DAĞCILARDAN REKTÖR POLAT'A ZİYARET
Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) 2018 yılı Faaliyet Programında yer alan ´´Kış Gelişim Eğitimi” kapsamında Muş´a gelen dağcılara Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliği yapıyor. Ülkemizin farklı illerinden gelen 142 dağcı, Kampus'te kamp kurdu
Tarih: 21.2.2018 12:17:26/ 249okunma / 0yorum

Kış Gelişim Eğitimi için Muş'a gelen dağcıları Muş Alparslan Üniversitesinde karşılayan Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Şükrü Çobanoğlu, Yedi gün boyunca yapılacak Kış Gelişim Eğitimi için Rektör Pof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın desteği ile tüm hazırlıkların tamamlandığı bilgisini verdi. Çobanoğlu, dağcıların teorik dersleri için de Sabahattin Zaim Konferans Salonunun hizmete sunulduğunu, Çarşı Merkezinin de kampçıların oluşabilecek ihtiyaçları için hazır hâle getirildiğini belirtti.

TDF Kış Gelişim Eğitim Kamp Müdürü Mehmet Çağlayan, Muş’a 131 sporcunun yanı sıra 11 kişiden oluşan bir teknik heyetin geldiğini belirterek, dağcıların bir hafta boyunca ilimizde eğitim faaliyeti yürüteceklerini söyledi. Pratiğin yanında teorik eğitimler de alacak olan dağcılar, yüksek kesimlerdeki uygun sahalarda eğitimlerine devam edecekler.

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Kış Gelişim Eğitimi kapsamında külliyemizde kamp kuran dağcıları temsil eden heyeti makamında kabul etti. Kamp Müdürü Mehmet Çağlayan ve Muş Dağcılık, Arama ve Kurtarma İhtisas Kulübünden Eğitmen Mahmut Sönmez ile kampa katılan en yaşlı ve en genç dağcıların yer aldığı heyetin makam ziyaretinde, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Şükrü Çobanoğlu katıldı

Muş Alparslan Üniversitesi eğitim, kültür ve sanat faaliyetlerinin yanı sıra sportif faaliyetlere de büyük önem verdiğini ifade eden Prof. Dr. Polat, açılışının üzerinden uzun süre geçmemesine rağmen ciddi ve kalıcı başarılara imza atan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun Muş’un sportif gelişimine sağladığı katkılara dikkat çekti.

Bölgemizin son derece elverişli coğrafi yapısı ve sahip olduğu güvenli koşulları itibariyle her yaştan insana dağcılık kültürünün benimsetilmesi ve yaygınlaştırılması açısından büyük bir potansiyele sahip olduğunun altını çizen Prof. Dr. Polat, üniversitenin ülkemizi yarışmalarda temsil edecek, bayrağımızı zirvelere taşıyacak sporcular yetiştirmek için altyapısını her geçen gün güçlendirdiğini söyledi.

Kurs kapsamında verilecek eğitimler hakkında açıklamalarda bulunan Kamp Müdürü Mehmet Çağlayan ve Eğitmen Mahmut Sönmez, üniversitemizin dağcılara sağladığı destek ve imkânlardan ötürü Prof. Dr. Polat’a teşekkürlerini sundular. Gördükleri en iyi imkânlara sahip kampın Muş Alparslan Üniversitesi külliyesindeki kamp olduğunu dile getiren dağcılar, önümüzdeki yıllarda özellikle kış aylarında yeniden Muş’a gelmeyi istediklerini belirttiler. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
GENÇLİK LİDERLERİ ÖĞRENCİLERİ SPORA TEŞVİK EDİYOR
GENÇLİK LİDERLERİ ÖĞRENCİLERİ SPORA TEŞVİK EDİYOR
Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezlerinde görevli Gençlik liderleri, Gençlik ve Spor Bakanlığının hayata geçirdiği proje ve faaliyetlerin tanıtımını yapmak için okullarda bilgilendirme afişleri astı.
MİLLİ GURURUMUZ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU
MİLLİ GURURUMUZ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU
Türkiye Atletizm Kros Milli Takımıyla, Avrupa Şampiyonasında piste çıkan İlimiz Milli Atleti Emine Akbingöl büyük başarı elde etti
“KIŞ GELİŞİM EĞİTİMİ” 16-22 ŞUBAT´TA MUŞ´TA YAPILIYOR"
“KIŞ GELİŞİM EĞİTİMİ” 16-22 ŞUBAT´TA MUŞ´TA YAPILIYOR"
Türkiye Dağcılık Federasyonu Muş İl Temsilcisi Ve Muş Dağcılık Arama ve Kurtarma İhtisas Kulübü MUDOSK Başkanı Mehmet Çağlayan, "Türkiye Dağcılık Federasyonu 2019 yılı Faaliyet Programında yer alan “Kış Gelişim Eğitimi” 16-22 Şubat 2019 tarihinde ilimizde gerçekleştirilecektir" dedi.
MENDERES SPOR EVİNDE FARKLI KAZANDI 4-0
MENDERES SPOR EVİNDE FARKLI KAZANDI 4-0
Lige verilen aranın ardından sezon hazırlıklarını tamamlayan Menderes spor ikinci yarının ilk maçında Bingöl temsilcisini 4-0 gibi bir skorla yenmeyi başardı.
LALEZAR SPOR PLAYOFF´U NERDEYSE GARANTİLEDİ
LALEZAR SPOR PLAYOFF´U NERDEYSE GARANTİLEDİ
Türkiye Voleybol Federasyonu 2. Lig´inde mücadele eden Muş Lalezar Spor takımı Muş Atatürk Spor Salonunda Hakkâri Sportif Faaliyetler Spor takımını ağırladı.
MŞÜ´DE 2. AVRASYA SPOR BİLİMLERİ KONGRESİ
MŞÜ´DE 2. AVRASYA SPOR BİLİMLERİ KONGRESİ
Muş Alparslan Üniversitesinin ev sahipliğinde 2-5 Mayıs 2019 tarihleri arsında 2. Avrasya Spor Bilimleri Kongresi düzenlenecek.
MUŞ İLDER´DEN GELENEKSEL HALI SAHA TURNUVASI
MUŞ İLDER´DEN GELENEKSEL HALI SAHA TURNUVASI
MUŞ İLDER´in düzenlediği 7. Geleneksel Halı Saha Futbol Turnuvası´nda NETTECH SPOR şampiyon oldu. Turnuvada Lale Gençlik ikincilik, Tuaç Dekorasyon üçüncülük, Yoncalılar Derneği de centilmenlik kupalarını aldı.
VALİ GÜNDÜZÖZ, DERECEYE GİREN SPORCULARI ÖDÜLLENDİRDİ
VALİ GÜNDÜZÖZ, DERECEYE GİREN SPORCULARI ÖDÜLLENDİRDİ
Muş Valisi İlker Gündüzöz, Avrupa Kros Şampiyonası´ndan dereceyle dönen Emine Akbingöl ve Derya Kunur´u altınla ödüllendirdi
MUŞ´TA DERBİ HEYECANI
MUŞ´TA DERBİ HEYECANI
Ezeli rakipler bu hafta sonu karşı karşıya geliyor. BAL Ligi 1. Grupta yer alan il temsilcimiz Muş Menderes Spor aynı grupta yer alan komşu il takımımız Bitlis Özgüzeldere spor ile karşılaşıyor. Maç Pazar günü saat 13:00´da. İl temsilcimiz 7 puanla 11. Sırada, Bitlis Özgüzeldere spor ise 16 puanla 11.sırada yer alıyor.
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
Muş Durumu

Özünle, gözünle, sözünle işinde ol…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu