KURSİYERLERE SERTİFİKALARI VERİLDİ
Muş Halk Eğitim Merkezi´nin Muş Devlet Hastanesinin çeşitli birimlerinde çalışanlara yönelik açtığı ‘Hasta kabul kursu´nu başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi
Tarih: 30.9.2017 11:59:08/ 66okunma / 0yorum

Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından açılan ‘Hasta Kabul İşlemleri’ kursuna katılan başarılı kursiyerler için sertifika dağıtım töreni hazırlandı. Törene İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürü Vedat Beyazduman, Kurs Eğitmeni Ferhat Saysal ve kursiyerler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, 60 kursiyerin katıldığı kursta başarılı olan 48 kursiyere sertifikalarını verdi. Eğitimin beşikten mezara kadar süren bir süreç olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü İlci, her zaman eğitim kalitesini üst seviyelere çıkarmak için çaba sarf ettiklerini söyledi.

“BU KURSLARIMIZ SİZİN İÇİN ÇOK FAYDALI OLDUĞUNA İNANIYORUM”

Halk Eğitim Merkezi tarafından verilen kurslara dikkat çeken İlci, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kamu kurum ve kuruluşlarının verdiği hizmetlerin niteliğinin artırılması ve bu hizmetlerin güzelleştirilmesi insana saygı ve hizmeti öğreten bir anlayışla yaptığımız işi en güzel yapıp, insan memnuniyetini en üst noktaya çıkarmamız ve bunun neticesinde bizim kurumlarımızda çalışan her bir birey eğitim alma ihtiyacı vardır. Eğitim beşikten mezara kadar devam eden bir süreçtir. Biz her yaşımız itibariyle ya da mesleğimiz itibariyle eğitime ihtiyacımız yok dersek, kendimizi aldatmış oluruz. Ben bir eğitim yöneticisi olarak, her gün yeni bir şeyler okumak ve yeni bir şeyler araştırarak öğrenme noktasında çaba gösteriyorum. Çünkü bu işi yapıyorsanız, insanlara daha fazla iyilik ve yarar sağlama noktasında bir sorumluluğunuz var ve bu sorumluluğu yerine getirmek için de eğitimimizi her zaman artırmamız gerekiyor.”

“İLCİ, KURSİYERLERE BAŞARI DİLEKLERİNDE BULUNDU”

Kursiyerlerin daha başarılı olmaları için önemli tavsiyelerde bulunan İlci, “Bugün burada Halk Eğitim Merkezimiz bünyesinde açılan bu kursların, ben inanıyorum ki yeni bilgiler, yeni fikirler, yeni düşüncelerin oluşturması yönünde de bir katkısı olmuştur. Katılan tüm kursiyerlerimize teşekkür ederek, başarılarının devamını diliyoruz. İnşallah görev yaptıkları yerlerde bu kursların faydalarını, bu eğitimlerin faydalarını, diğer arkadaşlarına da anlatırlar. Diğer arkadaşlar da gelip bu kurslardan istifade ederler. Bu kurslar çalışanların bilgi ve tecrübeye sahip olmayanlarına yönelik çalışmalardır. Bu kursların ihtiyaç oldukça açılacağına bir kez daha değinmek istiyorum; Halk Eğitim Merkezine gelen arkadaşlar belki görmüşlerdir. Onlarca değişik kurslarımız vardır. Dikiş nakış kurslarından aşçılık kursuna ve müzik kursuna kadar çeşitleri kurslarımız mevcuttur” şeklinde konuştu.

Kursiyerler ise aldıkları eğitim sayesinde daha iyi hizmet vereceklerini belirtti.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ELLERİNİZİ YIKAMANIZ GEREKEN 8 DURUM
ELLERİNİZİ YIKAMANIZ GEREKEN 8 DURUM
Kalabalık ve toplu yaşanan ortamlarda, başta grip olmak üzere Hepatit-A gibi bulaşıcı hastalıklar, yıkanmayan eller sebebiyle hızla yayılabiliyor. Uzman Dr. Şirin Elmi, “15 Ekim Dünya El Yıkama Günü” nedeniyle el temizliği ve el yıkama alışkanlığının önemi hakkında bilgi verdi.
SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ´NDEN “DÜNYA ARTRİT GÜNÜ” MESAJI
SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ´NDEN “DÜNYA ARTRİT GÜNÜ” MESAJI
Muş İl Sağlık Müdürlüğü, 12 Ekim 2018 tarihi Dünya Artrit Günü dolaysıyla bir mesaj yayınladı
DÜNYA YÜRÜYÜŞ GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
DÜNYA YÜRÜYÜŞ GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
Muş İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri Dünya Yürüyüş Günü münasebetiyle Muşta çeşitli etkinlikler düzenledi
GRİBE KARŞI DOĞAL ÖNERİLER
GRİBE KARŞI DOĞAL ÖNERİLER
Uzmanlar, soğuk algınlığı ve gripten korunmak için C vitamininden zengin gıdaları tüketmek gerektiğine dikkat çekiyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Neşe Ceylan, “Çok önemli bir antioksidan olan C vitamini, vücuttan toksik maddelerin atılmasında ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde önemli bir role sahiptir" dedi. İşte griple savaşan 10 doğal savaşçı...
DEVLET HASTANESİNDE SAĞLIK KONFERANSI
DEVLET HASTANESİNDE SAĞLIK KONFERANSI
Muş İl sağlık Müdürlüğü düzenlediği etkinlik ve bilgilendirme programlarla halk sağlığının önemsenmesi gereken konuların başında geldiğini gözler önüne seriyor.
MUŞ ÖZEL ŞİFA HASTANESİNDEN HEPATİT UYARISI
MUŞ ÖZEL ŞİFA HASTANESİNDEN HEPATİT UYARISI
Muş Özel Şifa Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları uzmanı Doçent Doktor Hava Yılmaz, hepatit türlerini, bulaşma yollarını ve korunma yöntemlerini anlattı.
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDETE TUTUKLAMA VE CEZA GELİYOR
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDETE TUTUKLAMA VE CEZA GELİYOR
Doktor ve hemşireler başta olmak üzere sağlık çalışanlarına şiddet uygulayan kişilere tutuklu yargılama ve yüksek ceza geliyor.
DEVLET HASTANESİNDEN BAŞARILI BİR OPERASYON DAHA
DEVLET HASTANESİNDEN BAŞARILI BİR OPERASYON DAHA
Yürüme güçlüğü çeken 62 yaşındaki hastaya, birçok üniversite hastanesinde yapılamayan başarılı bir operasyon yapıldı
DOKTORLARDAN ŞİDDETE TEPKİ
DOKTORLARDAN ŞİDDETE TEPKİ
ATUDER Genel Sekreteri Prof. Dr. Behçet Al, "Sağlık çalışanlarını suç ve suçlulardan koruyacak sağlam sonuç alıcı hükümlerin ivedilikle çıkarılmasını ve var olan kanunların uygulanmasını arz ediyoruz" dedi
DOLAR
5.9042
EURO
6.8404
Muş Durumu

Katı taş olsan, mermer kesilsen bile bir gönül sahibine ulaştın mı inci olursun."

MEVLANA (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu