BULANIK´A MESLEK YÜKSEKOKULU AÇILMASI İÇİN İLK ADIM ATILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Bulanık ilçesimde açılması düşünülen meslek yüksekokulu için gerekli bina, lojman, öğrenci yurdu ve sosyal tesislerle ilgili ilçede incelemelerde bulundu
Tarih: 13.2.2018 13:51:08/ 53okunma / 0yorum

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, üniversite tarafından Bulanık’ta açılması düşünülen meslek yüksekokulu için gerekli bina, lojman, öğrenci yurdu ve sosyal tesislerle ilgili incelemelerde bulundu. Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan ve İlçe Millî Eğitim Müdürü Deniz Edip tarafından karşılanan ve yüksekokul altyapısıyla ilgili incelemelerde bulunan Prof. Dr. Polat ve yerel mülki idareciler, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılına yetiştirilmek üzere çalışmaların başlatılması konusunda ortak karar aldı.

“REKTÖR POLAT, İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLEDİ”

Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan’ı makamında ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Polat, sohbet havasında geçen görüşmede, Bulanık’ta yürütülen kamu hizmetleri hakkında Kaymakam Uzan’dan bilgi aldı. Rektör Prof. Dr. Polat, ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Kaymakam Uzan, kendisine teşekkür etti.

“POLAT, KARİYER GÜNÜNDE BULANIKLI GENÇLERLE BULUŞTU”

Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, makam ziyareti ve incelemelerinin ardından Bulanık Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Kariyer Günleri kapsamında liseli gençlere hitap etti. Bulanık Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, İlçe Millî Eğitim Müdürü Deniz Edip, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ömer Altaş ve Ak Parti İlçe Başkanı Ali Bulut, Okul Müdiresi Sema Dağlı, eğitimciler ve öğrenciler hazır bulundu.

Bulanıklı eğitim çağındaki gençlerin gelecekleri konusunda doğru karar vermeleri amacıyla düzenlenen Kariyer Günlerinin son konuğu Rektör Prof. Dr. Polat oldu. Konuşmasında yaşam, eğitim, gelişim, bilim ve sosyal hayat hakkında deneyimlerini aktaran Prof. Dr. Polat, gençlere kendi hedeflerini belirlemede seçici olup gereken emeği sarf etmeleri gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Polat, “Kendinize güvenip inanarak çalıştığınız zaman aşamayacağınız bir engel olamaz” dedi.

Toplantının ardından Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan ve Okul Müdiresi Sema Dağlı tarafından Rektör Prof. Dr. Polat’a hediye takdim edildi ve hatıra fotoğrafı çekildi. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NÜN KİTAP OKUMA PROJESİ BAŞLIYOR
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NÜN KİTAP OKUMA PROJESİ BAŞLIYOR
Muş Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, yeni eğitim sezonu ile birlikte okul aile ve çocuk üçgeninde yeni bir projeye imza atılacağını söyledi.
“KAPSAYICI EĞİTİM SEMİNERİ” DÜZENLENDİ
“KAPSAYICI EĞİTİM SEMİNERİ” DÜZENLENDİ
Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Muş Türk Telekom İlkokulu/Ortaokulundaki “Kapsayıcı Eğitim Semineri” Çalışmalarına katıldı.
VARTO VE BULANIK MESLEK YÜKSEKOKULLARI EĞİTİME HAZIR
VARTO VE BULANIK MESLEK YÜKSEKOKULLARI EĞİTİME HAZIR
İlk öğrencilerini bu sene kabul eden Varto ve Bulanık Meslek Yüksekokullarında (MYO), 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak yeni akademik yıl için son hazırlıklar tamamlandı. Varto MYO öğrencileri bu sene, Külliyede öğrenim görecek.
MUŞVAK´TAN MUŞLU ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS MÜJDESİ
MUŞVAK´TAN MUŞLU ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS MÜJDESİ
Muş Eğitim ve Kalkındırma Vakfı (MUŞVAK), kendisi, annesi ya da babası Muşlu olan lisans öğrencilerine burs veriyor
VELİLERİ OKUL TELAŞI SARDI
VELİLERİ OKUL TELAŞI SARDI
Okulların 17 Eylül´de açılacak olmasıyla birlikte velileri alışveriş telaşı sardı. Defterden kitaba, giyimden ayakkabıya kadar yapılacak okul alışverişinin ekonomiye 2,5 milyar dolarlık canlılık getirmesi beklenirken, veliler de en az 350 liralık bir masrafı üstlenmek zorunda kalacak.
KYK YURT BAŞVURULARI 10 EYLÜL´DE SONA ERİYOR
KYK YURT BAŞVURULARI 10 EYLÜL´DE SONA ERİYOR
Milyonlarca öğrenci üniversiteli olmanın heyecanını yaşarken, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu da yeni eğitim-öğretim yılı için yurt başvurularını alıyor. 3 Eylül Pazartesi günü başlayan KYK yurt başvuruları, geçmiş yıllarda olduğu gibi yine e-Devlet üzerinden alınıyor ve 10 Eylül Pazartesi günü saat 23.59´da sona eriyor.
YENİ ÖĞRENCİLERİN KAYIT SÜRECİ DEVAM EDİYOR
YENİ ÖĞRENCİLERİN KAYIT SÜRECİ DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesinde, 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonucu kayıt süreci devam ediyor
MŞÜ YENİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT DUYURUSU YAYINLADI
MŞÜ YENİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT DUYURUSU YAYINLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile üniversite kayıt işlemleri hakkında internet sitesinden bir duyuru yayınladı.
MŞÜ YAZ OKULU EĞİTİMCİLERİ TEŞEKKÜR BELGELERİNİ ALDI
MŞÜ YAZ OKULU EĞİTİMCİLERİ TEŞEKKÜR BELGELERİNİ ALDI
Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer, MŞÜ Yaz Okulunda görev alan eğitmenlere Teşekkür Belgesi takdim etti
DOLAR
5.9042
EURO
6.8404
Muş Durumu

Allah seni özgür yaratmışken başkasının kölesi olma

Hz.Ali
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu