BABACIĞIM ANAOKULU HİZMETE AÇILDI
Muş´ta modern bir şekilde dizayn edilen ve 2 ile 6 yaş grubu çocuklara hizmet veren Özel Babacım Anaokulu, hizmete açıldı
Tarih: 8.3.2018 16:03:25/ 392okunma / 0yorum

Etkinlik sınıfları, lavabo, yemekhane, uyku odası, spor salonu, sanat atölyesi ve açık hava bahçesi ile ilk günde 10 öğrenci ile hizmete başlayan Özel Babacım Anaokulu, sınıfları 10 ile 12 kişiyle sınırlı olup toplam 72 kişi kapasiteli olduğu belirtildi. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ve modern eğitim şartlarına uygun bir şekilde tasarlanan Özel Babacım Anaokulu, ilk hizmet gününü pasta keserek öğrencilerine çizgi film karakteri gösterisi düzenledi.

“ULAŞIM, GÜVENLİK, HİJYEN GİBİ BİRÇOK ÖNEMLİ KRİTERLERİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULDU”

Anaokulunun özellikleri ve hizmeti ile ilgili gazetecilere açıklama yapan Özel Babacığım Anaokulu Kurucu Müdüresi Zehra Güven Güner, ulaşım, güven ve hijyen gibi önemli kriterleri göz önünde bulundurduklarını söyledi. Ticari kazancın yanında kaliteli bir hizmet anlayışı ile donanımlı öğrenciler yetiştirmek istediklerini ifade eden Güven Güner, “Günümüz Türkiye’sinde birçok ailede ebeveynler, iş hayatının içinde yer almakta ve iş hayatının getirdiği yoğunluktan dolayı çocuklarına yeterince vakit ayıramıyorlar. Evlerde eskisi gibi büyükanne ya da büyükbabalar olmaması nedeniyle; küçük yaştaki çocukların güvenlik, sağlık, beslenme, oyun ve eğitim ihtiyaçlarını karşılamak amaçlı İlimizde bu alanda ideal şartları bünyesinde oluşturmuş Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren Özel Babacığım Anaokulumuz hizmete açılmıştır. Veliler bu okulları seçerken ulaşım, güvenlik, hijyen gibi birçok önemli kriterleri göz önünde bulundurmak zorunda, bizde Özel Babacığım Anaokulu olarak temel prensip olarak bu maddelerden yola çıkarak okulumuzun her alanını standartlara uygun bir şekilde dizayn ettik. Önceliğimiz mutlu çocuklar yetiştirmek” dedi.

“PEKİ, NEDEN MUTLU ÇOCUK DİYE YOLA ÇIKTIK?

Hizmet anlayışı, amaç, misyon ve vizyonu hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunan Okul Müdüresi Güven Güner, sözlerini şöyle sürdürdü: “Duygularıyla barışık olan çocuklar ve yetişkinler, kendileriyle daha fazla barışık olurlar, iş ve arkadaşlık hayatlarında daha kolay yol alırlar. Ve biz “mutlu çocuk, başarılı çocuktur” diyoruz. Okulumuz; 400 m2 olup, 5 etkinlik sınıfı, 2 Lavabo, 1 sanat atölyesi, yemekhane, 30 yataklı uyku odası, 100 m2 spor salonu ve 125 m2 bahçe alanına sahiptir. Okulumuzun mevcut kapasitesi 72 olup, sınıflarımız 10 ile 12 çocukla sınırlıdır. Neden okul adımızı ‘Babacığım’ olarak seçtik; Biz kalabalık ve sevgi temelli bir ailede yetiştik, hoşgörüyü, saygıyı, hakkı ve hatta hukuku babamızdan öğrendik evet tabiî ki anne faktörümüzde var hatta bizim için çok değerlidir, fakat bizim okulumuzun hikayesi babamızdan gelir. Baba, bizim için cesur bir karakterdir, kesinlikle erkeksi veya tehlikeyi göze aldığı için değil, bir çocuk yapma yetisini kendisinde gördüğü için. Bir baba olmak demek, çocuğun göbek bağının kesilmesinden, kreşe başlaması, okul hayatı, mezuniyetleri, iş sahibi olması, evlenmesi ve en nihayetinde çocuk sahibi olup, kendi ayakları üzerinde durabilmesine kadar; koruyan, kollayan, yardım eden, elini tutan, omzunu yaslayabileceğin bir karakterdir. Biz babamızdan hepsini en güzel şekilde gördük ve sevginin, merhametin, vicdanın ne olduğunu çok iyi biliyoruz ve kuruma gelen çocuklara çocuklarımız gibi, babamızın, annemizin bize davrandığı gibi yaklaşacağız çünkü okulumuzu hizmete açma nedenimiz bu.”

“SAMİMİYETLE MERHAMETLE SEVGİYLE ÇABA SARF EDEN DENEYİMLİ VE DONANIMLI BİR EKİBİZ”

Kurumlarına gösterilen yoğun ilgiden dolayı teşekkür eden Özel Babacığım Anaokulu Kurucu Müdüresi Zehra Güven Güner, “Biz kurumumuza emanet edilen çocuklarımızın fiziki ve ruhsal anlamda sağlıklı, kendileriyle ve çevreleriyle barışık, öğrendiklerimizi ve öğrendiklerini birleştirmek, gelişimlerini hızlandırabilen, geleceğe hazır bireyler olabilmeleri için samimiyetle merhametle sevgiyle çaba sarf eden deneyimli ve donanımlı bir ekibiz. Çevremizden çok sıcak yakın bir ilgi görüyoruz, taktir ve teşekkür alıyoruz. Bu sebepten bir kez daha nasıl güzel bir şey yaptığımızın bilincine varıyoruz. Son olarak şunu söylemek istiyorum; Biz mutlu bireyleriz bu yüzden mutlu çocuklar yetiştirmek istiyoruz. Teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YARIYIL TATİLİ BUGÜN BAŞLIYOR
YARIYIL TATİLİ BUGÜN BAŞLIYOR
Yaklaşık üç buçuk ay süren eğitim-öğretim döneminin ardından öğrenciler bugün karnelerini alarak iki haftalık yarıyıl tatiline başlıyorlar
MÜDÜR İLCİ´DEN YARIYIL TATİLİ TAVSİYESİ
MÜDÜR İLCİ´DEN YARIYIL TATİLİ TAVSİYESİ
Bugün sona erecek olan 2018-2019 eğitim-öğretim yılının birinci dönemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, birinci dönemi dolu dolu geçirdiklerini belirterek, yarıyıl tatiline giren öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu.
EĞİTİME 1 GÜNLÜK KAR ENGELİ
EĞİTİME 1 GÜNLÜK KAR ENGELİ
Dünden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle muş Valiliği tarafından eğitime bir gün ara verildiği açıklandı.
MÜHENDİSLİK ÖĞRENCİLERİ PROJELERİNİ SERGİLENDİ
MÜHENDİSLİK ÖĞRENCİLERİ PROJELERİNİ SERGİLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan projeler ergilendi.
EĞİTİME KAR ENGELİ
EĞİTİME KAR ENGELİ
Muş´ta olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime bugün ara verildi
ZİRAAT MÜHENDİSLERİ BİTKİ BESLEME VE GÜBRELEME TEKNİKLERİ OTURUMU YAPILDI
ZİRAAT MÜHENDİSLERİ BİTKİ BESLEME VE GÜBRELEME TEKNİKLERİ OTURUMU YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Uygulamalı Bilimler Fakültesi (UBF) ve Muş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle sürdürülen Ziraat Mühendislerine yönelik teknik eğitim programının dördüncü oturumunu yaptı.
MUŞ STEM MERKEZİ AÇILDI
MUŞ STEM MERKEZİ AÇILDI
Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Muş Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik (STEM) Eğitimleri kapsamında kodlama merkezinde öğretmenlerle bir araya gelerek kursun açılışını yaptı
SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI
SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) tarafından verilen farklı eğitim programlarını tamamlayan 180 kişinin sertifika töreni, Sabahattin Zaim Konferans Salonunda yapıldı.
MŞÜ´DE BİR ULUSLARARASI SEMPOZYUM DAHA
MŞÜ´DE BİR ULUSLARARASI SEMPOZYUM DAHA
Muş Alparslan Üniversitesi´nde (MŞÜ) "İslâm Düşüncesinde Eleştiri Kültürü ve Tahammül Ahlâkı" konulu uluslararası sempozyum düzenlenecek
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
Muş Durumu

İslamın temeli ahlak, ahlakın özü bilgi, bilginin özü akıldır…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu