Bu İçeriği Paylaş
9 Mart 2017 Perşembe

MUŞLU BÜROKRATLARA SAHİP ÇIKALIM

Yazar: 
Şahin Şahin 

Yazar Hakkında: 
email: gazeteci_sahin@hotmail.com


İllerin gelişmişlik düzeyi ve illere yapılacak olan hizmetlerden maksimum düzeyde faydalanabilmesi, etkili ve güçlü bir siyaset ile birlikte başkentte oluşturulan lobi ile mümkündür.

 

Gelişmiş illerin durumuna baktığımız da mutlak surette hemen hemen her Bankalıkta üst düzey bürokratları mevcuttur. Hizmeti hızlı bir şekilde illerine aktarmak isteyen siyasiler mümkün olduğunca Bakanlıklara üst düzey bürokrat yerleştirmeye çalışırlar. Böylelikle el ele illerine ve hemşerilerine hizmet etmeye çalışırlar. Hal böyle iken yıllar yılı Muş'umuz bunun eksikliğini ve sıkıntısını yaşamışızdır. Siyasilerimiz Başkentte bunun yalnızlığını hissetmiş ve her işe kendileri koşturmaya çalışmıştır. Bu duruma ne zaman yetiştirebilmiş nede yeterli 'enerji' bulabilmiştir. Hali ile (Bal tutan parmağını yalar) hesabıyla, balı tutan ve pay eden sürekli başka iller olmuş ve ilimiz her hizmetten en az payı almaya devam etmiştir.

 

            Milletvekilimiz çalışkan ve gayretli bir siyasetçimiz; bunu biliyoruz en iyi hizmeti getirmeye çalıştığından da hiçbir şüphemiz yok. Ancak kendisi de Ankara da yalnız kalmış tek başına oradan ora-ya koşturmaya çalışmış ve ilin her hizmetine haliyle yetişememektedir. Oysaki her Bakanlıkta ilimden müsteşar, müsteşar yardımcısı, Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı vs. Gibi üst düzey bürokrat bulunsa idi milletvekilimizle el ele verip yapılan yatırımları ve hizmetleri kat kat arttırabilirlerdi.

 

            İlimizde kendini yetiştirmiş, bulunduğu her görevi layıkıyla yerine getirmiş ancak bürokraside Muş'a katkı sağlayabilecek bir makama gelememiş çok sayıda bürokratımız var. Bu bürokratlarımızın elinden tutulması halinde ilimizi en iyi şekilde temsil edebileceklerinden ve Muş'umuza faydalı olacaklarından hiçbir şüphemiz yoktur.

 

            Mesela Bingöl'den Kalkınma Bakan Yardımcılığı, Van'dan Gümrük Bakan Yardımcılığı, Ağrı'dan TEİAŞ Genel Müdürlüğü, Giresun'dan Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğü, Mardin'den vs. vs. Bunlar gibi çoğunu sayabiliriz…

 

            Bizde Muşlular olarak; Hükümetimiz ve Siyasilerimizden değerli bürokratlarımızı genelde ülkemiz, özelde ise ilimizin hizmetlerine katkıda bulunmaları acısında Bakanlıkların üst düzey görevlerine getirilmelerini arzu ediyoruz.

            Artık kalkınmada 81. İl olmayı istemiyoruz. Bunu ancak ve ancak çalışkan ve gayretli bürokratlarımızın üstün hizmetleri ile atlatacağımıza inanıyoruz…


* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
TERÖR OPERASYONU: 5 TUTUKLAMA TERÖR OPERASYONU: 5 TUTUKLAMA.. Muş’ta terör örgütü propagandası yapma suçundan yakalanan 17 şahıstan 5’i tutukl..
0 yorum GÜNCEL - 22.6.2018
OY KULLANMAK OY KULLANMAK.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 22.6.2018
ALTAY “AK PARTİ HÜKÜMETİNE VE EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ” ALTAY “AK PARTİ HÜKÜMETİNE VE EMEĞİ.. AK Parti İl Genel Meclis Üyesi ve Hasköy İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği E..
0 yorum GÜNCEL - 22.6.2018
Üye Bilgi