KÖY OKULUNDAKİ ÖĞRENCİLERE ATKI, BERE VE BOT DESTEĞİ
Muş´ta aktif bir şekilde faaliyet gösteren ‘Hayırda Buluşanlar Topluluğu´ 28 köy okulunda yaklaşık 6 bin öğrenciye kışlık atkı, bere, bot ve kırtasiye malzemesi dağıttı
Tarih: 19.1.2018 12:39:45/ 90okunma / 0yorum

İzmirli anne ve genç kızlarının el emeği göz nuru olarak ördükleri atkı ve bereler, ‘İyi Kalpli Eller’ ve ‘Hayırda Buluşanlar Topluluğu’ aracılığıyla Korkut ilçesine bağlı Tan köyü ilk ve ortaokulu öğrencilerine ulaştırıldı. ‘İyi Kalpli Eller’ yardım gönüllüleri öncülüğünde İzmir, Trabzon, Ordu, Antalya ve İstanbul gibi farklı illerde elle örülen atkı ve bere ile kışlık botlar öğrencilere dağıtıldı.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu ve Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Topluluğu Akademik Danışmanı Hatip Erdoğmuş ve gönüllü üyeler, köy okulu öğrencileri ile bir araya gelerek yakından ilgilendiler. El emeği göz nuru olan atkı ve beraber tek tek öğrencilere karne hediyesi olarak dağıtıldı. Öğrencilere, atkı ve beraberin hangi illerden geldiği ve birçok ilden anne ve genç kızların doğuda ki çocukların üşümemesi için bu çalışmaları yaptıkları anlatıldı.

“ÇOCUKLARIMIZ 15 TATİLİ SICAK GEÇİRSİN”

Yaklaşık 2 aylık süre içerisinde 4 çevre illerdeki okullara ve Muş’ta da 24 köy okuluna ulaştıklarını belirten Hayırda Buluşanlar Topluluğu Akademik Danışmanı Hatip Erdoğmuş, ‘İyi Kalpli Eller’ grubu ile koordineli çalıştıklarını söyledi.

Elle örülen atkı ve berelerin öğrencilere dağıtıldığını ve 15 tatili sıcak geçireceklerini ifade eden Erdoğmuş, “Hayırda Buluşanlar Topluluğu’ olarak bugüne kadar 24 köy okuluna gittik. Bu 25. Köy okulumuz. Bu yıl kış mevsimi başlarken özellikle çocuklar üşümesin diye bir kampanya başlattık. Bu kampanya kapsamında bot, mont, atkı ve bere dağıtmaya başladık. Atkı ve berelerin çok önemli bir hatırası var, bu atkı ve berelerin hepsi el örmesi, el emeği göz nuru. Özellikle ablalarımızın ve teyzelerimizin göz nurları. Ciddi bir emek sarf ettikleri ve Türkiye’nin dört bir yanından gönderdikleri atkı ve berelerdir. Ankara, Ordu, Trabzon, Eskişehir ve Antalya’dan gönderilen atkı ve berelerdir. Buna vesile olan iyi kalplere teşekkür ederiz. ‘İyi Kalpli Eller’ buna vesile oldular. Yüzden fazla atkı ve beremizi şuan dağıttık. Bugün dağıtmamızın ayrı ve önemli bir değeri var bunların. Çünkü çocuklarımız yarın (Bugün) karnelerini alacaklardır. Bugün de kar yağmaya başladı, aynı zamanda çocuklarımıza bir karne hediyesi oldu. Kışa girerlerken 15 günlük tatili daha sıcak geçirsinler diye bugün atkı ve berelerimizi dağıttık. Ayrıca ihtiyaç sahibi çocuklarımıza botlarını dağıtacağız. Mutlu bir şekilde 15 tatile girmelerini sağlamış olacağız.”

“BU GÖNÜL KÖPRÜSÜ ÇOK ÖNEMLİ”

Çeşitli illerdeki anne ve genç kızların el emeği göz nuru çalışmalarının öğrencilere dağıtıldığını ve bunun bir gönül köprüsü olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu ise “Bugün Korkut ilçesine bağlı Tan köyüne geldik. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğretmenlerinden ve öğrencilerinden Hayırda Buluşanlar Topluluğu üyelerimizin yardımlarını dağıtacağız. Hayırda Buluşanlar Topluluğu bugüne kadar 25 köyde kırtasiye ve giyim yardımları dağıttılar. Bugün de Tan köyünde İzmirli hayırsever hanımefendilerimiz kendi el emekleri ile yaptıkları atkı ve bereleri topluluğumuza göndermişler. Topluluğumuz da köyümüze gelerek öğrencilerimize hem karne hediyesi olmasını sağlamak hem de çetin geçen kış şartlarında çocuklarımıza bir nebze de olsa onların soğuktan kendilerini korumaları amacıyla atkı ve bere dağıtımı yapacaklar. Başta üniversitemizin hocalarına ve değerli öğrencilerine bu değerli hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum, ayrıca hayırsever vatandaşlarımızın bu davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Tan İlk ve Ortaokulunda öğrencilere karne hediyelerini dağıtan topluluk üyeleri daha sonra öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirerek köyden ayrıldı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUŞ´TA İKİ ÇOCUKTAN BİRİ LİSEYE GİDEMİYOR
MUŞ´TA İKİ ÇOCUKTAN BİRİ LİSEYE GİDEMİYOR
Eğitim İzleme Raporu 2017-18, sayılarla eğitimde genel tabloyu gösterdi. Okullulaşma oranı lise düzeyinde yüzde 83,6. Bu oran, Muş´ta yüzde 51, Ağrı´da yüzde 53,5. Türkiye´de örgün eğitimde olması gerekirken açıköğretimde okuyan öğrenci sayısı 332 bin 956
UĞUR LİSESİNDEN KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ
UĞUR LİSESİNDEN KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ
Özel Muş Uğur Lisesi öğrencilerinin katılımıyla kan bağışı programı gerçekleşti. Düzenlenen kan bağışı programında Kızılay Genel Sorumlusu İsmail Çelik öğrenciler bilgilendirildi.
MŞÜ´DE ÜÇ YENİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI
MŞÜ´DE ÜÇ YENİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Bölgeye üç yeni yüksek lisans programı daha kazandırdı
BAKAN YARDIMCISI AKSU´DAN MUŞ BELEDİYESİ´NE ZİYARET
BAKAN YARDIMCISI AKSU´DAN MUŞ BELEDİYESİ´NE ZİYARET
Çeşitli temaslarla da bulunmak için Muş´a gelen Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, Muş Belediyesi´ni ziyaret etti
REKTÖR POLAT MŞÜ´DE DİJİTAL DÖNÜŞÜM VİZYONUNU ANLATTI
REKTÖR POLAT MŞÜ´DE DİJİTAL DÖNÜŞÜM VİZYONUNU ANLATTI
Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat: "Üniversitemizi Dijital Çağa Taşıma Noktasında En Büyük Güvencemiz Kaliteli Akademik ve İdari Personelimizdir."
MŞÜ PERSONELİNE BİLGİSAYAR EĞİTİMİ
MŞÜ PERSONELİNE BİLGİSAYAR EĞİTİMİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Personeline Bilgisayar Ofis Programları Konusunda Eğitim veriliyor.
MŞÜ´nün minik laleleri robotik kodlama ve işaret dili eğitimi alıyor
MŞÜ´nün minik laleleri robotik kodlama ve işaret dili eğitimi alıyor
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Minik Laleler Kreş ve Anaokulu (MİLA) öğrencileri ders programına eklenen iki yeni alanda eğitim almaya başladı.
UĞUR LİSESİNDEN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK
UĞUR LİSESİNDEN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK
Özel Muş Uğur Lisesi, Organ Bağışı Farkındalık Haftası etkinlikleri düzenlendi
İL GENELİNDE BEYAZ BAYRAK ALAN OKULLAR BELGELERİNİ ALDI
İL GENELİNDE BEYAZ BAYRAK ALAN OKULLAR BELGELERİNİ ALDI
Nusret Sarman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda, 2017-2018 eğitim öğretim yılının I. Döneminde “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan okullara Beyaz Bayrakları törenle verildi.
DOLAR
5.2810
EURO
6.0289
Muş Durumu

Yaldızlı sözlerle erdem bağdaşmaz.

Konfüçyus
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu