VALİ BÜYÜKERSOY, TEBRİKLERİ KABUL ETTİ
Şanlı 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü münasebetiyle Muş´ta düzenlenen törenlerde Vali Vedat Büyükersoy, makamında Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı ile tebrikleri kabul etti
Tarih: 30.8.2014 20:09:57/ 120okunma / 0yorum

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, münasebetiyle Muş’ta çeşitli törenler düzenlendi. İl olarak Valilik önündeki Atatürk Anıtı'na Vali Vedat Büyükersoy, İl Garnizon Komutanı Kurmay Piyade Albay İsmail Işık, Belediye Başkanı Feyat Asya, tarafından çelenklerin sunumu ile başlayan tören daha sonra ise Valilik makamında devam etti.

Vali Vedat Büyükersoy makamında Garnizon Komutanı Kurmay Piyade Albay İsmail Işık, ve Belediye Başkanı Feyat Asya ile birlikte protokol sırasına göre tebrikleri kabul etti. 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle Vali Vedat Büyükersoy, verdiği mesajında, bir milletin bağımsızlığı ve ülkesinin bütünlüğü için gösterdiği cesaretin, fedakârlığın tarih sayfalarına geçtiği gün olduğunu belirtti. Tüm ulusun 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayan Vali Büyükersoy, mesajının devamında: “30 Ağustos Zaferi; milletimizin fedakârlığının, kararlılığının ve vatan sevgisinin önemli ve anlamlı bir göstergesidir. Dün olduğu gibi bugün de milletimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik ve beraberliğini yıkmaya teşebbüs eden her türlü girişime karşı tek vücut olmasını bilmiş, kötü emelli mihraklara karşı gereken cevabı topyekûn vermiştir.

Farklı etnik kökene sahip milletlerden müteşekkil devletimiz, ezelden beri birlikte yaşama kültürüne sahip olması göz ardı ediliyor olacak ki; ülkemizde oynanan bazı oyunlarla bölünmeye çalışılıyor ancak çabalarının her seferinde beyhude olduğu er ya da geç ortaya çıkmıştır, çıkmaktadır. Bizler, geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizden, çocuklarımızdan her zaman olduğu gibi en zor zamanlarda da tek vücut olarak hareket etmelerini istiyor, akıl, bilim ve fenle meşgul olup Türkiye Cumhuriyeti Devletinin dünyada en gelişmiş ülkeler arasına girmesini sağlamalarını arzu ediyoruz. Bu duygu ve düşünceler ile 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.” Dedi.

 

 

 

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
EMNİYETİN KADES EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
EMNİYETİN KADES EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, Muş Emniyet Müdürlüğü tarafından KADES eğitimlerinin devam ettiği bildirildi
YATAY GEÇİŞ BAŞVURU ŞARTLARI VE DEĞERLENDİRME TAKVİMİ YAYINLADI
YATAY GEÇİŞ BAŞVURU ŞARTLARI VE DEĞERLENDİRME TAKVİMİ YAYINLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) 2019-2020 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı yatay geçiş başvuru şartları ve değerlendirme takvimi yayınladı
MUŞ´TAN SUNULAN 8 PROJE DAKA TARAFINDAN KABUL EDİLDİ
MUŞ´TAN SUNULAN 8 PROJE DAKA TARAFINDAN KABUL EDİLDİ
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansına (DAKA) Teknik Destek Projesi kapsamında Muş´tan yapılan başvuruların 8 tanesi kabul edildi.
TKDK PROJE BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
TKDK PROJE BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
8. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında 103- Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar için son başvuru kabul tarihi uzatılmıştır
HBT´DEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE KÖMÜR YARDIMI
HBT´DEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE KÖMÜR YARDIMI
MŞÜ Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, Muş´taki ihtiyaç sahibi ailelere kömür yardımında bulundu
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
“Tarım Öğretiminin 174. Yılı” etkinlikleri kapsamında Bingöl Üniversitesi´nde kutlama programı gerçekleştirildi. Bingöl Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen programa davetli konuşmacı olarak Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ katılım gösterdi.
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
İstanbul Aydın Üniversitesi´nin ev sahipliğinde “Türkiye Üniversite Liderlik İyileştirme Programı” (TULİP) gerçekleştirildi. Türkiye´nin çeşitli üniversitelerinde görev yapan kadın akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilen program kapsamında kadınların liderlik ve yöneticilik basamaklarında görev almasını teşvik etmek amacıyla çalışmalar gerçekleştirildi.
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
Sungu beldesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun yüzde 75´lik hibe desteğiyle kurulan çiftlikte 250 büyükbaş hayvan ile çalışmasını sürdürüyor. Çiftlikte modern bir şekilde hayvancılık yapıldığını belirten Sungu Belediye Başkanı Mehmet Salih Gürtürk, bu çiftlikler sayesinde istihdam ve ekonomiye ciddi bir katkı sağlandığını söyledi.
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
Hava sıcaklığının düştüğü Muş´ta, kahvehanede çay yerine süt tercih ediliyor. Günde 60 ile 70 litre arası süt satışı yapan işletme sahipleri, bu uygulamadan oldukça memnun.
DOLAR
5.9191
EURO
6.5680
Muş Durumu

"Dünyada dört nimet vardır, bunlar kendisine verilen kişi dünya ve ahiretin hayrını görmüştür.Bunlar; Zikreden dil, Şükreden kalp, Sıkıntılara katlanan beden ve saliha kadın.."

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu