EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ GÜNDEMDE
Başbakan Binali Yıldırım´ın Muş mitinginde söz verdiği 400 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili Sağlık Bakanlığı´nın çalışmaları sürüyor
Tarih: 19.1.2018 12:40:59/ 50okunma / 0yorum

AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Belediye Başkanı Feyat Asya ve İl Başkanı Rahmetullah Yaktı ile beraber Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’ı makamında ziyaret ederek, Muş’a Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yapım çalışmalarının daha da hız kazanması konusunda görüşme gerçekleştirdiler.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, şunları söyledi; “Belediye Başkanımız ve İl Başkanımız ile beraber Sağlık Bakanı Sayın Ahmet Demircan’ı ziyaret ederek, ilimizdeki sağlık yatırımları hakkında istişarelerde bulunduk. Öncelikle heyetimize ve ilimize göstermiş oldukları ilgi ve alakalardan dolayı başta Sayın Bakanımız Demircan olmak üzere, tüm Bakanlık yetkililerine teşekkür ediyorum. İlimize Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin kurulması konusunda Bakanlığın son hızla devam eden çalışmalarının olduğunu hemşerilerimle paylaşmak isterim. Bakanımız ve diğer Bakanlık yetkilileri bu konuda oldukça duyarlı davranıyorlar ve ilimiz için, ilçelerimiz için tüm eksiklikleri giderme gayretindeler. İnşallah en kısa sürede yıllardır hasretini çektiğimiz Araştırma Hastanesine kavuşacağız. Bu konuda tüm hemşerilerimiz müsterih olsun. Muşlu kardeşlerimizin bize olan güveni ve desteklerinden dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Biz milletten aldığımız yetki ile gerek Muş’ta gerekse de Ankara’da kapı kapı gezerek, çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

MUŞ’TA GRUP İÇME SUYU PROJESİ

Sağlık ile birlikte ilimiz ekonomimizi görüşmek üzere yine Belediye Başkanımız ve İl Başkanımız ile birlikte Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan’ı da makamında ziyaret ettik. Muş’ta ve ilçelerinde yapılan ve yapılması planlanan çalışmaları görüştük, istişare ettik.

Muş merkez, Hasköy ve Korkut ilçeleri, ovadaki 9 Belde, Üniversite kampüsü ve bu hattın üzerinde bulunan 41 köyümüzün grup içme suyu projesinin hızlandırılmasını istişare ettik. Sayın Bakanımız Lütfi Elvan’da Araştırma Hastanesi ile birlikte bu içme suyu projesinin de Sayın Başbakan Yıldırım’ın sözünün olduğunu hatırlattı ve bizler kadar Muş’u önemsediğini ifade etti. Bakanlık ziyaretimiz sonrası projelerimizin takibi için DSİ Genel Müdür Yardımcısı Türkay Özgür’ü makamında ziyaret ettik ve çalışmaların daha da hız kazanması için ısrarcı olduk. Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve Bakan Yardımcısı Sayın Yusuf Coşkun’a ilgi ve alakalarından dolayı buradan teşekkür ediyorum.

Ve yine bilindiği gibi ilimiz Muş-Bingöl karayolu üzerinde bulunan TİGEM arazileri işletmesinde yaşanan bir takım problemlerin giderilmesi hususunda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Mehmet Hadi Tunç ve TİGEM Genel Müdürü İsmail Şavlı’yla da görüşerek, sorun ve eksiklikleri ilettik. Bu konuda Sayın Tunç ile Şavlı büyük duyarlılık göstererek, mesai gözetmeden çalıştıklarını ve çalışmaya da devam edeceklerini heyetimize ifade etmişlerdir.”

AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Sağlık ve Ekonomi ile birlikte Tarım, Spor, Eğitim ve diğer konularda da çalışmalarının olduğuna vurgu yaparak, Hükümet yatırımlarının Muş’a kazandırılması için tüm gayreti gösterdiklerini ifade etti.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ELLERİNİZİ YIKAMANIZ GEREKEN 8 DURUM
ELLERİNİZİ YIKAMANIZ GEREKEN 8 DURUM
Kalabalık ve toplu yaşanan ortamlarda, başta grip olmak üzere Hepatit-A gibi bulaşıcı hastalıklar, yıkanmayan eller sebebiyle hızla yayılabiliyor. Uzman Dr. Şirin Elmi, “15 Ekim Dünya El Yıkama Günü” nedeniyle el temizliği ve el yıkama alışkanlığının önemi hakkında bilgi verdi.
SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ´NDEN “DÜNYA ARTRİT GÜNÜ” MESAJI
SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ´NDEN “DÜNYA ARTRİT GÜNÜ” MESAJI
Muş İl Sağlık Müdürlüğü, 12 Ekim 2018 tarihi Dünya Artrit Günü dolaysıyla bir mesaj yayınladı
DÜNYA YÜRÜYÜŞ GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
DÜNYA YÜRÜYÜŞ GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
Muş İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri Dünya Yürüyüş Günü münasebetiyle Muşta çeşitli etkinlikler düzenledi
GRİBE KARŞI DOĞAL ÖNERİLER
GRİBE KARŞI DOĞAL ÖNERİLER
Uzmanlar, soğuk algınlığı ve gripten korunmak için C vitamininden zengin gıdaları tüketmek gerektiğine dikkat çekiyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Neşe Ceylan, “Çok önemli bir antioksidan olan C vitamini, vücuttan toksik maddelerin atılmasında ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde önemli bir role sahiptir" dedi. İşte griple savaşan 10 doğal savaşçı...
DEVLET HASTANESİNDE SAĞLIK KONFERANSI
DEVLET HASTANESİNDE SAĞLIK KONFERANSI
Muş İl sağlık Müdürlüğü düzenlediği etkinlik ve bilgilendirme programlarla halk sağlığının önemsenmesi gereken konuların başında geldiğini gözler önüne seriyor.
MUŞ ÖZEL ŞİFA HASTANESİNDEN HEPATİT UYARISI
MUŞ ÖZEL ŞİFA HASTANESİNDEN HEPATİT UYARISI
Muş Özel Şifa Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları uzmanı Doçent Doktor Hava Yılmaz, hepatit türlerini, bulaşma yollarını ve korunma yöntemlerini anlattı.
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDETE TUTUKLAMA VE CEZA GELİYOR
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDETE TUTUKLAMA VE CEZA GELİYOR
Doktor ve hemşireler başta olmak üzere sağlık çalışanlarına şiddet uygulayan kişilere tutuklu yargılama ve yüksek ceza geliyor.
DEVLET HASTANESİNDEN BAŞARILI BİR OPERASYON DAHA
DEVLET HASTANESİNDEN BAŞARILI BİR OPERASYON DAHA
Yürüme güçlüğü çeken 62 yaşındaki hastaya, birçok üniversite hastanesinde yapılamayan başarılı bir operasyon yapıldı
DOKTORLARDAN ŞİDDETE TEPKİ
DOKTORLARDAN ŞİDDETE TEPKİ
ATUDER Genel Sekreteri Prof. Dr. Behçet Al, "Sağlık çalışanlarını suç ve suçlulardan koruyacak sağlam sonuç alıcı hükümlerin ivedilikle çıkarılmasını ve var olan kanunların uygulanmasını arz ediyoruz" dedi
DOLAR
5.9042
EURO
6.8404
Muş Durumu

Kadınları okutunuz, kadını okutmayan millet yükselemez…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu