MASATENİSİ ŞAMPİYONUNDAN DESTEK ÇAĞRISI
Muş Özel Final Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Furkan Topdemir, kazandığı 11 madalyaya yenilerini ekleyebilmek için masa tenisi robotu istiyor
Tarih: 19.6.2018 17:00:42/ 172okunma / 0yorum

Muş’ta Masatenisinin 1 Numarası Furkan Topdemir, malzeme eksikliği yaşıyor. Henüz 13 yaşında olmasına rağmen il içinde katıldığı bütün turnuvalarda rakiplerine fark atarak birçok turnuva şampiyonluğu kazanan Furkan Topdemir il dışında da Muş’u en iyi şekilde temsil ediyor. Antrenörü ve aynı zamanda ağabeyisi olan Fesih Topdemir tarafından yetiştirilen Furkan, yakın zamanda Bingöl ve Bitlis’te yapılan turnuvalarda da önemli başarılar kazandı ve ayrıca Nisan ayında Mardin’de yapılan okullar arası yıldızlar masatenisi turnuvasında da Final ortaokulu ekibinin bir parçası olarak doğudan katılan 14 şehir içerisinde 5’inciliği kazanmasında en büyük pay sahibi oldu.

Başarı öyküsünü bizlere anlatan Furkan şunları söyledi; “Bu spora bundan 2.5 yıl önce abimin teşvik etmesiyle başladım kendisi yabancı dillerde yayınlanan eğitim videolarının çevirisini yaparak bana en doğru vuruş tekniklerini sabırla öğretti ayrıca turnuvalarda da yanımda olarak bana maç taktikleri verdi. Onunla çalışmaya başladıktan sonra kısa bir sürede okulumu il içinde küçükler şampiyonu yaptım daha sonra yıldızlar kategorisinde de okulumuzu şampiyonluğa taşıdım. Çevre illerde yapılan turnuvalarda da başarılar elde edince Nisan ayında Mardin de yapılan okullar arası yıldızlar grup müsabakalarına gittik orda yaptığım maçlar hakemlerin dikkatini çekti çünkü Bitlis ekibini ve Van ekibinin güçlü bir sporcusunu yendim tmtf yönetim kurulu üyesi olan Cahit İncesu o esnada beni izlemiş beni ve abimi yanına çağırarak bizimle tanıştı bu tekniği nasıl kazandığımızı ve başarı hikayemizi sordu abimle bir süre sohbet edip iletişim numarasını verdi ve bizlere bundan sonraki dönemde daha çok çalışmamızı öğütleyerek başarılar diledi”

Çok çalışarak ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğini söyleyen Furkan şu an da malzeme konusunda sıkıntı yaşadığını belirterek yetkilerden bu konuda kendisine destek verilmesini istedi. Profesyonel malzemelerin hobi amaçlı malzemelerden farklı olduğunu belirten Furkan Topdemir en büyük eksikliğinin ise diğer illerde bulunan ve diğer sporcuların gelişmesine çok katkı sağlayan bir top atma makinasının olduğunu söyledi çünkü antrenmanları aksatmamak için karşınızda size sürekli ve düzenli bir şekilde top gönderecek çabucak yorulmayacak bir partner bulmak çok zor bu nedenle top atma makinaları partnerin bulunamadığı bu tarz durumlarda çok lazım oluyor dedi.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÖĞRENCİLER SU SPORLARI ŞENLİĞİNDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ
ÖĞRENCİLER SU SPORLARI ŞENLİĞİNDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Öğrencileri Murat Köprüsü´nde rafting ve kano heyecanı yaşadı.
YETİŞTİRME YURDU MEZUNLARI DERNEĞİNDEN "KİMSESİZİN KİMSESİ OLALIM" PROJESİ
YETİŞTİRME YURDU MEZUNLARI DERNEĞİNDEN "KİMSESİZİN KİMSESİ OLALIM" PROJESİ
Kalkınma Bakanlığı ve Muş Valiliği tarafından geçerlilik kazanan ve Muş Yetiştirme Yurdu Mezunları Derneği tarafından yürütülmekte olan "Kimsesizin Kimsesi Olalım" projesi kapsamında Balıkesir, Çanakkale ve İstanbul illerine geziler düzenlendi.
BESYO 2020 HEDEFLERİNE KARARLI ADIMLARLA İLERLİYOR
BESYO 2020 HEDEFLERİNE KARARLI ADIMLARLA İLERLİYOR
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuzun (BESYO), 2020´de Spor Bilimleri Fakültesine dönüşmesi hedefine yönelik çalışmalar kapsamında, geçen yıl aktif hâle geçirilen Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi Anabilim Dalının kurulmasına onay alındı ve Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisans Programının açılması için müracaat edildi.
MUŞLU SPORSEVERLERE DESTEK ÇAĞRISI
MUŞLU SPORSEVERLERE DESTEK ÇAĞRISI
Menderes spor kulübünden takıma destek çağrısı. 12 Bingöl spor ile oynadığı maçta 1 puanla dönen il temsilcimizin kulüp yönetimi tarafından hafta sonu Diyarbakır Yol spor ile oynanacak maç öncesi Muşlu sporseverlere takıma destek çağrısı yapıldı. Menderes spor kulübü başkanı Maşallah Kandemir Genç ve hedefleri olan futbolculardan oluşan bir takım kurduklarını belirtirken, başarısı için zamana ihtiyaç duyduklarını söyledi.
MUŞ´TAKİ HAKEMLERDEN 2024 MESAJI
MUŞ´TAKİ HAKEMLERDEN 2024 MESAJI
Muş ili hakemleri ve gözlemcileri 2018-2019 Futbol Sezonuna merhaba dedi. Şehir stadyumundan düzenlenen törende, 27 Eylül´de açıklanacak olan 2024 Avrupa Futbol Şampiyonasına ülkemizin ev sahipliği yapması bakımından pankart açarak seslerini duyurmaya çalıştılar.
AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE MALZEME DAĞITIMI YAPILDI
AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE MALZEME DAĞITIMI YAPILDI
Muş´ta faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüplerine, Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı Kapalı Spor Salonunda malzeme dağıtımı yapıldı.
MUŞ´TA MAHALLİ AT YARIŞLARI YAPILDI
MUŞ´TA MAHALLİ AT YARIŞLARI YAPILDI
Tarım Muş İl Müdürlüğü tarafından Hasköy İlçesinde düzenlenen mahalli at yarışları ilçeye bağlı Dağdibi köyünde gerçekleştirildi.
ÖRNEK BİR BAŞARIYA İMZA ATTILAR
ÖRNEK BİR BAŞARIYA İMZA ATTILAR
Açtıkları kurstan aldıkları ücreti öğrencileri yararına harcadılar. Halk Eğitim merkezinde kurs açarak BESYO ve POMEM´e 51 öğrencinin yerleşmesini sağladılar. Üniversiteyi bitirdikten sonra halen atama bekleyen Elvan Alkan ve Mücahit Altın adlı iki genç eğitmen, maddi durumu yetersiz olan öğrenciler yararına Halk Eğitimde özel kurs açtılar.
SPOR MÜSABAKALARI İÇİN GÜVENLİK GENELGESİ YAYINLANDI
SPOR MÜSABAKALARI İÇİN GÜVENLİK GENELGESİ YAYINLANDI
İçişleri Bakanlığı, spor müsabakalarında olası olayları önlemek için 81 il valiliğine güvenlik önlemlerini içeren bir genelge gönderdi. Genelgeye göre spor müsabakalarının güvenlik önlemleri risk analizlerine (yüksek, orta ve hafif) göre planlanacak. Spor müsabaka alanlarına her türlü yanıcı, ezici, delici alet olmak üzere fotoğraf makinesi, öz çekim çubukları, elektronik sigara ve benzeri materyaller alınmayacak
DOLAR
5.8113
EURO
6.7288
Muş Durumu

Muhakkak ki kulak, göz, kalp, bunların her biri kendi fiillerinden mesul tutulacaklardır.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu