TAEKWONDOCULAR, MÜSABAKAYA HAZIR
Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Taekwondo sporcuları, 23-25 Şubat tarihleri arasında Elazığ´da düzenlenen Anadolu Yıldızlar Grup Müsabakası için son hazılrıklarını yaptı
Tarih: 13.2.2018 13:50:25/ 270okunma / 0yorum

Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’ne bağlı Gençlik Merkezinde faaliyet gösteren sporcular, 23-25 Şubat tarihleri arasında Elazığ’da yapılacak olan Anadolu Yıldızlar Taekwondo Grup müsabakası için son hazırlıklarını tamamladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 23-25 Şubat tarihleri arasında Taekwondo Anadolu Yıldızlar Grup Müsabakası Elazığ’da yapılıyor. Taekwondo Antrenörü Oktay Karasu tarafından sıkı bir şekilde eğitimden geçirilen sporcular, derece ile Muş’a dönmeyi hedefliyor.

Taekwondo branşında ilk kez Anadolu Yıldızlar Grup Müsabakasına katılacak sporcularla yakından ilgilenen Antrenör Oktay Karasu, her geçen gün sporcu sayısında da artışın olduğunu söyledi. Yetenekli sporcuların olduğunu belirten Antrenör Karasu, sporcuların ilk kez böyle bir turnuvaya katılacağını, turnuvaya katılan sporcuların bundan sonra hedeflerini yüksek tutarak spor yapacaklarını söyledi.

“ÖNEMLİ OLAN MUŞ’TAN SPORCULARIN MÜSABAKAYA KATILMASI”

Bu tür müsabakalara ilk katılımlarda derece elde etmenin biraz daha zor olacağını ifade eden Karasu, “Gençlik Merkezinde gençlere yönelik birçok branşta eğitim verildiği gibi, sosyal alanlarda da eğitimler veriliyor. Biz gençlerimize Taekwondo sporunda eğitim veriyoruz. Amacımız çocuklarımızın ve gençlerimizin en az bir branşta spor yapmalarını sağlamaktır. Spor yapan bireylerin daha sağlıklı kararlar aldığını ve kendilerine ve ülkelerine daha faydalı olduklarının bilincindeyiz. Ülkemizin verdiği imkanlar neticesinde herkes ücretsiz bir şekilde Gençlik Merkezlerinde verilen sosyal ve kültürel eğitimlerden faydalanıyor. Biz de ilimizin Taekwondo branşında eğitim verdiğimiz sporcuların başarısı için mücadele ediyoruz. Bu nedenle Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca 23-25 Şubat tarihlerinde Elazığ’da düzenlenen Anadolu Yıldızlar Grup Müsabakasına sporcularımızı götürerek spordaki başarının ciddiyetinin farkına varmalarını istiyoruz. İlk katılımda genellikle sporcular olayın ciddiyetinin farkında olmayabilir ancak ikinci katılımda her sporcu bu müsabakaların farkına vararak ciddi bir şekilde kendisinin hedefini yükselterek hazırlanıyor. Bizimde yetenekli sporcularımız var. Elazığ’dan derece elde ederek döneceğimize inanıyorum. Sporcularımıza güveniyorum, onlarda kendilerine inanıyorlar. Umarım ilk katılımda istediğimiz başarıyı elde ederek döneriz” dedi.

“İLİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ”

Sporun sevgi, kardeşlik ve barış olduğunu ve Muş’u en iyi şekilde temsil edeceklerini kaydeden sporculardan Taha Yasin Alkaş ise, iddialı olduklarını söyledi. Birilerinin kazanırken birilerinin kaybedeceğini ancak en güzel tarafının dostluk ve yeni arkadaşlıklar olduğunu vurgulayan Alkaş, “Spor, sevgi, kardeşlik ve barıştır. Elazığ’da yapılacak müsabakalara ilk kez katılacağız. Antrenör hocamız bizimle yakından ilgileniyor, bizde Elazığ’dan başarılı bir şekilde derecelerle dönmek istiyoruz. Birçok kişi Taekwondo’yu kavga sporu olarak biliyor ancak Taekwondo bir kavga sporu değil, sosyal bir branştır. Bunun en iyi örneğini müsabakalarda görüyoruz. Kazanan kaybedene saygı gösterip onunla kucaklaşıyor. Spor müsabakalarının tamamında her zaman kazanan dostluk ve yeni arkadaşlıklardır. Bizlerde ilimizi Elazığ’da temsil ederek başarılı bir şekilde dönmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
GENÇLİK LİDERLERİ ÖĞRENCİLERİ SPORA TEŞVİK EDİYOR
GENÇLİK LİDERLERİ ÖĞRENCİLERİ SPORA TEŞVİK EDİYOR
Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezlerinde görevli Gençlik liderleri, Gençlik ve Spor Bakanlığının hayata geçirdiği proje ve faaliyetlerin tanıtımını yapmak için okullarda bilgilendirme afişleri astı.
MİLLİ GURURUMUZ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU
MİLLİ GURURUMUZ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU
Türkiye Atletizm Kros Milli Takımıyla, Avrupa Şampiyonasında piste çıkan İlimiz Milli Atleti Emine Akbingöl büyük başarı elde etti
“KIŞ GELİŞİM EĞİTİMİ” 16-22 ŞUBAT´TA MUŞ´TA YAPILIYOR"
“KIŞ GELİŞİM EĞİTİMİ” 16-22 ŞUBAT´TA MUŞ´TA YAPILIYOR"
Türkiye Dağcılık Federasyonu Muş İl Temsilcisi Ve Muş Dağcılık Arama ve Kurtarma İhtisas Kulübü MUDOSK Başkanı Mehmet Çağlayan, "Türkiye Dağcılık Federasyonu 2019 yılı Faaliyet Programında yer alan “Kış Gelişim Eğitimi” 16-22 Şubat 2019 tarihinde ilimizde gerçekleştirilecektir" dedi.
MENDERES SPOR EVİNDE FARKLI KAZANDI 4-0
MENDERES SPOR EVİNDE FARKLI KAZANDI 4-0
Lige verilen aranın ardından sezon hazırlıklarını tamamlayan Menderes spor ikinci yarının ilk maçında Bingöl temsilcisini 4-0 gibi bir skorla yenmeyi başardı.
LALEZAR SPOR PLAYOFF´U NERDEYSE GARANTİLEDİ
LALEZAR SPOR PLAYOFF´U NERDEYSE GARANTİLEDİ
Türkiye Voleybol Federasyonu 2. Lig´inde mücadele eden Muş Lalezar Spor takımı Muş Atatürk Spor Salonunda Hakkâri Sportif Faaliyetler Spor takımını ağırladı.
MŞÜ´DE 2. AVRASYA SPOR BİLİMLERİ KONGRESİ
MŞÜ´DE 2. AVRASYA SPOR BİLİMLERİ KONGRESİ
Muş Alparslan Üniversitesinin ev sahipliğinde 2-5 Mayıs 2019 tarihleri arsında 2. Avrasya Spor Bilimleri Kongresi düzenlenecek.
MUŞ İLDER´DEN GELENEKSEL HALI SAHA TURNUVASI
MUŞ İLDER´DEN GELENEKSEL HALI SAHA TURNUVASI
MUŞ İLDER´in düzenlediği 7. Geleneksel Halı Saha Futbol Turnuvası´nda NETTECH SPOR şampiyon oldu. Turnuvada Lale Gençlik ikincilik, Tuaç Dekorasyon üçüncülük, Yoncalılar Derneği de centilmenlik kupalarını aldı.
VALİ GÜNDÜZÖZ, DERECEYE GİREN SPORCULARI ÖDÜLLENDİRDİ
VALİ GÜNDÜZÖZ, DERECEYE GİREN SPORCULARI ÖDÜLLENDİRDİ
Muş Valisi İlker Gündüzöz, Avrupa Kros Şampiyonası´ndan dereceyle dönen Emine Akbingöl ve Derya Kunur´u altınla ödüllendirdi
MUŞ´TA DERBİ HEYECANI
MUŞ´TA DERBİ HEYECANI
Ezeli rakipler bu hafta sonu karşı karşıya geliyor. BAL Ligi 1. Grupta yer alan il temsilcimiz Muş Menderes Spor aynı grupta yer alan komşu il takımımız Bitlis Özgüzeldere spor ile karşılaşıyor. Maç Pazar günü saat 13:00´da. İl temsilcimiz 7 puanla 11. Sırada, Bitlis Özgüzeldere spor ise 16 puanla 11.sırada yer alıyor.
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
Muş Durumu

Ya Ali, cenazemi sen yıkayacaksın. Borcumu sen ödeyeceksin, zimmetimi sen ifa edeceksin…

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu