hayrettin Çetin ile yönetim kurulu üyeleri ve okul temsilcileri katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Şube Başkanı Mahir Barışan, Türkiye'nin en büyük teşkilatı olarak 1992 yılında çıktıkları yolda, şimdiye kadar kendilerine dayatılanları kabul etmediklerini söyledi. Kendilerine, sosyal, ekonomik, siyasi ve kültürel alanda dayatılan ve en iyisi diye yutturulmaya çalışılan hiçbir sistemi kabul etmediklerini belirterek yola revan olduklarını hatırlatan Başkan Barışan, "Yedi güzel adamdan birisi olan Erdem Beyazıt şunu der 'Daha iyisi var her zaman/ Sınırı yok mükemmele varmanın/ Zaman ne getirir bilinmez ama/Daha iyi olmalıyız yarın', bizde 2017 Mayıs Mutabakatında 3 bin 71 üye hedefimizi yakalamıştık. Bu yıl giden 653 üyemizin yerine yenilerini saflarımıza kattığımız gibi 4 bin 71 üye hedefimize emin adımlarla sizin sayenizde, sizlerle beraber daha iyisini yakalamak için koşmaya devam edeceğiz" dedi.

"Bundan 26. Yıl önce çağın soylusu 'ona binlerce selam olsun' çağı kurtarmanın eylemidir, çağ dışı kalan ilgimiz bizim' diyerek ve yine 'umut bir tohumsa kefen zarında gün olur fışkırır bir orman olur 'diyerek bu günü bu anı tarif etmişti" diyen Barışan sözlerini şöyle sürdürdü, "Gerçekten iyiliği önceleyen 'ortak iyiliği ' yakalamaya çalışan Hilfulfudul örnekliğindeki bu teşkilat şu anda Türkiye'de 500 bine doğru yol alırken Muş'ta da 4 bin 71 hedefine emin adımlarla yürüyor. Sendikalı demek demokraside bana dayatılanı kabul etmiyorum demektir. Bundan 200 yıl önce emperyal ve Siyonist güçler bize, kendilerine reva görmedikleri sistemleri biz değerlerimizden ve medeniyet havzamızdan uzaklaşalım diye dayatarak bizi birbirimize düşürerek geri kalmamıza ve gönül coğrafyamızla bağlarımızı kopartmaya çalıştılar ve maalesef aynı entrika, aynı politika bugün farklı bir şekilde, farklı bir senaryo ile değişik adlar altında cereyan etmeye devam ediyor. Onun için uyanık olmalıyız. Madem oyunun kurallarını onlar belirlemiş, o halde biz de medeniyet tasavvurumuzla, yüz yılları kuşatan köklü geleneğimizle, onların kurdukları bu tuzakları Müslüman ferasetiyle bozacağız. Onun için bu teşkilat büyüdükçe birilerinin uykuları kaçıyor. Çünkü biz insanlığa kötülük aşılayan bütün sistemleri bir, bir deşifre ediyor ve paradigma değişikliğini gerçekleştiriyoruz."

Sendikacılığın önemine vurgu yapan Barışan, "Konuşmamın başında belirttiğim gibi, evet sendikalı demek bana dayatılanı kabul etmiyorum demektir. Kamu işvereni bize kendisini bağlamayan ve etkilemeyen yönetmelik ve mevzuatı dayattığında çalışma hayatımıza sınırlama getirdiğinde kendilerine şunları söyledik, bu uygulamalar sizce çok makul ve yerinde olabilir. Ama şu bilinmeli ki bu uygulamalar bizi mutsuz eden uygulamalardır. İşte biz, sizin cam fanus içerisinde, fildişi kulede hazırladığınız, 'biz yaptık oldu en iyisi budur' dediğiniz, emeği değersizleştiren, moral motivasyonumuzu sıfırlayan, vicdanımızı yaralayan bu uygulamaları kabul etmiyoruz demektir. Biz kendimizi iyi yetiştirmeliyiz, sendikamızın sitesini her gün ziyaret etmeliyiz, genel merkezimizce çıkartılan broşür, dergi bülten ve afişleri an be an takip edip kazanımlarımızdan haberdar olup yeterli bilgiyle donanıp muhatabımızı saflarımıza katmak için ikna edici bir dil kullanmalıyız. Bulunduğumuz mevki ve makamları birilerine zülüm etmek, ihtiras ve egolarımızı tatmin etmek amacıyla kullanmamalı bilakis esenlik ve fetih eksenli olarak kullanmalıyız. Çok çalışmalıyız, bulunduğumuz yerlerde en iyisi olmalıyız çünkü biz hayatın her alanında Müslüman'ca davranmalıyız. Müslüman da tembel olamayacağına göre o halde çalışkan olmaktan başka seçeneğimiz yok. Muhatabımızı en güzel öğütle çağırıp onlarla en güzel şekilde konuşacağız ki saflarımıza katalım. Bir aile olduğumuzu, olacağımızı en güzel şekilde ifade edelim. Şimdi hepinizden şu sözü almak istiyorum her bir temsilcimiz bir üye getirerek hedefimizi yakalamaya katkı sunacak" ifadelerini kullandı.

Eğitim-Bir-Sen'in sadece ücret ve özlük eksenli mücadele eden bir sendika olmadığının altını çizen Barışan, "Bizim aynı zamanda sosyal sorumluluklarımızda var bunlardan bir tanesi İHH ile beraber yürüttüğümüz 'Her sınıfın bir yetim kardeşi var' projesi. Gerçekten bu projeye önem veriyoruz. Şu anda İHH ile beraber ülke genelinde 10 bin, dünya genelinde 90 bin yetime bakıyoruz. Muş olarak baktığımız 19 yetimimiz var. bu sayı çok düşük bunu artırmalıyız" diye konuştu.

Başkan Barışan'ın konuşmasının ardından İHH İnsani Yardım Vakfı Muş Temsilcisi Hasan Konuşuk da, 'Her sınıfın Yetim Kardeşi Var 'projesi hakkında temsilcileri bilgilendirdi. Toplantı bazı okul temsilcilerinin görüş ve düşüncelerini belirtikten sonra sona erdi.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUŞ´TA İKİ ÇOCUKTAN BİRİ LİSEYE GİDEMİYOR
MUŞ´TA İKİ ÇOCUKTAN BİRİ LİSEYE GİDEMİYOR
Eğitim İzleme Raporu 2017-18, sayılarla eğitimde genel tabloyu gösterdi. Okullulaşma oranı lise düzeyinde yüzde 83,6. Bu oran, Muş´ta yüzde 51, Ağrı´da yüzde 53,5. Türkiye´de örgün eğitimde olması gerekirken açıköğretimde okuyan öğrenci sayısı 332 bin 956
UĞUR LİSESİNDEN KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ
UĞUR LİSESİNDEN KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ
Özel Muş Uğur Lisesi öğrencilerinin katılımıyla kan bağışı programı gerçekleşti. Düzenlenen kan bağışı programında Kızılay Genel Sorumlusu İsmail Çelik öğrenciler bilgilendirildi.
MŞÜ´DE ÜÇ YENİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI
MŞÜ´DE ÜÇ YENİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Bölgeye üç yeni yüksek lisans programı daha kazandırdı
BAKAN YARDIMCISI AKSU´DAN MUŞ BELEDİYESİ´NE ZİYARET
BAKAN YARDIMCISI AKSU´DAN MUŞ BELEDİYESİ´NE ZİYARET
Çeşitli temaslarla da bulunmak için Muş´a gelen Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, Muş Belediyesi´ni ziyaret etti
REKTÖR POLAT MŞÜ´DE DİJİTAL DÖNÜŞÜM VİZYONUNU ANLATTI
REKTÖR POLAT MŞÜ´DE DİJİTAL DÖNÜŞÜM VİZYONUNU ANLATTI
Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat: "Üniversitemizi Dijital Çağa Taşıma Noktasında En Büyük Güvencemiz Kaliteli Akademik ve İdari Personelimizdir."
MŞÜ PERSONELİNE BİLGİSAYAR EĞİTİMİ
MŞÜ PERSONELİNE BİLGİSAYAR EĞİTİMİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Personeline Bilgisayar Ofis Programları Konusunda Eğitim veriliyor.
MŞÜ´nün minik laleleri robotik kodlama ve işaret dili eğitimi alıyor
MŞÜ´nün minik laleleri robotik kodlama ve işaret dili eğitimi alıyor
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Minik Laleler Kreş ve Anaokulu (MİLA) öğrencileri ders programına eklenen iki yeni alanda eğitim almaya başladı.
UĞUR LİSESİNDEN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK
UĞUR LİSESİNDEN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK
Özel Muş Uğur Lisesi, Organ Bağışı Farkındalık Haftası etkinlikleri düzenlendi
İL GENELİNDE BEYAZ BAYRAK ALAN OKULLAR BELGELERİNİ ALDI
İL GENELİNDE BEYAZ BAYRAK ALAN OKULLAR BELGELERİNİ ALDI
Nusret Sarman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda, 2017-2018 eğitim öğretim yılının I. Döneminde “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan okullara Beyaz Bayrakları törenle verildi.
DOLAR
5.3611
EURO
6.0997
Muş Durumu

Bircok insan mutluluğu burnunun üstünde unuttuğu gözlük gibi etrafta arar.

Konfüçyus
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu