KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Muş Valiliği, 2018 Yılı I. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısını yaparak 2017 yılında 760 proje planlandığı ve 510´un tamamlandığı ve 112 projenin devam ettiği bildirdi
Tarih: 18.1.2018 14:57:54/ 1037okunma / 0yorum

Muş Valiliği, 2018 Yılı I. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısını yaptı. Vali Aziz Yıldırım, başkanlığında yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Abdulkadir Okay, Hasköy Kaymakamı ve aynı zamanda Vali Yardımcısı Vekili Ahmet Özkan, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Bölge Müdürleri, İlçe Belediye ve Belde Belediye Başkanları, kamu kurum müdürleri ile basın mensupları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Valimiz Aziz Yıldırım, Muş’ta 2017 yılında hedeflenen ve yapılan projelerle ilgili açıklama yaptı. Kurum ve kuruluşlarınca gerekli hassasiyetin gösterilmesi uyarısında bulunan Vali Yıldırım, “İlimizi ziyarete gelen bakanlara sunulmak üzere hazırlanan brifingler için emir ve talimatlarım doğrultusunda İl Planlama Müdürlüğünce zaman olmadığından dolayı gerekli bilgiler telefonla istenmektedir. Kurumunuza ait bilgilerin etkin ve hızlı bir şekilde, eksiksiz ve doğru olarak bildirilmesi. Ayrıca İçişleri Bakanlığımızca 81 ilin yatırımlarını takip etme adına, e-İçişleri Sistemine eklenen Yatırım Takip Sistemi modülüne girişler İl Planlama Müdürlüğümüzce yapılmaktadır. Yatırımlarla ilgili veri girişlerinin yapılabilmesi için bilgilerin ve fotoğrafların eksiksiz olarak gönderilmesi hususunda kurum ve kuruluşlarınca gerekli hassasiyetin gösterilmesini önemle rica ediyorum” dedi.

“2017 YILINDA 760 PROJE PLANLANMIŞTIR”

2017 yılında planlanan, tamamlanan ve ihale aşamasında olan projelerle ilgili detaylı bilgi veren Vali Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: “İlimizde 2017 yılında 760 proje planlanmıştır. Bu projelerimizden 510’u tamamlanmış, 112 projemiz devam etmekte, 42 projemiz ise ihale aşamasında ve 96 projemize başlanılmamıştır.

Projelerimizin, toplam proje bedeli 3 Milyar 59 Milyon 308 Bin 522 TL, Önceki Yıllar Harcaması 1 Milyar 12 Milyon 9 Bin 888 TL, 2017 Yılı Ödeneği ise 529 Milyon 436 Bin 851 TL’dir. Yılsonuna kadar yapılan harcama 366 Milyon 271 Bin 371 TL olup  % 91 oranında fiziki gerçekleşme ve % 69 oranında ise nakdi gerçekleşme sağlanmıştır.”

“İNŞAAT SEZONU AÇILIR AÇILMAZ, ZAMAN KAYBETMEDEN İŞE BAŞLANMASI GEREKMEKTEDİR”

Muş’ta mevsim şartlarına dikkat çeken Vali Yıldırım, “İlimizde inşaat mevsiminin kısa sürmesi nedeniyle, devam eden projelerle ve 2018 yılında gerçekleşecek projelerle ilgili çalışmalara ve ihalelere hız verilerek inşaat sezonu açılır açılmaz, zaman kaybetmeden işe başlanması gerekmektedir.

Kamu yatırımlarının gerçekleştirilmesi ve hizmetlerin yapılması esnasında, kamu kurum ve kuruluşları arasında koordinasyon, işbirliği ve yardımlaşmanın arttırılmasında, kaynakların daha etkin ve verimli kullanılmasında kamu kurum ve kuruluş amirleri sorumluluk bilinci içerisinde görev yapacaklardır. Koordinasyon Kurulu Toplantısında, mülki ve mahalli yöneticiler tarafından dile getirilen, koordinasyon ve işbirliği gerektiren hususların, ilgili kamu kurum ve kuruluşları tarafından yerine getirilmesi ve alınan kararlar hakkında gerekli iş ve işlemlerin zamanında yapılarak Valiliğimize bilgi verilmesi gerekmektedir.

Yatırımlarla ilgili sunum bittikten sonra, sunum yapmayan belediye başkanlarımız ve kamu kurum-kuruluşları ile mesleki kuruluşlarımızın temsilcileri kurum çalışmaları ile ilgili söz hakkı isteyebilirler. Toplantının, ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olması temennisiyle, emeği geçenlere teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim” ifadelerini kullandı. Toplantı kurumların brifing sunumlarının ardından, katılımcıların görüş ve önerileriyle sona erdi.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ALPARSLAN-1 HES´TEN SU YÜKSELMESİNE KARŞI UYARI
ALPARSLAN-1 HES´TEN SU YÜKSELMESİNE KARŞI UYARI
Alparslan-1 Hidroelektrik Santrali (HES) İşletme Müdürlüğü, nehir yatağına bırakılacak su nedeniyle uyarıda bulundu
MÜDÜR AYDIN´DAN HASKÖY VE YEŞİLOVA BELDESİNDEKİ İŞLETMELERE ZİYARET
MÜDÜR AYDIN´DAN HASKÖY VE YEŞİLOVA BELDESİNDEKİ İŞLETMELERE ZİYARET
Muş Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aydın, Hasköy İlçesi ve Yeşilova Beldesinde %50 devlet desteği ile kuracak olan hayvancılık tesislerinde incelemelerde bulundu.
AYTEMİŞ, TORBA YASA TEKLİFİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
AYTEMİŞ, TORBA YASA TEKLİFİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
Türkiye Çevre Platformu (TÜRÇEP) bileşeni olan Muş Meşe Erozyonla Mücadele Doğayı Koruma ve Ağaçlandırma Derneği Başkanı İhsan Aytemiş, Torba Yasa Teklifinin geri çekilmesi gerektiğini söyledi
KADEM´DEN “ŞİDDETE GÖZ YUMMA!” FİLTRESİ
KADEM´DEN “ŞİDDETE GÖZ YUMMA!” FİLTRESİ
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Muş İl Temsilciliği Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla sosyal medya üzerinde filtre kampanyası başlattı.
MUŞ´TAKİ OVALAR "BÜYÜK OVA KORUMA ALANI" OLARAK BELiRLENDi
MUŞ´TAKİ OVALAR "BÜYÜK OVA KORUMA ALANI" OLARAK BELiRLENDi
Bazı ovaların, büyük ova koruma alanı olarak belirlenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe girerken Muş´ta bulunan Malazgirt Ovası, Liz Ovası ve Bulanık Ovasıda büyük ova koruma alanı olarak belirlendi.
"KADINA ŞİDDETE SIFIR TOLERANS" TOPLANTISI
"KADINA ŞİDDETE SIFIR TOLERANS" TOPLANTISI
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz başkanlığında "Kadına Şiddete Sıfır Tolerans" konulu toplantı yapıldı.
KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´nun başkanlığında video konferans yöntemiyle düzenlenen Koronavirüs Tedbirleri Değerlendirme Toplantısı´na Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş ile İl Jandarma Komutanı Alb. İlhan Şen´de katıldı.
“VEDAŞ MUŞ´TA KIŞ HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI”
“VEDAŞ MUŞ´TA KIŞ HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI”
VEDAŞ Muş İl Müdürlüğü, kış mevsiminde de tüketicilerine kesintisiz enerji sunabilmek için gerçekleştirdiği bakım, onarım ve yatırım çalışmalarıyla elektrik şebekesini kışa hazır hale getirdi.
BAŞKAN KOÇ; “TÜRKİYE´NİN MÜREFFEH YARINLARI İÇİN EĞİTİMCİLERE İHTİYAÇ VAR”
BAŞKAN KOÇ; “TÜRKİYE´NİN MÜREFFEH YARINLARI İÇİN EĞİTİMCİLERE İHTİYAÇ VAR”
Muş Ticaret ve Sanayi Odası (MUŞ TSO) Başkanı Erdal Koç, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
DOLAR
7.7975
EURO
9.2988
Muş Durumu

Allah seni özgür yaratmışken başkasının kölesi olma

Hz.Ali
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu