Bu İçeriği Paylaş
11 Aralık 2014 Perşembe

KAMU HASTANELER BİRLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Muş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Hacı Yusuf Güneş, yaptığı yazılı açıklama ile personeller arasındaki gerginliklere değindi


Genel Sekreter Güneş, “Muş Sağlık Sen Başkanlığınca Malazgirt Devlet Hastanesinde iki sağlık personeli arasında geçen olayla ilgili basın açıklaması tarafımızdan üzüntü ile takip edilmiştir. Malazgirt Devlet Hastanesi Yönetimi olayın hemen akabinde gerekli inceleme ve soruşturmayı başlatmış olup, Muş Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği olarak da konu basına ve tarafımıza intikal ettiği andan itibaren Malazgirt Devlet Hastanesinde iki sağlık personeli hakkında başlatılan idari takibat ve yasal süreç titizlikle takip edilmiştir. Ancak konu ile ilgili soruşturma devam ederken soruşturmaya muhatap personel sendikaya şikayette bulunmuş ve sendika da konuyu gerek basına gerek bizzat tarafımıza ulaştırmıştır. Ayrıca tarafların da birbirlerinden şikayetçi olmaları üzerine savcılık tarafından da adli süreç başlatılmıştır.

Bilinmesini isteriz ki; bizim için tüm çalışanlarımız renk, dil, din, felsefi inanç, siyasi düşünce, etnik sınıf, sendika üyesi olup olmama gibi ayrımlar gözetilmeksizin eşittir. Bu çerçevede başta Malazgirt Devlet Hastanesi Başhekimi olmak üzere, göreve geldikleri andan itibaren yapmış oldukları özverili çalışmaları ile tüm Malazgirt ve Muş Halkının takdirini kazanan Hastane Yönetiminin konu ile ilgili yürütmüş oldukları takibat ve idari soruşturma sürecine olan güvenimiz tamdır. Tarafları konu ile ilgili adil bir süreç olacağına dair müsterih olmaya davet ediyoruz. Bizim için en değerli olan işini, görevini en iyi yapandır”

 
Bu içerik 7108 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
metin koç diyorki; 22.12.2014 09:35:05
sayın genel sekreterimizin açıklamalarından sonra yalan beyanlarda bulunan kişiler aldığımız duyumlara göre malazgirt devlet hastanesi yöneticilerinden özür dilemişler
isimsiz memure diyorki; 14.12.2014 11:28:25
çok doğru ve yerinde bir açıklma.çalışan arkadaşlarımıza ve müdürlerimize karşı yapılan karalama çalışmaları yersizdir.kendini başkan zanneden pusulası şaşmış kişinin derhal istifa etmesini bekliyoruz ve tabiki temsilcisininde.kendilerini millete maskara eden kişiler nasıl olurda hakkımızı savunabilir..!!!!!!
isimsiz memure diyorki; 14.12.2014 11:28:22
çok doğru ve yerinde bir açıklma.çalışan arkadaşlarımıza ve müdürlerimize karşı yapılan karalama çalışmaları yersizdir.kendini başkan zanneden pusulası şaşmış kişinin derhal istifa etmesini bekliyoruz ve tabiki temsilcisininde.kendilerini millete maskara eden kişiler nasıl olurda hakkımızı savunabilir..!!!!!!
belgin muş diyorki; 14.12.2014 11:16:27
sayın genel sekreterimize tşk ederiz.biz hastane yönetiminin şeffalığına ve dürüstlüğüne güveniyoruz birilerinin kraldan çok kralcı olmalarına gerek yok o şahsiyetler önce kendi temsilcilerinin ne ..ler karıştırdığına baksınlar...
arda koşar diyorki; 14.12.2014 11:08:58
meyve veren ağaç taşlanır derler malazgirt devlet hastanesi hem başhekimlik olarak hem idari mali işler olarak hemde sağlık bakım hizmetleri olarak türkiye standartlarının üzerinde bir yönetim sergilemekte ve bu başarı bu idarecilerimize aittir.bu işler yalan la dolanla üye yapmaya benzemez güney efendi....!!
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
11. ULUSAL SPOR BİLİMLERİ ÖĞRENCİ KONGRESİ SONA ERDİ 11. ULUSAL SPOR BİLİMLERİ ÖĞRENCİ K.. Muş Alparslan Üniversitesinin ev sahipliğinde Spor Bilimleri Derneği’nin katkıla..
0 yorum GÜNCEL - 24.4.2018
“MUŞ İLİ DOĞAL TARIM VE HAYVANCILIK POTANSİYELİNİN SONUÇ DEĞERLENDİRMESİ” “MUŞ İLİ DOĞAL TARIM VE HAYVANCILIK.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Yr..
0 yorum GÜNCEL - 24.4.2018
OKULLAŞMA ORANININ EN DÜŞÜK OLDUĞU İL MUŞ OLDU OKULLAŞMA ORANININ EN DÜŞÜK OLDUĞU .. Türkiye genelinde ortaöğretimde net okullaşma oranın en düşük olduğu il yüzde 50..
0 yorum EĞİTİM - 24.4.2018
Üye Bilgi