Bu İçeriği Paylaş
6 Aralık 2017 Çarşamba

ERASMUS+30. YIL ETKİNLİKLERİ SONA ERDİ

Muş Valiliği, Alparslan Üniversitesi ve Milli Eğitim Müdürlüğünce desteklenen ‘ERASMUS+30.Yıl Etkinlikleri ve Dünya Gönüllüler Günü’ dolayısıyla düzenlenen iki günlük program son buldu.


Muş Valiliği, Alparslan Üniversitesi ve Milli Eğitim Müdürlüğünce desteklenen ‘ERASMUS+30.Yıl Etkinlikleri ve Dünya Gönüllüler Günü’ programları sona erdi. Muş Öğretmenevinde düzenlenen programın ilk gününde açılış konuşmasını Genç Birikim Derneği Başkanı Salih Yüce’nin yaptığı ve Türkiye Ulusal Ajans Başkanı Mesut Kamiloğlu tarafından da Erasmus projeleri hakkında bilgi verildiği program ikinci gününde son buldu.

“VATANDAŞIMIZ İÇİN AVRUPA FIRSATLARI BULUNMAKTADIR”

İki gün süreyle devam eden program ile ilgili açıklama yapan Vali Aziz Yıldırım, “Erasmus Programı Avrupa Birliğinin eğitim ve gençlik alanlarında evvelce uygulamakta olduğu Hayatboyu Öğrenme ve Gençlik Programları başta olmak üzere pek çok program, fırsat ve ağları birleştiren yeni bir programdır. Erasmus Dünyasında her yaştan ve her sektörden vatandaşımız için Avrupa fırsatları bulunmaktadır. Erasmus Gençlik faaliyetlerinde gençlerimiz, gençlik alanında çalışanlar ve gençler için yapılacak projelere dahil olmak isteyen tüm vatandaşlarımız için kaçırılmayacak fırsatlar bulunmaktadır. Bu kapsamdaki yapılan çalışmalarda ülkemizde son derece iyi bir yerdedir” dedi.

“ŞEHRİMİZDE BU ALANDA ÇALIŞMALARIN OLMASI GURUR VERİCİ VE BİZLERİ ZİYADESİYLE MEMNUN EDİYOR”

“Bu işlerin çoğu ise gönül işidir, gönüllülük işidir” diye ifade eden Vali Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gönüllülük, kavramı ise özgür iradeyle ve dayanışma ruhu içinde herhangi bir maddi karşılık beklemeksizin kamu yararına katkıda bulunmaktır. Son yıllarda bu kavram ülkemizde daha geniş kitlelere ulaşmaya başladı. Gönüllülük, Gönül işi aslında bizim geleneklerimizin ve dinimizin gereklerinden biridir. Şehrimizde de bu alanda çalışmaların olması gurur verici ve bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Gönüllülük kavramının toplumumuzda daha geniş kitlelere yayılması, yerel, ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtılması için ‘Dünya Gönüllüler Günü’nün de bu bağlamda önemli bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, bu tür çalışmalarda emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ederek, ‘5 Aralık Gönüllüler Günü’nüzü kutluyorum.”

Erasmus programından faydalanan farklı ülkelerden gelen gençlerin tecrübelerini anlattığı program yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

 
Bu içerik 134 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE DENGE (3) CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE D.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT TASARLADILAR MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT.. Muş Rekabet Kurumu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, terörle mücadel..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASFALT KAPLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASF.. Üst yapı projesi kapsamında Belediye hizmet binaları önünde başlatılan çalışmala..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
Üye Bilgi