BESYO´DA TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI AÇILIYOR
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) fakülteye dönüşme sürecinde önemli bir adım daha atıldı
Tarih: 13.1.2018 13:48:44/ 124okunma / 0yorum

Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde açılan Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programının ilk 20 öğrencisini 2017-2018 Bahar Yarıyılında kabul etmesi bekleniyor

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) yönetiminin ve yüksekokul kadrosunun gayretleri ile kapılarını açar açmaz Muş’un ve bölgenin sportif anlamda gelişimine katkıda bulunmaya başlayan BESYO, Spor Bilimleri alanında Doğu Anadolu’nun parlayan yıldızı olma hedefine adım adım yaklaşıyor. Bu hedef doğrultusunda açılan Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı sayesinde başta Muşlu gençler olmak üzere bölgede lisans eğitimi alan sporcular, akademik kariyer yapma imkânına kavuşmuş olacak.

“GELECEK YIL 240 ÖĞRENCİ DAHA BESYO’LU OLACAK”

Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, üniversite bünyesinde önce bölgenin en güçlü BESYO’sunu oluşturmak sonra da Spor Bilimleri Fakültesini kurabilmek için düşündükleri büyük projeleri teker teker hayata geçirdiklerini söyledi. Prof. Dr. Polat şöyle konuştu: “BESYO, bizim son derece önem verdiğimiz bir birimimiz. Çünkü bölgemizdeki gençlerin bilimsel bir sportif eğitimle elde edebileceği ulusal ve uluslararası başarıların hayal olmadığına inanıyoruz. Bunun için BESYO’daki hocalarımızla beraber nitelikli, etki gücü yüksek ve sürdürülebilir projeler geliştiriyor ve bu projelerin rafta kalmayıp uygulamaya konulabilmesi için takipçisi oluyoruz.

Eğitim faaliyetlerine 1 doçent, 2 Yardımcı doçent ve 2 araştırma görevlisi ile başlayan BESYO, ataması bekleyen 1 profesör, 2 doçent, 4 yardımcı doçent, 3 doktorant araştırma görevlisi ve 1 okutman ile daha güçlü bir akademik yapıya kavuşacaktır. BESYO’nun uzak olmayan bir gelecekte Spor Bilimleri Fakültesine dönüşebilmesi için bütün imkânlarımızı seferber ettik.

“YAKINDA BAŞKA MÜJDELİ HABERLERİMİZ DE OLACAK”

Hâlihazırda Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi bölümünde 61 öğrencimizin eğitim gördüğü BESYO’da, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Antrenörlük ve Spor Yöneticiliği Bölümlerinin faal hâle gelmesiyle 240 öğrencinin daha Muş Alparslan Üniversitesi çatısı altında yükseköğrenime başlayabilmesi için gerekli planlamalar son aşamaya geldi.

Spor eğitimi konusunda hem Muş’un hem de bölgenin çıtasını yükseltecek hamlelerimiz olacak. Yakında başka müjdeli haberlerimiz de olacak. Nasipse olumlu sonucunu yakın gelecekte kamuoyuyla paylaşmayı arzu ettiğimiz bedensel engelli gençlerimizin öğretmenlik mesleğine kazandırılmasıyla ilgili bir projemiz daha var. Muşluların üniversitemizi ve özellikle BESYO’yu dikkatle takip etmesini öneririm. Çünkü inşallah 2018’de çok ses getirecek çalışmalarımız olacak.”

27.12.2017 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında, Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı, Eğitim Öğretim Dairesi Başkanlığının 25.12.2014 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul Kararı dikkate alınarak, Lisansüstü Eğitim-Öğretim Enstitülerinin Teşkilat ve İşleyiş Yönetmeliği’nin 4., 7. ve 5/d maddeleri ile 3843 sayılı Kanun’un 14. maddesi uyarınca karara bağlanmış olup açılması uygun görülen lisansüstü programlar arasında, Muş Alparslan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesindeki Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı da yer alıyor
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUŞ´TA DERBİ HEYECANI
MUŞ´TA DERBİ HEYECANI
Ezeli rakipler bu hafta sonu karşı karşıya geliyor. BAL Ligi 1. Grupta yer alan il temsilcimiz Muş Menderes Spor aynı grupta yer alan komşu il takımımız Bitlis Özgüzeldere spor ile karşılaşıyor. Maç Pazar günü saat 13:00´da. İl temsilcimiz 7 puanla 11. Sırada, Bitlis Özgüzeldere spor ise 16 puanla 11.sırada yer alıyor.
UĞURLU ÖĞRENCİLERDEN BİR BAŞARI DAHA!
UĞURLU ÖĞRENCİLERDEN BİR BAŞARI DAHA!
2018-2019 Eğitim Öğretim yılı okul sporları kapsamında Muş Yeni Spor Salonunda yapılan Liseler Arası Masa Tenisi il seçmesinde Genç Erkekler Kategorisinde Muş Uğur Lisesi öğrencileri takım olarak il Birincisi oldu
ÜNİVERSİTEDEN ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÖĞRENCİLERE SPORTİF DESTEK
ÜNİVERSİTEDEN ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÖĞRENCİLERE SPORTİF DESTEK
Muş Alparslan Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü, 2. Sınıf öğrencileri, “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Muş Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen Mobil Gençlik Organizasyonuna katıldı.
ÖĞRENCİLER SU SPORLARI ŞENLİĞİNDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ
ÖĞRENCİLER SU SPORLARI ŞENLİĞİNDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Öğrencileri Murat Köprüsü´nde rafting ve kano heyecanı yaşadı.
YETİŞTİRME YURDU MEZUNLARI DERNEĞİNDEN "KİMSESİZİN KİMSESİ OLALIM" PROJESİ
YETİŞTİRME YURDU MEZUNLARI DERNEĞİNDEN "KİMSESİZİN KİMSESİ OLALIM" PROJESİ
Kalkınma Bakanlığı ve Muş Valiliği tarafından geçerlilik kazanan ve Muş Yetiştirme Yurdu Mezunları Derneği tarafından yürütülmekte olan "Kimsesizin Kimsesi Olalım" projesi kapsamında Balıkesir, Çanakkale ve İstanbul illerine geziler düzenlendi.
BESYO 2020 HEDEFLERİNE KARARLI ADIMLARLA İLERLİYOR
BESYO 2020 HEDEFLERİNE KARARLI ADIMLARLA İLERLİYOR
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuzun (BESYO), 2020´de Spor Bilimleri Fakültesine dönüşmesi hedefine yönelik çalışmalar kapsamında, geçen yıl aktif hâle geçirilen Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi Anabilim Dalının kurulmasına onay alındı ve Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisans Programının açılması için müracaat edildi.
MUŞLU SPORSEVERLERE DESTEK ÇAĞRISI
MUŞLU SPORSEVERLERE DESTEK ÇAĞRISI
Menderes spor kulübünden takıma destek çağrısı. 12 Bingöl spor ile oynadığı maçta 1 puanla dönen il temsilcimizin kulüp yönetimi tarafından hafta sonu Diyarbakır Yol spor ile oynanacak maç öncesi Muşlu sporseverlere takıma destek çağrısı yapıldı. Menderes spor kulübü başkanı Maşallah Kandemir Genç ve hedefleri olan futbolculardan oluşan bir takım kurduklarını belirtirken, başarısı için zamana ihtiyaç duyduklarını söyledi.
MUŞ´TAKİ HAKEMLERDEN 2024 MESAJI
MUŞ´TAKİ HAKEMLERDEN 2024 MESAJI
Muş ili hakemleri ve gözlemcileri 2018-2019 Futbol Sezonuna merhaba dedi. Şehir stadyumundan düzenlenen törende, 27 Eylül´de açıklanacak olan 2024 Avrupa Futbol Şampiyonasına ülkemizin ev sahipliği yapması bakımından pankart açarak seslerini duyurmaya çalıştılar.
AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE MALZEME DAĞITIMI YAPILDI
AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE MALZEME DAĞITIMI YAPILDI
Muş´ta faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüplerine, Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı Kapalı Spor Salonunda malzeme dağıtımı yapıldı.
DOLAR
5.3257
EURO
6.0572
Muş Durumu

"Yenileceğinden korkan, daima yenilir."

YILDIRIM BEYAZIT
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu