PKK TERÖR ÖRGÜTÜNE TEPKİ
Muş´ta, 1993 yılında PKK terör örgütünün bastığı ve bir kişiyi şehit ettiği Yukarıyongalı köy halkı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde terör örgütleri PYD/PKK ve DEAŞ'a yönelik ‘Zeytin Dalı Operasyo
Tarih: 16.2.2018 13:31:20/ 136okunma / 0yorum

Muş’ta, 1993 yılında PKK terör örgütünün bastığı ve bir kişiyi şehit ettiği Yukarıyongalı köy halkı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde terör örgütleri PYD/PKK ve DEAŞ'a yönelik ‘Zeytin Dalı Operasyonu’ harekatına katılan Mehmetçiğe tam destek verdi

Ülke genelinde olduğu gibi Muş’ta da her geçen gün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde terör örgütleri PYD/PKK ve DEAŞ'a yönelik ‘Zeytin Dalı Operasyonu’ harekâtına destekler çığ gibi büyüyor. 1993 yılında PKK terör örgütünün dağ kadrosuna eleman temini ve yardım teklifini red eden Merkeze bağlı Yukarıyongalı köy halkı, terör örgütü PKK ve PYD’yi Kürlerin temsilcisi olmadığını ve yaptıkları zulme karşı halkın artık uyanması gerektiğini söylediler.

“30 YILDIR KÜRTLERİ KATLEDİYORLAR”

Terör örgütü PKK’nın köylerinin basarak bir kişiyi şehit edip samanlık ve ahırlarını yakarak koyunlarını kaçırdığını belirten Yukarıyongalı köyü aile büyüklerinden Abdurrahman Omur, şunları söyledi: “1993 yılın 9 ayın 9’unda teröristler köyümü vurdu. Buraya gelip herkesin evinden bir kız ya da bir erkek genci dağ kadrosuna vermesini istedi ve köyümüz bunu kabul etmedi. Kalkıp köyümüzü vurdular ve köylümüz olan bir çobanı şehit ettiler. Samanlıklarımızı yaktılar, ahırlarımızı yakıp hayvanlarımızı götürdüler. Bugün de Afrin’de de aynı oyun var ve bunu sürdürüyorlar.  Bu halkımız artık uyansın ve bu oyunlara kanmasınlar. Asla PKK’yı istemiyoruz, zulmü istemiyoruz. Devletimiz bizlere iyidir ve hiçbir sıkıntımız yok. Elhamdülillah devletimiz tüm dış devletlere karşı güçlü hale gelmiştir.”

“BİZ DEVLETİMİZİN VE ASKERİMİZİN YANINDAYIZ”

Kürtlerin onurlu ve Müslüman olduğunu ifade eden Omur, “Kürtler herşeyden önce Müslüman, onurlu, cesur ve devletine bağlıdır. Sözde Kürt haklarını savunuyoruz ve onlar için mücadele ediyoruz diyenler asıl Kürtleri katlediyorlar. 30 yıldır bu böyle devam etti. Kimisi evinden, barkından ve memleketinden kaçtı gitti. Bu bir zulümdür bu bir sömürüdür. Bu nedenle vatandan haini olanlar Kürtlerin gencecik çocuklarını kandırıp dağlara çıkarıyorlar ve öldürtüyorlar. Bunun neresi Kürt haklarını savunmak oluyor. Bu devlet bizim değil mi? Bu devleti biz birlikte kurmadık mı? Neden bugün Kürtler halen sözde kurdukları siyasi partilere destek vermiyor. Hep Ermeni, Yahudi ve bunların desteklerini alarak siyaset yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

“BUNLAR HİÇBİR ZAMAN KÜRTLERİ TEMSİL EDEMEZLER”

PKK/PYD’ye tepki göstererek her zaman Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve devletin yanında olduklarını vurgulayan Omur, “devlet haini Yahudi ve Hristiyan uşağı olan teröristler hiçbir zaman Kürtleri temsil edemezler. Çünkü eşkıyalıkla, çıkarla, yol keserek, insanları öldürerek sözde Kürt halkının hakkını savunanlar bizi asla temsil etmiyor. Biz devletimizin Afrin operasyonunda bu hainlerin ve emperyalist güçlerin uşaklığını yapan teröristleri bitirmelerini diliyoruz. Şuanda biz Kürtler asıl Afrin operasyonu en iyi anlıyoruz. Çünkü bizlere yapılan zulüm ve hakaretleri en iyi bilenleriz. Allah hiçbir zaman devletimize, milletimize ve ordumuza zeval vermesin. Bu ülkede herkes vatanını kanının son damlasına kadar savunur. Biz her zaman devletimiz ve ordumuzun yanındayız. Gece gündüz dua ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Diğer köy halkı da gereken desteği vermeye ve gerekirse gönüllü gitmeye hazır olduklarını söylediler.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TEFECİLERE OPERASYON
TEFECİLERE OPERASYON
Muş´ta tefecilik yaptıkları tespit edilen 2 kişi gözaltına alındı, 475 bin 500 lira değerinde senet ele geçirildi
MUŞ´TA TERÖR OPERASYONU: 19 GÖZALTI
MUŞ´TA TERÖR OPERASYONU: 19 GÖZALTI
Muş´ta PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerine yönelik yapılan operasyonlarda 19 kişi gözaltına alındı.
UYUŞTURUCU TİCARETİ YAPAN 2 KİŞİ TUTUKLANDI
UYUŞTURUCU TİCARETİ YAPAN 2 KİŞİ TUTUKLANDI
Muş´ta uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda gözaltına alınan 2 şüpheli tutuklandı.
EKİPLER YOLDA MAHSUR KALANLARI KURTARDI
EKİPLER YOLDA MAHSUR KALANLARI KURTARDI
Kar yağışında yürüyen insanlar Muş´ta aralıklarla devam eden kar nedeniyle il genelinde 35 köy yolu ulaşıma kapandı
ŞENYAYLA BÖLGESİNDE 6 ODALI SIĞINAK BULUNDU
ŞENYAYLA BÖLGESİNDE 6 ODALI SIĞINAK BULUNDU
Muş İl Jandarma Komutanlığınca Şenyayla bölgesinde düzenlenen operasyonda 6 odalı sığınak bulundu.
MUŞ´TAN BURSA´YA OTOBÜSLE GÖNDERİLEN PAKETİN İÇİNDEN EL BOMBASI ÇIKTI
MUŞ´TAN BURSA´YA OTOBÜSLE GÖNDERİLEN PAKETİN İÇİNDEN EL BOMBASI ÇIKTI
Bursa´da öğle saatlerinde Muş´tan gelen bir otobüse verilen paketin içinden el bombası çıktı. Paketi teslim almak için terminale gelen kişi, paketi dayısının yolladığını söyledi.
MUŞ´TA TERÖR OPERASYONU
MUŞ´TA TERÖR OPERASYONU
Muş´un Varto ilçesinde, terör örgütü PKK/KCK´ya yönelik operasyonda tespit edilen sığınakta mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.
TARİHİ ESER KAÇAKÇILARINA DARBE
TARİHİ ESER KAÇAKÇILARINA DARBE
Muş İl Jandarma Komutanlığınca, kültür ve tabiat varlığı kaçakçılığına yönelik yapılan operasyonda, çok sayıda tarihi eser ele geçirildi.
GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI YAPAN SUÇ ÖRGÜTÜ ÇÖKERTİLDİ
GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI YAPAN SUÇ ÖRGÜTÜ ÇÖKERTİLDİ
Ankara merkezli, İstanbul, Mardin, Ağrı, Şanlıurfa ve Muş´ta düzenlenen eş zamanlı operasyonla havalimanlarından sahte belge ve pasaportlarla göçmen kaçakçılığı yaptığı tespit edilen suç örgütü çökertildi.
DOLAR
5.2922
EURO
5.9886
Muş Durumu

İlim irfan mürşittir karanlıkları boğar. İnsanları cehalet, gaflet bunaltıp boğar…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu