BESYO´DA TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI AÇILIYOR
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) fakülteye dönüşme sürecinde önemli bir adım daha atıldı
Tarih: 13.1.2018 13:48:44/ 255okunma / 0yorum

Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde açılan Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programının ilk 20 öğrencisini 2017-2018 Bahar Yarıyılında kabul etmesi bekleniyor

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) yönetiminin ve yüksekokul kadrosunun gayretleri ile kapılarını açar açmaz Muş’un ve bölgenin sportif anlamda gelişimine katkıda bulunmaya başlayan BESYO, Spor Bilimleri alanında Doğu Anadolu’nun parlayan yıldızı olma hedefine adım adım yaklaşıyor. Bu hedef doğrultusunda açılan Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı sayesinde başta Muşlu gençler olmak üzere bölgede lisans eğitimi alan sporcular, akademik kariyer yapma imkânına kavuşmuş olacak.

“GELECEK YIL 240 ÖĞRENCİ DAHA BESYO’LU OLACAK”

Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, üniversite bünyesinde önce bölgenin en güçlü BESYO’sunu oluşturmak sonra da Spor Bilimleri Fakültesini kurabilmek için düşündükleri büyük projeleri teker teker hayata geçirdiklerini söyledi. Prof. Dr. Polat şöyle konuştu: “BESYO, bizim son derece önem verdiğimiz bir birimimiz. Çünkü bölgemizdeki gençlerin bilimsel bir sportif eğitimle elde edebileceği ulusal ve uluslararası başarıların hayal olmadığına inanıyoruz. Bunun için BESYO’daki hocalarımızla beraber nitelikli, etki gücü yüksek ve sürdürülebilir projeler geliştiriyor ve bu projelerin rafta kalmayıp uygulamaya konulabilmesi için takipçisi oluyoruz.

Eğitim faaliyetlerine 1 doçent, 2 Yardımcı doçent ve 2 araştırma görevlisi ile başlayan BESYO, ataması bekleyen 1 profesör, 2 doçent, 4 yardımcı doçent, 3 doktorant araştırma görevlisi ve 1 okutman ile daha güçlü bir akademik yapıya kavuşacaktır. BESYO’nun uzak olmayan bir gelecekte Spor Bilimleri Fakültesine dönüşebilmesi için bütün imkânlarımızı seferber ettik.

“YAKINDA BAŞKA MÜJDELİ HABERLERİMİZ DE OLACAK”

Hâlihazırda Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi bölümünde 61 öğrencimizin eğitim gördüğü BESYO’da, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Antrenörlük ve Spor Yöneticiliği Bölümlerinin faal hâle gelmesiyle 240 öğrencinin daha Muş Alparslan Üniversitesi çatısı altında yükseköğrenime başlayabilmesi için gerekli planlamalar son aşamaya geldi.

Spor eğitimi konusunda hem Muş’un hem de bölgenin çıtasını yükseltecek hamlelerimiz olacak. Yakında başka müjdeli haberlerimiz de olacak. Nasipse olumlu sonucunu yakın gelecekte kamuoyuyla paylaşmayı arzu ettiğimiz bedensel engelli gençlerimizin öğretmenlik mesleğine kazandırılmasıyla ilgili bir projemiz daha var. Muşluların üniversitemizi ve özellikle BESYO’yu dikkatle takip etmesini öneririm. Çünkü inşallah 2018’de çok ses getirecek çalışmalarımız olacak.”

27.12.2017 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında, Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı, Eğitim Öğretim Dairesi Başkanlığının 25.12.2014 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul Kararı dikkate alınarak, Lisansüstü Eğitim-Öğretim Enstitülerinin Teşkilat ve İşleyiş Yönetmeliği’nin 4., 7. ve 5/d maddeleri ile 3843 sayılı Kanun’un 14. maddesi uyarınca karara bağlanmış olup açılması uygun görülen lisansüstü programlar arasında, Muş Alparslan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesindeki Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı da yer alıyor
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
GENÇLİK LİDERLERİ ÖĞRENCİLERİ SPORA TEŞVİK EDİYOR
GENÇLİK LİDERLERİ ÖĞRENCİLERİ SPORA TEŞVİK EDİYOR
Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezlerinde görevli Gençlik liderleri, Gençlik ve Spor Bakanlığının hayata geçirdiği proje ve faaliyetlerin tanıtımını yapmak için okullarda bilgilendirme afişleri astı.
MİLLİ GURURUMUZ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU
MİLLİ GURURUMUZ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU
Türkiye Atletizm Kros Milli Takımıyla, Avrupa Şampiyonasında piste çıkan İlimiz Milli Atleti Emine Akbingöl büyük başarı elde etti
“KIŞ GELİŞİM EĞİTİMİ” 16-22 ŞUBAT´TA MUŞ´TA YAPILIYOR"
“KIŞ GELİŞİM EĞİTİMİ” 16-22 ŞUBAT´TA MUŞ´TA YAPILIYOR"
Türkiye Dağcılık Federasyonu Muş İl Temsilcisi Ve Muş Dağcılık Arama ve Kurtarma İhtisas Kulübü MUDOSK Başkanı Mehmet Çağlayan, "Türkiye Dağcılık Federasyonu 2019 yılı Faaliyet Programında yer alan “Kış Gelişim Eğitimi” 16-22 Şubat 2019 tarihinde ilimizde gerçekleştirilecektir" dedi.
MENDERES SPOR EVİNDE FARKLI KAZANDI 4-0
MENDERES SPOR EVİNDE FARKLI KAZANDI 4-0
Lige verilen aranın ardından sezon hazırlıklarını tamamlayan Menderes spor ikinci yarının ilk maçında Bingöl temsilcisini 4-0 gibi bir skorla yenmeyi başardı.
LALEZAR SPOR PLAYOFF´U NERDEYSE GARANTİLEDİ
LALEZAR SPOR PLAYOFF´U NERDEYSE GARANTİLEDİ
Türkiye Voleybol Federasyonu 2. Lig´inde mücadele eden Muş Lalezar Spor takımı Muş Atatürk Spor Salonunda Hakkâri Sportif Faaliyetler Spor takımını ağırladı.
MŞÜ´DE 2. AVRASYA SPOR BİLİMLERİ KONGRESİ
MŞÜ´DE 2. AVRASYA SPOR BİLİMLERİ KONGRESİ
Muş Alparslan Üniversitesinin ev sahipliğinde 2-5 Mayıs 2019 tarihleri arsında 2. Avrasya Spor Bilimleri Kongresi düzenlenecek.
MUŞ İLDER´DEN GELENEKSEL HALI SAHA TURNUVASI
MUŞ İLDER´DEN GELENEKSEL HALI SAHA TURNUVASI
MUŞ İLDER´in düzenlediği 7. Geleneksel Halı Saha Futbol Turnuvası´nda NETTECH SPOR şampiyon oldu. Turnuvada Lale Gençlik ikincilik, Tuaç Dekorasyon üçüncülük, Yoncalılar Derneği de centilmenlik kupalarını aldı.
VALİ GÜNDÜZÖZ, DERECEYE GİREN SPORCULARI ÖDÜLLENDİRDİ
VALİ GÜNDÜZÖZ, DERECEYE GİREN SPORCULARI ÖDÜLLENDİRDİ
Muş Valisi İlker Gündüzöz, Avrupa Kros Şampiyonası´ndan dereceyle dönen Emine Akbingöl ve Derya Kunur´u altınla ödüllendirdi
MUŞ´TA DERBİ HEYECANI
MUŞ´TA DERBİ HEYECANI
Ezeli rakipler bu hafta sonu karşı karşıya geliyor. BAL Ligi 1. Grupta yer alan il temsilcimiz Muş Menderes Spor aynı grupta yer alan komşu il takımımız Bitlis Özgüzeldere spor ile karşılaşıyor. Maç Pazar günü saat 13:00´da. İl temsilcimiz 7 puanla 11. Sırada, Bitlis Özgüzeldere spor ise 16 puanla 11.sırada yer alıyor.
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
Muş Durumu

Hangi meyve oldu da dalın da kaldı? Öyleyse ölmekten korkma, ham olmaktan kork.

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu