OKULLARA ‘BEYAZ´ BAYRAK VERİLDİ
Muş´ta, ‘Beyaz Bayrak´ almaya hak kazanan 24 okul müdürüne belgeleri verilerek tebrik edildi
Tarih: 20.1.2018 14:32:32/ 55okunma / 0yorum

Muş’ta, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 2. döneminde “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan 24 okula belgeleri verildi. Merkez Nusret Sarman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonu’nda düzenlenen ‘Beyaz Bayrak’ törenine İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, İl Sağlık Müdürü Serdal Türkoğlu, Proje Koordinatörü Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Özçelik ve okulların idarecileri ve öğretmenler katıldı.

Denetim komisyonunca, yapılan denetim sonucunda “Sertifika, Beyaz Bayrak ve Pirinç Levha” almaya hak kazanan 24 okulla belgeleri düzenlenen törenle verildi. Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği 2006 yılından itibaren uygulanmakta olan “Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü” 08.06.2015 tarihinden itibaren imzalanarak 4 yıl süreyle uygulamaya konulduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, okul idareci ve öğretmenleri tebrik etti.

“İLİMİZ VE ÜLKEMİZ ADINA HAYIRLARA VESİLE OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM”

Sertifika, Beyaz Bayrak ve Pirinç Levha’nın 3 yıl geçerli olup, üçüncü yılın sonunda eğitim kurumlarınca yeniden başvuru yapıldığını kaydeden İlci, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bilindiği üzere; Millî Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığımız arasında 2006 yılından itibaren uygulanmakta olan  “Beyaz Bayrak İşbirliği protokolü” 08.06.2015 tarihinden itibaren 4 yıl süreyle geçerli olmak üzere yeniden imzalanarak yürürlüğe girmişti. İlimiz genelinde 43 okulumuz “Beyaz Bayrak” almak için müracaatta bulunmuş,  gerekli şartları yerine getirip, denetim komisyonunca, yapılan denetim sonucunda 24 okulumuz “Sertifika, Beyaz Bayrak ve Pirinç Levha” almaya hak kazanmıştır. Ülke genelinde geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın beden ve ruh sağlığını korumak, geliştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek, temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirmek, öğrencilerimizin hijyenik bir ortamda eğitim-öğretimini sürdürmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla sürdürülecek bu uygulamanın ilimiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

“OLUMLU YÖNDE BİR REKABET ORTAMI OLUŞTURULMUŞTUR”

Okulların temiz ve sağlıklı bir çevreye kavuşturulduğunun sağlandığını, okullar arasında temizlik, hijyen, okul kantini gibi konularda olumlu yönde bir rekabet ortamı oluşturulduğunu vurgulayan İlci, “Söz konusu protokol kapsamında ilimiz genelinde 24 okul beyaz bayrak almaya hak kazanmış olup,  eğitim kurumlarımızın temiz ve sağlıklı bir çevreye kavuşturulması sağlanmış, okullar arasında temizlik, hijyen, okul kantini gibi konularda olumlu yönde bir rekabet ortamı oluşturulmuştur. “Beyaz Bayrak” alan okullarımız; Muş Merkez, Gök Kuşağı Anaokulu, Bal Peteği Anaokulu, İlci İnşaat Kız İmam Hatip Lisesi, 2071 Melikşah İlkokulu ve Ortaokulu, Şeker İlkokulu, Karaağaçlı Ortaokulu, Bozbulut Ortaokulu, Soğucak İlkokulu, MEV Fatih Ortaokulu, Muş Fen Lisesi, Nadaslık İlkokulu, Muş Özel Uğur Temel Lisesi, Hasköy İlçesi Menekşe Anaokulu, Yunusemre Ortaokulu, Kadir Rezzan Has Kız YBO, Varto İlçesi Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Cumhuriyet İlkokulu, Korkut İlçesi Korkut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Korkut Anadolu Lisesi, Tan İlkokulu/Ortaokulu, Malazgirt İlçesi Zübeyde Hanım Anaokulu, Şehit Aslan Kulaksız Fen Lisesi, okul idarecilerini tebrik ederim. Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okullarımızın diğer okullarımıza da örnek olmasını, Muş’un da etrafındaki tüm illere örnek olacak şekilde ilimizdeki tüm okullara Beyaz Bayrak takmayı diliyorum” şeklinde konuştu.

Müdür İlci’nin konuşmasından sonra program, Beyaz Bayrak alan okullara sertifikalarının verilmesi ve çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NÜN KİTAP OKUMA PROJESİ BAŞLIYOR
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NÜN KİTAP OKUMA PROJESİ BAŞLIYOR
Muş Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, yeni eğitim sezonu ile birlikte okul aile ve çocuk üçgeninde yeni bir projeye imza atılacağını söyledi.
“KAPSAYICI EĞİTİM SEMİNERİ” DÜZENLENDİ
“KAPSAYICI EĞİTİM SEMİNERİ” DÜZENLENDİ
Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Muş Türk Telekom İlkokulu/Ortaokulundaki “Kapsayıcı Eğitim Semineri” Çalışmalarına katıldı.
VARTO VE BULANIK MESLEK YÜKSEKOKULLARI EĞİTİME HAZIR
VARTO VE BULANIK MESLEK YÜKSEKOKULLARI EĞİTİME HAZIR
İlk öğrencilerini bu sene kabul eden Varto ve Bulanık Meslek Yüksekokullarında (MYO), 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak yeni akademik yıl için son hazırlıklar tamamlandı. Varto MYO öğrencileri bu sene, Külliyede öğrenim görecek.
MUŞVAK´TAN MUŞLU ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS MÜJDESİ
MUŞVAK´TAN MUŞLU ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS MÜJDESİ
Muş Eğitim ve Kalkındırma Vakfı (MUŞVAK), kendisi, annesi ya da babası Muşlu olan lisans öğrencilerine burs veriyor
VELİLERİ OKUL TELAŞI SARDI
VELİLERİ OKUL TELAŞI SARDI
Okulların 17 Eylül´de açılacak olmasıyla birlikte velileri alışveriş telaşı sardı. Defterden kitaba, giyimden ayakkabıya kadar yapılacak okul alışverişinin ekonomiye 2,5 milyar dolarlık canlılık getirmesi beklenirken, veliler de en az 350 liralık bir masrafı üstlenmek zorunda kalacak.
KYK YURT BAŞVURULARI 10 EYLÜL´DE SONA ERİYOR
KYK YURT BAŞVURULARI 10 EYLÜL´DE SONA ERİYOR
Milyonlarca öğrenci üniversiteli olmanın heyecanını yaşarken, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu da yeni eğitim-öğretim yılı için yurt başvurularını alıyor. 3 Eylül Pazartesi günü başlayan KYK yurt başvuruları, geçmiş yıllarda olduğu gibi yine e-Devlet üzerinden alınıyor ve 10 Eylül Pazartesi günü saat 23.59´da sona eriyor.
YENİ ÖĞRENCİLERİN KAYIT SÜRECİ DEVAM EDİYOR
YENİ ÖĞRENCİLERİN KAYIT SÜRECİ DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesinde, 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonucu kayıt süreci devam ediyor
MŞÜ YENİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT DUYURUSU YAYINLADI
MŞÜ YENİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT DUYURUSU YAYINLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile üniversite kayıt işlemleri hakkında internet sitesinden bir duyuru yayınladı.
MŞÜ YAZ OKULU EĞİTİMCİLERİ TEŞEKKÜR BELGELERİNİ ALDI
MŞÜ YAZ OKULU EĞİTİMCİLERİ TEŞEKKÜR BELGELERİNİ ALDI
Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer, MŞÜ Yaz Okulunda görev alan eğitmenlere Teşekkür Belgesi takdim etti
DOLAR
5.6134
EURO
6.4316
Muş Durumu

Kötü adın çirkinliği harften, deniz suyunun acılığı kap’tan değildir…

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu