MUŞ VALİLİĞİ METRUK EVDE TEK BAŞINA YAŞAYAN ENGELLİYE YARDIM ELİ
Merkeze bağlı Ağaçlık köyünde yıkılma tehlikesi, cam ve kapıları olmayan evde tek başına yaşam mücadelesi veren yüzde 90 engelli olan İsmet Taş´a Muş Valiliği yardım eli uzattı. Taş´ın evini yeniden dizayn edilerek tüm ihtiyaçları karşılandı
Tarih: 18.4.2018 17:36:42/ 230okunma / 0yorum

Merkeze bağlı Ağaçlık köyünde uzun süre önce eşi vefat eden yüzde 90 engelli olan İsmet Taş’ın yardımına Muş Valiliği yetişti. Yıkılma tehlikesi olan, kapı, pencere ve elektriği olmayan evde zor şartlarda yaşam mücadelesi veren Taş’ın evini yeniden dizayn eden edilerek tüm ihtiyaçları karşılandı. Metruk halde olan evin saraya dönüştürüldüğünü ve ailenin tüm ihtiyaçlarının karşılandığını belirten Muş Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Bedri Korkmaz, Muş Valiliği’nin bu özverili desteğinin çok önemli olduğunu belirterek devletin her zaman vatandaşının yanında olduğunu söyledi.

Dernek olarak imkanları dahilinde engelli İsmet Taş’a gıda ve çeşitli yaşam malzemesi desteğinde bulunduklarını hatırlatan Korkmaz, “Muş ilimizde yaklaşık olarak 15 bin engelli vatandaşımız bulunmaktadır. Bunların hemen hepsi AK Parti hükümeti sayesinde iş bulma ve tüm ihtiyaçlardı karşılanarak sosyal devlet anlayışı ile modern bir şekilde yaşamlarını sürdürmektedirler. Engelli kardeşlerimize yönelik devletimizin sunmuş olduğu tüm imkanlardan dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı sunuyor ve teşekkür ediyoruz” dedi.

“MUŞ VALİLİĞİNİN BU DUYARLILIĞI BİZİ ONURLANDIRDI”

Kısa süre önce yüzde 90 engelli olan İsmet Taş’ı tespit ettiklerini ve çok acil yardım eli uzatılması çağrıda bulunduklarını hatırlan Korkmaz, “Biz dernek olarak sürekli saha çalışmaları yapmaktayız. Bu çalışmalarımızda yüzde 90 engelli, evi yıkılma tehlikesi olan ve hatta kapı ile pencereleri olmayan evde yaşam mücadelesi veren bir annemizi tespit ettik. Bu bağlamda imkanlarımız dahilinde yardım ettik ve bu yeterli olmadı. Bunun üzerine yardım çağrısında bulunduk. Çağrımıza çok şükür ki Muş Valiliğimiz kısa sürede cevap verdi ve hemen ilgileneceklerini söylediler. Bunun üzerine Muş Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan sorumlu Vali Yardımcımız Abdulkadir Okay Bey, bizzat evi ziyaret edip gerekli çalışmaların yapılması için talimatlar verdi. Kısa sürede evin çatısından tutun kapı, penceresine kadar değiştirildi. Bununla birlikte ayrıca evin içi de modern bir şekilde dizayn edildi. Bu duyarlılığa sessiz kalmayıp sosyal devlet anlayışı ile hareket eden başta Valimiz Aziz Yıldırım olmak üzere Vali Yardımcımız Abdulkadir Okan’a canı gönülden teşekkür ediyoruz.

Biz yapılan çalışmaları yakından takip ettik ve her seferinde Vali Yardımcımız Abdulkadir Okan’ın bizzat çalışmaları kontrollü bir şekilde yapılmasını sağladığından dolayı kendisine minnettarız. Bizim böyle idarecilerimize ihtiyaç var. Valiliğimizin bu özverili çalışması bizi çok ciddi bir şekilde etkilemiştir. Biz engelliler derneği olarak kendilerine sonsuz teşekkürlerimizi arz ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
Sungu beldesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun yüzde 75´lik hibe desteğiyle kurulan çiftlikte 250 büyükbaş hayvan ile çalışmasını sürdürüyor. Çiftlikte modern bir şekilde hayvancılık yapıldığını belirten Sungu Belediye Başkanı Mehmet Salih Gürtürk, bu çiftlikler sayesinde istihdam ve ekonomiye ciddi bir katkı sağlandığını söyledi.
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
Hava sıcaklığının düştüğü Muş´ta, kahvehanede çay yerine süt tercih ediliyor. Günde 60 ile 70 litre arası süt satışı yapan işletme sahipleri, bu uygulamadan oldukça memnun.
HASTA RUHUMUZ
HASTA RUHUMUZ
Sağlık Eğitimcisi Veysi Bozyel, sağlıklı olmanın bedenen ve ruhen iyi olduğunu belirterek önemli önerilerde bulundu.
PERİYODİK MUAYENE UYARISI YAPILDI
PERİYODİK MUAYENE UYARISI YAPILDI
Muş Valiliği ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayenesi ile ilgili uyarılarda bulunarak, 28 Şubat tarihinde sürenin tamamlanacağını ve bu tarihe kadar beyannamelerin verilmesi uyarısı yapıldı
FOTOĞRAF SANATÇILARI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLERE HAYRAN KALDI
FOTOĞRAF SANATÇILARI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLERE HAYRAN KALDI
Muş´ta kar yağışından sonra etkisini iyice gösteren soğuk hava adeta hayatı felç ederken, fotoğraf sanatçıları ise donan Murat Nehri kenarında kartpostallık görüntüleri andıran anları fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirdiler.
MUŞ BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİNDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
MUŞ BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİNDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliğinde Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ‘Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi´ düzenlendi.
SOKAK HAYVANLARINA YEM VE YİYECEK VERDİLER
SOKAK HAYVANLARINA YEM VE YİYECEK VERDİLER
AK Parti Muş İl Gençlik Kolları Başkanlığı, olumsuz iklim şartlarından dolayı açlıkla karşı karşıya kalan hayvanları unutmadı.
ANKARA´DA ÖNEMLİ PROTOKOL
ANKARA´DA ÖNEMLİ PROTOKOL
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında altyapıların ortak kullanımı, personel ve eğitim destekleri, Ar-Ge iş birlikleri, öğrencilere yönelik iş yeri eğitim imkânları, çiftçi eğitimi ve tarımsal yayım faaliyetlerinde iş birliği gibi süreçlerin yürütülmesini kapsayan bir protokol imzalandı. Düzenlenen programa Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ta katıldı
MÜDÜR ENGİN´DEN YARIYIL TATİLİ MESAJI
MÜDÜR ENGİN´DEN YARIYIL TATİLİ MESAJI
İl Millî Eğitim Müdürü Emin Engin, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının 1. döneminin sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayımlayarak “Karne notlarınız ne olursa olsun bugün almış olduğunuz karneleri başarı ya da başarısızlık göstergesi olarak kabul etmek yerine, güçlü ve zayıf yönlerinizi görme aracı olarak değerlendirmelisiniz” dedi
DOLAR
5.8564
EURO
6.5172
Muş Durumu

Güzelliği sevdiği kadar, erdemi de seven bir insanı daha görmedim.

Konfüçyus
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu