24 UZMAN, 108´DE PRATİSYEN HEKİM ATANDI
Sağlık Bakanlığı tarafından 77. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurasında Muş´a 24´i uzman, 108´i pratisyen Hekim olmak üzere toplam 132 doktor ataması yapıldı
Tarih: 17.10.2017 14:11:46/ 184okunma / 0yorum

Muş İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Fatih Dölek, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son atamalar ile ilgili açıklamada bulunarak, Muş'a rekor doktor ataması yapıldığını kaydetti. Hekim ihtiyacının büyük oranda çözüldüğünü ifade eden Dr. Fatih Dölek, “Sağlık alanında yapılanlar ve yapılacak yatırımlarla birlikte Muş bölgenin cazibe merkezi haline gelecektir. Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere, Muş Ak Parti Milletvekilimiz Mehmet Emin Şimşek’e ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Sayın Milletvekilimiz atama yapılana kadar bizzat kendileri de bu işin takipçisi olmuş, Bu konuda bizleri yalnız bırakmamıştır. Tek kararnamede 24'i uzman 108 pratisyen Hekim olmak üzere, 132 doktor ataması rekor seviyededir. Muş Sağlık Tesislerinde ilk defa Çocuk Kardiyolojisi uzmanı, Hematoloji Uzmanı ve diğer branş uzmanların ataması yapıldı yakında görevlerine başlayacaklar” dedi.

Sağlık tesislerinin personel ve ekipman yönünden çok güçlendiğini ilçe hastanelerinde de A ve B sınıfı ameliyatlar yapacaklarını belirten Genel Sekreter Dr. Fatih Dölek, Muş’taki sağlık tesislerinin vatandaşların tedavi ihtiyacına cevap verecek şekilde ve civar illerden gelecek hastaların da tedavilerini yapabilecek düzeye getirmeye çalıştıklarını, bu konuda da büyük bir mesafe kaydettiklerini söyledi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
AKTARLARDA KIŞ YOĞUNLUĞU
AKTARLARDA KIŞ YOĞUNLUĞU
Muş´ta devam eden dondurucu soğuk hava aktarlarda hareketliliğe neden oldu
“41 İLAÇTA ARZ SIKINTISI BU HAFTA SON BULACAK”
“41 İLAÇTA ARZ SIKINTISI BU HAFTA SON BULACAK”
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Bu hafta itibarıyla 41 ilacın piyasadaki arz sıkıntısı son bulacaktır" açıklaması yaptı.
MUŞ´A 9 ADET AMBULANS GÖNDERİLDİ
MUŞ´A 9 ADET AMBULANS GÖNDERİLDİ
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Muş´a 9 yeni ambulans getirdiğini söyledi.
İLK YARDIMDA DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR
İLK YARDIMDA DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR
Hasta ve yaralılar için sağlık ekipleri gelene kadar yapılan ilk yardım, yanlış uygulandığında önemli sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor. Acil Tıp Uzmanı Dr. Yeşim Erçetin Özgürel, ilk yardımda doğru bilinen yanlışları açıkladı.
DR. TÜRKOĞLU´NDAN ZEHİRLİ MANTAR UYARISI
DR. TÜRKOĞLU´NDAN ZEHİRLİ MANTAR UYARISI
Yağmurla birlikte yetişmeye başlayan ve kış mevsiminde tüketilen bir mantar türü olan Çıntar pazar tezgahlarında ilgi görüyor. Mantar zehirlenmelerinin önemli bir sorun olduğuna dikkat çeken Muş İl Sağlık Müdürü Serdal Türkoğlu, "Doğada yetişenler yerine, marketlerde bakanlık onaylı taze kültür mantarları tüketilmelidir" uyarısında bulundu.
KALP HASTALARI KIŞIN SPOR SALONUNU TERCİH ETMELİ
KALP HASTALARI KIŞIN SPOR SALONUNU TERCİH ETMELİ
Havaların soğumaya başladığı ve kışın iyice kendini gösterdiği şu günlerde kalp hastalığı olanlar açık havada fazla zaman geçirmemeli. Açık hava yerine spor salonunu tercih etmeli
MUŞ KANTİNCİLER DERNEĞİNDEN VELİLERE UYARI
MUŞ KANTİNCİLER DERNEĞİNDEN VELİLERE UYARI
Muş Kantinciler Esnaf Derneği Başkanı Menderes Belik çocuklarımızın sağlığı biz kantinciler için son derece büyük önem arz etmektedir. Okul kantinlerinde bakanlığımızın satışını uygun görmediği ürünleri satmadığımız gibi, evden yada dışarıdan çantalarında okul kantinlerinde yasaklı gıdaları getiren öğrencilere de ikazlarımız sürmektedir dedi.
ÇOCUKLARI HAZIR GIDALARDAN UZAK TUTUN
ÇOCUKLARI HAZIR GIDALARDAN UZAK TUTUN
Prof. Dr. Yüksel Gümürdülü, çocuklarda sağlıklı beslenmenin, büyüme ve gelişimlerine katkısının yanı sıra eğitim için de önemli olduğunu belirterek, velileri sağlıksız beslenmenin yol açtığı obeziteye karşı uyardı
ELLERİNİZİ YIKAMANIZ GEREKEN 8 DURUM
ELLERİNİZİ YIKAMANIZ GEREKEN 8 DURUM
Kalabalık ve toplu yaşanan ortamlarda, başta grip olmak üzere Hepatit-A gibi bulaşıcı hastalıklar, yıkanmayan eller sebebiyle hızla yayılabiliyor. Uzman Dr. Şirin Elmi, “15 Ekim Dünya El Yıkama Günü” nedeniyle el temizliği ve el yıkama alışkanlığının önemi hakkında bilgi verdi.
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
Muş Durumu

Sen gönlünü beslemeye bak..! Yücelere gidecek, şereflenecek odur."

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu