HAKEMLER 2017-2018 SEZONU AÇILIŞINI YAPTI
Muş Futbol Hakem ve Gözlemcileri, 2017-2018 Futbol Sezonu açılışını yaptı
Tarih: 14.9.2017 11:23:12/ 62okunma / 0yorum

Muş Futbol Hakem ve Gözlemcileri, 2017-2018 Futbol Sezonu açılışını yaptı. Muş Şehir Stadyumunda yapılan sezon açılışına Türkiye Futbol Federasyonu Hakem ve Gözlemcileri Genel Merkez 14.Bölge Sorumlusu ve Muş Şube Başkanı Ferzende Emre, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Hamdullah Kardaş, ASKF Başkanı Kemal Türkan, Futbol İl Temsilcisi Aytaç Koyuncu, Spor Şube Müdürü Murat Karataş, TÜFAD Başkanı Alparslan Has, Bölge Eğitimcisi Ayhan Göksun, Dernek Yönetimi, İl Hakem Kurulu Başkanı Ümit Yıldırak ve üyeleri ile çok sayıda hakem ve gözlemciler katıldı. Açılış öncesinde Muş şube başkanlığının hakem ve gözlemcilere yaptırdığı TFF yazılı tişört, şort ve tozluk hediye edildi.

“SEZONUN ÜLKEMİZE VE İLİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Açılış sunuculuğunu Ulusal Hakemlerden Mehmet Şükrü’nün üstlendiği programda ilk konuşmayı TFFHGD Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi, 14.Bölge Sorumlusu ve Muş Şube Başkanı Ferzende Emre yaptı. Emre, konuşmasında şunları söyledi; “Sayın Spor İl Müdürüm, ASKF Başkanım, Futbol İl Temsilcim, Bölge Eğitimcisi, TÜFAD Başkanı, Spor Şube müdürüm, yönetim kurulu üyelerim İl Hakem Kurulu Başkanı ve Üyeleri, çok kıymetli misafirler, gözlemci abilerim, sevgili hakem kardeşlerim ve basınımızın güzide mensupları. 2017-2018 Futbol Sezonunu İlimize ve Türk futboluna hayırlar getirmesi temennisinde bulunarak sezon açılışımıza hoş geldiniz. Sözlerimin başında Genel Başkanımız Sayın Abdurrahman Arıcı ve Yönetim Kurulu Üyelerinin sizlere selamlarını iletmemi istediler, sezon açılışımızın hayırlı olması temennisinde bulundular. Sevgili hakem kardeşlerim biz dernek yönetimi olarak bu güne kadar her zaman sizlerin yanında olduk bundan sonrada yanınızda olmaya devam edeceğiz inşallah” dedi.

“DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Kendilerine verilen tüm desteklerden dolayı teşekkür eden Emre, “Buradan öncelikler Spor İl Müdürümüz Hamdullah Kardaş beye ve ekibine teşekkür etmek istiyorum çünkü eğitim toplantılarımızda, yer konusunda her zaman bizlere yardımcı olmuşlardır. ASKF ve Futbol İl Temsilcisine de ayrıca teşekkürlerimi sunarım geçmişte çok az müsabakalar ile hakemlerimiz kendilerini yetiştirmeye çalışıyorlardı, Ancak son zamanlarda müsabakaların daha fazla olması ve oynanması onların gayretleri ile gerçekleşmektedir. Bir teşekkürü de İl Hakem Kurulu Başkanı ve Üyelerine iletmek istiyorum tüm özverileri ile hiçbir karşılık beklemeksizin gecelerini gündüzlerine katarak bu görevi isteyerek yapmaktadırlar kendilerini kutluyorum. Sözlerimi çok fazla uzatmadan tekrardan 2017-2018 Futbol sezonunun hayırlara vesile olmasını diliyor, kazasız belasız bir sezon geçirmenizi Yüce Mevlamdan niyaz eder başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

Sırasıyla İHK Başkanı Ümit Yıldırak, ASKF Başkanı Kemal Türkan, Futbol İl Temsilcisi Aytaç Koyuncu, Bölge Eğitimcisi Ayhan Göksun ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Hamdullah Kardaş birer konuşma yaparak yeni sezonda hakemlere başarı temennisinde bulunarak her zaman hakemlerin yanlarında olacaklarını söylediler.

Daha sonra dernek üyesi çocuğu olan Edip Kırıktaş ve düğünü olan Gürkan Tanoğlu’na Dernek tarafından birer altın ile ödüllendirildiler. Açılış programından sonra dernek tarafından açılışa katılan tüm konuklara ve üyelere çeşitli ikramlarda bulunuldu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÖĞRENCİLER SU SPORLARI ŞENLİĞİNDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ
ÖĞRENCİLER SU SPORLARI ŞENLİĞİNDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Öğrencileri Murat Köprüsü´nde rafting ve kano heyecanı yaşadı.
YETİŞTİRME YURDU MEZUNLARI DERNEĞİNDEN "KİMSESİZİN KİMSESİ OLALIM" PROJESİ
YETİŞTİRME YURDU MEZUNLARI DERNEĞİNDEN "KİMSESİZİN KİMSESİ OLALIM" PROJESİ
Kalkınma Bakanlığı ve Muş Valiliği tarafından geçerlilik kazanan ve Muş Yetiştirme Yurdu Mezunları Derneği tarafından yürütülmekte olan "Kimsesizin Kimsesi Olalım" projesi kapsamında Balıkesir, Çanakkale ve İstanbul illerine geziler düzenlendi.
BESYO 2020 HEDEFLERİNE KARARLI ADIMLARLA İLERLİYOR
BESYO 2020 HEDEFLERİNE KARARLI ADIMLARLA İLERLİYOR
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuzun (BESYO), 2020´de Spor Bilimleri Fakültesine dönüşmesi hedefine yönelik çalışmalar kapsamında, geçen yıl aktif hâle geçirilen Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi Anabilim Dalının kurulmasına onay alındı ve Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisans Programının açılması için müracaat edildi.
MUŞLU SPORSEVERLERE DESTEK ÇAĞRISI
MUŞLU SPORSEVERLERE DESTEK ÇAĞRISI
Menderes spor kulübünden takıma destek çağrısı. 12 Bingöl spor ile oynadığı maçta 1 puanla dönen il temsilcimizin kulüp yönetimi tarafından hafta sonu Diyarbakır Yol spor ile oynanacak maç öncesi Muşlu sporseverlere takıma destek çağrısı yapıldı. Menderes spor kulübü başkanı Maşallah Kandemir Genç ve hedefleri olan futbolculardan oluşan bir takım kurduklarını belirtirken, başarısı için zamana ihtiyaç duyduklarını söyledi.
MUŞ´TAKİ HAKEMLERDEN 2024 MESAJI
MUŞ´TAKİ HAKEMLERDEN 2024 MESAJI
Muş ili hakemleri ve gözlemcileri 2018-2019 Futbol Sezonuna merhaba dedi. Şehir stadyumundan düzenlenen törende, 27 Eylül´de açıklanacak olan 2024 Avrupa Futbol Şampiyonasına ülkemizin ev sahipliği yapması bakımından pankart açarak seslerini duyurmaya çalıştılar.
AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE MALZEME DAĞITIMI YAPILDI
AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE MALZEME DAĞITIMI YAPILDI
Muş´ta faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüplerine, Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı Kapalı Spor Salonunda malzeme dağıtımı yapıldı.
MUŞ´TA MAHALLİ AT YARIŞLARI YAPILDI
MUŞ´TA MAHALLİ AT YARIŞLARI YAPILDI
Tarım Muş İl Müdürlüğü tarafından Hasköy İlçesinde düzenlenen mahalli at yarışları ilçeye bağlı Dağdibi köyünde gerçekleştirildi.
ÖRNEK BİR BAŞARIYA İMZA ATTILAR
ÖRNEK BİR BAŞARIYA İMZA ATTILAR
Açtıkları kurstan aldıkları ücreti öğrencileri yararına harcadılar. Halk Eğitim merkezinde kurs açarak BESYO ve POMEM´e 51 öğrencinin yerleşmesini sağladılar. Üniversiteyi bitirdikten sonra halen atama bekleyen Elvan Alkan ve Mücahit Altın adlı iki genç eğitmen, maddi durumu yetersiz olan öğrenciler yararına Halk Eğitimde özel kurs açtılar.
SPOR MÜSABAKALARI İÇİN GÜVENLİK GENELGESİ YAYINLANDI
SPOR MÜSABAKALARI İÇİN GÜVENLİK GENELGESİ YAYINLANDI
İçişleri Bakanlığı, spor müsabakalarında olası olayları önlemek için 81 il valiliğine güvenlik önlemlerini içeren bir genelge gönderdi. Genelgeye göre spor müsabakalarının güvenlik önlemleri risk analizlerine (yüksek, orta ve hafif) göre planlanacak. Spor müsabaka alanlarına her türlü yanıcı, ezici, delici alet olmak üzere fotoğraf makinesi, öz çekim çubukları, elektronik sigara ve benzeri materyaller alınmayacak
DOLAR
5.9042
EURO
6.8404
Muş Durumu

Taş avı öldürmez ve düşmanı helak etmez, ancak göz çıkarır ve diş kırar.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu