Bu İçeriği Paylaş
8 Haziran 2018 Cuma

TRT ÇOCUK’TAN KARNE HEDİYESİ

Bulanık İlçe Kaymakamlığı ve Belediyesi ile TRT Çocuk işbirliğinde öğrencilere karne hediyesi olarak ‘Rafadan Tayfa’ sahne gösterisi düzenlendi


Bulanık İlçe Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı ile TRT Çocuk işbirliğinde dezavantajlı çocuklara ‘karne hediyesi’ etkinliği yapıldı. Etkinlikler kapsamında TRT Çocuk kanalının sevilen çizgi film karakterlerinin yer aldığı ‘Rafadan Tayfa’ sahne gösterisi yapıldı. İlk olarak ilçeye bağlı Erentepe ve Rüstemgedik beldelerinde sahnelenen ‘Rafadan Tayfa’ gösterisi ilçe merkezinde de devam etti.

Hükümet Konağı önünde yapılan gösteriye İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, kamu kurum amirleri ve yaklaşık 2 bine yakın çocuk ile aileleri katıldı.

TRT Çocuk Rafadan Tayfa Sahne Gösterisi Koordinatörü Nuri Semacan’ın sunumu ile başlayan etkinlikte sahne alan ‘Hayri’, ‘Mert’, ‘Akın’ ve ‘Kamil’ çizgi film karakterleri bir birinden güzel oyunlarla çocuklara unutulmaz bir gün yaşattı. Çocuklarla birlikte Rafadan Tayfa sahne gösterisini izleyen İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan, TRT Çocuk Rafadan Tayfa ekibine plaket vererek teşekkür etti.

“BU TÜR ETKİNLİKLERİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Yaz tatili nedeniyle öğrencilere karne hediyesi olarak TRT Çocuk ile görüşüp Rafadan Tayfa ekibini ağırladıklarını belirten İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, çocuklara, gençlere ve vatandaşlara yönelik bu tür etkinlikleri sürekli hale getireceklerini söyledi.

TRT Çocuk kanalına teşekkür eden Uzan, şunları söyledi: “Bulanık Belediyesi olarak kültürel, sanatsal faaliyetlerle de vatandaşımıza dokunmaya devam ediyoruz. Tabi vatandaşlarımıza da akşam iftardan sonra bir takım etkinliklerde yapıyoruz; Hacivat, Karagöz, orta oyunu ve ilahi sanatçılarımızla bu meydanımızda buluşturuyoruz. Bu kapsamda da yine biliyorsunuz yarın çocuklar karnelerini alacaklar, bizde onlar önceden bir karne hediyesi verelim dedik. Rafadan tayfa ekibini burada ağırlayarak başta TRT Çocuk kanalımıza ve Rafadan tayfa ekibine teşekkür ediyorum. Bugün burada çocuklarımızla burada buluşuyorlar. 4 ila 5 seans yaparak iki beldemiz Rüstemgedik ve Erentepe belediyelerimizde ve şimdide Bulanık Belediyemizde çocuklarımızla buluşturduk. Yaklaşık 2 bin çocuğumuzla bu etkinlik gerçekleştirmiş olduk. Ben tekrar bu emeği geçen TRT Çocuk ekibimize ve Rafadan Tayfa ekibimize teşekkür ediyorum. Bizde çocuklarımızla, gençlerimize, vatandaşlarımıza bu tür etkinlikler yapmaya devam edeceğiz. Sanatsal etkinliklerle buluşturmayı taahhüt ediyoruz belediye olarak. Sadece altyapı, üstyapı değil; kültürel sanatsal faaliyetlerde var olduğumuzu göstermek istiyoruz. Tekrardan katılan bütün katılımcılara teşekkür ediyorum.”

Öğrenci velileri ve öğrenciler ise ‘Rafadan Tayfa’ gösterisini çok beğendiklerini ve bu tür etkinliklerin devam etmesini istediler.

 

 

 
Bu içerik 135 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi