YENİ VALİMİZ GÖREVE BAŞLADI
Valiler kararnamesi ile Muş Valiliğine atanan Vedat Büyükersoy, dün itibarı ile görevine başladı. İlk gazetecilere açıklamasını Havaalanında yapan Vali Büyükersoy, şunları söyledi; ´´Huzurun, barışın, sevginin yanında; kin, nefret, öfke ve şiddetin ka
Tarih: 22.5.2013 10:36:40/ 118okunma / 0yorum

Valiler kararnamesi ile Muş Valiliğine atanan Vedat Büyükersoy, dün itibarı ile görevine başladı. İlk gazetecilere açıklamasını Havaalanında yapan Vali Büyükersoy, şunları söyledi; “Huzurun, barışın, sevginin yanında; kin, nefret, öfke ve şiddetin karşında olacağız”
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün imzaladığı ‘Valililer kararnamesi’ ile Muş'a atanan Vedat Büyükersoy görevine başladı. Havaalanında eski Vali Ali Çınar ve kalabalık bir grup tarafından karşılanan Büyekersoy, kendisini karşılamaya gelenlerin tek tek elini sıkıp tebrikleri kabul etti. Büyükersoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilk valilik görevine başlıyor olmaktan son derece heyecanlı, mutlu ve gururlu olduğunu söyledi. Daha önce 5,5 yıl Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde görev yaptığını hatırlatan Büyükersoy, “Bölgeyi tanıyorum. Görev yaptığım yerlerde vatandaşlarla hep kaynaşıp, kucaklaştım. Kendimi hiçbir zaman yabancı görmedim, çünkü hepimiz bu ülkenin vatandaşlarıyız” dedi.
Büyükersoy; önceliğinin, insanların yaşam kalitesini yükselterek ekonomisini imkanlar nispetinde iyileştirmek olduğunu ifade etti. Valilerin hiçbir zaman birbirinin rakibi olmadığını kaydeden Büyekersoy, “Biz bir bayrak yarışı yapıyoruz. Biz Muş'un bayrağını çok daha ileriye taşımak için geldik. Çok güzel hizmetler yapılmış, onların yaptığı hizmetleri bizleri devam ettireceğiz. O hizmetlerin üzerine yeni hizmetler de koyacağız, bundan tabii bir şey olamaz” diye konuştu.
VALİ BÜYÜKERSOY “ADALETLİ OLACAĞIZ”
Muhtaç, yaşlı ve çocukların sürekli yanında olacaklarını dile getiren Büyükersoy, “Adil ve adaletli olacağız, herkesi kucaklayacağız. Milli iradeye hep saygılı olacağız. Hepimiz vatanımızı, bayrağımızı seviyoruz. Bayrağımızı daha yücelere taşıma gayreti içindeyiz. Huzurun, barışın ve sevginin yanında; kin, nefret, öfke ve şiddetin karşında bulunacağız” dedi. Büyekersoy, kendisini bu hizmete layık gören Cumhurbaşkanı, Başbakan, İçişleri Bakanı ve hükümetin diğer temsilcilerine de teşekkür ederek, yapacakları hizmetlerle onların yüzünü kara çıkartmayıp, mahcup etmeyeceklerini belirtti. Havaalanından ayrılıp şehir merkezine gelen Muş Valisi Vedat Büyükersoy, valilik girişinde davul zurna ve çiçeklerle karşılandı. Polis merasim mangasını selamlayan Büyükersoy, kendisini karşılaya gelen çocuklarla bir süre sohbet ettikten sonra makamına geçti.
 Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
EMNİYETİN KADES EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
EMNİYETİN KADES EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, Muş Emniyet Müdürlüğü tarafından KADES eğitimlerinin devam ettiği bildirildi
YATAY GEÇİŞ BAŞVURU ŞARTLARI VE DEĞERLENDİRME TAKVİMİ YAYINLADI
YATAY GEÇİŞ BAŞVURU ŞARTLARI VE DEĞERLENDİRME TAKVİMİ YAYINLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) 2019-2020 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı yatay geçiş başvuru şartları ve değerlendirme takvimi yayınladı
MUŞ´TAN SUNULAN 8 PROJE DAKA TARAFINDAN KABUL EDİLDİ
MUŞ´TAN SUNULAN 8 PROJE DAKA TARAFINDAN KABUL EDİLDİ
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansına (DAKA) Teknik Destek Projesi kapsamında Muş´tan yapılan başvuruların 8 tanesi kabul edildi.
TKDK PROJE BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
TKDK PROJE BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
8. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında 103- Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar için son başvuru kabul tarihi uzatılmıştır
HBT´DEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE KÖMÜR YARDIMI
HBT´DEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE KÖMÜR YARDIMI
MŞÜ Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, Muş´taki ihtiyaç sahibi ailelere kömür yardımında bulundu
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
“Tarım Öğretiminin 174. Yılı” etkinlikleri kapsamında Bingöl Üniversitesi´nde kutlama programı gerçekleştirildi. Bingöl Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen programa davetli konuşmacı olarak Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ katılım gösterdi.
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
İstanbul Aydın Üniversitesi´nin ev sahipliğinde “Türkiye Üniversite Liderlik İyileştirme Programı” (TULİP) gerçekleştirildi. Türkiye´nin çeşitli üniversitelerinde görev yapan kadın akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilen program kapsamında kadınların liderlik ve yöneticilik basamaklarında görev almasını teşvik etmek amacıyla çalışmalar gerçekleştirildi.
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
Sungu beldesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun yüzde 75´lik hibe desteğiyle kurulan çiftlikte 250 büyükbaş hayvan ile çalışmasını sürdürüyor. Çiftlikte modern bir şekilde hayvancılık yapıldığını belirten Sungu Belediye Başkanı Mehmet Salih Gürtürk, bu çiftlikler sayesinde istihdam ve ekonomiye ciddi bir katkı sağlandığını söyledi.
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
Hava sıcaklığının düştüğü Muş´ta, kahvehanede çay yerine süt tercih ediliyor. Günde 60 ile 70 litre arası süt satışı yapan işletme sahipleri, bu uygulamadan oldukça memnun.
DOLAR
5.9191
EURO
6.5680
Muş Durumu

Ayağa kalkarsan hizmet kastiyle kalk, eğer konuşacak olursan hikmetle konuş, oturacağın zaman hürmetle otur…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu