Bu İçeriği Paylaş
11 Nisan 2018 Çarşamba

2018 YILI II. DÖNEM İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Muş Valiliği, 2018 yılı ıı. Dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısını yaptı. 2018 yılı II. dönem için 609 proje planlandığı ve bunlardan 19’unun tamamlandığı 96 projenin devam ettiği, 71 projenin ise ihale aşamasında olduğu belirtildi


2018 Yılı II. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Yardımcısı Abdulkadir Okay Başkanlığında yapıldı. Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya; Vali Yardımcıları Abdulkadir Okay ve Alper Çifçi, Hasköy Kaymakamı ve aynı zamanda Vali Yardımcısı ekili Ahmet Özkan, Bölge Müdürleri, il-İlçe ve Belde Belediye Başkanları, kamu kurum müdürleri ile basın mensupları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Abdulkadir Okay; “Kıymetli katılımcılar, 2018 Yılı II. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’na hepiniz hoş geldiniz.

Bu yıl kış şartlarının kısa sürmesi ve baharın erken gelmesinin, yatırımlarımız için avantaja dönüştürülmesi amacıyla, yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarımız 2018 yılında daha fazla yatırımı ve fiziki gerçekleştirmeyi sağlamak için kaynakları daha etkin, verimli ve tasarruflu kullanmaya azami gayret göstermelidirler.

İlimizde 2018 Yılı II. Dönem için 609 proje planlanmıştır. Bu projelerimizden 19’u tamamlanmış, 96 projemiz devam etmekte, 71 projemiz ise ihale aşamasında ve 424 projemize başlanılmamıştır.

Projelerimizin, toplam proje bedeli 2 Milyar 303 Milyon 411 Bin 147 TL, Önceki Yıllar Harcaması 830 Milyon 429 Bin 61 TL, 2018 Yılı Ödeneği ise 434 Milyon 981 Bin 738 TL’dir. Nisan Ayına kadar yapılan harcama 39 Milyon 298 Bin 162 TL olup  % 15 oranında fiziki gerçekleşme ve % 9 oranında ise nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. Koordinasyon Kurulu Toplantısında, mülki ve mahalli yöneticiler tarafından dile getirilen, koordinasyon ve işbirliği gerektiren hususların, ilgili kamu kurum-kuruluşları tarafından yerine getirilmesi ve alınan kararlar hakkında gerekli iş ve işlemlerin zamanında yapılarak Valiliğimize de bilgi verilmesi gerekmektedir.

Yatırımlarla ilgili sunum bittikten sonra, sunum yapmayan il/ilçe/belde belediye başkanlarımız ve kamu kurum-kuruluşları ile mesleki kuruluşlarımızın temsilcileri kurum çalışmaları ile ilgili söz hakkı isteyebilirler. Toplantının, ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olması temennisiyle, emeği geçenlere teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim.” dedi.

Toplantı kurumların brifing sunumlarının ardından, katılımcıların görüş ve önerileriyle sona erdi.      

 
Bu içerik 40 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİK SEÇİMİ YAPILDI KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİK SEÇİM.. Muş Valiliği 2018 yılı Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) Seçimi yapıldı. 95 ..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
MUKYAD BAŞKANI REMZİ ÖZÜN: ERKEN SEÇİM ÜLKEMİZE KAZANIM OLSUN MUKYAD BAŞKANI REMZİ ÖZÜN: ERKEN SE.. Türkiye’ye sürekli eğitim ve sağlık alanlarında yatırımlar yapan Muş Kültür ve Y..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
ECZANELER ECZANELER.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
Üye Bilgi