ŞİFA HASTANESİ, YENİLENEN YÜZÜ İLE HİZMETE DEVAM EDİYOR
Kısa süre önce el değiştiren Muş Şifa Hastanesi, bakım ve onarım çalışmalarından sonra hizmete kaldığı yerden devam ediyor
Tarih: 13.12.2017 14:08:43/ 1106okunma / 0yorum

İşadamı Alparslan Özmen’in devraldığı Şifa Hastanesi, sil baştan değiştirildi. İlk olarak hastanenin fiziki binasında bakım ve onarım çalışmalarına başlandı. Tüm odalar tek kişilik ve otel konforuna göre dizayn edildi. Ardından hastanenin tıbbi cihazları, son teknolojik cihazlar ile değiştirildi. Bunlarla sınırlı kalmayan Muş Şifa Hastanesi, Uzman doktorları kadrosuna dahil etti. Mevcut personellere ilaveten çalışan sayısını da arttıra Şifa Hastanesi, ilin istihdamına da katılar sunmaya gayret gösterdi.

TIBBİ CİHAZLAR DEĞİŞTİ, UZMAN DOKTORLAR KADROYA ALINDI

Muş Yeni Şifa Hastanenin durumu ile ilgili bilgiler veren Başhekim Dr. Burcu Özçelik, özellikle tıbbi cihazlar ile uzman doktorların yenilenmesine dikkat çekti. Özçelik, “Hastanemiz 2009 yılından bu yana Muş merkezde hizmet vermekte olup, 2017 yılının Mart ayı itibariyle İşadamı Alparslan Özmen tarafından devralınmıştır. İşadamı Özmen, hastanemizde çeşitli çalışmaları başlatıp, özellikle istihdamı yüzde yüz artırma kararına gitmiştir. Sayın Özmen bu kararı ile ilimizde daha iyi hizmet vermeyi amaçlayıp, Muş’un hem ekonomisine hem de istihdamını düşürmeyi hedeflemiştir.” Dedi.

HASTA ODALARI TEK KİŞİLİK, OTEL KONFORUNDA!

Başhekim Dr. Burcu Özçelik, hasta odalarının modernliğine ve yeni alınan tıbbi cihazları anlattı; “Muş Şifa Hastanesinde bunlarla sınırlı kalmayıp tıbbi donanım, ekipman, hekim kadrosu, mefruşat ve tefrişat anlamında da yüzde yüz yenilenmiştir.  Hasta Odalarımız beş yıldızlı otel konforunda dizayn edilmiştir. Tüm odalarımızda dört motorlu klima, televizyon, sıcak su, buzdolabı, yeni yatak ve diğer döşemeler mevcuttur.

Dünyada kendi segmentinde en tanınmış marka cihazlar sıfır olarak hastanemize kazandırılmış, halkın hizmetine sunulmuştur. Bunlar; Hijyenik klima sistemi, ameliyat masaları, ameliyat tavan lambaları, anestezi cihazları, Laparaskopik görüntüleme sistemleri, Infuzyon pompaları, EKG’ler, Defibrilatörler, Hastabaşı monitörleri, Transpart vantilatörler, Küvözler, Restitüsyon özellikli kat yatakları, Transport pulse oksimetreler, vantilatörler, cerrahi aspiratörler, fototerapi üniteleri, doğum masaları, tansiyon halterler, Ritm halterler, hasta sedyeleri, Endoskopi Ünitesi, gastroskopi, kalonoskopi cihazları, bunların yıkama ve dezenfektesiyken cihazları, ameliyathane yıkama üniteleri, artroskopi cihazları, KBB endovizyon ünitesi, KBB odyometri ünitesi, Kardiyoloji EKO cihazı, El EKO cihazı, NTS’ler, Kadın Doğum Poliklinikleri dört boyutlu USG cihazları, röntgen cihazları, Partable rötntgen, Tüm laboratuvar cihazları, MR (emar) ve Bilgisayarlı Tomografi.” Diye konuştu.

İLERİDE ÇOK SAYIDA KLİNİKLER AÇILACAK

Doktor ve brançlarını anlatan Başhekim Dr. Burcu Özçelik, “Prof. Dr. Cumali Gökçe Endokrinoloji ve Metabolizma Uzmanı, Başhekim Dr. Burcu Özçelik, Doç. Dr. Atilla İçli Kardiyoloji Uzmanı, Yrd. Doç. Dr. Harun Küçük Kulak Burun Boğaz Uzmanı, Yrd. Doç. Dr. M. Ziya Yılmaz Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı, Op. Dr. Ahmet Zeki Nessar Kadın Hastalıkları ve doğum Uzmanı, Op. Dr. Servet Şekeryapan Çalıkoğlu Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Op. Dr. Azad Yıldırım Ort. Ve Tarvmataloji Uzmanı, Op. Dr. Yakup Yılmaz Üroloji Uzmanı, Op. Dr. İsmail Çalıkoğlu Genel Cerrahi Uzmanı, Uz. Dr. Yusuf Kayran Nöroloji Uzmanı, Uz. Dr. Sinem Gündüz Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Uz. Dr. Faruk Aydın Göğüs Hastalıkları Uzmanı, Uz. Dr. Feride Deniz Fer Biyokimya Uzmanı, Doç. Dr. Havva Yılmaz Mikrobiyoloji Uzmanı, Uz. Dr. Fitnet Sönmezgöz Diyetisyen ve Radyoloji Uzmanı. Acil doktorlarımız ise Dr. M. Hüseyin Daşçı, Dr. Ahmet Kotan ve Dr. Recep Türe olmak üzere toplamda üç kişidir. Bu hekimlerimizle halkın tanışabilmesi adını da almakta olduğumuz fark ücretlerimizde yüzde yüz indirim yaptık. Yakın zamanda doktor kadromuza Cildiyeci ve Göz doktorları da katarak tam kadro çalışmalarımıza devam edeceğiz. İleriye dönük programlarımızda ise estetik ve güzellik merkezi hizmete sokacağız. Bunlarla birlikte ambulans ve araç içi donanımları yenilenmiştir.  Daha üst seviyede hizmet vermek için yoğun bakım ünitesi, gebe bilgilendirme servisi, evlilik öncesi danışmanlık, evde bakım ve mobil hizmetler gibi yeni çalışmalar olacaktır.” İfadelerini kullandı.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
AKTARLARDA KIŞ YOĞUNLUĞU
AKTARLARDA KIŞ YOĞUNLUĞU
Muş´ta devam eden dondurucu soğuk hava aktarlarda hareketliliğe neden oldu
“41 İLAÇTA ARZ SIKINTISI BU HAFTA SON BULACAK”
“41 İLAÇTA ARZ SIKINTISI BU HAFTA SON BULACAK”
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Bu hafta itibarıyla 41 ilacın piyasadaki arz sıkıntısı son bulacaktır" açıklaması yaptı.
MUŞ´A 9 ADET AMBULANS GÖNDERİLDİ
MUŞ´A 9 ADET AMBULANS GÖNDERİLDİ
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Muş´a 9 yeni ambulans getirdiğini söyledi.
İLK YARDIMDA DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR
İLK YARDIMDA DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR
Hasta ve yaralılar için sağlık ekipleri gelene kadar yapılan ilk yardım, yanlış uygulandığında önemli sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor. Acil Tıp Uzmanı Dr. Yeşim Erçetin Özgürel, ilk yardımda doğru bilinen yanlışları açıkladı.
DR. TÜRKOĞLU´NDAN ZEHİRLİ MANTAR UYARISI
DR. TÜRKOĞLU´NDAN ZEHİRLİ MANTAR UYARISI
Yağmurla birlikte yetişmeye başlayan ve kış mevsiminde tüketilen bir mantar türü olan Çıntar pazar tezgahlarında ilgi görüyor. Mantar zehirlenmelerinin önemli bir sorun olduğuna dikkat çeken Muş İl Sağlık Müdürü Serdal Türkoğlu, "Doğada yetişenler yerine, marketlerde bakanlık onaylı taze kültür mantarları tüketilmelidir" uyarısında bulundu.
KALP HASTALARI KIŞIN SPOR SALONUNU TERCİH ETMELİ
KALP HASTALARI KIŞIN SPOR SALONUNU TERCİH ETMELİ
Havaların soğumaya başladığı ve kışın iyice kendini gösterdiği şu günlerde kalp hastalığı olanlar açık havada fazla zaman geçirmemeli. Açık hava yerine spor salonunu tercih etmeli
MUŞ KANTİNCİLER DERNEĞİNDEN VELİLERE UYARI
MUŞ KANTİNCİLER DERNEĞİNDEN VELİLERE UYARI
Muş Kantinciler Esnaf Derneği Başkanı Menderes Belik çocuklarımızın sağlığı biz kantinciler için son derece büyük önem arz etmektedir. Okul kantinlerinde bakanlığımızın satışını uygun görmediği ürünleri satmadığımız gibi, evden yada dışarıdan çantalarında okul kantinlerinde yasaklı gıdaları getiren öğrencilere de ikazlarımız sürmektedir dedi.
ÇOCUKLARI HAZIR GIDALARDAN UZAK TUTUN
ÇOCUKLARI HAZIR GIDALARDAN UZAK TUTUN
Prof. Dr. Yüksel Gümürdülü, çocuklarda sağlıklı beslenmenin, büyüme ve gelişimlerine katkısının yanı sıra eğitim için de önemli olduğunu belirterek, velileri sağlıksız beslenmenin yol açtığı obeziteye karşı uyardı
ELLERİNİZİ YIKAMANIZ GEREKEN 8 DURUM
ELLERİNİZİ YIKAMANIZ GEREKEN 8 DURUM
Kalabalık ve toplu yaşanan ortamlarda, başta grip olmak üzere Hepatit-A gibi bulaşıcı hastalıklar, yıkanmayan eller sebebiyle hızla yayılabiliyor. Uzman Dr. Şirin Elmi, “15 Ekim Dünya El Yıkama Günü” nedeniyle el temizliği ve el yıkama alışkanlığının önemi hakkında bilgi verdi.
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
Muş Durumu

Kanaatten hiç kimse ölmedi, hırsla da hiç kimse padişah olmadı.

MEVLANA (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu