Bu İçeriği Paylaş
23 Ekim 2017 Pazartesi

Koltuk gidince dava da bitiyorMUŞ!

Yazar: 
Yunus Emre Gökarslan 

Yazar Hakkında: 
Fırat Üniversitesi mezunu Günaydın Muş Gazetesi Sayfa Editörü email: yunusmsn@msn.com


 Bu eski milletvekili ve yakınları da olabilir, bazen İl Başkanları, bazen de Belediye Başkanları... Hatta bu çoğu zamanda bile muhtarlar ya da herhangi bir koltuğa oturmuş seçilmişler de olabiliyor.

 Siz iktidardayken her şey güllük gülistanlık idi değil mi? Sosyal medya hesaplarınız, oturduğunuz mekanlar ve diğer ortamlarınızda sorunları bulunmayan; neşe, bolluk ve huzur içindeydiniz değil mi?

 Koltuk gittiğinde ise dedikodudan, küfürden, hakaretten, rezillikten, alçalmaktan ve iftiradan kaçınamıyorsunuz. Bunu bazen de çok alçak yöntemlerinizle yapıyorsunuz. Bazı zaman kurduğunuz sahte sosyal medya hesaplarıyla, bazı zamanda üç beş adamınız aracılığıyla...

 Ama bunları yaparken de ne kadar küçük bir duruma düştüğünüzü düşünmüyorsunuz bile! Ağzından emziği alınmış bebeler gibi zırvalıyorsunuz ve inanın sizi dinleyen insanların içinde bu çoğu zaman keyif verici bir hal alıyor.

 Bu yazıyı kim üstüne alıyorsa alsın, İnanın hiç umurumda bile değil. Ben bu yazıyı yazınca bir şeylerin düzeleceğini de ümit etmiyorum. Ancak, belki bir gün aynaya baktığınızda bu yazının içinde kendinizi bulmanıza vesile olmamı hayal etmeden de kendimi alıkoyamıyorum.

 İşte siz özünüze döndüğünüzde, boş işler yapmayı bıraktığınızda, memleket düzelecek. İnanın bana... Yalanlar, dedikodular, kıskançlıklar, bir nebze bile olsa sona erecek.

 Dahası; ağzınızdan düşmeyen ‘Dava şuuru’ koltuk gittikten sonra başka bir vaziyete dönüşüyorsa, orada ne insanlık kalır, ne dava kalır, ne de adamlık kalır.

 Yaptığınız bu davranışlarınız sadece size değil maalesef bazen topluma da zarar veriyor. Akrabalar arası ilişkiler zedeleniyor. Komşu, komşusuna selam vermiyor. Dostlar bir vakitten sonra düşman kesiliyor.

 Seçilmiş ya da atanmış herhangi bir yöneticinin yakını veya akrabası olabilirsiniz, hatta onlara gönül vermiş bir vatandaş dahi olabilirsiniz. Kendinize göre haklı yönlerinizde olabilir. Ancak bu, bir insanın haysiyeti ve onuru ile oynayacağınız anlamına gelmiyor.

 Zira, “Aşağılık bir yöntem kullanılarak, şerefli bir hedefe asla varılmaz”

 Bu yüzden makam sevdanızın azda olsa tükenmesini ümit ediyorum. Yoksa vallahi bir gün yalandan, iftiradan, dedikodudan öleceksiniz.


* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
ŞİFA HASTANESİ, YENİLENEN YÜZÜ İLE HİZMETE DEVAM EDİYOR ŞİFA HASTANESİ, YENİLENEN YÜZÜ İLE .. Kısa süre önce el değiştiren Muş Şifa Hastanesi, bakım ve onarım çalışmalarından..
0 yorum SAĞLIK - 13.12.2017
2 BİN 528 ARAÇ VE SÜRÜCÜSÜ KONTROL EDİLDİ 2 BİN 528 ARAÇ VE SÜRÜCÜSÜ KONTROL .. İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünce geneli..
0 yorum GÜVENLİK - 13.12.2017
KALE MAHALLESİ’NDE YOL GENİŞLETME ÇALIŞMASI KALE MAHALLESİ’NDE YOL GENİŞLETME Ç.. Belediye ekipleri Kale Mahallesi Fabrika Caddesinde genişletme çalışmalarını sür..
0 yorum GÜNCEL - 13.12.2017
Üye Bilgi