SPOR YÖNETİMİ EĞİTİMİ PANELİ YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi´nde ‘Spor Yönetimi Eğitimi´ adı altında bir panel yapıldı
Tarih: 19.10.2017 14:32:06/ 213okunma / 0yorum

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) ev sahipliğinde Bitlis ve Bingöl üniversitelerinin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerinin katılımıyla "Türkiye'de Spor Yönetimi Eğitimi ve Politikaların Mevcut Durumu Sorunlar ve Çözüm Önerileri" konulu panel düzenlendi. MŞÜ Külliyesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılan panelde geleceğin beden eğitimi ve spor öğretmenlerine spor ahlakı konusunda tavsiyelerde bulunuldu.

“BANA GÖRE DÜZGÜN SPORCULAR ASLA YAŞLANMAZLAR“

Programda konuşan MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, gençliğin sadece bedenle alakalı bir durum olmadığına dikkat çekerek, "Hem bedenle hem ruhla alakalı bir şey. O sebeple elbette ki bana göre düzgün sporcular asla yaşlanmazlar. Fiziksel anlamda geriye gitmiş olabilirler ama onlar her zaman gençtirler. Çünkü sporcular bize her zaman ahlaki örnek oluyor. Dünyanın en iyi golcüsü olabilirsiniz ama eğer ahlakınız yoksa kısa süre içerisinde yok olmaya mahkumsunuz” dedi.

Üniversitelerinin 10 yaşında olmasına rağmen akademik anlamda önemli gelişmeler katettiğini vurgulayan Polat, birçok üniversitede MŞÜ'de olan spor komplekslerinin bulunmadığına dikkati çekti.

“DÜNYA, AVRUPA ŞAMPİYONU OLMANIZI İSTERİZ”

Lisanslı sporcu sayısında da üniversiteler arasında 33. sırada yer aldıklarını belirten Polat, şöyle devam etti: “Biz burada yeni bir dünya kuruyoruz, hangimiz bu dünyayı ıskalarsak sorumluluk alanımızda eksik davranırsak, hatalı davranırsak, yanlış davranırsak, ihmal ve ertelemeyle bu yeni dünya kurma fırsatını ıskalarsak yarın bir gün biz pişman oluruz. Biz aynı şekilde genç kardeşlerimizin 'sadece bir devlet memuru olayım para kazanayım, sadece cüzi bir maaşla geçineyim' gibi amaçlar uğruna heba olmalarını da istemiyoruz. Biz sizden daha büyük idealler ve hedefler bekliyoruz. Dünya, Avrupa şampiyonu olmanızı isteriz.”

Programa, Bitlis ve Bingöl Üniversiteleri Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu öğretim üyeleri ve öğrencileri ile Muş Spor Lisesi öğrencileri katıldı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
GENÇLİK LİDERLERİ ÖĞRENCİLERİ SPORA TEŞVİK EDİYOR
GENÇLİK LİDERLERİ ÖĞRENCİLERİ SPORA TEŞVİK EDİYOR
Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezlerinde görevli Gençlik liderleri, Gençlik ve Spor Bakanlığının hayata geçirdiği proje ve faaliyetlerin tanıtımını yapmak için okullarda bilgilendirme afişleri astı.
MİLLİ GURURUMUZ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU
MİLLİ GURURUMUZ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU
Türkiye Atletizm Kros Milli Takımıyla, Avrupa Şampiyonasında piste çıkan İlimiz Milli Atleti Emine Akbingöl büyük başarı elde etti
“KIŞ GELİŞİM EĞİTİMİ” 16-22 ŞUBAT´TA MUŞ´TA YAPILIYOR"
“KIŞ GELİŞİM EĞİTİMİ” 16-22 ŞUBAT´TA MUŞ´TA YAPILIYOR"
Türkiye Dağcılık Federasyonu Muş İl Temsilcisi Ve Muş Dağcılık Arama ve Kurtarma İhtisas Kulübü MUDOSK Başkanı Mehmet Çağlayan, "Türkiye Dağcılık Federasyonu 2019 yılı Faaliyet Programında yer alan “Kış Gelişim Eğitimi” 16-22 Şubat 2019 tarihinde ilimizde gerçekleştirilecektir" dedi.
MENDERES SPOR EVİNDE FARKLI KAZANDI 4-0
MENDERES SPOR EVİNDE FARKLI KAZANDI 4-0
Lige verilen aranın ardından sezon hazırlıklarını tamamlayan Menderes spor ikinci yarının ilk maçında Bingöl temsilcisini 4-0 gibi bir skorla yenmeyi başardı.
LALEZAR SPOR PLAYOFF´U NERDEYSE GARANTİLEDİ
LALEZAR SPOR PLAYOFF´U NERDEYSE GARANTİLEDİ
Türkiye Voleybol Federasyonu 2. Lig´inde mücadele eden Muş Lalezar Spor takımı Muş Atatürk Spor Salonunda Hakkâri Sportif Faaliyetler Spor takımını ağırladı.
MŞÜ´DE 2. AVRASYA SPOR BİLİMLERİ KONGRESİ
MŞÜ´DE 2. AVRASYA SPOR BİLİMLERİ KONGRESİ
Muş Alparslan Üniversitesinin ev sahipliğinde 2-5 Mayıs 2019 tarihleri arsında 2. Avrasya Spor Bilimleri Kongresi düzenlenecek.
MUŞ İLDER´DEN GELENEKSEL HALI SAHA TURNUVASI
MUŞ İLDER´DEN GELENEKSEL HALI SAHA TURNUVASI
MUŞ İLDER´in düzenlediği 7. Geleneksel Halı Saha Futbol Turnuvası´nda NETTECH SPOR şampiyon oldu. Turnuvada Lale Gençlik ikincilik, Tuaç Dekorasyon üçüncülük, Yoncalılar Derneği de centilmenlik kupalarını aldı.
VALİ GÜNDÜZÖZ, DERECEYE GİREN SPORCULARI ÖDÜLLENDİRDİ
VALİ GÜNDÜZÖZ, DERECEYE GİREN SPORCULARI ÖDÜLLENDİRDİ
Muş Valisi İlker Gündüzöz, Avrupa Kros Şampiyonası´ndan dereceyle dönen Emine Akbingöl ve Derya Kunur´u altınla ödüllendirdi
MUŞ´TA DERBİ HEYECANI
MUŞ´TA DERBİ HEYECANI
Ezeli rakipler bu hafta sonu karşı karşıya geliyor. BAL Ligi 1. Grupta yer alan il temsilcimiz Muş Menderes Spor aynı grupta yer alan komşu il takımımız Bitlis Özgüzeldere spor ile karşılaşıyor. Maç Pazar günü saat 13:00´da. İl temsilcimiz 7 puanla 11. Sırada, Bitlis Özgüzeldere spor ise 16 puanla 11.sırada yer alıyor.
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
Muş Durumu

"Gördüklerim, Görmediğim yaratıcının varlığına inanmaya beni mecbur ediyor."

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu