OKULLARA ‘BEYAZ´ BAYRAK VERİLDİ
Muş´ta, ‘Beyaz Bayrak´ almaya hak kazanan 24 okul müdürüne belgeleri verilerek tebrik edildi
Tarih: 20.1.2018 14:32:32/ 94okunma / 0yorum

Muş’ta, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 2. döneminde “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan 24 okula belgeleri verildi. Merkez Nusret Sarman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonu’nda düzenlenen ‘Beyaz Bayrak’ törenine İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, İl Sağlık Müdürü Serdal Türkoğlu, Proje Koordinatörü Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Özçelik ve okulların idarecileri ve öğretmenler katıldı.

Denetim komisyonunca, yapılan denetim sonucunda “Sertifika, Beyaz Bayrak ve Pirinç Levha” almaya hak kazanan 24 okulla belgeleri düzenlenen törenle verildi. Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği 2006 yılından itibaren uygulanmakta olan “Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü” 08.06.2015 tarihinden itibaren imzalanarak 4 yıl süreyle uygulamaya konulduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, okul idareci ve öğretmenleri tebrik etti.

“İLİMİZ VE ÜLKEMİZ ADINA HAYIRLARA VESİLE OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM”

Sertifika, Beyaz Bayrak ve Pirinç Levha’nın 3 yıl geçerli olup, üçüncü yılın sonunda eğitim kurumlarınca yeniden başvuru yapıldığını kaydeden İlci, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bilindiği üzere; Millî Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığımız arasında 2006 yılından itibaren uygulanmakta olan  “Beyaz Bayrak İşbirliği protokolü” 08.06.2015 tarihinden itibaren 4 yıl süreyle geçerli olmak üzere yeniden imzalanarak yürürlüğe girmişti. İlimiz genelinde 43 okulumuz “Beyaz Bayrak” almak için müracaatta bulunmuş,  gerekli şartları yerine getirip, denetim komisyonunca, yapılan denetim sonucunda 24 okulumuz “Sertifika, Beyaz Bayrak ve Pirinç Levha” almaya hak kazanmıştır. Ülke genelinde geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın beden ve ruh sağlığını korumak, geliştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek, temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirmek, öğrencilerimizin hijyenik bir ortamda eğitim-öğretimini sürdürmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla sürdürülecek bu uygulamanın ilimiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

“OLUMLU YÖNDE BİR REKABET ORTAMI OLUŞTURULMUŞTUR”

Okulların temiz ve sağlıklı bir çevreye kavuşturulduğunun sağlandığını, okullar arasında temizlik, hijyen, okul kantini gibi konularda olumlu yönde bir rekabet ortamı oluşturulduğunu vurgulayan İlci, “Söz konusu protokol kapsamında ilimiz genelinde 24 okul beyaz bayrak almaya hak kazanmış olup,  eğitim kurumlarımızın temiz ve sağlıklı bir çevreye kavuşturulması sağlanmış, okullar arasında temizlik, hijyen, okul kantini gibi konularda olumlu yönde bir rekabet ortamı oluşturulmuştur. “Beyaz Bayrak” alan okullarımız; Muş Merkez, Gök Kuşağı Anaokulu, Bal Peteği Anaokulu, İlci İnşaat Kız İmam Hatip Lisesi, 2071 Melikşah İlkokulu ve Ortaokulu, Şeker İlkokulu, Karaağaçlı Ortaokulu, Bozbulut Ortaokulu, Soğucak İlkokulu, MEV Fatih Ortaokulu, Muş Fen Lisesi, Nadaslık İlkokulu, Muş Özel Uğur Temel Lisesi, Hasköy İlçesi Menekşe Anaokulu, Yunusemre Ortaokulu, Kadir Rezzan Has Kız YBO, Varto İlçesi Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Cumhuriyet İlkokulu, Korkut İlçesi Korkut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Korkut Anadolu Lisesi, Tan İlkokulu/Ortaokulu, Malazgirt İlçesi Zübeyde Hanım Anaokulu, Şehit Aslan Kulaksız Fen Lisesi, okul idarecilerini tebrik ederim. Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okullarımızın diğer okullarımıza da örnek olmasını, Muş’un da etrafındaki tüm illere örnek olacak şekilde ilimizdeki tüm okullara Beyaz Bayrak takmayı diliyorum” şeklinde konuştu.

Müdür İlci’nin konuşmasından sonra program, Beyaz Bayrak alan okullara sertifikalarının verilmesi ve çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUŞ´TA İKİ ÇOCUKTAN BİRİ LİSEYE GİDEMİYOR
MUŞ´TA İKİ ÇOCUKTAN BİRİ LİSEYE GİDEMİYOR
Eğitim İzleme Raporu 2017-18, sayılarla eğitimde genel tabloyu gösterdi. Okullulaşma oranı lise düzeyinde yüzde 83,6. Bu oran, Muş´ta yüzde 51, Ağrı´da yüzde 53,5. Türkiye´de örgün eğitimde olması gerekirken açıköğretimde okuyan öğrenci sayısı 332 bin 956
UĞUR LİSESİNDEN KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ
UĞUR LİSESİNDEN KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ
Özel Muş Uğur Lisesi öğrencilerinin katılımıyla kan bağışı programı gerçekleşti. Düzenlenen kan bağışı programında Kızılay Genel Sorumlusu İsmail Çelik öğrenciler bilgilendirildi.
MŞÜ´DE ÜÇ YENİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI
MŞÜ´DE ÜÇ YENİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Bölgeye üç yeni yüksek lisans programı daha kazandırdı
BAKAN YARDIMCISI AKSU´DAN MUŞ BELEDİYESİ´NE ZİYARET
BAKAN YARDIMCISI AKSU´DAN MUŞ BELEDİYESİ´NE ZİYARET
Çeşitli temaslarla da bulunmak için Muş´a gelen Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, Muş Belediyesi´ni ziyaret etti
REKTÖR POLAT MŞÜ´DE DİJİTAL DÖNÜŞÜM VİZYONUNU ANLATTI
REKTÖR POLAT MŞÜ´DE DİJİTAL DÖNÜŞÜM VİZYONUNU ANLATTI
Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat: "Üniversitemizi Dijital Çağa Taşıma Noktasında En Büyük Güvencemiz Kaliteli Akademik ve İdari Personelimizdir."
MŞÜ PERSONELİNE BİLGİSAYAR EĞİTİMİ
MŞÜ PERSONELİNE BİLGİSAYAR EĞİTİMİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Personeline Bilgisayar Ofis Programları Konusunda Eğitim veriliyor.
MŞÜ´nün minik laleleri robotik kodlama ve işaret dili eğitimi alıyor
MŞÜ´nün minik laleleri robotik kodlama ve işaret dili eğitimi alıyor
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Minik Laleler Kreş ve Anaokulu (MİLA) öğrencileri ders programına eklenen iki yeni alanda eğitim almaya başladı.
UĞUR LİSESİNDEN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK
UĞUR LİSESİNDEN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK
Özel Muş Uğur Lisesi, Organ Bağışı Farkındalık Haftası etkinlikleri düzenlendi
İL GENELİNDE BEYAZ BAYRAK ALAN OKULLAR BELGELERİNİ ALDI
İL GENELİNDE BEYAZ BAYRAK ALAN OKULLAR BELGELERİNİ ALDI
Nusret Sarman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda, 2017-2018 eğitim öğretim yılının I. Döneminde “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan okullara Beyaz Bayrakları törenle verildi.
DOLAR
5.3611
EURO
6.0997
Muş Durumu

İnsanın kanadı, gayretidir.

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu