Bu İçeriği Paylaş
8 Şubat 2018 Perşembe

“DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE TERÖR BAŞARILI OLAMAMIŞTIR”

Dünyanın hiçbir yerinde terörün başarılı olmadığına dikkat çeken AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Türkiye’nin Afrin’e girmesi asla ve asla Kürtlere yönelik bir operasyon olmadığını, bu operasyonun teröre yönelik olduğunu söyledi


Dünyanın hiçbir yerinde terörün başarılı olmadığına dikkat çeken AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Türkiye’nin Afrin’e girmesi asla ve asla Kürtlere yönelik bir operasyon olmadığını, bu operasyonun teröre yönelik olduğunu söyledi

Türkiye’nin Afrin operasyonları ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, “Türkiye çok büyük bir ülke, çok büyük bir coğrafyaya hakim, 15 Temmuz’dan sonraki olaylara baktığımız zaman bir birini takip eden seri olaylar var. Bu olayların geneli dış kaynaklı mihraklarla tanzim edilen ve Türkiye üzerine filim çevrilen senaryolar bunlar. Bunlar her defasında da bizim insanlarımızın sağduyusuna çarparak geri dönüyor. Bunun en güzel örneğini 15 Temmuz’da yaşadık. 15 Temmuz’da Türkiye’nin genelinde olduğu gibi Muş ilimizde de çok güzel bir direnç oldu. Evlatlarımız, yaşlılarımız, gelin-damatlarımız, hastalarımız hep birlikte ülkemize neşter vurdurmayacağız dediler.

Türkiye kendi sınırlarını koruyor

Şu anda da bölgemizde cereyan eden olaylar var. İran, Irak olayları ve şimdide Suriye üzerinde oynanan oyunlar, Suriye de genellikle Türkiye’ye yönelik terör endeksli oluşumların organize edildiği görünüyor. Bizde buna müsaade edemeyiz, nihayetinde Ülkemizi korumak zorundayız. Hiçbir şekilde buradaki bu oluşum, Türkiye’nin Afrin’e girmesi asla ve asla Kürtlere yönelik bir operasyon değildir. Bu operasyon teröre yöneliktir. Terör oluşumları her yerde olduğu gibi orada da oluşması yanlıştır. Bu DAEŞ olur PYD olur başka örgütler olabilir. Türkiye büyük ve güçlü bir ülkedir. Bu konuda kendi geleceği için kendi misak-i milliye sınırları için kendi vatandaşlarını korumak için hatta oradaki mazlum vatandaşları da korumak için Afrin operasyonu devam ediyor. Orada görev yapan tüm Mehmetçiklerimize başarılar diliyorum.

Biz hep birlikte bütünüz

Dünyanın hiçbir yerinde terör başarılı olamamıştır, hiçbir zaman başarıya ulaşamamıştır. Türkiye’de de başarılı olamayacaklardır. Türkiye çok büyük bir ülke, her türlü teröre karşı oldukça başarılı bir ülkedir. Türküyle, Kürdüyle, arabıyla, Çerkeziyle biz bir bütünüz ve ülkenin asli unsurlarıyız. Bu bayrak hepimizindir, bu ezanlar hepimizindir. Biz ülkemizin daha üçlü olması için birliği ve daimiliği için hep birlikte çalışacağız. Her vatandaşımız bundan sonra daha da fazla teröre mesafeyi koyacaktır.

Milletimiz teröre hiçbir zaman evet dememiştir

Türkiye’nin her tarafı terör olaylarından acı çekti. Bu coğrafyada cereyan ettiği için daha fazla iç içe kaldık 30-35 yıl önce doğan vatandaşlarımız hep terörle iç içe kaldı, bunları yaşayarak büyüdü. Hamdolsun ki insanlarımız sağduyuludur, geneli olarak hiçbir zaman teröre evet dememiştir. Son çözüm sürecinden sonra bölge insanları devletimizin ne kadar sağduyulu, insanları sevdiğini de gördüler, Terörün yanlış olduğunu gördüler. Bu bölge insanları hiçbir zaman ülkesiyle ilgili bir problem yaşamadı yaşamayacakta.

 
Bu içerik 985 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR.. Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, tüm branşlarda yaz spor okulları aç..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
ŞEHİT AİLELERİNE RAMAZAN BAYRAMI ZİYARETİ ŞEHİT AİLELERİNE RAMAZAN BAYRAMI Zİ.. Vali Vekili Alper Çifci, Ramazan Bayramı dolayısıyla şehit ailelerini ziyaret ed..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLİY.. Muş Belediyesi, sıcak yaz günlerinde sağlık problemlerinin önüne geçmek için ken..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
Üye Bilgi