TÜBİTAK MUŞ BİRİNCİSİ FİNAL ORTAOKULU'NDAN
Muş Bilim Sanat Merkezinin TÜBİTAK işbirliğiyle yapmış olduğu Bilim Şenliğinde tüm okulların katılım gösterdi. Sergilenmeye hak kazanan 11 ortaokul arasından Fen ve Teknoloji Öğretmeni Özel Muş Final Ortaokulu Öğretmeni Hilal Özkan Bürkük'ün aylarca
Tarih: 7.4.2017 17:06:50/ 277okunma / 0yorum

Muş Bilim Sanat Merkezinin TÜBİTAK işbirliğiyle yapmış olduğu Bilim Şenliğinde tüm okulların katılım gösterdi. Sergilenmeye hak kazanan 11 ortaokul arasından Fen ve Teknoloji Öğretmeni Özel Muş Final Ortaokulu Öğretmeni Hilal Özkan Bürkük'ün aylarca süren Özerk Sandalye adlı proje çalışması tüm ortaokullar içerisinde birinci oldu

Yaptıkları Özerk Sandalye sunumu hakkında konuşma yapan Özel Muş Final ortaokulu Fen ve Teknoloji Öğretmeni Hilal Özkan Bürkük: Özerk sandalyemizi yapmamızın amacı öncelikle engelli bireylere yardımcı olmak. Bununla birlikte toplumdaki engelli bireylere bakış açısını düzeltmek. Engelli bireylere yardımda bulunmanın bir insani görevimiz olduğunun bilincine varmak. Son olarak tüketen bir toplum yerine üreten bir toplum olmamız gerektiğini aşılamak. Son zamanlarda gelişen teknolojiler karşısında kodlama derslerine verilmesi gereken önemin bir an önce verilmesini tüm ilgili ve yetkililere duyurmak. Teknolojik ürünleri tüketen değil üreten bir toplum olmamız gerektiği bilincine tüm toplumun varmasını sağlamak. Bu tarz derslerin ortaokul seviyesinden verilip öğrencilerin çekirdekten yetişip çok başarılı ve üreten bireyler olması yolunda ufuk açmak. Teknolojiyi bizi engelleyen bir araç olarak değil geliştiren araç olarak kullanmak. diye konuştu.

Muş Bilim Sanat Merkezi ile TÜBİTAK işbirliği sonucu il birincisi olmaya hak kazanan Özel Muş Final Ortaokulu Fen ve Teknoloji Öğretmeni Hilal Özkan Bürkük birinci olduğu proje ile ilgili şunları ifade etti: Bu çalışmayı yaparken yoğun bir tempo, azim ile inandığımız ve toplumsal farkındalık oluşturmak için engelli bireylerimizin toplumun onlara var olan bakış açılarını değiştirmek ve onlara daha iyi hayat standartları sunmak en temel hayalimizdi. Bu vesileyle yaptığımız çalışma Muş genelinde birinci olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Umarım İnşallah hedefimiz Türkiye geneli TÜBİTAK birincisi olmak. Bu çalışmamda başta çok değerli eşim olan Matematik Öğretmeni Mehmet BÜRKÜK olmak üzere okul idaresi, öğretmenler, öğrenciler ve kıymetli velilerimizin bize olan desteklerinden ötürü herkese ayrı ayrı teşekkür eder bu haklı derecemizin yeni yeni başarılarılarımızı da beraberinde getirmesini diliyorum. Şahsımı destekleyen herkese özellikle öğretmen arkadaşlarıma tüm Final ailesine şükranlarımı sunarım.

Muş Bilsem ile TÜBİTAK işbirliği sonucu 06.04.2017 tarihinde gerçekleştirilen TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği ''Eğitim-Bilim Ve Kültür Ve Proje Pınarı Şenliği'' Projesİ Öğrenmen evinde tüm okulların projelerini sergilemesi sonucunda Muş Bilsem tarafından Öğretmenevi Konferans Salonunda yapılan ödül töreninde derece almayı hak kazanan okullar açıklandı. Özel Muş Final Ortaokulu ortaokul kategorisinde birincilik ödülünü İl Milli Eğitim müdürü Metin İlci'den Fen ve Teknoloji Öğretmeni Hilal Özkan Bürkük aldı. Ödül töreninde heyecan ve duygulu anlar görülmeye değerdi. Ödülü aldıktan sonra tüm okullar alkışladıktan sonra tek tek tebriklerini Özel Muş Final Ortaokuluna ilettiler.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI I. DÖNEM SONU KARNE DAĞITIM TÖRENİ YAPILDI
2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI I. DÖNEM SONU KARNE DAĞITIM TÖRENİ YAPILDI
Merkez Ertuğrul Gazi İlkokulunda 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı 1. Dönem yarıyıl karne dağıtım programı düzenlendi.
MİLLİ EĞİTİMDE YILSONU TOPLANTISI
MİLLİ EĞİTİMDE YILSONU TOPLANTISI
Milli Eğitim Müdürü Emin Engin Başkanlığında Merkez Okul Müdürleri İle 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı I. Dönem sonu değerlendirme toplantısı yapıldı.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NDE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NDE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
İl Milli Eğitim Müdür Emin Engin Başkanlığında 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönem Sonu Ocak ayı değerlendirme toplantısı yapıldı
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NDE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NDE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
İl Milli Eğitim Müdür Emin Engin Başkanlığında Aralık ayı değerlendirme toplantısı yapıldı
MUŞ TÜRK TELEKOM ORTAOKULU REHBERLİK ÖĞRETMENİ FATMANUR YILMAZ İLİMİZİ KONYA´DA TEMSİL ETTİ.
MUŞ TÜRK TELEKOM ORTAOKULU REHBERLİK ÖĞRETMENİ FATMANUR YILMAZ İLİMİZİ KONYA´DA TEMSİL ETTİ.
Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Konya Valiliği, Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde Mevlânâ´nın 746. Vuslat yıl dönümünde Şeb-i Arus haftası için düzenlenen alanında başarılarıyla adını duyurmuş 81 ilden 81 öğretmen Konya´ ya davet edildi.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ENGİN´DEN ÖĞRENCİLERE HEDİYE
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ENGİN´DEN ÖĞRENCİLERE HEDİYE
Muş İl Millî Eğitim Müdürü Emin Engin, Muş Merkez okulları ve köy okullarında incelemelerde bulunarak, okulların eğitim ve öğretim durumu hakkında bilgi aldı, sınıfları gezerek öğrencilerle ders etkinliğine katıldı, öğrencilere çeşitli hediyeler dağıttı.
MUŞ´TA “HAYDİ HEP BİRLİKTE AÇIK HAVADA ÖĞRENELİM” PROJESİ
MUŞ´TA “HAYDİ HEP BİRLİKTE AÇIK HAVADA ÖĞRENELİM” PROJESİ
Kale İlkokulu tarafından açılan stant ile “Haydi Hep birlikte açık havada öğrenelim” projesi tanıtıldı
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
İl Milli Eğitim Müdür Emin Engin Başkanlığında Aylık Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.
YÖNETİCİ GELİŞİM EYLEM PLANI TOPLANTISI YAPILDI
YÖNETİCİ GELİŞİM EYLEM PLANI TOPLANTISI YAPILDI
il/ilçe Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokul Müdürlerinin katılımı ile Yönetici Gelişim Programı Kasım ayı eylem planı toplantısı gerçekleştirildi
DOLAR
5.9191
EURO
6.5680
Muş Durumu

Ali ’ye düşman olan Allah’ a düşman olur.

Hz.Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu