Bu İçeriği Paylaş
11 Ocak 2018 Perşembe

KÖYLÜLERİN BULDUĞU YARALI KARTAL TEDAVİ ALTINA ALINDI

Varto İlçesinde köylüler tarafından bulunan yaralı kaya kartalı, Muş Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Geçici Bakım Evinde tedavi altına alındı


Varto ilçesinde köylüler tarafından yaralı olarak bulunan kaya kartalı, Toplum Sağlığı Merkezine getirdi. Toplum Sağlığı Merkezi yetkililerinin haber vermesi üzerine ilçeye giden Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, yaralı kartalı alarak Muş Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Geçici Bakım Evine getirdi. Burada gerekli kontrolü yapan ve hayvanda herhangi bir yara tespit edemeyen veteriner hekimler, yaralı kartalı doğaya salmak istedi. Birkaç denemeden sonuç alamayan veteriner hekimler, yaralı kartalı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne geri götürerek burada tedavi altına aldı.

“YARALI KARTALI VAN HAYVAN HASTANESİNE GÖTÜRECEĞİZ”

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünde görevli Ferzende Saygın, aldıkları ihbar üzerine Varto'ya gidip yaralı kartalı getirdiklerini söyledi. Ferzende Saygın, "Varto'da Toplum Sağlığı Merkezine getirilen yaralı kaya kartalı geldiği ihbarını aldık. Oraya gittiğimizde hayvanda herhangi bir yarasını tespit edemeyince genel muayene için Muş Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Geçici Bakım Evine getirdik. Burada gerekli tedavi yapıldıktan sonra doğaya salacağız. Şayet burada tedavisi gerçekleştirilmezse Van Hayvan Hastanesine götüreceğiz" dedi.

“İLK GÖZLEMLERİMİZDE HERHANGİ BİR YARASI GÖZÜKMÜYOR”

Muş Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Geçici Bakım Evinde görevli veteriner hekim Semih Türkcan ise, şunları söyledi: “Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından getirilen kaya kartalının gerekli tedavilerini yaptıktan sonra tekrar doğal ortamına bırakacağız. İlk gözlemlerimizde herhangi bir yarası gözükmüyor. Kısa sürede iyileştirip tekrar doğaya salacağız.”

 
Bu içerik 44 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
120 BİN ÖĞRENCİ YARIYIL TATİLİNE ÇIKTI 120 BİN ÖĞRENCİ YARIYIL TATİLİNE ÇI.. Muş’ta, 2017-2018 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatili münasebetiyle Merkez İmam H..
0 yorum EĞİTİM - 20.1.2018
KÖYLERDE KIŞ ÇİLESİ SÜRÜYOR KÖYLERDE KIŞ ÇİLESİ SÜRÜYOR.. Bu yıl kış aylarının normal geçtiği Muş'ta, özellikle kırsal bölgelerde yaşayan ..
0 yorum YAŞAM - 20.1.2018
KÖYLERDE ATLI KIZAKLA HAYVANLARINA BAKIYORLAR KÖYLERDE ATLI KIZAKLA HAYVANLARINA .. Varto İlçesinde besiciler, atlı kızakla hem hayvanlarına yem götürüyor hem de kö..
0 yorum GÜNCEL - 20.1.2018
Üye Bilgi