VARTO´YA MESLEK YÜKSEKOKULU AÇILIYOR
Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Varto´daki temasları sırasında yaptığı açıklamada, üniversitenin Varto´ya bir meslek yüksekokulu açılması konusunda çalışmalar yürütüldüğü müjdesini verdi
Tarih: 6.1.2018 15:12:02/ 120okunma / 0yorum

Prof. Dr. Polat, Varto Yatılı Bölge Ortaokulundaki öğrencilere yarınlarına, akıllarına ve gayretlerine güven duygusu aşılayan bir konuşma yaptı ve onları külliyemizi gezmeye davet etti. “Çok insan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak için can atıyor.” diyen Prof. Dr. Polat, Türkiye’deki üç milyona yakın Suriyeli muhacirin Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip olmak için pek çok fedakârlıkta bulunmaya hazır olduğunu söyledi.

“Sizlerden, hayatta başarılı olup iyi yerlere gelmenizi istiyoruz.”

Prof. Dr. Polat sözlerini şöyle sürdürdü: “Yurt dışında Asya’dan Afrika’ya pek çok ülkeye gitme imkânım oldu. Bir ay kadar önce Tunus’taydım. Gerçekten dünyanın her yerinde Türkiye’ye ve ülkemizde yaşayan insanlara gıpta ile bakılıyor. Keşke biz de Türkiye’de yaşayanların yerinde olsaydık diyorlar. Bu durumun yaşanmasında, özellikle son dönemde sessiz yığınların ve dünya mazlumlarının sesi olan Sayın Cumhurbaşkanımızın rolü çok büyük. Birçok ülkede İslam dünyasının lider ülkesi Türkiye, lideri de Sayın Cumhurbaşkanımız olarak görülüyor. Dolayısıyla ülkemizin kıymetini bilmemiz lazım. Sizlerden, hayatta başarılı olup iyi yerlere gelmenizi istiyoruz.”

Kaymakam Çetin ile projesi biten ve ihalesi yapılan Sosyal Tesisler ve Öğrenci Yurdunu da gezen Prof. Dr. Polat, Kaymakam Çetin’in, Varto'ya bir meslek yüksekokulu açılması talebini dile getirmesi üzerine, huzur ve güven ortamı sağlanan Varto’ya en kısa sürede bir meslek yüksekokulu kazandırmak için gerekli çalışmaların yürütüleceğini ifade etti.

“Rektörümüze Varto halkı adına çok teşekkür ederiz.”

Kaymakam Mehmet Nuri Çetin şöyle konuştu: “Rektör hocamıza çok teşekkür ederiz. Bizleri onurlandırdı. Sayın Rektörümüz Muş için çok önemli bir değerdir. Sağ olsun buraya geldi ve bize destek oldu. Varto’ya açılmasını çok istediğimiz meslek yüksekokulu konusunda kendisiyle görüş alışverişinde bulunduk. İstedikleri her yerde bu okulu açabileceklerini, arsa ve bina konusunda hiçbir sıkıntımız olmadığını ifade ettik. Ne mutlu bize ki böyle değerli insanlarla aynı ilde görev yapıyoruz. Bu cennet ilçeye gösterdiği alaka ve hassasiyeti sebebiyle Varto halkı adına Sayın Rektörümüze teşekkür ederiz.”

Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Varto ziyareti hakkında şu değerlendirmeleri yaptı: “Varto ziyaretimizde sayın kaymakamımızla birlikte yatılı bölge okulunu ziyaret ettik. Burada öğrenci kardeşlerimize kaymakamlığımızın temin etmiş olduğu tablet bilgisayarları hediye ettik. Böyle değerli bir organizasyona katılma şerefini bize vermiş olduğu için kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Allah nasip ederse kaymakamımızla birlikte bugün Varto’da bir meslek yüksekokulunun açılması yolunda ilk adımı atmış olacağız. Yer konusunda birkaç alternatifi değerlendireceğiz. Nasipse en kısa zamanda, inşaatı tamamladığımız takdirde önümüzdeki yıl içinde ya da en geç bir sonraki yıl bu okulumuzu faaliyete geçirmeyi arzu ediyoruz. Bu konuda Varto halkının da desteğini bekliyoruz. Doğrusu bu ilçemize bir meslek yüksekokulu açılması için en büyük  gayreti Sayın Kaymakamımız göstermiştir; ancak hem Sayın Valimiz Aziz Yıldırım'ın hem de Sayın Vekilimiz Mehmet Emin Şimşek'in müteaddit defalar bizden talepleri oldu ve Ankara'da bunun için her türlü desteği vereceklerini ifade ettiler. Buraya, hem Valimizin hem de Vekilimizin selamları ve destek sözü ile geldik. Ayrıca Varto'yu çok seven Varto halkının ve federasyonlarının da bizden yoğun talepleri oldu. Nasip olursa haftaya dosyamızı hazırlayıp senatomuzdan geçirecek ve Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığına sunacağız. Umarım burada da hiçbir sorun yaşamadan okulumuzu açarız."
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YARIYIL TATİLİ BUGÜN BAŞLIYOR
YARIYIL TATİLİ BUGÜN BAŞLIYOR
Yaklaşık üç buçuk ay süren eğitim-öğretim döneminin ardından öğrenciler bugün karnelerini alarak iki haftalık yarıyıl tatiline başlıyorlar
MÜDÜR İLCİ´DEN YARIYIL TATİLİ TAVSİYESİ
MÜDÜR İLCİ´DEN YARIYIL TATİLİ TAVSİYESİ
Bugün sona erecek olan 2018-2019 eğitim-öğretim yılının birinci dönemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, birinci dönemi dolu dolu geçirdiklerini belirterek, yarıyıl tatiline giren öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu.
EĞİTİME 1 GÜNLÜK KAR ENGELİ
EĞİTİME 1 GÜNLÜK KAR ENGELİ
Dünden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle muş Valiliği tarafından eğitime bir gün ara verildiği açıklandı.
MÜHENDİSLİK ÖĞRENCİLERİ PROJELERİNİ SERGİLENDİ
MÜHENDİSLİK ÖĞRENCİLERİ PROJELERİNİ SERGİLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan projeler ergilendi.
EĞİTİME KAR ENGELİ
EĞİTİME KAR ENGELİ
Muş´ta olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime bugün ara verildi
ZİRAAT MÜHENDİSLERİ BİTKİ BESLEME VE GÜBRELEME TEKNİKLERİ OTURUMU YAPILDI
ZİRAAT MÜHENDİSLERİ BİTKİ BESLEME VE GÜBRELEME TEKNİKLERİ OTURUMU YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Uygulamalı Bilimler Fakültesi (UBF) ve Muş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle sürdürülen Ziraat Mühendislerine yönelik teknik eğitim programının dördüncü oturumunu yaptı.
MUŞ STEM MERKEZİ AÇILDI
MUŞ STEM MERKEZİ AÇILDI
Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Muş Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik (STEM) Eğitimleri kapsamında kodlama merkezinde öğretmenlerle bir araya gelerek kursun açılışını yaptı
SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI
SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) tarafından verilen farklı eğitim programlarını tamamlayan 180 kişinin sertifika töreni, Sabahattin Zaim Konferans Salonunda yapıldı.
MŞÜ´DE BİR ULUSLARARASI SEMPOZYUM DAHA
MŞÜ´DE BİR ULUSLARARASI SEMPOZYUM DAHA
Muş Alparslan Üniversitesi´nde (MŞÜ) "İslâm Düşüncesinde Eleştiri Kültürü ve Tahammül Ahlâkı" konulu uluslararası sempozyum düzenlenecek
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
Muş Durumu

İnsan öldüğü zaman üç şey hariç ameli kesilir: Sadaka-i cariye, faydalanılan ilim, salih evlat.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu