BABACIĞIM ANAOKULU HİZMETE AÇILDI
Muş´ta modern bir şekilde dizayn edilen ve 2 ile 6 yaş grubu çocuklara hizmet veren Özel Babacım Anaokulu, hizmete açıldı
Tarih: 8.3.2018 16:03:25/ 195okunma / 0yorum

Etkinlik sınıfları, lavabo, yemekhane, uyku odası, spor salonu, sanat atölyesi ve açık hava bahçesi ile ilk günde 10 öğrenci ile hizmete başlayan Özel Babacım Anaokulu, sınıfları 10 ile 12 kişiyle sınırlı olup toplam 72 kişi kapasiteli olduğu belirtildi. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ve modern eğitim şartlarına uygun bir şekilde tasarlanan Özel Babacım Anaokulu, ilk hizmet gününü pasta keserek öğrencilerine çizgi film karakteri gösterisi düzenledi.

“ULAŞIM, GÜVENLİK, HİJYEN GİBİ BİRÇOK ÖNEMLİ KRİTERLERİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULDU”

Anaokulunun özellikleri ve hizmeti ile ilgili gazetecilere açıklama yapan Özel Babacığım Anaokulu Kurucu Müdüresi Zehra Güven Güner, ulaşım, güven ve hijyen gibi önemli kriterleri göz önünde bulundurduklarını söyledi. Ticari kazancın yanında kaliteli bir hizmet anlayışı ile donanımlı öğrenciler yetiştirmek istediklerini ifade eden Güven Güner, “Günümüz Türkiye’sinde birçok ailede ebeveynler, iş hayatının içinde yer almakta ve iş hayatının getirdiği yoğunluktan dolayı çocuklarına yeterince vakit ayıramıyorlar. Evlerde eskisi gibi büyükanne ya da büyükbabalar olmaması nedeniyle; küçük yaştaki çocukların güvenlik, sağlık, beslenme, oyun ve eğitim ihtiyaçlarını karşılamak amaçlı İlimizde bu alanda ideal şartları bünyesinde oluşturmuş Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren Özel Babacığım Anaokulumuz hizmete açılmıştır. Veliler bu okulları seçerken ulaşım, güvenlik, hijyen gibi birçok önemli kriterleri göz önünde bulundurmak zorunda, bizde Özel Babacığım Anaokulu olarak temel prensip olarak bu maddelerden yola çıkarak okulumuzun her alanını standartlara uygun bir şekilde dizayn ettik. Önceliğimiz mutlu çocuklar yetiştirmek” dedi.

“PEKİ, NEDEN MUTLU ÇOCUK DİYE YOLA ÇIKTIK?

Hizmet anlayışı, amaç, misyon ve vizyonu hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunan Okul Müdüresi Güven Güner, sözlerini şöyle sürdürdü: “Duygularıyla barışık olan çocuklar ve yetişkinler, kendileriyle daha fazla barışık olurlar, iş ve arkadaşlık hayatlarında daha kolay yol alırlar. Ve biz “mutlu çocuk, başarılı çocuktur” diyoruz. Okulumuz; 400 m2 olup, 5 etkinlik sınıfı, 2 Lavabo, 1 sanat atölyesi, yemekhane, 30 yataklı uyku odası, 100 m2 spor salonu ve 125 m2 bahçe alanına sahiptir. Okulumuzun mevcut kapasitesi 72 olup, sınıflarımız 10 ile 12 çocukla sınırlıdır. Neden okul adımızı ‘Babacığım’ olarak seçtik; Biz kalabalık ve sevgi temelli bir ailede yetiştik, hoşgörüyü, saygıyı, hakkı ve hatta hukuku babamızdan öğrendik evet tabiî ki anne faktörümüzde var hatta bizim için çok değerlidir, fakat bizim okulumuzun hikayesi babamızdan gelir. Baba, bizim için cesur bir karakterdir, kesinlikle erkeksi veya tehlikeyi göze aldığı için değil, bir çocuk yapma yetisini kendisinde gördüğü için. Bir baba olmak demek, çocuğun göbek bağının kesilmesinden, kreşe başlaması, okul hayatı, mezuniyetleri, iş sahibi olması, evlenmesi ve en nihayetinde çocuk sahibi olup, kendi ayakları üzerinde durabilmesine kadar; koruyan, kollayan, yardım eden, elini tutan, omzunu yaslayabileceğin bir karakterdir. Biz babamızdan hepsini en güzel şekilde gördük ve sevginin, merhametin, vicdanın ne olduğunu çok iyi biliyoruz ve kuruma gelen çocuklara çocuklarımız gibi, babamızın, annemizin bize davrandığı gibi yaklaşacağız çünkü okulumuzu hizmete açma nedenimiz bu.”

“SAMİMİYETLE MERHAMETLE SEVGİYLE ÇABA SARF EDEN DENEYİMLİ VE DONANIMLI BİR EKİBİZ”

Kurumlarına gösterilen yoğun ilgiden dolayı teşekkür eden Özel Babacığım Anaokulu Kurucu Müdüresi Zehra Güven Güner, “Biz kurumumuza emanet edilen çocuklarımızın fiziki ve ruhsal anlamda sağlıklı, kendileriyle ve çevreleriyle barışık, öğrendiklerimizi ve öğrendiklerini birleştirmek, gelişimlerini hızlandırabilen, geleceğe hazır bireyler olabilmeleri için samimiyetle merhametle sevgiyle çaba sarf eden deneyimli ve donanımlı bir ekibiz. Çevremizden çok sıcak yakın bir ilgi görüyoruz, taktir ve teşekkür alıyoruz. Bu sebepten bir kez daha nasıl güzel bir şey yaptığımızın bilincine varıyoruz. Son olarak şunu söylemek istiyorum; Biz mutlu bireyleriz bu yüzden mutlu çocuklar yetiştirmek istiyoruz. Teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NÜN KİTAP OKUMA PROJESİ BAŞLIYOR
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NÜN KİTAP OKUMA PROJESİ BAŞLIYOR
Muş Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, yeni eğitim sezonu ile birlikte okul aile ve çocuk üçgeninde yeni bir projeye imza atılacağını söyledi.
“KAPSAYICI EĞİTİM SEMİNERİ” DÜZENLENDİ
“KAPSAYICI EĞİTİM SEMİNERİ” DÜZENLENDİ
Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Muş Türk Telekom İlkokulu/Ortaokulundaki “Kapsayıcı Eğitim Semineri” Çalışmalarına katıldı.
VARTO VE BULANIK MESLEK YÜKSEKOKULLARI EĞİTİME HAZIR
VARTO VE BULANIK MESLEK YÜKSEKOKULLARI EĞİTİME HAZIR
İlk öğrencilerini bu sene kabul eden Varto ve Bulanık Meslek Yüksekokullarında (MYO), 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak yeni akademik yıl için son hazırlıklar tamamlandı. Varto MYO öğrencileri bu sene, Külliyede öğrenim görecek.
MUŞVAK´TAN MUŞLU ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS MÜJDESİ
MUŞVAK´TAN MUŞLU ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS MÜJDESİ
Muş Eğitim ve Kalkındırma Vakfı (MUŞVAK), kendisi, annesi ya da babası Muşlu olan lisans öğrencilerine burs veriyor
VELİLERİ OKUL TELAŞI SARDI
VELİLERİ OKUL TELAŞI SARDI
Okulların 17 Eylül´de açılacak olmasıyla birlikte velileri alışveriş telaşı sardı. Defterden kitaba, giyimden ayakkabıya kadar yapılacak okul alışverişinin ekonomiye 2,5 milyar dolarlık canlılık getirmesi beklenirken, veliler de en az 350 liralık bir masrafı üstlenmek zorunda kalacak.
KYK YURT BAŞVURULARI 10 EYLÜL´DE SONA ERİYOR
KYK YURT BAŞVURULARI 10 EYLÜL´DE SONA ERİYOR
Milyonlarca öğrenci üniversiteli olmanın heyecanını yaşarken, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu da yeni eğitim-öğretim yılı için yurt başvurularını alıyor. 3 Eylül Pazartesi günü başlayan KYK yurt başvuruları, geçmiş yıllarda olduğu gibi yine e-Devlet üzerinden alınıyor ve 10 Eylül Pazartesi günü saat 23.59´da sona eriyor.
YENİ ÖĞRENCİLERİN KAYIT SÜRECİ DEVAM EDİYOR
YENİ ÖĞRENCİLERİN KAYIT SÜRECİ DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesinde, 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonucu kayıt süreci devam ediyor
MŞÜ YENİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT DUYURUSU YAYINLADI
MŞÜ YENİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT DUYURUSU YAYINLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile üniversite kayıt işlemleri hakkında internet sitesinden bir duyuru yayınladı.
MŞÜ YAZ OKULU EĞİTİMCİLERİ TEŞEKKÜR BELGELERİNİ ALDI
MŞÜ YAZ OKULU EĞİTİMCİLERİ TEŞEKKÜR BELGELERİNİ ALDI
Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer, MŞÜ Yaz Okulunda görev alan eğitmenlere Teşekkür Belgesi takdim etti
DOLAR
5.6134
EURO
6.4316
Muş Durumu

Denizin dibinde incilerle taşlar karışık olarak bulunurlar, övülecek şeyler de kusur ve yanlışların arasında bulunurlar

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu