MUŞ BEDENSEL ENGELLİLERDEN DESTEK ÇAĞRISI
Muş´u 1. Ligi´nde temsil eden Muş Bedensel Engelliler takımı, maddi durum yetersizliğinden dolayı destek çağrısında bulunarak ligden çekilme ile yüz yüze olduklarını açıkladı
Tarih: 17.1.2018 13:39:03/ 70okunma / 0yorum

Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden Muş Bedensel Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, bu hafta Ordu temsilcisi ile karşılaşıyor. Muş’un 1. Lig’de tek bir takımının olduğunu ve takıma sahip çıkılması gerektiğini belirten Muş Bedensel Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Kulübü Başkanı Bedri Korkmaz, sahipsizlikten dolayı ligden çekilme ile yüz yüze olduklarını açıkladı.

Muş’taki idareci ve yerel yönetimlerden neden destek alamadıklarına bir türlü anlam veremediklerini ifade eden Korkmaz, “Her hafta gerek ilimizde gerekse deplasmanda değişik illerle karşılaşmalarımız oluyor. Bu nedenle hemen her hafta basın mensupları aracılığıyla sorunlarımızı ve derdimizi kamuoyuna aktarıyoruz. Her deplasmandan aynı rezilliği ve aynı manzarayı yaşamamız kaçınılmaz oluyor. Bu hafta da Altınordu Belediyesi Tekerlekli Sandalye Spor Kulübü takımı ile karşılaşacağız. Ne yazık ki deplasman için gerekli desteği bulamıyoruz ve kimse bize yardım etmiyor” dedi.

“BİZ SADECE MUŞ’U DEĞİL BÖLGEYİ TEMSİL EDİYORUZ”

Sadece Muş’un değil Doğu Anadolu Bölgesini temsil eden tek takım olduklarının hatırlatan Korkmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Birinci Ligde mücadele eden tek takım olmamıza rağmen hiçbir desteğin gelmemesi bizi gerçekten üzüyor. Daha öncede dile getirdiğimiz gibi Sayın Cumhurbaşkanımız sesimizi duyup bize destekte bulunurken ne yazık ki ilimizde hiçbir destek alamıyoruz. Ülke genelinde onca kulüp aldığı desteklere rağmen bizim gösterdiğimiz başarıyı sergileyemezken ne yazık ki tek destek almayan kulübüz. Bu ilimiz için gerçekten yüz kızartıcı bir durum olmaktadır.”

“SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA MEKTUP YAZACAĞIZ”

Doğu Anadolu Bölgesi’ni temsil eden tek takım olduklarını ve her seferinde destek alamamanın üzüntüsü içerisinde olduklarını kaydeden Korkmaz, “Devletin engellilere yönelik verdiği destek ve kanunlar açık, nettir. Devletimiz her türlü imkanı ve sosyal yaşantı alanında ciddi adımlar atılmıştır ve bu biz engelliler için bir reformdur. Bu nedenle Sayın Cumhurbaşkanımız her defasında engellilere gereken önemin verilmesi noktasında emirleri var. Ancak biz ne yazık ki bunu ilimizde göremiyor ve bir türlü derdimizi anlatamıyoruz. İlimizde ki tüm bürokrat ve yerel yöneticileri Sayın Cumhurbaşkanımıza mektup yazarak şikayet edeceğiz. Çünkü imkanlar olmasına rağmen bizlere sahip çıkmıyorlar. Bizim yetiştirdiğimiz engelli sporcumuz ülkemize birer faydalı bireyler oluyor. Ne yazık ki bu verilmeyen desteklerle engelleniyor. Ülke liderimiz bizlere destek olurken ilimizde alamadığımız ve sahipsizliğimizi Sayın Cumhurbaşkanımıza ileteceğiz. Bunda son derece kararlıyız. Biz Ordu iline deplasman için Muş eski ve şimdi Ordu Valisi Sayın Seddar Yavuz ile görüştük. Kendisi bizlere konaklama desteği sağlayacak ve bundan dolayı kendisine müteşekkiriz. Biz destek bekliyoruz ve destek alamazsak müsabakaya gidemiyoruz. Bir maça bile gidemeyen takımın ligde kalmaması gerekiyor ve bu nedenle çekilmek zorunda kalacağız” ifadelerini kullandı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÖĞRENCİLER SU SPORLARI ŞENLİĞİNDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ
ÖĞRENCİLER SU SPORLARI ŞENLİĞİNDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Öğrencileri Murat Köprüsü´nde rafting ve kano heyecanı yaşadı.
YETİŞTİRME YURDU MEZUNLARI DERNEĞİNDEN "KİMSESİZİN KİMSESİ OLALIM" PROJESİ
YETİŞTİRME YURDU MEZUNLARI DERNEĞİNDEN "KİMSESİZİN KİMSESİ OLALIM" PROJESİ
Kalkınma Bakanlığı ve Muş Valiliği tarafından geçerlilik kazanan ve Muş Yetiştirme Yurdu Mezunları Derneği tarafından yürütülmekte olan "Kimsesizin Kimsesi Olalım" projesi kapsamında Balıkesir, Çanakkale ve İstanbul illerine geziler düzenlendi.
BESYO 2020 HEDEFLERİNE KARARLI ADIMLARLA İLERLİYOR
BESYO 2020 HEDEFLERİNE KARARLI ADIMLARLA İLERLİYOR
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuzun (BESYO), 2020´de Spor Bilimleri Fakültesine dönüşmesi hedefine yönelik çalışmalar kapsamında, geçen yıl aktif hâle geçirilen Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi Anabilim Dalının kurulmasına onay alındı ve Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisans Programının açılması için müracaat edildi.
MUŞLU SPORSEVERLERE DESTEK ÇAĞRISI
MUŞLU SPORSEVERLERE DESTEK ÇAĞRISI
Menderes spor kulübünden takıma destek çağrısı. 12 Bingöl spor ile oynadığı maçta 1 puanla dönen il temsilcimizin kulüp yönetimi tarafından hafta sonu Diyarbakır Yol spor ile oynanacak maç öncesi Muşlu sporseverlere takıma destek çağrısı yapıldı. Menderes spor kulübü başkanı Maşallah Kandemir Genç ve hedefleri olan futbolculardan oluşan bir takım kurduklarını belirtirken, başarısı için zamana ihtiyaç duyduklarını söyledi.
MUŞ´TAKİ HAKEMLERDEN 2024 MESAJI
MUŞ´TAKİ HAKEMLERDEN 2024 MESAJI
Muş ili hakemleri ve gözlemcileri 2018-2019 Futbol Sezonuna merhaba dedi. Şehir stadyumundan düzenlenen törende, 27 Eylül´de açıklanacak olan 2024 Avrupa Futbol Şampiyonasına ülkemizin ev sahipliği yapması bakımından pankart açarak seslerini duyurmaya çalıştılar.
AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE MALZEME DAĞITIMI YAPILDI
AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE MALZEME DAĞITIMI YAPILDI
Muş´ta faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüplerine, Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı Kapalı Spor Salonunda malzeme dağıtımı yapıldı.
MUŞ´TA MAHALLİ AT YARIŞLARI YAPILDI
MUŞ´TA MAHALLİ AT YARIŞLARI YAPILDI
Tarım Muş İl Müdürlüğü tarafından Hasköy İlçesinde düzenlenen mahalli at yarışları ilçeye bağlı Dağdibi köyünde gerçekleştirildi.
ÖRNEK BİR BAŞARIYA İMZA ATTILAR
ÖRNEK BİR BAŞARIYA İMZA ATTILAR
Açtıkları kurstan aldıkları ücreti öğrencileri yararına harcadılar. Halk Eğitim merkezinde kurs açarak BESYO ve POMEM´e 51 öğrencinin yerleşmesini sağladılar. Üniversiteyi bitirdikten sonra halen atama bekleyen Elvan Alkan ve Mücahit Altın adlı iki genç eğitmen, maddi durumu yetersiz olan öğrenciler yararına Halk Eğitimde özel kurs açtılar.
SPOR MÜSABAKALARI İÇİN GÜVENLİK GENELGESİ YAYINLANDI
SPOR MÜSABAKALARI İÇİN GÜVENLİK GENELGESİ YAYINLANDI
İçişleri Bakanlığı, spor müsabakalarında olası olayları önlemek için 81 il valiliğine güvenlik önlemlerini içeren bir genelge gönderdi. Genelgeye göre spor müsabakalarının güvenlik önlemleri risk analizlerine (yüksek, orta ve hafif) göre planlanacak. Spor müsabaka alanlarına her türlü yanıcı, ezici, delici alet olmak üzere fotoğraf makinesi, öz çekim çubukları, elektronik sigara ve benzeri materyaller alınmayacak
DOLAR
5.9042
EURO
6.8404
Muş Durumu

Nimete kavuşanların inkarından sakının.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu