Bu İçeriği Paylaş
13 Mart 2018 Salı

KANAAT ÖNDERLERİNDEN OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİNE DESTEK

Muş’ta kanaat önderleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan "Okuryazarlık Seferberliği"ne destek için toplantı düzenledi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan ‘Okuryazarlık Seferberliği’ne destek için bir toplantı düzenledi. Öğretmenevinde bir araya gelen kanaat önderleri, ‘Okuryazarlık Seferberliği’ne teşvik için neler yapılabileceği konusunda görüş alışverişinde bulundu. Toplantıyı organize eden kanaat önderinden Kıyasettin Seçkin, Türkiye çapında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan himayesindeki "Okuryazarlık Seferberliği"ne destek olmak için buluştuklarını söyledi.

“OKUMA YAZMAYI ÖĞRENMEK ÇOK ELZEM VE ÖNEMLİDİR”

Kanaat önderleriyle seferberlik konusunda ne yapabileceği konusunda tartışıp ona göre çalışmalar yürüteceklerini ifade eden Seçkin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Toplantının temel amacı, kanaat önderleri olarak toplumda bu konuda bilgilendirme, yönlendirme yapmak ve kadınlarımızı teşvik etmektir. Burada muhtarlarımıza ve sivil toplum kuruluşunda öneride bulunduk. Kanaat önderi olarak sivil toplum kuruluşu temsilcilerine diyoruz ki 'elinizi taşın altına koyun.' Bu anlamda halkı bilinçlendirelim. Okuma yazması olmayan insanlarımızı teşvik edip Milli Eğitim Müdürlüğüne yardımcı olalım.  Kanaat önderi olarak cehaletten kurtulmak, okuma yazmayı öğrenmek çok elzem ve önemlidir. Okuma yazması olmayan hiç bir insanımız kalmaması gerektiğine inanıyoruz. Bu anlamda da çaba gösteriyoruz.”

“ŞUANA KADAR 1500 KURSİYERE ULAŞILMIŞTIR”

Toplantıya davet edilen Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Özçelik ise Muş'tan Okuryazarlık Seferberliğine yoğun katılım olduğunu belirterek, “okuma yazma bilmeyen kişi sayısı oranı ilimizde çok fazla. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde ilgi genelge ile “Okuryazarlık Seferberliği” başlatılmıştır. Valimizin başkanlığında yaptığımız okuma-yazma seferberliği kapsamındaki komisyon toplantısında herkesin üzerine düşen görevin yapılması kararı alınmıştır.

Şu ana kadar Muş Merkez, Belde ve Köylerde 1500 kursiyere ulaşılmıştır. Toplamda ise 139 kursumuz mevcuttur. Okuryazarlık oranını en aza indirmek için okuma yazma kursları ilimize büyük bir fayda sağlayacak. Bu işin sadece milli eğitim bünyesinde ve halk eğitim merkezi aracılığı ile yürütülmeyecek bir çalışma olduğunu bilmemiz gerek. Tüm kurumlar ve paydaşlar olarak elimizi taşın altına koymalıyız. Özellikle bugün kanaat önderlerinin okuryazarlık çalışmasına verdikleri destek çok önemli. Okuma yazma seferberliğinde toplum olarak ortak paydada buluşmamız gerekir. Birlik olup okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızı bu çalışmaya dahil etmemiz lazım” ifadelerini kullandı.

“KURSLAR SIKI BİR ŞEKİLDE DENETLENECEK”

Kurs denetimlerinin ve çalışmalarının ciddi şekilde yürüteceklerini kaydeden Özçelik, “kurslarda başarı sağlayan yetişkin kursiyerlere belge vereceklerini söyledi. Bugün kanaat önderlerinin okuma-yazma seferberliğine destek mahiyetinde organize ettikleri bu toplantıya teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

 
Bu içerik 109 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE DENGE (3) CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE D.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT TASARLADILAR MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT.. Muş Rekabet Kurumu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, terörle mücadel..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASFALT KAPLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASF.. Üst yapı projesi kapsamında Belediye hizmet binaları önünde başlatılan çalışmala..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
Üye Bilgi