Bu İçeriği Paylaş
4 Ocak 2017 Çarşamba

ALTAY: ÖZEL İDARE BÜYÜK BİR MÜCADELE VERİYOR

Muş İl Özel İdaresi karla mücadele ekibinin çok zor şartlar altında hizmet verdiğini belirten AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Hüsamettin Altay, tüm çalışanlara teşekkür etti


AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Hüsamettin Altay, İl Özel İdaresi Karla Mücadele ekibinin çok zor şartlarda hizmet verdiğini söyledi. İl Özel İdaresi’nin yaklaşık 3 bin kilometre yol ağının olduğunu ifade eden Altay, “öncelikle 2017 yılının ülkemize huzur, barış, kardeşlik, birlik ve beraberlik getirmesini temenni ediyorum. Bilindiği üzere Muş ilimiz ülke genelinde en fazla kar yağışı alan iller arasındadır. Bu bağlamda ilimizin nüfus yerleşkesine bakıldığında nüfusunun yaklaşık yüzde 60’ı kırsal kesimde yer almaktadır. Bu nedenle fazla kar yağışı olduğu zaman köy yollarının kısa sürede kapanmasına neden oluyor. Yolların kapanması durumunda İl Özel İdaresi karla mücadele ekibimiz devreye girmektedir. İdaremize bağlı olarak 50 iş makinası ve 85 personel sahada hizmet vermektedir. Etkili olan kar yağışı sonrası ekiplerimiz adeta tabiri caizse canını ortaya koyarak çalışmaktadır. Ekiplerimizin bu özverili hizmetleri asla göz ardı edilemez” dedi.

“HEPİMİZ BU FEKADARLIĞI GÖRMELİYİZ”

Karla mücadele ekiplerinin mesai saati gözetmeden fedakarca çalıştığını kaydeden Altay, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kar yağışından sonra yapılan karla mücadele çalışmalarına çoğu zaman katılıyoruz. Bu işin ne kadar ciddi olduğunu ve tecrübeye dayandığını da şahit oluyoruz. Bu fedakarlıklar ek mesai ile ödenemez diye düşünüyorum. Geçtiğimiz gün Hasköy ilçesi ile Bitlis’in Mutki ilçesini bir birine bağlayan güvenlik yolunda yapılan karla mücadeleye gittik. Orada yer yer neredeyse 4 metreye kadar kar kalınlığının olduğunu gördük. Ekipler günlerce sadece birkaç kilometre karala mücadele için çaba sarf ediyor. Bu gerçekten üstün bir gayret ve fedakarlık isteyen bir iştir. Bu yüzden şahsım ve AK Parti Grubumuz adına canı gönülden teşekkür ediyoruz.”

“KARLA MÜCADELE BÜYÜK BİR MALİYETE NEDEN OLUYOR”

Şuana kadar karla mücadele çalışması kapsamında yaklaşık 1 milyon 500 bin TL harcama yapıldığını vurgulayan Altay, “Daha kış mevsiminin başlarında olmamıza rağmen karla mücadele çalışması kapsamında şuana kadar 1 milyon 500 bin TL masraf oldu. Bu kış sonuna kadar çok büyük bir külfete mal olacağını hepimiz biliyoruz. Fazla uzağa gitmeden bundan 14 yıl öncesine kadar bazı köy yollarımızın 6 ay açılmadığını hepimiz biliyoruz. Şuanda çok şükür devletimiz ve hükümetimizin başarıları ile devletimiz güç kazandı. Şuanda karla mücadele çalışması kapsamında ilimizde sadece bu külfet varken diğer illeri de düşündüğünüz zaman ne kadar bir maliyeti olduğuna hepimiz şaşırıp kalıyoruz. Ancak devletimizin ve merkezi hükümetimizin ne kadar doğru bir yolda olduğuna ve bunun için ne kadar doğru bir politika izlediğine hepimiz şahit oluyoruz. Bizim insanımız en güzel hizmetlere layıktır. Bu doğrultuda ülkesi için canla başla çalışan merkezi hükümetimiz ve yerelde ise temsilcileri olan tüm birimlerimizi tebrik ediyoruz. Bunca başarıya ve ülkenin istikrarına altın harflerle adını yazdıran Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyoruz. En büyük gayemiz ve temel hedefimiz şeyh Edebali’nin dediği gibi ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ mantığıdır” şeklinde konuştu.

 
Bu içerik 384 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
11. ULUSAL SPOR BİLİMLERİ ÖĞRENCİ KONGRESİ SONA ERDİ 11. ULUSAL SPOR BİLİMLERİ ÖĞRENCİ K.. Muş Alparslan Üniversitesinin ev sahipliğinde Spor Bilimleri Derneği’nin katkıla..
0 yorum GÜNCEL - 24.4.2018
“MUŞ İLİ DOĞAL TARIM VE HAYVANCILIK POTANSİYELİNİN SONUÇ DEĞERLENDİRMESİ” “MUŞ İLİ DOĞAL TARIM VE HAYVANCILIK.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Yr..
0 yorum GÜNCEL - 24.4.2018
OKULLAŞMA ORANININ EN DÜŞÜK OLDUĞU İL MUŞ OLDU OKULLAŞMA ORANININ EN DÜŞÜK OLDUĞU .. Türkiye genelinde ortaöğretimde net okullaşma oranın en düşük olduğu il yüzde 50..
0 yorum EĞİTİM - 24.4.2018
Üye Bilgi