GELECEĞE UMUTLA BAKIYORUM PROJESİ BAŞLIYOR
İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığınca Finanse edilen Muş Yetiştirme Yurdu Mezunları Derneği tarafından yürütülen ´´Geleceğe Umutla Bakıyorum” projesinin açılışı yapıldı
Tarih: 17.10.2017 14:18:23/ 63okunma / 0yorum

Muş Atatürk Spor Salonunda malzeme dağıtımı ve açılış müsabakası ile yapılan açılış törenine Vali Yardımcısı ve Korkut Kaymakamı Abdulgani Mağ, İl Dernekler Müdürü Asliye Kılıç, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hamdullah Kardaş, dernek yönetimi, misafirler, antrenörler ve çok sayıda sporcunun katıldı.

Projenin açılış konuşmasını yapan Muş Yetiştirme Yurdu Mezunları Derneği Başkanı ve Proje Koordinatörü Ferzende Emre yaptı, 2017 yılında İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığınca Finanse edilen ve dernekleri tarafından yürütülen “Geleceğe Umutla Bakıyorum” Prodes projesi kapsamında 11 ay boyunca madde bağımlılığı eğitimleri, voleybol, boks ve satranç kursları, Malazgirt, Ahlat, Sarıkamış ve civar illere yapılacak tarihi geziler, etkinlik ve organizasyonlar, tanıtım ve görünürlük faaliyetleri, seminer-çalıştay-toplantılar ve bilgilendirme faaliyetleri, kitap okuma kampanyaları, proje raporlama ve kapanış şeklinde sonlandırılacağını söyledi. Emre, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Devletimiz ve projeler sayesinde bu güne kadar kulüplerimiz sayesinde 120 genç kardeşimiz ülke genelinde çeşitli üniversitelerin beden eğitimi öğretmenliği, antrenörlük, spor yöneticiliği ve diğer bölümleri kazanmışlardır sporcularım adına sizlere teşekkürü bir borç biliriz. Projemizin geçmesinde ve devamında emeği olan başta Devletimize, İçişleri Bakanlığımıza, Valilerimiz Sayın Seddar Yavuz ve Sayın Aziz Yıldırım beye, Vali yardımcılarımıza, İl Dernekler müdürü Sayın Asliye Kılıç hanımefendiye, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Hamdullah Kardaşa ve adını sayamadığım diğer destekleyenlere şükranlarımızı sunarız.”

“SPORCU KARDEŞLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM”

Emre’den sonra bir konuşma yapan İl Dernekler Müdürü Asliye Kılıç, da şunları söyledi: “Bu güne kadar yaptığı hizmetler ortada 120 gencin umutlarının yeşermesine vesile olmuş ve bunun devamı geleceğinden hiç kuşkumuz yoktur, kendisini ve ekibimi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum dedi. Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Hamdullah Kardaş Ferzende kardeşimiz spor salonları branşlarında her zaman ilimizi en güzel bir şekilde temsil etmektedir, bundan dolayı kendisine salon tahsisi ve yer konusunda yardımcı olduk bundan sonrada devam edeceğiz bende kendisini ve sporcu kardeşlerimi kutluyor başarılarının devamını diliyorum.”

“BU GÜZEL PROJE İLİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Son olarak Vali Yardımcısı ve Korkut Kaymakamı Abdulgani Mağ ise “Dernek Başkanı Ferzende Emrenin yaptığı projeleri duyduk kendisine teşekkür ederiz. İlimizde çocuk ve gençleri spora yönlendirerek onlara destek veren ve çocuk ve gençleri kötü alışkanlıklardan korumanın yolu olan spora teşvik etmesi ve onlara devletimiz ile beraber destek vermesi bizleri mutlu etmektedir. Bizde valiliğimiz olarak çocuk ve gençlerimize elimizden gelen her türlü imkânları sunmaktayız, bunun bir tanesi de işte Muş Yetiştirme Yurdu Mezunları Derneğinin yürüteceği “Geleceğe Umutla Bakıyorum” projesidir, devletimiz bu tür projeleri destekleyerek çocuk ve gençleri önemsediğinin bir kanıtıdır. Projenin açılışının Devletimize, Milletimize, İlimize ve sizlere hayırlar getirmesi temenni ediyor sizleri kutluyorum” şeklinde konuştu.

Daha sonra protokol ile sporcular arasında bir açılış müsabakası düzenlendi müsabakayı Vali Yardımcısı Abdulgani Mağ’ın kaptanı olduğu protokol takımı sporcuları 25-23 yendi. Daha sonra çeşitli ikramlarda bulunularak açılış sona erdi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÖĞRENCİLER SU SPORLARI ŞENLİĞİNDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ
ÖĞRENCİLER SU SPORLARI ŞENLİĞİNDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Öğrencileri Murat Köprüsü´nde rafting ve kano heyecanı yaşadı.
YETİŞTİRME YURDU MEZUNLARI DERNEĞİNDEN "KİMSESİZİN KİMSESİ OLALIM" PROJESİ
YETİŞTİRME YURDU MEZUNLARI DERNEĞİNDEN "KİMSESİZİN KİMSESİ OLALIM" PROJESİ
Kalkınma Bakanlığı ve Muş Valiliği tarafından geçerlilik kazanan ve Muş Yetiştirme Yurdu Mezunları Derneği tarafından yürütülmekte olan "Kimsesizin Kimsesi Olalım" projesi kapsamında Balıkesir, Çanakkale ve İstanbul illerine geziler düzenlendi.
BESYO 2020 HEDEFLERİNE KARARLI ADIMLARLA İLERLİYOR
BESYO 2020 HEDEFLERİNE KARARLI ADIMLARLA İLERLİYOR
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuzun (BESYO), 2020´de Spor Bilimleri Fakültesine dönüşmesi hedefine yönelik çalışmalar kapsamında, geçen yıl aktif hâle geçirilen Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi Anabilim Dalının kurulmasına onay alındı ve Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisans Programının açılması için müracaat edildi.
MUŞLU SPORSEVERLERE DESTEK ÇAĞRISI
MUŞLU SPORSEVERLERE DESTEK ÇAĞRISI
Menderes spor kulübünden takıma destek çağrısı. 12 Bingöl spor ile oynadığı maçta 1 puanla dönen il temsilcimizin kulüp yönetimi tarafından hafta sonu Diyarbakır Yol spor ile oynanacak maç öncesi Muşlu sporseverlere takıma destek çağrısı yapıldı. Menderes spor kulübü başkanı Maşallah Kandemir Genç ve hedefleri olan futbolculardan oluşan bir takım kurduklarını belirtirken, başarısı için zamana ihtiyaç duyduklarını söyledi.
MUŞ´TAKİ HAKEMLERDEN 2024 MESAJI
MUŞ´TAKİ HAKEMLERDEN 2024 MESAJI
Muş ili hakemleri ve gözlemcileri 2018-2019 Futbol Sezonuna merhaba dedi. Şehir stadyumundan düzenlenen törende, 27 Eylül´de açıklanacak olan 2024 Avrupa Futbol Şampiyonasına ülkemizin ev sahipliği yapması bakımından pankart açarak seslerini duyurmaya çalıştılar.
AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE MALZEME DAĞITIMI YAPILDI
AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE MALZEME DAĞITIMI YAPILDI
Muş´ta faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüplerine, Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı Kapalı Spor Salonunda malzeme dağıtımı yapıldı.
MUŞ´TA MAHALLİ AT YARIŞLARI YAPILDI
MUŞ´TA MAHALLİ AT YARIŞLARI YAPILDI
Tarım Muş İl Müdürlüğü tarafından Hasköy İlçesinde düzenlenen mahalli at yarışları ilçeye bağlı Dağdibi köyünde gerçekleştirildi.
ÖRNEK BİR BAŞARIYA İMZA ATTILAR
ÖRNEK BİR BAŞARIYA İMZA ATTILAR
Açtıkları kurstan aldıkları ücreti öğrencileri yararına harcadılar. Halk Eğitim merkezinde kurs açarak BESYO ve POMEM´e 51 öğrencinin yerleşmesini sağladılar. Üniversiteyi bitirdikten sonra halen atama bekleyen Elvan Alkan ve Mücahit Altın adlı iki genç eğitmen, maddi durumu yetersiz olan öğrenciler yararına Halk Eğitimde özel kurs açtılar.
SPOR MÜSABAKALARI İÇİN GÜVENLİK GENELGESİ YAYINLANDI
SPOR MÜSABAKALARI İÇİN GÜVENLİK GENELGESİ YAYINLANDI
İçişleri Bakanlığı, spor müsabakalarında olası olayları önlemek için 81 il valiliğine güvenlik önlemlerini içeren bir genelge gönderdi. Genelgeye göre spor müsabakalarının güvenlik önlemleri risk analizlerine (yüksek, orta ve hafif) göre planlanacak. Spor müsabaka alanlarına her türlü yanıcı, ezici, delici alet olmak üzere fotoğraf makinesi, öz çekim çubukları, elektronik sigara ve benzeri materyaller alınmayacak
DOLAR
5.9042
EURO
6.8404
Muş Durumu

Doğruluk bulunmaz sen eğri isen."

Yunus Emre
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu