DAĞCILARDAN REKTÖR POLAT'A ZİYARET
Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) 2018 yılı Faaliyet Programında yer alan ´´Kış Gelişim Eğitimi” kapsamında Muş´a gelen dağcılara Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliği yapıyor. Ülkemizin farklı illerinden gelen 142 dağcı, Kampus'te kamp kurdu
Tarih: 21.2.2018 12:17:26/ 120okunma / 0yorum

Kış Gelişim Eğitimi için Muş'a gelen dağcıları Muş Alparslan Üniversitesinde karşılayan Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Şükrü Çobanoğlu, Yedi gün boyunca yapılacak Kış Gelişim Eğitimi için Rektör Pof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın desteği ile tüm hazırlıkların tamamlandığı bilgisini verdi. Çobanoğlu, dağcıların teorik dersleri için de Sabahattin Zaim Konferans Salonunun hizmete sunulduğunu, Çarşı Merkezinin de kampçıların oluşabilecek ihtiyaçları için hazır hâle getirildiğini belirtti.

TDF Kış Gelişim Eğitim Kamp Müdürü Mehmet Çağlayan, Muş’a 131 sporcunun yanı sıra 11 kişiden oluşan bir teknik heyetin geldiğini belirterek, dağcıların bir hafta boyunca ilimizde eğitim faaliyeti yürüteceklerini söyledi. Pratiğin yanında teorik eğitimler de alacak olan dağcılar, yüksek kesimlerdeki uygun sahalarda eğitimlerine devam edecekler.

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Kış Gelişim Eğitimi kapsamında külliyemizde kamp kuran dağcıları temsil eden heyeti makamında kabul etti. Kamp Müdürü Mehmet Çağlayan ve Muş Dağcılık, Arama ve Kurtarma İhtisas Kulübünden Eğitmen Mahmut Sönmez ile kampa katılan en yaşlı ve en genç dağcıların yer aldığı heyetin makam ziyaretinde, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Şükrü Çobanoğlu katıldı

Muş Alparslan Üniversitesi eğitim, kültür ve sanat faaliyetlerinin yanı sıra sportif faaliyetlere de büyük önem verdiğini ifade eden Prof. Dr. Polat, açılışının üzerinden uzun süre geçmemesine rağmen ciddi ve kalıcı başarılara imza atan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun Muş’un sportif gelişimine sağladığı katkılara dikkat çekti.

Bölgemizin son derece elverişli coğrafi yapısı ve sahip olduğu güvenli koşulları itibariyle her yaştan insana dağcılık kültürünün benimsetilmesi ve yaygınlaştırılması açısından büyük bir potansiyele sahip olduğunun altını çizen Prof. Dr. Polat, üniversitenin ülkemizi yarışmalarda temsil edecek, bayrağımızı zirvelere taşıyacak sporcular yetiştirmek için altyapısını her geçen gün güçlendirdiğini söyledi.

Kurs kapsamında verilecek eğitimler hakkında açıklamalarda bulunan Kamp Müdürü Mehmet Çağlayan ve Eğitmen Mahmut Sönmez, üniversitemizin dağcılara sağladığı destek ve imkânlardan ötürü Prof. Dr. Polat’a teşekkürlerini sundular. Gördükleri en iyi imkânlara sahip kampın Muş Alparslan Üniversitesi külliyesindeki kamp olduğunu dile getiren dağcılar, önümüzdeki yıllarda özellikle kış aylarında yeniden Muş’a gelmeyi istediklerini belirttiler. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUŞ´TA DERBİ HEYECANI
MUŞ´TA DERBİ HEYECANI
Ezeli rakipler bu hafta sonu karşı karşıya geliyor. BAL Ligi 1. Grupta yer alan il temsilcimiz Muş Menderes Spor aynı grupta yer alan komşu il takımımız Bitlis Özgüzeldere spor ile karşılaşıyor. Maç Pazar günü saat 13:00´da. İl temsilcimiz 7 puanla 11. Sırada, Bitlis Özgüzeldere spor ise 16 puanla 11.sırada yer alıyor.
UĞURLU ÖĞRENCİLERDEN BİR BAŞARI DAHA!
UĞURLU ÖĞRENCİLERDEN BİR BAŞARI DAHA!
2018-2019 Eğitim Öğretim yılı okul sporları kapsamında Muş Yeni Spor Salonunda yapılan Liseler Arası Masa Tenisi il seçmesinde Genç Erkekler Kategorisinde Muş Uğur Lisesi öğrencileri takım olarak il Birincisi oldu
ÜNİVERSİTEDEN ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÖĞRENCİLERE SPORTİF DESTEK
ÜNİVERSİTEDEN ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÖĞRENCİLERE SPORTİF DESTEK
Muş Alparslan Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü, 2. Sınıf öğrencileri, “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Muş Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen Mobil Gençlik Organizasyonuna katıldı.
ÖĞRENCİLER SU SPORLARI ŞENLİĞİNDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ
ÖĞRENCİLER SU SPORLARI ŞENLİĞİNDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Öğrencileri Murat Köprüsü´nde rafting ve kano heyecanı yaşadı.
YETİŞTİRME YURDU MEZUNLARI DERNEĞİNDEN "KİMSESİZİN KİMSESİ OLALIM" PROJESİ
YETİŞTİRME YURDU MEZUNLARI DERNEĞİNDEN "KİMSESİZİN KİMSESİ OLALIM" PROJESİ
Kalkınma Bakanlığı ve Muş Valiliği tarafından geçerlilik kazanan ve Muş Yetiştirme Yurdu Mezunları Derneği tarafından yürütülmekte olan "Kimsesizin Kimsesi Olalım" projesi kapsamında Balıkesir, Çanakkale ve İstanbul illerine geziler düzenlendi.
BESYO 2020 HEDEFLERİNE KARARLI ADIMLARLA İLERLİYOR
BESYO 2020 HEDEFLERİNE KARARLI ADIMLARLA İLERLİYOR
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuzun (BESYO), 2020´de Spor Bilimleri Fakültesine dönüşmesi hedefine yönelik çalışmalar kapsamında, geçen yıl aktif hâle geçirilen Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi Anabilim Dalının kurulmasına onay alındı ve Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisans Programının açılması için müracaat edildi.
MUŞLU SPORSEVERLERE DESTEK ÇAĞRISI
MUŞLU SPORSEVERLERE DESTEK ÇAĞRISI
Menderes spor kulübünden takıma destek çağrısı. 12 Bingöl spor ile oynadığı maçta 1 puanla dönen il temsilcimizin kulüp yönetimi tarafından hafta sonu Diyarbakır Yol spor ile oynanacak maç öncesi Muşlu sporseverlere takıma destek çağrısı yapıldı. Menderes spor kulübü başkanı Maşallah Kandemir Genç ve hedefleri olan futbolculardan oluşan bir takım kurduklarını belirtirken, başarısı için zamana ihtiyaç duyduklarını söyledi.
MUŞ´TAKİ HAKEMLERDEN 2024 MESAJI
MUŞ´TAKİ HAKEMLERDEN 2024 MESAJI
Muş ili hakemleri ve gözlemcileri 2018-2019 Futbol Sezonuna merhaba dedi. Şehir stadyumundan düzenlenen törende, 27 Eylül´de açıklanacak olan 2024 Avrupa Futbol Şampiyonasına ülkemizin ev sahipliği yapması bakımından pankart açarak seslerini duyurmaya çalıştılar.
AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE MALZEME DAĞITIMI YAPILDI
AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE MALZEME DAĞITIMI YAPILDI
Muş´ta faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüplerine, Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı Kapalı Spor Salonunda malzeme dağıtımı yapıldı.
DOLAR
5.3257
EURO
6.0572
Muş Durumu

Erlerle sohbet seni de erlere katar.

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu