24 UZMAN, 108´DE PRATİSYEN HEKİM ATANDI
Sağlık Bakanlığı tarafından 77. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurasında Muş´a 24´i uzman, 108´i pratisyen Hekim olmak üzere toplam 132 doktor ataması yapıldı
Tarih: 17.10.2017 14:11:46/ 122okunma / 0yorum

Muş İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Fatih Dölek, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son atamalar ile ilgili açıklamada bulunarak, Muş'a rekor doktor ataması yapıldığını kaydetti. Hekim ihtiyacının büyük oranda çözüldüğünü ifade eden Dr. Fatih Dölek, “Sağlık alanında yapılanlar ve yapılacak yatırımlarla birlikte Muş bölgenin cazibe merkezi haline gelecektir. Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere, Muş Ak Parti Milletvekilimiz Mehmet Emin Şimşek’e ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Sayın Milletvekilimiz atama yapılana kadar bizzat kendileri de bu işin takipçisi olmuş, Bu konuda bizleri yalnız bırakmamıştır. Tek kararnamede 24'i uzman 108 pratisyen Hekim olmak üzere, 132 doktor ataması rekor seviyededir. Muş Sağlık Tesislerinde ilk defa Çocuk Kardiyolojisi uzmanı, Hematoloji Uzmanı ve diğer branş uzmanların ataması yapıldı yakında görevlerine başlayacaklar” dedi.

Sağlık tesislerinin personel ve ekipman yönünden çok güçlendiğini ilçe hastanelerinde de A ve B sınıfı ameliyatlar yapacaklarını belirten Genel Sekreter Dr. Fatih Dölek, Muş’taki sağlık tesislerinin vatandaşların tedavi ihtiyacına cevap verecek şekilde ve civar illerden gelecek hastaların da tedavilerini yapabilecek düzeye getirmeye çalıştıklarını, bu konuda da büyük bir mesafe kaydettiklerini söyledi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KALP HASTALARI KIŞIN SPOR SALONUNU TERCİH ETMELİ
KALP HASTALARI KIŞIN SPOR SALONUNU TERCİH ETMELİ
Havaların soğumaya başladığı ve kışın iyice kendini gösterdiği şu günlerde kalp hastalığı olanlar açık havada fazla zaman geçirmemeli. Açık hava yerine spor salonunu tercih etmeli
MUŞ KANTİNCİLER DERNEĞİNDEN VELİLERE UYARI
MUŞ KANTİNCİLER DERNEĞİNDEN VELİLERE UYARI
Muş Kantinciler Esnaf Derneği Başkanı Menderes Belik çocuklarımızın sağlığı biz kantinciler için son derece büyük önem arz etmektedir. Okul kantinlerinde bakanlığımızın satışını uygun görmediği ürünleri satmadığımız gibi, evden yada dışarıdan çantalarında okul kantinlerinde yasaklı gıdaları getiren öğrencilere de ikazlarımız sürmektedir dedi.
ÇOCUKLARI HAZIR GIDALARDAN UZAK TUTUN
ÇOCUKLARI HAZIR GIDALARDAN UZAK TUTUN
Prof. Dr. Yüksel Gümürdülü, çocuklarda sağlıklı beslenmenin, büyüme ve gelişimlerine katkısının yanı sıra eğitim için de önemli olduğunu belirterek, velileri sağlıksız beslenmenin yol açtığı obeziteye karşı uyardı
ELLERİNİZİ YIKAMANIZ GEREKEN 8 DURUM
ELLERİNİZİ YIKAMANIZ GEREKEN 8 DURUM
Kalabalık ve toplu yaşanan ortamlarda, başta grip olmak üzere Hepatit-A gibi bulaşıcı hastalıklar, yıkanmayan eller sebebiyle hızla yayılabiliyor. Uzman Dr. Şirin Elmi, “15 Ekim Dünya El Yıkama Günü” nedeniyle el temizliği ve el yıkama alışkanlığının önemi hakkında bilgi verdi.
SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ´NDEN “DÜNYA ARTRİT GÜNÜ” MESAJI
SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ´NDEN “DÜNYA ARTRİT GÜNÜ” MESAJI
Muş İl Sağlık Müdürlüğü, 12 Ekim 2018 tarihi Dünya Artrit Günü dolaysıyla bir mesaj yayınladı
DÜNYA YÜRÜYÜŞ GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
DÜNYA YÜRÜYÜŞ GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
Muş İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri Dünya Yürüyüş Günü münasebetiyle Muşta çeşitli etkinlikler düzenledi
GRİBE KARŞI DOĞAL ÖNERİLER
GRİBE KARŞI DOĞAL ÖNERİLER
Uzmanlar, soğuk algınlığı ve gripten korunmak için C vitamininden zengin gıdaları tüketmek gerektiğine dikkat çekiyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Neşe Ceylan, “Çok önemli bir antioksidan olan C vitamini, vücuttan toksik maddelerin atılmasında ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde önemli bir role sahiptir" dedi. İşte griple savaşan 10 doğal savaşçı...
DEVLET HASTANESİNDE SAĞLIK KONFERANSI
DEVLET HASTANESİNDE SAĞLIK KONFERANSI
Muş İl sağlık Müdürlüğü düzenlediği etkinlik ve bilgilendirme programlarla halk sağlığının önemsenmesi gereken konuların başında geldiğini gözler önüne seriyor.
MUŞ ÖZEL ŞİFA HASTANESİNDEN HEPATİT UYARISI
MUŞ ÖZEL ŞİFA HASTANESİNDEN HEPATİT UYARISI
Muş Özel Şifa Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları uzmanı Doçent Doktor Hava Yılmaz, hepatit türlerini, bulaşma yollarını ve korunma yöntemlerini anlattı.
DOLAR
5.3257
EURO
6.0572
Muş Durumu

Sakın kendisine verdiğin kıymeti sana vermeyenle arkadaş olma.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu