Bu İçeriği Paylaş
11 Aralık 2014 Perşembe

KAMU HASTANELER BİRLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Muş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Hacı Yusuf Güneş, yaptığı yazılı açıklama ile personeller arasındaki gerginliklere değindi


Genel Sekreter Güneş, “Muş Sağlık Sen Başkanlığınca Malazgirt Devlet Hastanesinde iki sağlık personeli arasında geçen olayla ilgili basın açıklaması tarafımızdan üzüntü ile takip edilmiştir. Malazgirt Devlet Hastanesi Yönetimi olayın hemen akabinde gerekli inceleme ve soruşturmayı başlatmış olup, Muş Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği olarak da konu basına ve tarafımıza intikal ettiği andan itibaren Malazgirt Devlet Hastanesinde iki sağlık personeli hakkında başlatılan idari takibat ve yasal süreç titizlikle takip edilmiştir. Ancak konu ile ilgili soruşturma devam ederken soruşturmaya muhatap personel sendikaya şikayette bulunmuş ve sendika da konuyu gerek basına gerek bizzat tarafımıza ulaştırmıştır. Ayrıca tarafların da birbirlerinden şikayetçi olmaları üzerine savcılık tarafından da adli süreç başlatılmıştır.

Bilinmesini isteriz ki; bizim için tüm çalışanlarımız renk, dil, din, felsefi inanç, siyasi düşünce, etnik sınıf, sendika üyesi olup olmama gibi ayrımlar gözetilmeksizin eşittir. Bu çerçevede başta Malazgirt Devlet Hastanesi Başhekimi olmak üzere, göreve geldikleri andan itibaren yapmış oldukları özverili çalışmaları ile tüm Malazgirt ve Muş Halkının takdirini kazanan Hastane Yönetiminin konu ile ilgili yürütmüş oldukları takibat ve idari soruşturma sürecine olan güvenimiz tamdır. Tarafları konu ile ilgili adil bir süreç olacağına dair müsterih olmaya davet ediyoruz. Bizim için en değerli olan işini, görevini en iyi yapandır”

 
Bu içerik 7353 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
metin koç diyorki; 22.12.2014 09:35:05
sayın genel sekreterimizin açıklamalarından sonra yalan beyanlarda bulunan kişiler aldığımız duyumlara göre malazgirt devlet hastanesi yöneticilerinden özür dilemişler
isimsiz memure diyorki; 14.12.2014 11:28:25
çok doğru ve yerinde bir açıklma.çalışan arkadaşlarımıza ve müdürlerimize karşı yapılan karalama çalışmaları yersizdir.kendini başkan zanneden pusulası şaşmış kişinin derhal istifa etmesini bekliyoruz ve tabiki temsilcisininde.kendilerini millete maskara eden kişiler nasıl olurda hakkımızı savunabilir..!!!!!!
isimsiz memure diyorki; 14.12.2014 11:28:22
çok doğru ve yerinde bir açıklma.çalışan arkadaşlarımıza ve müdürlerimize karşı yapılan karalama çalışmaları yersizdir.kendini başkan zanneden pusulası şaşmış kişinin derhal istifa etmesini bekliyoruz ve tabiki temsilcisininde.kendilerini millete maskara eden kişiler nasıl olurda hakkımızı savunabilir..!!!!!!
belgin muş diyorki; 14.12.2014 11:16:27
sayın genel sekreterimize tşk ederiz.biz hastane yönetiminin şeffalığına ve dürüstlüğüne güveniyoruz birilerinin kraldan çok kralcı olmalarına gerek yok o şahsiyetler önce kendi temsilcilerinin ne ..ler karıştırdığına baksınlar...
arda koşar diyorki; 14.12.2014 11:08:58
meyve veren ağaç taşlanır derler malazgirt devlet hastanesi hem başhekimlik olarak hem idari mali işler olarak hemde sağlık bakım hizmetleri olarak türkiye standartlarının üzerinde bir yönetim sergilemekte ve bu başarı bu idarecilerimize aittir.bu işler yalan la dolanla üye yapmaya benzemez güney efendi....!!
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
TERÖR OPERASYONU: 5 TUTUKLAMA TERÖR OPERASYONU: 5 TUTUKLAMA.. Muş’ta terör örgütü propagandası yapma suçundan yakalanan 17 şahıstan 5’i tutukl..
0 yorum GÜNCEL - 22.6.2018
OY KULLANMAK OY KULLANMAK.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 22.6.2018
ALTAY “AK PARTİ HÜKÜMETİNE VE EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ” ALTAY “AK PARTİ HÜKÜMETİNE VE EMEĞİ.. AK Parti İl Genel Meclis Üyesi ve Hasköy İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği E..
0 yorum GÜNCEL - 22.6.2018
Üye Bilgi