KÖY OKULUNDAKİ ÖĞRENCİLERE ATKI, BERE VE BOT DESTEĞİ
Muş´ta aktif bir şekilde faaliyet gösteren ‘Hayırda Buluşanlar Topluluğu´ 28 köy okulunda yaklaşık 6 bin öğrenciye kışlık atkı, bere, bot ve kırtasiye malzemesi dağıttı
Tarih: 19.1.2018 12:39:45/ 146okunma / 0yorum

İzmirli anne ve genç kızlarının el emeği göz nuru olarak ördükleri atkı ve bereler, ‘İyi Kalpli Eller’ ve ‘Hayırda Buluşanlar Topluluğu’ aracılığıyla Korkut ilçesine bağlı Tan köyü ilk ve ortaokulu öğrencilerine ulaştırıldı. ‘İyi Kalpli Eller’ yardım gönüllüleri öncülüğünde İzmir, Trabzon, Ordu, Antalya ve İstanbul gibi farklı illerde elle örülen atkı ve bere ile kışlık botlar öğrencilere dağıtıldı.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu ve Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Topluluğu Akademik Danışmanı Hatip Erdoğmuş ve gönüllü üyeler, köy okulu öğrencileri ile bir araya gelerek yakından ilgilendiler. El emeği göz nuru olan atkı ve beraber tek tek öğrencilere karne hediyesi olarak dağıtıldı. Öğrencilere, atkı ve beraberin hangi illerden geldiği ve birçok ilden anne ve genç kızların doğuda ki çocukların üşümemesi için bu çalışmaları yaptıkları anlatıldı.

“ÇOCUKLARIMIZ 15 TATİLİ SICAK GEÇİRSİN”

Yaklaşık 2 aylık süre içerisinde 4 çevre illerdeki okullara ve Muş’ta da 24 köy okuluna ulaştıklarını belirten Hayırda Buluşanlar Topluluğu Akademik Danışmanı Hatip Erdoğmuş, ‘İyi Kalpli Eller’ grubu ile koordineli çalıştıklarını söyledi.

Elle örülen atkı ve berelerin öğrencilere dağıtıldığını ve 15 tatili sıcak geçireceklerini ifade eden Erdoğmuş, “Hayırda Buluşanlar Topluluğu’ olarak bugüne kadar 24 köy okuluna gittik. Bu 25. Köy okulumuz. Bu yıl kış mevsimi başlarken özellikle çocuklar üşümesin diye bir kampanya başlattık. Bu kampanya kapsamında bot, mont, atkı ve bere dağıtmaya başladık. Atkı ve berelerin çok önemli bir hatırası var, bu atkı ve berelerin hepsi el örmesi, el emeği göz nuru. Özellikle ablalarımızın ve teyzelerimizin göz nurları. Ciddi bir emek sarf ettikleri ve Türkiye’nin dört bir yanından gönderdikleri atkı ve berelerdir. Ankara, Ordu, Trabzon, Eskişehir ve Antalya’dan gönderilen atkı ve berelerdir. Buna vesile olan iyi kalplere teşekkür ederiz. ‘İyi Kalpli Eller’ buna vesile oldular. Yüzden fazla atkı ve beremizi şuan dağıttık. Bugün dağıtmamızın ayrı ve önemli bir değeri var bunların. Çünkü çocuklarımız yarın (Bugün) karnelerini alacaklardır. Bugün de kar yağmaya başladı, aynı zamanda çocuklarımıza bir karne hediyesi oldu. Kışa girerlerken 15 günlük tatili daha sıcak geçirsinler diye bugün atkı ve berelerimizi dağıttık. Ayrıca ihtiyaç sahibi çocuklarımıza botlarını dağıtacağız. Mutlu bir şekilde 15 tatile girmelerini sağlamış olacağız.”

“BU GÖNÜL KÖPRÜSÜ ÇOK ÖNEMLİ”

Çeşitli illerdeki anne ve genç kızların el emeği göz nuru çalışmalarının öğrencilere dağıtıldığını ve bunun bir gönül köprüsü olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu ise “Bugün Korkut ilçesine bağlı Tan köyüne geldik. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğretmenlerinden ve öğrencilerinden Hayırda Buluşanlar Topluluğu üyelerimizin yardımlarını dağıtacağız. Hayırda Buluşanlar Topluluğu bugüne kadar 25 köyde kırtasiye ve giyim yardımları dağıttılar. Bugün de Tan köyünde İzmirli hayırsever hanımefendilerimiz kendi el emekleri ile yaptıkları atkı ve bereleri topluluğumuza göndermişler. Topluluğumuz da köyümüze gelerek öğrencilerimize hem karne hediyesi olmasını sağlamak hem de çetin geçen kış şartlarında çocuklarımıza bir nebze de olsa onların soğuktan kendilerini korumaları amacıyla atkı ve bere dağıtımı yapacaklar. Başta üniversitemizin hocalarına ve değerli öğrencilerine bu değerli hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum, ayrıca hayırsever vatandaşlarımızın bu davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Tan İlk ve Ortaokulunda öğrencilere karne hediyelerini dağıtan topluluk üyeleri daha sonra öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirerek köyden ayrıldı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YARIYIL TATİLİ BUGÜN BAŞLIYOR
YARIYIL TATİLİ BUGÜN BAŞLIYOR
Yaklaşık üç buçuk ay süren eğitim-öğretim döneminin ardından öğrenciler bugün karnelerini alarak iki haftalık yarıyıl tatiline başlıyorlar
MÜDÜR İLCİ´DEN YARIYIL TATİLİ TAVSİYESİ
MÜDÜR İLCİ´DEN YARIYIL TATİLİ TAVSİYESİ
Bugün sona erecek olan 2018-2019 eğitim-öğretim yılının birinci dönemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, birinci dönemi dolu dolu geçirdiklerini belirterek, yarıyıl tatiline giren öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu.
EĞİTİME 1 GÜNLÜK KAR ENGELİ
EĞİTİME 1 GÜNLÜK KAR ENGELİ
Dünden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle muş Valiliği tarafından eğitime bir gün ara verildiği açıklandı.
MÜHENDİSLİK ÖĞRENCİLERİ PROJELERİNİ SERGİLENDİ
MÜHENDİSLİK ÖĞRENCİLERİ PROJELERİNİ SERGİLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan projeler ergilendi.
EĞİTİME KAR ENGELİ
EĞİTİME KAR ENGELİ
Muş´ta olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime bugün ara verildi
ZİRAAT MÜHENDİSLERİ BİTKİ BESLEME VE GÜBRELEME TEKNİKLERİ OTURUMU YAPILDI
ZİRAAT MÜHENDİSLERİ BİTKİ BESLEME VE GÜBRELEME TEKNİKLERİ OTURUMU YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Uygulamalı Bilimler Fakültesi (UBF) ve Muş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle sürdürülen Ziraat Mühendislerine yönelik teknik eğitim programının dördüncü oturumunu yaptı.
MUŞ STEM MERKEZİ AÇILDI
MUŞ STEM MERKEZİ AÇILDI
Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Muş Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik (STEM) Eğitimleri kapsamında kodlama merkezinde öğretmenlerle bir araya gelerek kursun açılışını yaptı
SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI
SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) tarafından verilen farklı eğitim programlarını tamamlayan 180 kişinin sertifika töreni, Sabahattin Zaim Konferans Salonunda yapıldı.
MŞÜ´DE BİR ULUSLARARASI SEMPOZYUM DAHA
MŞÜ´DE BİR ULUSLARARASI SEMPOZYUM DAHA
Muş Alparslan Üniversitesi´nde (MŞÜ) "İslâm Düşüncesinde Eleştiri Kültürü ve Tahammül Ahlâkı" konulu uluslararası sempozyum düzenlenecek
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
Muş Durumu

Verdiğini hatırlayan ve kalbinden geçiren kimse seha (cömertlik) ismine layık değildir..

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu