TAEKWONDOCULAR, MÜSABAKAYA HAZIR
Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Taekwondo sporcuları, 23-25 Şubat tarihleri arasında Elazığ´da düzenlenen Anadolu Yıldızlar Grup Müsabakası için son hazılrıklarını yaptı
Tarih: 13.2.2018 13:50:25/ 151okunma / 0yorum

Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’ne bağlı Gençlik Merkezinde faaliyet gösteren sporcular, 23-25 Şubat tarihleri arasında Elazığ’da yapılacak olan Anadolu Yıldızlar Taekwondo Grup müsabakası için son hazırlıklarını tamamladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 23-25 Şubat tarihleri arasında Taekwondo Anadolu Yıldızlar Grup Müsabakası Elazığ’da yapılıyor. Taekwondo Antrenörü Oktay Karasu tarafından sıkı bir şekilde eğitimden geçirilen sporcular, derece ile Muş’a dönmeyi hedefliyor.

Taekwondo branşında ilk kez Anadolu Yıldızlar Grup Müsabakasına katılacak sporcularla yakından ilgilenen Antrenör Oktay Karasu, her geçen gün sporcu sayısında da artışın olduğunu söyledi. Yetenekli sporcuların olduğunu belirten Antrenör Karasu, sporcuların ilk kez böyle bir turnuvaya katılacağını, turnuvaya katılan sporcuların bundan sonra hedeflerini yüksek tutarak spor yapacaklarını söyledi.

“ÖNEMLİ OLAN MUŞ’TAN SPORCULARIN MÜSABAKAYA KATILMASI”

Bu tür müsabakalara ilk katılımlarda derece elde etmenin biraz daha zor olacağını ifade eden Karasu, “Gençlik Merkezinde gençlere yönelik birçok branşta eğitim verildiği gibi, sosyal alanlarda da eğitimler veriliyor. Biz gençlerimize Taekwondo sporunda eğitim veriyoruz. Amacımız çocuklarımızın ve gençlerimizin en az bir branşta spor yapmalarını sağlamaktır. Spor yapan bireylerin daha sağlıklı kararlar aldığını ve kendilerine ve ülkelerine daha faydalı olduklarının bilincindeyiz. Ülkemizin verdiği imkanlar neticesinde herkes ücretsiz bir şekilde Gençlik Merkezlerinde verilen sosyal ve kültürel eğitimlerden faydalanıyor. Biz de ilimizin Taekwondo branşında eğitim verdiğimiz sporcuların başarısı için mücadele ediyoruz. Bu nedenle Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca 23-25 Şubat tarihlerinde Elazığ’da düzenlenen Anadolu Yıldızlar Grup Müsabakasına sporcularımızı götürerek spordaki başarının ciddiyetinin farkına varmalarını istiyoruz. İlk katılımda genellikle sporcular olayın ciddiyetinin farkında olmayabilir ancak ikinci katılımda her sporcu bu müsabakaların farkına vararak ciddi bir şekilde kendisinin hedefini yükselterek hazırlanıyor. Bizimde yetenekli sporcularımız var. Elazığ’dan derece elde ederek döneceğimize inanıyorum. Sporcularımıza güveniyorum, onlarda kendilerine inanıyorlar. Umarım ilk katılımda istediğimiz başarıyı elde ederek döneriz” dedi.

“İLİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ”

Sporun sevgi, kardeşlik ve barış olduğunu ve Muş’u en iyi şekilde temsil edeceklerini kaydeden sporculardan Taha Yasin Alkaş ise, iddialı olduklarını söyledi. Birilerinin kazanırken birilerinin kaybedeceğini ancak en güzel tarafının dostluk ve yeni arkadaşlıklar olduğunu vurgulayan Alkaş, “Spor, sevgi, kardeşlik ve barıştır. Elazığ’da yapılacak müsabakalara ilk kez katılacağız. Antrenör hocamız bizimle yakından ilgileniyor, bizde Elazığ’dan başarılı bir şekilde derecelerle dönmek istiyoruz. Birçok kişi Taekwondo’yu kavga sporu olarak biliyor ancak Taekwondo bir kavga sporu değil, sosyal bir branştır. Bunun en iyi örneğini müsabakalarda görüyoruz. Kazanan kaybedene saygı gösterip onunla kucaklaşıyor. Spor müsabakalarının tamamında her zaman kazanan dostluk ve yeni arkadaşlıklardır. Bizlerde ilimizi Elazığ’da temsil ederek başarılı bir şekilde dönmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUŞ´TA DERBİ HEYECANI
MUŞ´TA DERBİ HEYECANI
Ezeli rakipler bu hafta sonu karşı karşıya geliyor. BAL Ligi 1. Grupta yer alan il temsilcimiz Muş Menderes Spor aynı grupta yer alan komşu il takımımız Bitlis Özgüzeldere spor ile karşılaşıyor. Maç Pazar günü saat 13:00´da. İl temsilcimiz 7 puanla 11. Sırada, Bitlis Özgüzeldere spor ise 16 puanla 11.sırada yer alıyor.
UĞURLU ÖĞRENCİLERDEN BİR BAŞARI DAHA!
UĞURLU ÖĞRENCİLERDEN BİR BAŞARI DAHA!
2018-2019 Eğitim Öğretim yılı okul sporları kapsamında Muş Yeni Spor Salonunda yapılan Liseler Arası Masa Tenisi il seçmesinde Genç Erkekler Kategorisinde Muş Uğur Lisesi öğrencileri takım olarak il Birincisi oldu
ÜNİVERSİTEDEN ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÖĞRENCİLERE SPORTİF DESTEK
ÜNİVERSİTEDEN ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÖĞRENCİLERE SPORTİF DESTEK
Muş Alparslan Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü, 2. Sınıf öğrencileri, “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Muş Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen Mobil Gençlik Organizasyonuna katıldı.
ÖĞRENCİLER SU SPORLARI ŞENLİĞİNDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ
ÖĞRENCİLER SU SPORLARI ŞENLİĞİNDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Öğrencileri Murat Köprüsü´nde rafting ve kano heyecanı yaşadı.
YETİŞTİRME YURDU MEZUNLARI DERNEĞİNDEN "KİMSESİZİN KİMSESİ OLALIM" PROJESİ
YETİŞTİRME YURDU MEZUNLARI DERNEĞİNDEN "KİMSESİZİN KİMSESİ OLALIM" PROJESİ
Kalkınma Bakanlığı ve Muş Valiliği tarafından geçerlilik kazanan ve Muş Yetiştirme Yurdu Mezunları Derneği tarafından yürütülmekte olan "Kimsesizin Kimsesi Olalım" projesi kapsamında Balıkesir, Çanakkale ve İstanbul illerine geziler düzenlendi.
BESYO 2020 HEDEFLERİNE KARARLI ADIMLARLA İLERLİYOR
BESYO 2020 HEDEFLERİNE KARARLI ADIMLARLA İLERLİYOR
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuzun (BESYO), 2020´de Spor Bilimleri Fakültesine dönüşmesi hedefine yönelik çalışmalar kapsamında, geçen yıl aktif hâle geçirilen Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi Anabilim Dalının kurulmasına onay alındı ve Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisans Programının açılması için müracaat edildi.
MUŞLU SPORSEVERLERE DESTEK ÇAĞRISI
MUŞLU SPORSEVERLERE DESTEK ÇAĞRISI
Menderes spor kulübünden takıma destek çağrısı. 12 Bingöl spor ile oynadığı maçta 1 puanla dönen il temsilcimizin kulüp yönetimi tarafından hafta sonu Diyarbakır Yol spor ile oynanacak maç öncesi Muşlu sporseverlere takıma destek çağrısı yapıldı. Menderes spor kulübü başkanı Maşallah Kandemir Genç ve hedefleri olan futbolculardan oluşan bir takım kurduklarını belirtirken, başarısı için zamana ihtiyaç duyduklarını söyledi.
MUŞ´TAKİ HAKEMLERDEN 2024 MESAJI
MUŞ´TAKİ HAKEMLERDEN 2024 MESAJI
Muş ili hakemleri ve gözlemcileri 2018-2019 Futbol Sezonuna merhaba dedi. Şehir stadyumundan düzenlenen törende, 27 Eylül´de açıklanacak olan 2024 Avrupa Futbol Şampiyonasına ülkemizin ev sahipliği yapması bakımından pankart açarak seslerini duyurmaya çalıştılar.
AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE MALZEME DAĞITIMI YAPILDI
AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE MALZEME DAĞITIMI YAPILDI
Muş´ta faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüplerine, Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı Kapalı Spor Salonunda malzeme dağıtımı yapıldı.
DOLAR
5.3257
EURO
6.0572
Muş Durumu

Emanet ehline verilmez ise, o topluluğun kıyameti yakındır..

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu