BABACIĞIM ANAOKULU HİZMETE AÇILDI
Muş´ta modern bir şekilde dizayn edilen ve 2 ile 6 yaş grubu çocuklara hizmet veren Özel Babacım Anaokulu, hizmete açıldı
Tarih: 8.3.2018 16:03:25/ 270okunma / 0yorum

Etkinlik sınıfları, lavabo, yemekhane, uyku odası, spor salonu, sanat atölyesi ve açık hava bahçesi ile ilk günde 10 öğrenci ile hizmete başlayan Özel Babacım Anaokulu, sınıfları 10 ile 12 kişiyle sınırlı olup toplam 72 kişi kapasiteli olduğu belirtildi. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ve modern eğitim şartlarına uygun bir şekilde tasarlanan Özel Babacım Anaokulu, ilk hizmet gününü pasta keserek öğrencilerine çizgi film karakteri gösterisi düzenledi.

“ULAŞIM, GÜVENLİK, HİJYEN GİBİ BİRÇOK ÖNEMLİ KRİTERLERİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULDU”

Anaokulunun özellikleri ve hizmeti ile ilgili gazetecilere açıklama yapan Özel Babacığım Anaokulu Kurucu Müdüresi Zehra Güven Güner, ulaşım, güven ve hijyen gibi önemli kriterleri göz önünde bulundurduklarını söyledi. Ticari kazancın yanında kaliteli bir hizmet anlayışı ile donanımlı öğrenciler yetiştirmek istediklerini ifade eden Güven Güner, “Günümüz Türkiye’sinde birçok ailede ebeveynler, iş hayatının içinde yer almakta ve iş hayatının getirdiği yoğunluktan dolayı çocuklarına yeterince vakit ayıramıyorlar. Evlerde eskisi gibi büyükanne ya da büyükbabalar olmaması nedeniyle; küçük yaştaki çocukların güvenlik, sağlık, beslenme, oyun ve eğitim ihtiyaçlarını karşılamak amaçlı İlimizde bu alanda ideal şartları bünyesinde oluşturmuş Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren Özel Babacığım Anaokulumuz hizmete açılmıştır. Veliler bu okulları seçerken ulaşım, güvenlik, hijyen gibi birçok önemli kriterleri göz önünde bulundurmak zorunda, bizde Özel Babacığım Anaokulu olarak temel prensip olarak bu maddelerden yola çıkarak okulumuzun her alanını standartlara uygun bir şekilde dizayn ettik. Önceliğimiz mutlu çocuklar yetiştirmek” dedi.

“PEKİ, NEDEN MUTLU ÇOCUK DİYE YOLA ÇIKTIK?

Hizmet anlayışı, amaç, misyon ve vizyonu hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunan Okul Müdüresi Güven Güner, sözlerini şöyle sürdürdü: “Duygularıyla barışık olan çocuklar ve yetişkinler, kendileriyle daha fazla barışık olurlar, iş ve arkadaşlık hayatlarında daha kolay yol alırlar. Ve biz “mutlu çocuk, başarılı çocuktur” diyoruz. Okulumuz; 400 m2 olup, 5 etkinlik sınıfı, 2 Lavabo, 1 sanat atölyesi, yemekhane, 30 yataklı uyku odası, 100 m2 spor salonu ve 125 m2 bahçe alanına sahiptir. Okulumuzun mevcut kapasitesi 72 olup, sınıflarımız 10 ile 12 çocukla sınırlıdır. Neden okul adımızı ‘Babacığım’ olarak seçtik; Biz kalabalık ve sevgi temelli bir ailede yetiştik, hoşgörüyü, saygıyı, hakkı ve hatta hukuku babamızdan öğrendik evet tabiî ki anne faktörümüzde var hatta bizim için çok değerlidir, fakat bizim okulumuzun hikayesi babamızdan gelir. Baba, bizim için cesur bir karakterdir, kesinlikle erkeksi veya tehlikeyi göze aldığı için değil, bir çocuk yapma yetisini kendisinde gördüğü için. Bir baba olmak demek, çocuğun göbek bağının kesilmesinden, kreşe başlaması, okul hayatı, mezuniyetleri, iş sahibi olması, evlenmesi ve en nihayetinde çocuk sahibi olup, kendi ayakları üzerinde durabilmesine kadar; koruyan, kollayan, yardım eden, elini tutan, omzunu yaslayabileceğin bir karakterdir. Biz babamızdan hepsini en güzel şekilde gördük ve sevginin, merhametin, vicdanın ne olduğunu çok iyi biliyoruz ve kuruma gelen çocuklara çocuklarımız gibi, babamızın, annemizin bize davrandığı gibi yaklaşacağız çünkü okulumuzu hizmete açma nedenimiz bu.”

“SAMİMİYETLE MERHAMETLE SEVGİYLE ÇABA SARF EDEN DENEYİMLİ VE DONANIMLI BİR EKİBİZ”

Kurumlarına gösterilen yoğun ilgiden dolayı teşekkür eden Özel Babacığım Anaokulu Kurucu Müdüresi Zehra Güven Güner, “Biz kurumumuza emanet edilen çocuklarımızın fiziki ve ruhsal anlamda sağlıklı, kendileriyle ve çevreleriyle barışık, öğrendiklerimizi ve öğrendiklerini birleştirmek, gelişimlerini hızlandırabilen, geleceğe hazır bireyler olabilmeleri için samimiyetle merhametle sevgiyle çaba sarf eden deneyimli ve donanımlı bir ekibiz. Çevremizden çok sıcak yakın bir ilgi görüyoruz, taktir ve teşekkür alıyoruz. Bu sebepten bir kez daha nasıl güzel bir şey yaptığımızın bilincine varıyoruz. Son olarak şunu söylemek istiyorum; Biz mutlu bireyleriz bu yüzden mutlu çocuklar yetiştirmek istiyoruz. Teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUŞ´TA İKİ ÇOCUKTAN BİRİ LİSEYE GİDEMİYOR
MUŞ´TA İKİ ÇOCUKTAN BİRİ LİSEYE GİDEMİYOR
Eğitim İzleme Raporu 2017-18, sayılarla eğitimde genel tabloyu gösterdi. Okullulaşma oranı lise düzeyinde yüzde 83,6. Bu oran, Muş´ta yüzde 51, Ağrı´da yüzde 53,5. Türkiye´de örgün eğitimde olması gerekirken açıköğretimde okuyan öğrenci sayısı 332 bin 956
UĞUR LİSESİNDEN KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ
UĞUR LİSESİNDEN KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ
Özel Muş Uğur Lisesi öğrencilerinin katılımıyla kan bağışı programı gerçekleşti. Düzenlenen kan bağışı programında Kızılay Genel Sorumlusu İsmail Çelik öğrenciler bilgilendirildi.
MŞÜ´DE ÜÇ YENİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI
MŞÜ´DE ÜÇ YENİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Bölgeye üç yeni yüksek lisans programı daha kazandırdı
BAKAN YARDIMCISI AKSU´DAN MUŞ BELEDİYESİ´NE ZİYARET
BAKAN YARDIMCISI AKSU´DAN MUŞ BELEDİYESİ´NE ZİYARET
Çeşitli temaslarla da bulunmak için Muş´a gelen Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, Muş Belediyesi´ni ziyaret etti
REKTÖR POLAT MŞÜ´DE DİJİTAL DÖNÜŞÜM VİZYONUNU ANLATTI
REKTÖR POLAT MŞÜ´DE DİJİTAL DÖNÜŞÜM VİZYONUNU ANLATTI
Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat: "Üniversitemizi Dijital Çağa Taşıma Noktasında En Büyük Güvencemiz Kaliteli Akademik ve İdari Personelimizdir."
MŞÜ PERSONELİNE BİLGİSAYAR EĞİTİMİ
MŞÜ PERSONELİNE BİLGİSAYAR EĞİTİMİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Personeline Bilgisayar Ofis Programları Konusunda Eğitim veriliyor.
MŞÜ´nün minik laleleri robotik kodlama ve işaret dili eğitimi alıyor
MŞÜ´nün minik laleleri robotik kodlama ve işaret dili eğitimi alıyor
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Minik Laleler Kreş ve Anaokulu (MİLA) öğrencileri ders programına eklenen iki yeni alanda eğitim almaya başladı.
UĞUR LİSESİNDEN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK
UĞUR LİSESİNDEN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK
Özel Muş Uğur Lisesi, Organ Bağışı Farkındalık Haftası etkinlikleri düzenlendi
İL GENELİNDE BEYAZ BAYRAK ALAN OKULLAR BELGELERİNİ ALDI
İL GENELİNDE BEYAZ BAYRAK ALAN OKULLAR BELGELERİNİ ALDI
Nusret Sarman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda, 2017-2018 eğitim öğretim yılının I. Döneminde “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan okullara Beyaz Bayrakları törenle verildi.
DOLAR
5.2810
EURO
6.0289
Muş Durumu

Dünyada bir garip veya bir yolcuymuş gibi yaşa

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu