KEMOTERAPİ ÜNİTESİNDE İLK TEDAVİ YAPILDI
Muş Devlet Hastanesi bünyesinde önceki gün oluşturulan kemoterapi ünitesinde ilk hastanın tedavisi yapıldı
Tarih: 21.6.2018 17:13:59/ 148okunma / 0yorum

Muş Devlet Hastanesi'nde oluşturulan kemoterapi ünitesi önceki gün törenle hizmete açıldı. İlk tedavi olan Bera Betül Tura, yetkililere teşekkür etti. Tedavisini sürdürmek için sürekli Malatya’ya gitmek zorunda kaldığını ifade eden Tura, bundan böyle memleketinde kalacak.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Muş İl Sağlık Müdürü Dr. Serdal Türkoğlu, “Ayakta tedavinin ilkini yaptık. Daha öncede bu aile, Tura ailesi Malatya’ya gidiyordu. Şimdi gitmiyorlar, tedavilerini Muş’ta devam edecekler. Bundan dolayı çok mutlular. Sağlık Bakanlığı da bu alanda Muş’a bir Onkolok doktoru atayacak ve yakında gelip hizmete başlayacak. Bu ilimize büyük bir hizmettir, büyük bir fırsattır. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Kanser hastalarının kemoterapi seanslarına katılmak için çevre illere gitmek zorunda olduklarını söyleyen Vali Yıldırım, şöyle konuştu:" Sağlık Müdürlüğümüz koordinesinde yeni bir ekiple Muş Devlet Hastanesi'ndeki bu ünitemizde vatandaşlarımıza hizmet verilecek. Sağlık Müdürlüğümüz; bütün ekibiyle, mekânıyla, araç-gereciyle vatandaşlarımıza devletimizin sağladığı imkânlarla bu hastanemizde hizmet etmek için gece-gündüz çalışıyorlar. Böyle bir ünitenin açılmasıyla yaklaşık 150 hastamız burada kemoterapi tedavisinden, hizmetinden faydalanabilecekler. Böylece Elâzığ, Erzurum, Malatya gibi diğer illere gitmekten kurtulacaklar ve burada gördüğünüz gibi nezih bir ortamda bu tedavi imkânlarını kullanacaklar, bu tedavi hizmetinden faydalanacaklardır. Bizler bu hizmetlerden en iyi şekilde, en ekonomik şekilde vatandaşlarımızın faydalanması için çalışıyoruz ve bundan sonrada aynı düşünceyle vatandaşlarımızın hizmetinde olmaya ve çalışmaya devam edeceğiz. Bu imkânların oluşabilmesi için devletimizin imkânlarını bizlere güvenerek ilimize gönderen başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Başbakanımız, Sağlık Bakanımız ve devletimizin tüm büyüklerine teşekkürlerimi arz ediyorum. Ayrıca bu hizmetlerin açılışına vesile olan milletvekilimiz, Sağlık Müdürümüz ve personellerine de teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun." 

AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek ise, sağlığın her şeyin başı olduğunu söyledi. Yakın zamanda Muş Devlet Hastanesi'nde açık kalp ameliyatlarının da yapılacağını belirten Şimşek, “Sağlıklı bir toplum olduğu zaman sağlıklı günler de oluyor. Bugün hastanemizde yeni bir ünitenin daha açılışını yaptık. Kemoterapi tedavisi inşallah bundan sonra Muş'ta yapılacak. Bu bizi sevindiriyor, çünkü bu konuda hastalarımızın civar illere gitmeleri onları sıkıntıya sokabiliyordu. Artık burada yapacağız. Yakın bir tarih içerisinde hastanemizde Yüksek İhtisas Hastanesi'yle müştereken açık kalp ameliyatı da burada yapılacak. Her etapta yeni bir ünitenin açılışını yapacağız" dedi 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KALP HASTALARI KIŞIN SPOR SALONUNU TERCİH ETMELİ
KALP HASTALARI KIŞIN SPOR SALONUNU TERCİH ETMELİ
Havaların soğumaya başladığı ve kışın iyice kendini gösterdiği şu günlerde kalp hastalığı olanlar açık havada fazla zaman geçirmemeli. Açık hava yerine spor salonunu tercih etmeli
MUŞ KANTİNCİLER DERNEĞİNDEN VELİLERE UYARI
MUŞ KANTİNCİLER DERNEĞİNDEN VELİLERE UYARI
Muş Kantinciler Esnaf Derneği Başkanı Menderes Belik çocuklarımızın sağlığı biz kantinciler için son derece büyük önem arz etmektedir. Okul kantinlerinde bakanlığımızın satışını uygun görmediği ürünleri satmadığımız gibi, evden yada dışarıdan çantalarında okul kantinlerinde yasaklı gıdaları getiren öğrencilere de ikazlarımız sürmektedir dedi.
ÇOCUKLARI HAZIR GIDALARDAN UZAK TUTUN
ÇOCUKLARI HAZIR GIDALARDAN UZAK TUTUN
Prof. Dr. Yüksel Gümürdülü, çocuklarda sağlıklı beslenmenin, büyüme ve gelişimlerine katkısının yanı sıra eğitim için de önemli olduğunu belirterek, velileri sağlıksız beslenmenin yol açtığı obeziteye karşı uyardı
ELLERİNİZİ YIKAMANIZ GEREKEN 8 DURUM
ELLERİNİZİ YIKAMANIZ GEREKEN 8 DURUM
Kalabalık ve toplu yaşanan ortamlarda, başta grip olmak üzere Hepatit-A gibi bulaşıcı hastalıklar, yıkanmayan eller sebebiyle hızla yayılabiliyor. Uzman Dr. Şirin Elmi, “15 Ekim Dünya El Yıkama Günü” nedeniyle el temizliği ve el yıkama alışkanlığının önemi hakkında bilgi verdi.
SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ´NDEN “DÜNYA ARTRİT GÜNÜ” MESAJI
SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ´NDEN “DÜNYA ARTRİT GÜNÜ” MESAJI
Muş İl Sağlık Müdürlüğü, 12 Ekim 2018 tarihi Dünya Artrit Günü dolaysıyla bir mesaj yayınladı
DÜNYA YÜRÜYÜŞ GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
DÜNYA YÜRÜYÜŞ GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
Muş İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri Dünya Yürüyüş Günü münasebetiyle Muşta çeşitli etkinlikler düzenledi
GRİBE KARŞI DOĞAL ÖNERİLER
GRİBE KARŞI DOĞAL ÖNERİLER
Uzmanlar, soğuk algınlığı ve gripten korunmak için C vitamininden zengin gıdaları tüketmek gerektiğine dikkat çekiyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Neşe Ceylan, “Çok önemli bir antioksidan olan C vitamini, vücuttan toksik maddelerin atılmasında ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde önemli bir role sahiptir" dedi. İşte griple savaşan 10 doğal savaşçı...
DEVLET HASTANESİNDE SAĞLIK KONFERANSI
DEVLET HASTANESİNDE SAĞLIK KONFERANSI
Muş İl sağlık Müdürlüğü düzenlediği etkinlik ve bilgilendirme programlarla halk sağlığının önemsenmesi gereken konuların başında geldiğini gözler önüne seriyor.
MUŞ ÖZEL ŞİFA HASTANESİNDEN HEPATİT UYARISI
MUŞ ÖZEL ŞİFA HASTANESİNDEN HEPATİT UYARISI
Muş Özel Şifa Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları uzmanı Doçent Doktor Hava Yılmaz, hepatit türlerini, bulaşma yollarını ve korunma yöntemlerini anlattı.
DOLAR
5.2810
EURO
6.0289
Muş Durumu

"Ne kadar bilirsen bil; söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır."

MEVLANA (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu