OKULLARA ‘BEYAZ´ BAYRAK VERİLDİ
Muş´ta, ‘Beyaz Bayrak´ almaya hak kazanan 24 okul müdürüne belgeleri verilerek tebrik edildi
Tarih: 20.1.2018 14:32:32/ 142okunma / 0yorum

Muş’ta, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 2. döneminde “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan 24 okula belgeleri verildi. Merkez Nusret Sarman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonu’nda düzenlenen ‘Beyaz Bayrak’ törenine İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, İl Sağlık Müdürü Serdal Türkoğlu, Proje Koordinatörü Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Özçelik ve okulların idarecileri ve öğretmenler katıldı.

Denetim komisyonunca, yapılan denetim sonucunda “Sertifika, Beyaz Bayrak ve Pirinç Levha” almaya hak kazanan 24 okulla belgeleri düzenlenen törenle verildi. Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği 2006 yılından itibaren uygulanmakta olan “Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü” 08.06.2015 tarihinden itibaren imzalanarak 4 yıl süreyle uygulamaya konulduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, okul idareci ve öğretmenleri tebrik etti.

“İLİMİZ VE ÜLKEMİZ ADINA HAYIRLARA VESİLE OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM”

Sertifika, Beyaz Bayrak ve Pirinç Levha’nın 3 yıl geçerli olup, üçüncü yılın sonunda eğitim kurumlarınca yeniden başvuru yapıldığını kaydeden İlci, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bilindiği üzere; Millî Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığımız arasında 2006 yılından itibaren uygulanmakta olan  “Beyaz Bayrak İşbirliği protokolü” 08.06.2015 tarihinden itibaren 4 yıl süreyle geçerli olmak üzere yeniden imzalanarak yürürlüğe girmişti. İlimiz genelinde 43 okulumuz “Beyaz Bayrak” almak için müracaatta bulunmuş,  gerekli şartları yerine getirip, denetim komisyonunca, yapılan denetim sonucunda 24 okulumuz “Sertifika, Beyaz Bayrak ve Pirinç Levha” almaya hak kazanmıştır. Ülke genelinde geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın beden ve ruh sağlığını korumak, geliştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek, temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirmek, öğrencilerimizin hijyenik bir ortamda eğitim-öğretimini sürdürmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla sürdürülecek bu uygulamanın ilimiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

“OLUMLU YÖNDE BİR REKABET ORTAMI OLUŞTURULMUŞTUR”

Okulların temiz ve sağlıklı bir çevreye kavuşturulduğunun sağlandığını, okullar arasında temizlik, hijyen, okul kantini gibi konularda olumlu yönde bir rekabet ortamı oluşturulduğunu vurgulayan İlci, “Söz konusu protokol kapsamında ilimiz genelinde 24 okul beyaz bayrak almaya hak kazanmış olup,  eğitim kurumlarımızın temiz ve sağlıklı bir çevreye kavuşturulması sağlanmış, okullar arasında temizlik, hijyen, okul kantini gibi konularda olumlu yönde bir rekabet ortamı oluşturulmuştur. “Beyaz Bayrak” alan okullarımız; Muş Merkez, Gök Kuşağı Anaokulu, Bal Peteği Anaokulu, İlci İnşaat Kız İmam Hatip Lisesi, 2071 Melikşah İlkokulu ve Ortaokulu, Şeker İlkokulu, Karaağaçlı Ortaokulu, Bozbulut Ortaokulu, Soğucak İlkokulu, MEV Fatih Ortaokulu, Muş Fen Lisesi, Nadaslık İlkokulu, Muş Özel Uğur Temel Lisesi, Hasköy İlçesi Menekşe Anaokulu, Yunusemre Ortaokulu, Kadir Rezzan Has Kız YBO, Varto İlçesi Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Cumhuriyet İlkokulu, Korkut İlçesi Korkut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Korkut Anadolu Lisesi, Tan İlkokulu/Ortaokulu, Malazgirt İlçesi Zübeyde Hanım Anaokulu, Şehit Aslan Kulaksız Fen Lisesi, okul idarecilerini tebrik ederim. Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okullarımızın diğer okullarımıza da örnek olmasını, Muş’un da etrafındaki tüm illere örnek olacak şekilde ilimizdeki tüm okullara Beyaz Bayrak takmayı diliyorum” şeklinde konuştu.

Müdür İlci’nin konuşmasından sonra program, Beyaz Bayrak alan okullara sertifikalarının verilmesi ve çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YARIYIL TATİLİ BUGÜN BAŞLIYOR
YARIYIL TATİLİ BUGÜN BAŞLIYOR
Yaklaşık üç buçuk ay süren eğitim-öğretim döneminin ardından öğrenciler bugün karnelerini alarak iki haftalık yarıyıl tatiline başlıyorlar
MÜDÜR İLCİ´DEN YARIYIL TATİLİ TAVSİYESİ
MÜDÜR İLCİ´DEN YARIYIL TATİLİ TAVSİYESİ
Bugün sona erecek olan 2018-2019 eğitim-öğretim yılının birinci dönemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, birinci dönemi dolu dolu geçirdiklerini belirterek, yarıyıl tatiline giren öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu.
EĞİTİME 1 GÜNLÜK KAR ENGELİ
EĞİTİME 1 GÜNLÜK KAR ENGELİ
Dünden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle muş Valiliği tarafından eğitime bir gün ara verildiği açıklandı.
MÜHENDİSLİK ÖĞRENCİLERİ PROJELERİNİ SERGİLENDİ
MÜHENDİSLİK ÖĞRENCİLERİ PROJELERİNİ SERGİLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan projeler ergilendi.
EĞİTİME KAR ENGELİ
EĞİTİME KAR ENGELİ
Muş´ta olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime bugün ara verildi
ZİRAAT MÜHENDİSLERİ BİTKİ BESLEME VE GÜBRELEME TEKNİKLERİ OTURUMU YAPILDI
ZİRAAT MÜHENDİSLERİ BİTKİ BESLEME VE GÜBRELEME TEKNİKLERİ OTURUMU YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Uygulamalı Bilimler Fakültesi (UBF) ve Muş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle sürdürülen Ziraat Mühendislerine yönelik teknik eğitim programının dördüncü oturumunu yaptı.
MUŞ STEM MERKEZİ AÇILDI
MUŞ STEM MERKEZİ AÇILDI
Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Muş Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik (STEM) Eğitimleri kapsamında kodlama merkezinde öğretmenlerle bir araya gelerek kursun açılışını yaptı
SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI
SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) tarafından verilen farklı eğitim programlarını tamamlayan 180 kişinin sertifika töreni, Sabahattin Zaim Konferans Salonunda yapıldı.
MŞÜ´DE BİR ULUSLARARASI SEMPOZYUM DAHA
MŞÜ´DE BİR ULUSLARARASI SEMPOZYUM DAHA
Muş Alparslan Üniversitesi´nde (MŞÜ) "İslâm Düşüncesinde Eleştiri Kültürü ve Tahammül Ahlâkı" konulu uluslararası sempozyum düzenlenecek
DOLAR
5.2922
EURO
5.9886
Muş Durumu

Ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı takdirde fani dünyada bıraktığın eserlere kıymet verme.

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu