KEMOTERAPİ ÜNİTESİNDE İLK TEDAVİ YAPILDI
Muş Devlet Hastanesi bünyesinde önceki gün oluşturulan kemoterapi ünitesinde ilk hastanın tedavisi yapıldı
Tarih: 21.6.2018 17:13:59/ 95okunma / 0yorum

Muş Devlet Hastanesi'nde oluşturulan kemoterapi ünitesi önceki gün törenle hizmete açıldı. İlk tedavi olan Bera Betül Tura, yetkililere teşekkür etti. Tedavisini sürdürmek için sürekli Malatya’ya gitmek zorunda kaldığını ifade eden Tura, bundan böyle memleketinde kalacak.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Muş İl Sağlık Müdürü Dr. Serdal Türkoğlu, “Ayakta tedavinin ilkini yaptık. Daha öncede bu aile, Tura ailesi Malatya’ya gidiyordu. Şimdi gitmiyorlar, tedavilerini Muş’ta devam edecekler. Bundan dolayı çok mutlular. Sağlık Bakanlığı da bu alanda Muş’a bir Onkolok doktoru atayacak ve yakında gelip hizmete başlayacak. Bu ilimize büyük bir hizmettir, büyük bir fırsattır. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Kanser hastalarının kemoterapi seanslarına katılmak için çevre illere gitmek zorunda olduklarını söyleyen Vali Yıldırım, şöyle konuştu:" Sağlık Müdürlüğümüz koordinesinde yeni bir ekiple Muş Devlet Hastanesi'ndeki bu ünitemizde vatandaşlarımıza hizmet verilecek. Sağlık Müdürlüğümüz; bütün ekibiyle, mekânıyla, araç-gereciyle vatandaşlarımıza devletimizin sağladığı imkânlarla bu hastanemizde hizmet etmek için gece-gündüz çalışıyorlar. Böyle bir ünitenin açılmasıyla yaklaşık 150 hastamız burada kemoterapi tedavisinden, hizmetinden faydalanabilecekler. Böylece Elâzığ, Erzurum, Malatya gibi diğer illere gitmekten kurtulacaklar ve burada gördüğünüz gibi nezih bir ortamda bu tedavi imkânlarını kullanacaklar, bu tedavi hizmetinden faydalanacaklardır. Bizler bu hizmetlerden en iyi şekilde, en ekonomik şekilde vatandaşlarımızın faydalanması için çalışıyoruz ve bundan sonrada aynı düşünceyle vatandaşlarımızın hizmetinde olmaya ve çalışmaya devam edeceğiz. Bu imkânların oluşabilmesi için devletimizin imkânlarını bizlere güvenerek ilimize gönderen başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Başbakanımız, Sağlık Bakanımız ve devletimizin tüm büyüklerine teşekkürlerimi arz ediyorum. Ayrıca bu hizmetlerin açılışına vesile olan milletvekilimiz, Sağlık Müdürümüz ve personellerine de teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun." 

AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek ise, sağlığın her şeyin başı olduğunu söyledi. Yakın zamanda Muş Devlet Hastanesi'nde açık kalp ameliyatlarının da yapılacağını belirten Şimşek, “Sağlıklı bir toplum olduğu zaman sağlıklı günler de oluyor. Bugün hastanemizde yeni bir ünitenin daha açılışını yaptık. Kemoterapi tedavisi inşallah bundan sonra Muş'ta yapılacak. Bu bizi sevindiriyor, çünkü bu konuda hastalarımızın civar illere gitmeleri onları sıkıntıya sokabiliyordu. Artık burada yapacağız. Yakın bir tarih içerisinde hastanemizde Yüksek İhtisas Hastanesi'yle müştereken açık kalp ameliyatı da burada yapılacak. Her etapta yeni bir ünitenin açılışını yapacağız" dedi 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ELLERİNİZİ YIKAMANIZ GEREKEN 8 DURUM
ELLERİNİZİ YIKAMANIZ GEREKEN 8 DURUM
Kalabalık ve toplu yaşanan ortamlarda, başta grip olmak üzere Hepatit-A gibi bulaşıcı hastalıklar, yıkanmayan eller sebebiyle hızla yayılabiliyor. Uzman Dr. Şirin Elmi, “15 Ekim Dünya El Yıkama Günü” nedeniyle el temizliği ve el yıkama alışkanlığının önemi hakkında bilgi verdi.
SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ´NDEN “DÜNYA ARTRİT GÜNÜ” MESAJI
SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ´NDEN “DÜNYA ARTRİT GÜNÜ” MESAJI
Muş İl Sağlık Müdürlüğü, 12 Ekim 2018 tarihi Dünya Artrit Günü dolaysıyla bir mesaj yayınladı
DÜNYA YÜRÜYÜŞ GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
DÜNYA YÜRÜYÜŞ GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
Muş İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri Dünya Yürüyüş Günü münasebetiyle Muşta çeşitli etkinlikler düzenledi
GRİBE KARŞI DOĞAL ÖNERİLER
GRİBE KARŞI DOĞAL ÖNERİLER
Uzmanlar, soğuk algınlığı ve gripten korunmak için C vitamininden zengin gıdaları tüketmek gerektiğine dikkat çekiyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Neşe Ceylan, “Çok önemli bir antioksidan olan C vitamini, vücuttan toksik maddelerin atılmasında ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde önemli bir role sahiptir" dedi. İşte griple savaşan 10 doğal savaşçı...
DEVLET HASTANESİNDE SAĞLIK KONFERANSI
DEVLET HASTANESİNDE SAĞLIK KONFERANSI
Muş İl sağlık Müdürlüğü düzenlediği etkinlik ve bilgilendirme programlarla halk sağlığının önemsenmesi gereken konuların başında geldiğini gözler önüne seriyor.
MUŞ ÖZEL ŞİFA HASTANESİNDEN HEPATİT UYARISI
MUŞ ÖZEL ŞİFA HASTANESİNDEN HEPATİT UYARISI
Muş Özel Şifa Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları uzmanı Doçent Doktor Hava Yılmaz, hepatit türlerini, bulaşma yollarını ve korunma yöntemlerini anlattı.
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDETE TUTUKLAMA VE CEZA GELİYOR
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDETE TUTUKLAMA VE CEZA GELİYOR
Doktor ve hemşireler başta olmak üzere sağlık çalışanlarına şiddet uygulayan kişilere tutuklu yargılama ve yüksek ceza geliyor.
DEVLET HASTANESİNDEN BAŞARILI BİR OPERASYON DAHA
DEVLET HASTANESİNDEN BAŞARILI BİR OPERASYON DAHA
Yürüme güçlüğü çeken 62 yaşındaki hastaya, birçok üniversite hastanesinde yapılamayan başarılı bir operasyon yapıldı
DOKTORLARDAN ŞİDDETE TEPKİ
DOKTORLARDAN ŞİDDETE TEPKİ
ATUDER Genel Sekreteri Prof. Dr. Behçet Al, "Sağlık çalışanlarını suç ve suçlulardan koruyacak sağlam sonuç alıcı hükümlerin ivedilikle çıkarılmasını ve var olan kanunların uygulanmasını arz ediyoruz" dedi
DOLAR
5.8113
EURO
6.7288
Muş Durumu

Hangi meyve oldu da dalın da kaldı? Öyleyse ölmekten korkma, ham olmaktan kork.

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu