VARTO´YA MESLEK YÜKSEKOKULU AÇILIYOR
Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Varto´daki temasları sırasında yaptığı açıklamada, üniversitenin Varto´ya bir meslek yüksekokulu açılması konusunda çalışmalar yürütüldüğü müjdesini verdi
Tarih: 6.1.2018 15:12:02/ 54okunma / 0yorum

Prof. Dr. Polat, Varto Yatılı Bölge Ortaokulundaki öğrencilere yarınlarına, akıllarına ve gayretlerine güven duygusu aşılayan bir konuşma yaptı ve onları külliyemizi gezmeye davet etti. “Çok insan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak için can atıyor.” diyen Prof. Dr. Polat, Türkiye’deki üç milyona yakın Suriyeli muhacirin Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip olmak için pek çok fedakârlıkta bulunmaya hazır olduğunu söyledi.

“Sizlerden, hayatta başarılı olup iyi yerlere gelmenizi istiyoruz.”

Prof. Dr. Polat sözlerini şöyle sürdürdü: “Yurt dışında Asya’dan Afrika’ya pek çok ülkeye gitme imkânım oldu. Bir ay kadar önce Tunus’taydım. Gerçekten dünyanın her yerinde Türkiye’ye ve ülkemizde yaşayan insanlara gıpta ile bakılıyor. Keşke biz de Türkiye’de yaşayanların yerinde olsaydık diyorlar. Bu durumun yaşanmasında, özellikle son dönemde sessiz yığınların ve dünya mazlumlarının sesi olan Sayın Cumhurbaşkanımızın rolü çok büyük. Birçok ülkede İslam dünyasının lider ülkesi Türkiye, lideri de Sayın Cumhurbaşkanımız olarak görülüyor. Dolayısıyla ülkemizin kıymetini bilmemiz lazım. Sizlerden, hayatta başarılı olup iyi yerlere gelmenizi istiyoruz.”

Kaymakam Çetin ile projesi biten ve ihalesi yapılan Sosyal Tesisler ve Öğrenci Yurdunu da gezen Prof. Dr. Polat, Kaymakam Çetin’in, Varto'ya bir meslek yüksekokulu açılması talebini dile getirmesi üzerine, huzur ve güven ortamı sağlanan Varto’ya en kısa sürede bir meslek yüksekokulu kazandırmak için gerekli çalışmaların yürütüleceğini ifade etti.

“Rektörümüze Varto halkı adına çok teşekkür ederiz.”

Kaymakam Mehmet Nuri Çetin şöyle konuştu: “Rektör hocamıza çok teşekkür ederiz. Bizleri onurlandırdı. Sayın Rektörümüz Muş için çok önemli bir değerdir. Sağ olsun buraya geldi ve bize destek oldu. Varto’ya açılmasını çok istediğimiz meslek yüksekokulu konusunda kendisiyle görüş alışverişinde bulunduk. İstedikleri her yerde bu okulu açabileceklerini, arsa ve bina konusunda hiçbir sıkıntımız olmadığını ifade ettik. Ne mutlu bize ki böyle değerli insanlarla aynı ilde görev yapıyoruz. Bu cennet ilçeye gösterdiği alaka ve hassasiyeti sebebiyle Varto halkı adına Sayın Rektörümüze teşekkür ederiz.”

Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Varto ziyareti hakkında şu değerlendirmeleri yaptı: “Varto ziyaretimizde sayın kaymakamımızla birlikte yatılı bölge okulunu ziyaret ettik. Burada öğrenci kardeşlerimize kaymakamlığımızın temin etmiş olduğu tablet bilgisayarları hediye ettik. Böyle değerli bir organizasyona katılma şerefini bize vermiş olduğu için kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Allah nasip ederse kaymakamımızla birlikte bugün Varto’da bir meslek yüksekokulunun açılması yolunda ilk adımı atmış olacağız. Yer konusunda birkaç alternatifi değerlendireceğiz. Nasipse en kısa zamanda, inşaatı tamamladığımız takdirde önümüzdeki yıl içinde ya da en geç bir sonraki yıl bu okulumuzu faaliyete geçirmeyi arzu ediyoruz. Bu konuda Varto halkının da desteğini bekliyoruz. Doğrusu bu ilçemize bir meslek yüksekokulu açılması için en büyük  gayreti Sayın Kaymakamımız göstermiştir; ancak hem Sayın Valimiz Aziz Yıldırım'ın hem de Sayın Vekilimiz Mehmet Emin Şimşek'in müteaddit defalar bizden talepleri oldu ve Ankara'da bunun için her türlü desteği vereceklerini ifade ettiler. Buraya, hem Valimizin hem de Vekilimizin selamları ve destek sözü ile geldik. Ayrıca Varto'yu çok seven Varto halkının ve federasyonlarının da bizden yoğun talepleri oldu. Nasip olursa haftaya dosyamızı hazırlayıp senatomuzdan geçirecek ve Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığına sunacağız. Umarım burada da hiçbir sorun yaşamadan okulumuzu açarız."
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NÜN KİTAP OKUMA PROJESİ BAŞLIYOR
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NÜN KİTAP OKUMA PROJESİ BAŞLIYOR
Muş Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, yeni eğitim sezonu ile birlikte okul aile ve çocuk üçgeninde yeni bir projeye imza atılacağını söyledi.
“KAPSAYICI EĞİTİM SEMİNERİ” DÜZENLENDİ
“KAPSAYICI EĞİTİM SEMİNERİ” DÜZENLENDİ
Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Muş Türk Telekom İlkokulu/Ortaokulundaki “Kapsayıcı Eğitim Semineri” Çalışmalarına katıldı.
VARTO VE BULANIK MESLEK YÜKSEKOKULLARI EĞİTİME HAZIR
VARTO VE BULANIK MESLEK YÜKSEKOKULLARI EĞİTİME HAZIR
İlk öğrencilerini bu sene kabul eden Varto ve Bulanık Meslek Yüksekokullarında (MYO), 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak yeni akademik yıl için son hazırlıklar tamamlandı. Varto MYO öğrencileri bu sene, Külliyede öğrenim görecek.
MUŞVAK´TAN MUŞLU ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS MÜJDESİ
MUŞVAK´TAN MUŞLU ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS MÜJDESİ
Muş Eğitim ve Kalkındırma Vakfı (MUŞVAK), kendisi, annesi ya da babası Muşlu olan lisans öğrencilerine burs veriyor
VELİLERİ OKUL TELAŞI SARDI
VELİLERİ OKUL TELAŞI SARDI
Okulların 17 Eylül´de açılacak olmasıyla birlikte velileri alışveriş telaşı sardı. Defterden kitaba, giyimden ayakkabıya kadar yapılacak okul alışverişinin ekonomiye 2,5 milyar dolarlık canlılık getirmesi beklenirken, veliler de en az 350 liralık bir masrafı üstlenmek zorunda kalacak.
KYK YURT BAŞVURULARI 10 EYLÜL´DE SONA ERİYOR
KYK YURT BAŞVURULARI 10 EYLÜL´DE SONA ERİYOR
Milyonlarca öğrenci üniversiteli olmanın heyecanını yaşarken, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu da yeni eğitim-öğretim yılı için yurt başvurularını alıyor. 3 Eylül Pazartesi günü başlayan KYK yurt başvuruları, geçmiş yıllarda olduğu gibi yine e-Devlet üzerinden alınıyor ve 10 Eylül Pazartesi günü saat 23.59´da sona eriyor.
YENİ ÖĞRENCİLERİN KAYIT SÜRECİ DEVAM EDİYOR
YENİ ÖĞRENCİLERİN KAYIT SÜRECİ DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesinde, 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonucu kayıt süreci devam ediyor
MŞÜ YENİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT DUYURUSU YAYINLADI
MŞÜ YENİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT DUYURUSU YAYINLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile üniversite kayıt işlemleri hakkında internet sitesinden bir duyuru yayınladı.
MŞÜ YAZ OKULU EĞİTİMCİLERİ TEŞEKKÜR BELGELERİNİ ALDI
MŞÜ YAZ OKULU EĞİTİMCİLERİ TEŞEKKÜR BELGELERİNİ ALDI
Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer, MŞÜ Yaz Okulunda görev alan eğitmenlere Teşekkür Belgesi takdim etti
DOLAR
5.6134
EURO
6.4316
Muş Durumu

Savaş, hiledir, hileden ibarettir.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu