POLİS TEŞKİLATIMIZ 168. YILINI KUTLUYOR
Türk Polis Teşkilatı´nın 168. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle, İl Emniyet Müdürlüğü, Ceylan Alışveriş Merkezinde ‘polis ve ebru´ sergisi açtı
Tarih: 8.4.2013 11:42:50/ 117okunma / 0yorum

Türk Polis Teşkilatının 168. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle, İl Emniyet Müdürlüğü, Ceylan Alışveriş Merkezinde polis ve ebru sergisi açtı. Serginin açılış kurdelesini Vali Ali Çınar, İl Emniyet Muharrem Durmaz ve protokol üyeleri kesti. İl Emniyet Müdürlüğünde serginin çok anlamlı olduğunu söyleyen Vali Çınar, “Bu serginin planlanmasından icrasına kadar emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Ülkemizde artan huzur ortamı sayesinde artık üzücü hadiseler İnşallah olmayacak. İnsanlar birbirleriyle kardeşçe, güven ve huzur içinde yaşasınlar. Biz enerjimizi bu şekilde güzelliklere paylaşalım” diye konuştu.
“EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Suya dokunuşun sanatı olan ebru sanatı sergisinin açılış kurdelesini kesen Valisi Ali Çınar 10 Nisan Polis Haftası nedeni ile İl Emniyet Müdürlüğü’nün yapmış olduğu çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Vali Çınar, sergi ile ilgili şunları söyledi: “Bu serginin planlanmasından icrasına kadar emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Sergiye katılan tüm katılımcılara teşekkür ediyor, serginin de hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi. Açılışın yapılmasının ardından sergi hakkında protokol üyelerine bilgi veren Polis Eşleri Kaynaşma- Yardımlaşma Derneği (PEKAY) üyeleri, açtıkları kurslardan eserleri sergilediklerini belirttiler.Emniyet Müdürü Durmaz, çalışmanın tamamen bayanlara ait olduğunu kaydederek, sergide çok değişik eserlerin olduğunu ve tebrik ettiğini söyledi. 10 Nisan günü Kültür Merkezinde Tören ve Kokteyl yapılacağını dile getiren Durmaz, yine aynı saat 19.00’da Polisevinde polis günü yemeği düzenleneceğini, makamında tebriklerin kabul edilmesi ile polis haftasının sonlanacağını ifade etti. 10 Nisan Çarşamba günkü törenin Kültür Merkezi’nde yapılacağını hatırlatan Durmaz, “Buradaki programda da çeşitli etkinlikler olacak. Etkinliklerimize tüm halkımızı davetlidir” diye konuştu.
Amaçlarının başında polisin mevcut yasalar çerçevesinde görevlerini en iyi şekilde yerinde getirmesinin geldiğini ifade eden İl Emniyet Müdürü Durmaz, “Hizmet yürüten tüm personelimizin Polis Haftası’nı kutluyorum. Polisimiz 24 saat görev yapıyor ve oldukça zor bir işin üstesinden geliyor. Halkımızdan aldığımız destek, moral ve güven duygusu ile daha iyi ve güzeli yakalama adına heyecan duyuyoruz. Polis teşkilatı olarak mazimizden ve toplumumuzdan aldığımız güç ile çalışıyoruz. Güvenlik hizmetlerinin toplumun katılım ve desteğini sağlamak suretiyle etkin ve hızlı bir şekilde yürütülmesini, vatandaş polis ilişkilerinin geliştirilmesini sağlamak maksadındayız” dedi. 
 Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
EMNİYETİN KADES EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
EMNİYETİN KADES EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, Muş Emniyet Müdürlüğü tarafından KADES eğitimlerinin devam ettiği bildirildi
YATAY GEÇİŞ BAŞVURU ŞARTLARI VE DEĞERLENDİRME TAKVİMİ YAYINLADI
YATAY GEÇİŞ BAŞVURU ŞARTLARI VE DEĞERLENDİRME TAKVİMİ YAYINLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) 2019-2020 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı yatay geçiş başvuru şartları ve değerlendirme takvimi yayınladı
MUŞ´TAN SUNULAN 8 PROJE DAKA TARAFINDAN KABUL EDİLDİ
MUŞ´TAN SUNULAN 8 PROJE DAKA TARAFINDAN KABUL EDİLDİ
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansına (DAKA) Teknik Destek Projesi kapsamında Muş´tan yapılan başvuruların 8 tanesi kabul edildi.
TKDK PROJE BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
TKDK PROJE BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
8. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında 103- Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar için son başvuru kabul tarihi uzatılmıştır
HBT´DEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE KÖMÜR YARDIMI
HBT´DEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE KÖMÜR YARDIMI
MŞÜ Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, Muş´taki ihtiyaç sahibi ailelere kömür yardımında bulundu
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
“Tarım Öğretiminin 174. Yılı” etkinlikleri kapsamında Bingöl Üniversitesi´nde kutlama programı gerçekleştirildi. Bingöl Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen programa davetli konuşmacı olarak Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ katılım gösterdi.
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
İstanbul Aydın Üniversitesi´nin ev sahipliğinde “Türkiye Üniversite Liderlik İyileştirme Programı” (TULİP) gerçekleştirildi. Türkiye´nin çeşitli üniversitelerinde görev yapan kadın akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilen program kapsamında kadınların liderlik ve yöneticilik basamaklarında görev almasını teşvik etmek amacıyla çalışmalar gerçekleştirildi.
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
Sungu beldesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun yüzde 75´lik hibe desteğiyle kurulan çiftlikte 250 büyükbaş hayvan ile çalışmasını sürdürüyor. Çiftlikte modern bir şekilde hayvancılık yapıldığını belirten Sungu Belediye Başkanı Mehmet Salih Gürtürk, bu çiftlikler sayesinde istihdam ve ekonomiye ciddi bir katkı sağlandığını söyledi.
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
Hava sıcaklığının düştüğü Muş´ta, kahvehanede çay yerine süt tercih ediliyor. Günde 60 ile 70 litre arası süt satışı yapan işletme sahipleri, bu uygulamadan oldukça memnun.
DOLAR
5.9191
EURO
6.5680
Muş Durumu

Emanet ehline verilmez ise, o topluluğun kıyameti yakındır..

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu