VARTO´YA MESLEK YÜKSEKOKULU AÇILIYOR
Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Varto´daki temasları sırasında yaptığı açıklamada, üniversitenin Varto´ya bir meslek yüksekokulu açılması konusunda çalışmalar yürütüldüğü müjdesini verdi
Tarih: 6.1.2018 15:12:02/ 82okunma / 0yorum

Prof. Dr. Polat, Varto Yatılı Bölge Ortaokulundaki öğrencilere yarınlarına, akıllarına ve gayretlerine güven duygusu aşılayan bir konuşma yaptı ve onları külliyemizi gezmeye davet etti. “Çok insan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak için can atıyor.” diyen Prof. Dr. Polat, Türkiye’deki üç milyona yakın Suriyeli muhacirin Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip olmak için pek çok fedakârlıkta bulunmaya hazır olduğunu söyledi.

“Sizlerden, hayatta başarılı olup iyi yerlere gelmenizi istiyoruz.”

Prof. Dr. Polat sözlerini şöyle sürdürdü: “Yurt dışında Asya’dan Afrika’ya pek çok ülkeye gitme imkânım oldu. Bir ay kadar önce Tunus’taydım. Gerçekten dünyanın her yerinde Türkiye’ye ve ülkemizde yaşayan insanlara gıpta ile bakılıyor. Keşke biz de Türkiye’de yaşayanların yerinde olsaydık diyorlar. Bu durumun yaşanmasında, özellikle son dönemde sessiz yığınların ve dünya mazlumlarının sesi olan Sayın Cumhurbaşkanımızın rolü çok büyük. Birçok ülkede İslam dünyasının lider ülkesi Türkiye, lideri de Sayın Cumhurbaşkanımız olarak görülüyor. Dolayısıyla ülkemizin kıymetini bilmemiz lazım. Sizlerden, hayatta başarılı olup iyi yerlere gelmenizi istiyoruz.”

Kaymakam Çetin ile projesi biten ve ihalesi yapılan Sosyal Tesisler ve Öğrenci Yurdunu da gezen Prof. Dr. Polat, Kaymakam Çetin’in, Varto'ya bir meslek yüksekokulu açılması talebini dile getirmesi üzerine, huzur ve güven ortamı sağlanan Varto’ya en kısa sürede bir meslek yüksekokulu kazandırmak için gerekli çalışmaların yürütüleceğini ifade etti.

“Rektörümüze Varto halkı adına çok teşekkür ederiz.”

Kaymakam Mehmet Nuri Çetin şöyle konuştu: “Rektör hocamıza çok teşekkür ederiz. Bizleri onurlandırdı. Sayın Rektörümüz Muş için çok önemli bir değerdir. Sağ olsun buraya geldi ve bize destek oldu. Varto’ya açılmasını çok istediğimiz meslek yüksekokulu konusunda kendisiyle görüş alışverişinde bulunduk. İstedikleri her yerde bu okulu açabileceklerini, arsa ve bina konusunda hiçbir sıkıntımız olmadığını ifade ettik. Ne mutlu bize ki böyle değerli insanlarla aynı ilde görev yapıyoruz. Bu cennet ilçeye gösterdiği alaka ve hassasiyeti sebebiyle Varto halkı adına Sayın Rektörümüze teşekkür ederiz.”

Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Varto ziyareti hakkında şu değerlendirmeleri yaptı: “Varto ziyaretimizde sayın kaymakamımızla birlikte yatılı bölge okulunu ziyaret ettik. Burada öğrenci kardeşlerimize kaymakamlığımızın temin etmiş olduğu tablet bilgisayarları hediye ettik. Böyle değerli bir organizasyona katılma şerefini bize vermiş olduğu için kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Allah nasip ederse kaymakamımızla birlikte bugün Varto’da bir meslek yüksekokulunun açılması yolunda ilk adımı atmış olacağız. Yer konusunda birkaç alternatifi değerlendireceğiz. Nasipse en kısa zamanda, inşaatı tamamladığımız takdirde önümüzdeki yıl içinde ya da en geç bir sonraki yıl bu okulumuzu faaliyete geçirmeyi arzu ediyoruz. Bu konuda Varto halkının da desteğini bekliyoruz. Doğrusu bu ilçemize bir meslek yüksekokulu açılması için en büyük  gayreti Sayın Kaymakamımız göstermiştir; ancak hem Sayın Valimiz Aziz Yıldırım'ın hem de Sayın Vekilimiz Mehmet Emin Şimşek'in müteaddit defalar bizden talepleri oldu ve Ankara'da bunun için her türlü desteği vereceklerini ifade ettiler. Buraya, hem Valimizin hem de Vekilimizin selamları ve destek sözü ile geldik. Ayrıca Varto'yu çok seven Varto halkının ve federasyonlarının da bizden yoğun talepleri oldu. Nasip olursa haftaya dosyamızı hazırlayıp senatomuzdan geçirecek ve Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığına sunacağız. Umarım burada da hiçbir sorun yaşamadan okulumuzu açarız."
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUŞ´TA İKİ ÇOCUKTAN BİRİ LİSEYE GİDEMİYOR
MUŞ´TA İKİ ÇOCUKTAN BİRİ LİSEYE GİDEMİYOR
Eğitim İzleme Raporu 2017-18, sayılarla eğitimde genel tabloyu gösterdi. Okullulaşma oranı lise düzeyinde yüzde 83,6. Bu oran, Muş´ta yüzde 51, Ağrı´da yüzde 53,5. Türkiye´de örgün eğitimde olması gerekirken açıköğretimde okuyan öğrenci sayısı 332 bin 956
UĞUR LİSESİNDEN KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ
UĞUR LİSESİNDEN KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ
Özel Muş Uğur Lisesi öğrencilerinin katılımıyla kan bağışı programı gerçekleşti. Düzenlenen kan bağışı programında Kızılay Genel Sorumlusu İsmail Çelik öğrenciler bilgilendirildi.
MŞÜ´DE ÜÇ YENİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI
MŞÜ´DE ÜÇ YENİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Bölgeye üç yeni yüksek lisans programı daha kazandırdı
BAKAN YARDIMCISI AKSU´DAN MUŞ BELEDİYESİ´NE ZİYARET
BAKAN YARDIMCISI AKSU´DAN MUŞ BELEDİYESİ´NE ZİYARET
Çeşitli temaslarla da bulunmak için Muş´a gelen Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, Muş Belediyesi´ni ziyaret etti
REKTÖR POLAT MŞÜ´DE DİJİTAL DÖNÜŞÜM VİZYONUNU ANLATTI
REKTÖR POLAT MŞÜ´DE DİJİTAL DÖNÜŞÜM VİZYONUNU ANLATTI
Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat: "Üniversitemizi Dijital Çağa Taşıma Noktasında En Büyük Güvencemiz Kaliteli Akademik ve İdari Personelimizdir."
MŞÜ PERSONELİNE BİLGİSAYAR EĞİTİMİ
MŞÜ PERSONELİNE BİLGİSAYAR EĞİTİMİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Personeline Bilgisayar Ofis Programları Konusunda Eğitim veriliyor.
MŞÜ´nün minik laleleri robotik kodlama ve işaret dili eğitimi alıyor
MŞÜ´nün minik laleleri robotik kodlama ve işaret dili eğitimi alıyor
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Minik Laleler Kreş ve Anaokulu (MİLA) öğrencileri ders programına eklenen iki yeni alanda eğitim almaya başladı.
UĞUR LİSESİNDEN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK
UĞUR LİSESİNDEN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK
Özel Muş Uğur Lisesi, Organ Bağışı Farkındalık Haftası etkinlikleri düzenlendi
İL GENELİNDE BEYAZ BAYRAK ALAN OKULLAR BELGELERİNİ ALDI
İL GENELİNDE BEYAZ BAYRAK ALAN OKULLAR BELGELERİNİ ALDI
Nusret Sarman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda, 2017-2018 eğitim öğretim yılının I. Döneminde “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan okullara Beyaz Bayrakları törenle verildi.
DOLAR
5.2810
EURO
6.0289
Muş Durumu

Ayağa kalkarsan hizmet kastiyle kalk, eğer konuşacak olursan hikmetle konuş, oturacağın zaman hürmetle otur…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu