KÖY OKULUNDAKİ ÖĞRENCİLERE ATKI, BERE VE BOT DESTEĞİ
Muş´ta aktif bir şekilde faaliyet gösteren ‘Hayırda Buluşanlar Topluluğu´ 28 köy okulunda yaklaşık 6 bin öğrenciye kışlık atkı, bere, bot ve kırtasiye malzemesi dağıttı
Tarih: 19.1.2018 12:39:45/ 56okunma / 0yorum

İzmirli anne ve genç kızlarının el emeği göz nuru olarak ördükleri atkı ve bereler, ‘İyi Kalpli Eller’ ve ‘Hayırda Buluşanlar Topluluğu’ aracılığıyla Korkut ilçesine bağlı Tan köyü ilk ve ortaokulu öğrencilerine ulaştırıldı. ‘İyi Kalpli Eller’ yardım gönüllüleri öncülüğünde İzmir, Trabzon, Ordu, Antalya ve İstanbul gibi farklı illerde elle örülen atkı ve bere ile kışlık botlar öğrencilere dağıtıldı.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu ve Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Topluluğu Akademik Danışmanı Hatip Erdoğmuş ve gönüllü üyeler, köy okulu öğrencileri ile bir araya gelerek yakından ilgilendiler. El emeği göz nuru olan atkı ve beraber tek tek öğrencilere karne hediyesi olarak dağıtıldı. Öğrencilere, atkı ve beraberin hangi illerden geldiği ve birçok ilden anne ve genç kızların doğuda ki çocukların üşümemesi için bu çalışmaları yaptıkları anlatıldı.

“ÇOCUKLARIMIZ 15 TATİLİ SICAK GEÇİRSİN”

Yaklaşık 2 aylık süre içerisinde 4 çevre illerdeki okullara ve Muş’ta da 24 köy okuluna ulaştıklarını belirten Hayırda Buluşanlar Topluluğu Akademik Danışmanı Hatip Erdoğmuş, ‘İyi Kalpli Eller’ grubu ile koordineli çalıştıklarını söyledi.

Elle örülen atkı ve berelerin öğrencilere dağıtıldığını ve 15 tatili sıcak geçireceklerini ifade eden Erdoğmuş, “Hayırda Buluşanlar Topluluğu’ olarak bugüne kadar 24 köy okuluna gittik. Bu 25. Köy okulumuz. Bu yıl kış mevsimi başlarken özellikle çocuklar üşümesin diye bir kampanya başlattık. Bu kampanya kapsamında bot, mont, atkı ve bere dağıtmaya başladık. Atkı ve berelerin çok önemli bir hatırası var, bu atkı ve berelerin hepsi el örmesi, el emeği göz nuru. Özellikle ablalarımızın ve teyzelerimizin göz nurları. Ciddi bir emek sarf ettikleri ve Türkiye’nin dört bir yanından gönderdikleri atkı ve berelerdir. Ankara, Ordu, Trabzon, Eskişehir ve Antalya’dan gönderilen atkı ve berelerdir. Buna vesile olan iyi kalplere teşekkür ederiz. ‘İyi Kalpli Eller’ buna vesile oldular. Yüzden fazla atkı ve beremizi şuan dağıttık. Bugün dağıtmamızın ayrı ve önemli bir değeri var bunların. Çünkü çocuklarımız yarın (Bugün) karnelerini alacaklardır. Bugün de kar yağmaya başladı, aynı zamanda çocuklarımıza bir karne hediyesi oldu. Kışa girerlerken 15 günlük tatili daha sıcak geçirsinler diye bugün atkı ve berelerimizi dağıttık. Ayrıca ihtiyaç sahibi çocuklarımıza botlarını dağıtacağız. Mutlu bir şekilde 15 tatile girmelerini sağlamış olacağız.”

“BU GÖNÜL KÖPRÜSÜ ÇOK ÖNEMLİ”

Çeşitli illerdeki anne ve genç kızların el emeği göz nuru çalışmalarının öğrencilere dağıtıldığını ve bunun bir gönül köprüsü olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu ise “Bugün Korkut ilçesine bağlı Tan köyüne geldik. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğretmenlerinden ve öğrencilerinden Hayırda Buluşanlar Topluluğu üyelerimizin yardımlarını dağıtacağız. Hayırda Buluşanlar Topluluğu bugüne kadar 25 köyde kırtasiye ve giyim yardımları dağıttılar. Bugün de Tan köyünde İzmirli hayırsever hanımefendilerimiz kendi el emekleri ile yaptıkları atkı ve bereleri topluluğumuza göndermişler. Topluluğumuz da köyümüze gelerek öğrencilerimize hem karne hediyesi olmasını sağlamak hem de çetin geçen kış şartlarında çocuklarımıza bir nebze de olsa onların soğuktan kendilerini korumaları amacıyla atkı ve bere dağıtımı yapacaklar. Başta üniversitemizin hocalarına ve değerli öğrencilerine bu değerli hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum, ayrıca hayırsever vatandaşlarımızın bu davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Tan İlk ve Ortaokulunda öğrencilere karne hediyelerini dağıtan topluluk üyeleri daha sonra öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirerek köyden ayrıldı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NÜN KİTAP OKUMA PROJESİ BAŞLIYOR
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NÜN KİTAP OKUMA PROJESİ BAŞLIYOR
Muş Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, yeni eğitim sezonu ile birlikte okul aile ve çocuk üçgeninde yeni bir projeye imza atılacağını söyledi.
“KAPSAYICI EĞİTİM SEMİNERİ” DÜZENLENDİ
“KAPSAYICI EĞİTİM SEMİNERİ” DÜZENLENDİ
Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Muş Türk Telekom İlkokulu/Ortaokulundaki “Kapsayıcı Eğitim Semineri” Çalışmalarına katıldı.
VARTO VE BULANIK MESLEK YÜKSEKOKULLARI EĞİTİME HAZIR
VARTO VE BULANIK MESLEK YÜKSEKOKULLARI EĞİTİME HAZIR
İlk öğrencilerini bu sene kabul eden Varto ve Bulanık Meslek Yüksekokullarında (MYO), 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak yeni akademik yıl için son hazırlıklar tamamlandı. Varto MYO öğrencileri bu sene, Külliyede öğrenim görecek.
MUŞVAK´TAN MUŞLU ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS MÜJDESİ
MUŞVAK´TAN MUŞLU ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS MÜJDESİ
Muş Eğitim ve Kalkındırma Vakfı (MUŞVAK), kendisi, annesi ya da babası Muşlu olan lisans öğrencilerine burs veriyor
VELİLERİ OKUL TELAŞI SARDI
VELİLERİ OKUL TELAŞI SARDI
Okulların 17 Eylül´de açılacak olmasıyla birlikte velileri alışveriş telaşı sardı. Defterden kitaba, giyimden ayakkabıya kadar yapılacak okul alışverişinin ekonomiye 2,5 milyar dolarlık canlılık getirmesi beklenirken, veliler de en az 350 liralık bir masrafı üstlenmek zorunda kalacak.
KYK YURT BAŞVURULARI 10 EYLÜL´DE SONA ERİYOR
KYK YURT BAŞVURULARI 10 EYLÜL´DE SONA ERİYOR
Milyonlarca öğrenci üniversiteli olmanın heyecanını yaşarken, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu da yeni eğitim-öğretim yılı için yurt başvurularını alıyor. 3 Eylül Pazartesi günü başlayan KYK yurt başvuruları, geçmiş yıllarda olduğu gibi yine e-Devlet üzerinden alınıyor ve 10 Eylül Pazartesi günü saat 23.59´da sona eriyor.
YENİ ÖĞRENCİLERİN KAYIT SÜRECİ DEVAM EDİYOR
YENİ ÖĞRENCİLERİN KAYIT SÜRECİ DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesinde, 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonucu kayıt süreci devam ediyor
MŞÜ YENİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT DUYURUSU YAYINLADI
MŞÜ YENİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT DUYURUSU YAYINLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile üniversite kayıt işlemleri hakkında internet sitesinden bir duyuru yayınladı.
MŞÜ YAZ OKULU EĞİTİMCİLERİ TEŞEKKÜR BELGELERİNİ ALDI
MŞÜ YAZ OKULU EĞİTİMCİLERİ TEŞEKKÜR BELGELERİNİ ALDI
Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer, MŞÜ Yaz Okulunda görev alan eğitmenlere Teşekkür Belgesi takdim etti
DOLAR
5.6134
EURO
6.4316
Muş Durumu

İyilere dost olki; kötülerden emin olursun.

HZ.OSMAN (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu