Bu İçeriği Paylaş
24 Eylül 2016 Cumartesi

MUŞLU DAĞCI ANTALYA'DA SERGİ AÇTI

Muşlu Dağcı ve Fotoğraf Sanatçısı Ömer Faruk Gülşen, 'Likya'nın Dağları ve Yaylaları' adlı grubuyla çıktığı doğa turlarında çektiği fotoğrafları, Antalya Müzesi'nde sergiledi


'Likya'nın Dağları ve Yaylaları' grubunun üyelerinden profesyonel dağcı Ömer Faruk Gülşen, çıktığı doğa turlarında dağ, ova, yaylalarda doğanın büyüleyen güzelliklerini, renklerini, dağ köylerindeki sosyal yaşamı fotoğrafladı. Zengin bir doğa fotoğrafı arşivi oluşturan Gülşen, özenle seçtiği fotoğrafları Antalya Müzesi'nde açtığı 'Bakıp da Gördüklerim' adlı 2'nci kişisel fotoğraf sergisinde doğaseverlerin beğenisine sundu.

Ömer Faruk Gülşen'in büyüleyen doğa fotoğrafları, Antalya Müzesi'ni gezen yerli ve yabancılardan büyük ilgi gördü. Gülşen, sergilediği her kare fotoğraf hakkında ziyaretçilere bilgi verdi, dağ sporunun sağlık açısından önemini anlattı. Gülşen, 'Doğada Faydalı Bilgiler' adlı kitabını da imzalayıp hediye etti.

Türkiye Dağcılık Federasyonu'nun yönetiminde görev yapan, Türk dağcılığının gelişimine katkıda bulunan Ömer Faruk Gülşen, Beydağlarının flora, hayvan varlığı, jeolojik, rota ve sosyal yapısını da inceleyip, sonuçlarını bir kitapta topladı. Gülşen'in yayımlanmış 'Likya'nın Dağları ve Yaylaları', 'Pamirler Ekspedisyonu', 'Doğada Faydalı Bilgiler' adlı kitapları da bulunuyor. Ömer Faruk Gülşen'in fotoğraf sergisi, 30 Eylül Cuma akşamına kadar açık kalacak

 
Bu içerik 675 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi