Bu İçeriği Paylaş
8 Mart 2018 Perşembe

TAŞERON ÇALIŞANLARIN SÖZLÜ SINAVLARI BAŞLADI

Muş Belediyesi bünyesinde çalışan 357 taşeron çalışanın kadroya geçişi için alınan başvuruların ardından sözlü sınavlar başladı. Sınavda başarılı olan işçilerin 2 Nisan tarihine kadar geçişleri sağlanacak


696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile getirilen haklardan faydalanan taşeron işçilerin sözlü sınavları başlatıldı. Sınav komisyonunun çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Asya, bazı işçilere sorular yöneltti. 357 işçinin geçişinin yapılacağı Muş Belediyesi’nde, sınavda başarılı olanlar güvenlik soruşturmasının ardından kadrolu olarak çalışmaya devam edecek.

“SINAVDA BAŞARILI OLANLARIN DA GEÇİŞLERİ SAĞLANACAK”

Kanun Hükmünde Kararnamenin yayımlanması ile çalışmaların başlatıldığını belirten Başkan Asya, SGK Kaydı, adli sicil raporu, sabıka kaydı, fotoğraf, ve diploma örneği ile başvuruları kabul edilen işçilerin sözlü sınava tabi tutulduğunu, sınavda başarılı olanların da geçişlerinin sağlanacağını ifade etti. Başkan Asya konuşmasında, “Taşeron hizmetlerinde çalışan geçici işçilerimizin kadroya alımı ile ilgili 696 sayılı KHK ve 375 sayılı kanununun 23. Maddesi gereği gerekli çalışmalar yürütülmektedir. Daha önce başvuruları alınan personeller için sözlü sınavlar yapılmaktadır. Sınav komisyonumuz gerekli hassasiyeti göstererek çalışmalarını yürütüyorlar. Sınavlarda başarılı olanların güvenlik soruşturmasının tamamlanması ile geçişleri sağlanacak. 2 Nisan’a kadar bu çalışmaların tamamlanması planlanmaktadır” dedi.

“İŞÇİ ARKADAŞLARIMIZIN ADINA ŞÜKRAN VE MİNNETLERİMİZİ ARZ EDİYORUZ”

Sınava katılan personellere birkaç soru da yönelten Başkan Asya, “Yıllardır ciddi bir sorun teşkil eden taşeron sisteminin AK Parti hükümeti tarafından çözüme kavuşturulması bizleri ziyadesi ile memnun etmiştir. Son 15 yılda Cumhuriyet tarihinde görülmemiş hizmetlerle ülkeyi hak ettiği konuma getiren hükümetimiz, birçok vatandaşımızın taşeron sistemi ile ilgili beklentilerine de duyarsız kalmayarak köklü bir çözüm üretmiştir. Biz bu anlamda Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Bakanlar Kurulumuza işçi arkadaşlarımızın adına şükran ve minnetlerimizi arz ediyoruz. İşçi kardeşlerimize verilen hakların hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 
Bu içerik 101 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR.. Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, tüm branşlarda yaz spor okulları aç..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
ŞEHİT AİLELERİNE RAMAZAN BAYRAMI ZİYARETİ ŞEHİT AİLELERİNE RAMAZAN BAYRAMI Zİ.. Vali Vekili Alper Çifci, Ramazan Bayramı dolayısıyla şehit ailelerini ziyaret ed..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLİY.. Muş Belediyesi, sıcak yaz günlerinde sağlık problemlerinin önüne geçmek için ken..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
Üye Bilgi