30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TÖRENLERLE KUTLANDI
Muş´ta 30 Ağustos Zafer Bayramı´nın 94. yıldönümü düzenlenen törenle kutlandı
Tarih: 30.8.2016 18:19:17/ 1371okunma / 0yorum

Muş’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıldönümü düzenlenen törenle kutlandı. Törende terör örgütlerinin asla emellerine ulaşamayacağı mesajları veren Vali Seddar Yavuz, “Terör örgütleri lanetlenmesi gereken alçak yapılardır” dedi.

Ülke genelinde olduğu gibi Muş’ta da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı. Hükümet Konağı önünde düzenlenen törene Vali Seddar Yavuz, Garnizon Komutanı Jandarma Albay İsmail Şahin, Belediye Başkanı Feyat Asya, kamu kurum amirleri ve çok sayıda kişi katıldı. Çelenklerin sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden törende Jandarma Maliye Üsteğmen Hasan Bozkurt, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Açılış konuşmasından sonra öğrenciler şiirler okudu.

Ardından bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın önemine değinerek, “Göklerinde merhum Alparslan’ın ve kutlu askerlerinin ruhaniyetinin dolaştığı bu kadim şehirde 30 Ağustos Zafer Bayramının 94. Yıldönümünde sizlerle bir araya gelmekten çok büyük mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Tarihte Ağustos ayı milletimizin kaderinin yazıldığı en önemli aylardan biri olmuştur. Geçtiğimiz hafta şanlı zaferlerimizden olan Malazgirt Zaferinin 945. Yıl dönümünü hep birlikte coşkuyla kutladık. Malazgirt Zaferi’ni tarihimizdeki zaferlerden farklı kılan şey Milletimizin kutlu yürüyüşüdür. Her parçası ayrı güzelliklere sahip olan Anadolu coğrafyası, Malazgirt Zaferi ile bizlere vatan toprağı olmaya başlamış ve milletimizin tarihî yürüyüşünü ve yükselişini hızlandırmıştır” dedi.

“Yaklaşık 1000 yıl süren bu kutlu yürüyüşü durdurmak isteyen mihraklar, ülkemizi bölmek ve parçalamak adına harekete geçtiler” diye ifade eden Vali Yavuz, “Fakat aziz milletimiz 30 Ağustos 1922 de kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere karşı acı bir ders vererek dünya tarihinde emsali görülmemiş bir kurtuluş destanı yazmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devletine giden yolda büyük bir dönüm noktası olan bu büyük zafer, Milletimizin en çaresiz zamanlarda bile en büyük güçlükleri aşabileceğinin göstergesidir. Devrin en güçlü ordularının dört bir cepheden amansızca saldırdığı bu mücadelede; kadınıyla erkeğiyle isimsiz kahramanlar iman dolu göğüslerini siper etmişlerdir. 30 Ağustos 1922 de, Malazgirt Zaferi ile Anayurt olan Anadolu topraklarının ebediyete kadar anayurdumuz olarak kalacağı tüm dünyaya ilan edilmiştir. Allah bu millete; Alparslanlar, Fatihler, Yavuzlar, Kanuniler, Mustafa Kemaller… Gibi feraset sahibi liderler göndermiştir. Bu liderlerin feraseti vesilesi ile bütün bölücü, yıkıcı ve hain planlar akamete uğramıştır. Aziz Milletimizin kutlu yürüyüşünü engellemeye çalışan bütün girişim, kalkışmalar; bizim hakkı söyleyip, haykırmamıza engel olamamıştır. Bu gün de Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde belki de gelecekte tarih kitaplarında yer alacak olan 15 Temmuz istila girişimini, verilen isabetli kararlarla, milletçe boşa çıkarmayı bildik. Allah Devletimize zeval vermesin” ifadelerini kullandı.

“VALİ YAVUZ, MUŞ HALKINA TEŞEKKÜR ETTİ”

Vali Yavuz, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kıymetli Muşlu hemşerilerim! Sizlere de bir kez daha bağımsızlığımız, birliğimiz, dirliğimiz, şerefimiz ve namusumuz için vermiş olduğunuz büyük destek için Devletimiz adına minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Bu cennet vatanı bizlere yurt eden, bu uğurda büyük bir mücadele sergileyip 30 Ağustos Zaferi’ni kazanan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i ve silah arkadaşlarını rahmetle ve minnetle anıyorum. Bugün de aynı kararlılıkla ülkemizin güvenliği için, demokrasimiz ve bağımsızlığımız için canını feda eden şehitlerimize rahmet, gazilerimize sağlık ve esenlikler diliyorum.

“MİLYONLARCA İNSAN EVİNDEN, YURDUNDAN EDİLMEKTE VE KATLEDİLMEKTEDİR”

Terör örgütlerine sert bir şekilde tepki göstererek, dünya üzerinde cephe savaşlarının son bulduğunu ve artık terör örgütleri ile savaşların yapıldığını söyledi. Özellikle İslam dünyasının terör örgütü aracılığıyla ıslah edilmeye çalışıldığını ifade eden Vali Yavuz, “Bugün dünya üzerinden cephe savaşları sona ermiş artık, devletler birbirini terör örgütü yoluyla ıslah etmenin ya da yürüyüşlerini engellemenin yolunu seçmişlerdir. Aslında son 10 yıldır dünya üzerinde yaşayan bu olaylara baktığımızda net bir şekilde bunu görüyoruz. Özellikle İslam dünyası terör örgütleri aracılığıyla ıslah edilmekte ve milyonlarca insan evinden, yurdundan edilmekte ve katledilmektedir” dedi.

Tüm terör örgütlerinin ana kumanda masasının aynı olduğunu kaydeden Vali Yavuz, “İşte ana kumanda masasında oturan kişilerin aynı olduğu DAEŞ, PKK, FETÖ, DHKP-C hiç fark etmez, bütün terör örgütlerinin amacı İslam dünyasında kaos oluşturmaktır. Bu kaos nedeni ile ister mezhep ister etnik köken ayrımı gözetmek suretiyle toplumsal dinamikler adeta dinamitlenmekte ve katliamlara devam etmektedir. İşte 15 Temmuz harekatının temelinde Türkiye’yi Suriyeleştirmek, Iraklaştırmak gibi bir çaba vardır. O yüzden biz diyoruz ki ister DAEŞ, ister PKK, ister DHKP-C, ister YPG hiç fark etmez; insanın canına, malına kasteden bütün terör örgütlerin karşısındayız” ifadelerini kullandı.

“Biz bazıları gibi DAEŞ katliam yaptığında üzülen, PKK katliam yaptığında sevinenlerden değiliz” diye vurgulayan Vali Yavuz, “Bizim için terör örgütlerinin iyisi kötüsü yoktur. Terör örgütleri lanetlenmesi gereken alçak yapılardır. İşte bugün bir daha 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesi ile diyoruz ki boşuna denemeyin, bu topraklara gelirsiniz, geldiğiniz gibi gidersiniz. O yüzden de bu milletteki şuur, Malazgirt ruhu asla bitmemiştir, bitmeyecektir. O yüzden merak etmeyin bu vatan emin ellerde ve biz bu topraklarda kıyamete kadar hür ve özgür yaşayacağız” şeklinde konuştu.

“ŞEHİTLER İÇİN RESEPSİYON İPTAL EDİLDİ”

Yapılan konuşmalardan sonra Vali Seddar Yavuz, Garnizon Komutanı Jandarma Albay İsmail Şahin, Belediye Başkanı Feyat Asya valilik makamında tebrikleri kabul ettiler.

Öte yandan son dönemde yaşanan terör olaylarında şehit olan güvenlik güçleri ve vatandaşların mukaddes hatıralarına duyulan saygıdan dolayı Zafer Bayramı’nın 94. yıldönümü resepsiyonu iptal edildiği bildirildi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
EMNİYETİN KADES EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
EMNİYETİN KADES EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, Muş Emniyet Müdürlüğü tarafından KADES eğitimlerinin devam ettiği bildirildi
YATAY GEÇİŞ BAŞVURU ŞARTLARI VE DEĞERLENDİRME TAKVİMİ YAYINLADI
YATAY GEÇİŞ BAŞVURU ŞARTLARI VE DEĞERLENDİRME TAKVİMİ YAYINLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) 2019-2020 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı yatay geçiş başvuru şartları ve değerlendirme takvimi yayınladı
MUŞ´TAN SUNULAN 8 PROJE DAKA TARAFINDAN KABUL EDİLDİ
MUŞ´TAN SUNULAN 8 PROJE DAKA TARAFINDAN KABUL EDİLDİ
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansına (DAKA) Teknik Destek Projesi kapsamında Muş´tan yapılan başvuruların 8 tanesi kabul edildi.
TKDK PROJE BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
TKDK PROJE BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
8. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında 103- Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar için son başvuru kabul tarihi uzatılmıştır
HBT´DEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE KÖMÜR YARDIMI
HBT´DEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE KÖMÜR YARDIMI
MŞÜ Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, Muş´taki ihtiyaç sahibi ailelere kömür yardımında bulundu
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
“Tarım Öğretiminin 174. Yılı” etkinlikleri kapsamında Bingöl Üniversitesi´nde kutlama programı gerçekleştirildi. Bingöl Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen programa davetli konuşmacı olarak Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ katılım gösterdi.
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
İstanbul Aydın Üniversitesi´nin ev sahipliğinde “Türkiye Üniversite Liderlik İyileştirme Programı” (TULİP) gerçekleştirildi. Türkiye´nin çeşitli üniversitelerinde görev yapan kadın akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilen program kapsamında kadınların liderlik ve yöneticilik basamaklarında görev almasını teşvik etmek amacıyla çalışmalar gerçekleştirildi.
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
Sungu beldesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun yüzde 75´lik hibe desteğiyle kurulan çiftlikte 250 büyükbaş hayvan ile çalışmasını sürdürüyor. Çiftlikte modern bir şekilde hayvancılık yapıldığını belirten Sungu Belediye Başkanı Mehmet Salih Gürtürk, bu çiftlikler sayesinde istihdam ve ekonomiye ciddi bir katkı sağlandığını söyledi.
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
Hava sıcaklığının düştüğü Muş´ta, kahvehanede çay yerine süt tercih ediliyor. Günde 60 ile 70 litre arası süt satışı yapan işletme sahipleri, bu uygulamadan oldukça memnun.
DOLAR
5.9191
EURO
6.5680
Muş Durumu

"Ya yıldızların Her biri bir mühendistir veya onları yapan bir mühendis vardır!.."

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu