KURSİYERLERE SERTİFİKALARI VERİLDİ
Muş Halk Eğitim Merkezi´nin Muş Devlet Hastanesinin çeşitli birimlerinde çalışanlara yönelik açtığı ‘Hasta kabul kursu´nu başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi
Tarih: 30.9.2017 11:59:08/ 163okunma / 0yorum

Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından açılan ‘Hasta Kabul İşlemleri’ kursuna katılan başarılı kursiyerler için sertifika dağıtım töreni hazırlandı. Törene İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürü Vedat Beyazduman, Kurs Eğitmeni Ferhat Saysal ve kursiyerler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, 60 kursiyerin katıldığı kursta başarılı olan 48 kursiyere sertifikalarını verdi. Eğitimin beşikten mezara kadar süren bir süreç olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü İlci, her zaman eğitim kalitesini üst seviyelere çıkarmak için çaba sarf ettiklerini söyledi.

“BU KURSLARIMIZ SİZİN İÇİN ÇOK FAYDALI OLDUĞUNA İNANIYORUM”

Halk Eğitim Merkezi tarafından verilen kurslara dikkat çeken İlci, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kamu kurum ve kuruluşlarının verdiği hizmetlerin niteliğinin artırılması ve bu hizmetlerin güzelleştirilmesi insana saygı ve hizmeti öğreten bir anlayışla yaptığımız işi en güzel yapıp, insan memnuniyetini en üst noktaya çıkarmamız ve bunun neticesinde bizim kurumlarımızda çalışan her bir birey eğitim alma ihtiyacı vardır. Eğitim beşikten mezara kadar devam eden bir süreçtir. Biz her yaşımız itibariyle ya da mesleğimiz itibariyle eğitime ihtiyacımız yok dersek, kendimizi aldatmış oluruz. Ben bir eğitim yöneticisi olarak, her gün yeni bir şeyler okumak ve yeni bir şeyler araştırarak öğrenme noktasında çaba gösteriyorum. Çünkü bu işi yapıyorsanız, insanlara daha fazla iyilik ve yarar sağlama noktasında bir sorumluluğunuz var ve bu sorumluluğu yerine getirmek için de eğitimimizi her zaman artırmamız gerekiyor.”

“İLCİ, KURSİYERLERE BAŞARI DİLEKLERİNDE BULUNDU”

Kursiyerlerin daha başarılı olmaları için önemli tavsiyelerde bulunan İlci, “Bugün burada Halk Eğitim Merkezimiz bünyesinde açılan bu kursların, ben inanıyorum ki yeni bilgiler, yeni fikirler, yeni düşüncelerin oluşturması yönünde de bir katkısı olmuştur. Katılan tüm kursiyerlerimize teşekkür ederek, başarılarının devamını diliyoruz. İnşallah görev yaptıkları yerlerde bu kursların faydalarını, bu eğitimlerin faydalarını, diğer arkadaşlarına da anlatırlar. Diğer arkadaşlar da gelip bu kurslardan istifade ederler. Bu kurslar çalışanların bilgi ve tecrübeye sahip olmayanlarına yönelik çalışmalardır. Bu kursların ihtiyaç oldukça açılacağına bir kez daha değinmek istiyorum; Halk Eğitim Merkezine gelen arkadaşlar belki görmüşlerdir. Onlarca değişik kurslarımız vardır. Dikiş nakış kurslarından aşçılık kursuna ve müzik kursuna kadar çeşitleri kurslarımız mevcuttur” şeklinde konuştu.

Kursiyerler ise aldıkları eğitim sayesinde daha iyi hizmet vereceklerini belirtti.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
AKTARLARDA KIŞ YOĞUNLUĞU
AKTARLARDA KIŞ YOĞUNLUĞU
Muş´ta devam eden dondurucu soğuk hava aktarlarda hareketliliğe neden oldu
“41 İLAÇTA ARZ SIKINTISI BU HAFTA SON BULACAK”
“41 İLAÇTA ARZ SIKINTISI BU HAFTA SON BULACAK”
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Bu hafta itibarıyla 41 ilacın piyasadaki arz sıkıntısı son bulacaktır" açıklaması yaptı.
MUŞ´A 9 ADET AMBULANS GÖNDERİLDİ
MUŞ´A 9 ADET AMBULANS GÖNDERİLDİ
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Muş´a 9 yeni ambulans getirdiğini söyledi.
İLK YARDIMDA DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR
İLK YARDIMDA DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR
Hasta ve yaralılar için sağlık ekipleri gelene kadar yapılan ilk yardım, yanlış uygulandığında önemli sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor. Acil Tıp Uzmanı Dr. Yeşim Erçetin Özgürel, ilk yardımda doğru bilinen yanlışları açıkladı.
DR. TÜRKOĞLU´NDAN ZEHİRLİ MANTAR UYARISI
DR. TÜRKOĞLU´NDAN ZEHİRLİ MANTAR UYARISI
Yağmurla birlikte yetişmeye başlayan ve kış mevsiminde tüketilen bir mantar türü olan Çıntar pazar tezgahlarında ilgi görüyor. Mantar zehirlenmelerinin önemli bir sorun olduğuna dikkat çeken Muş İl Sağlık Müdürü Serdal Türkoğlu, "Doğada yetişenler yerine, marketlerde bakanlık onaylı taze kültür mantarları tüketilmelidir" uyarısında bulundu.
KALP HASTALARI KIŞIN SPOR SALONUNU TERCİH ETMELİ
KALP HASTALARI KIŞIN SPOR SALONUNU TERCİH ETMELİ
Havaların soğumaya başladığı ve kışın iyice kendini gösterdiği şu günlerde kalp hastalığı olanlar açık havada fazla zaman geçirmemeli. Açık hava yerine spor salonunu tercih etmeli
MUŞ KANTİNCİLER DERNEĞİNDEN VELİLERE UYARI
MUŞ KANTİNCİLER DERNEĞİNDEN VELİLERE UYARI
Muş Kantinciler Esnaf Derneği Başkanı Menderes Belik çocuklarımızın sağlığı biz kantinciler için son derece büyük önem arz etmektedir. Okul kantinlerinde bakanlığımızın satışını uygun görmediği ürünleri satmadığımız gibi, evden yada dışarıdan çantalarında okul kantinlerinde yasaklı gıdaları getiren öğrencilere de ikazlarımız sürmektedir dedi.
ÇOCUKLARI HAZIR GIDALARDAN UZAK TUTUN
ÇOCUKLARI HAZIR GIDALARDAN UZAK TUTUN
Prof. Dr. Yüksel Gümürdülü, çocuklarda sağlıklı beslenmenin, büyüme ve gelişimlerine katkısının yanı sıra eğitim için de önemli olduğunu belirterek, velileri sağlıksız beslenmenin yol açtığı obeziteye karşı uyardı
ELLERİNİZİ YIKAMANIZ GEREKEN 8 DURUM
ELLERİNİZİ YIKAMANIZ GEREKEN 8 DURUM
Kalabalık ve toplu yaşanan ortamlarda, başta grip olmak üzere Hepatit-A gibi bulaşıcı hastalıklar, yıkanmayan eller sebebiyle hızla yayılabiliyor. Uzman Dr. Şirin Elmi, “15 Ekim Dünya El Yıkama Günü” nedeniyle el temizliği ve el yıkama alışkanlığının önemi hakkında bilgi verdi.
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
Muş Durumu

Ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı takdirde fani dünyada bıraktığın eserlere kıymet verme.

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu