Bu İçeriği Paylaş
3 Kasım 2017 Cuma

MECLİS, 2.KAT ASFALT ÇALIŞMALARINI GÜNDEME GETİRDİ

2017 yılı yatırım programı Kasım ayı toplantılarını sürdüren İl Genel Meclisi, 2. Kat asfalt çalışmaları ile ilgili daha önce görevlendirdiği Yol Yapım ve Ulaşım Hizmetleri Komisyon raporunu açıkladı


İl Genel Meclisi, 2017 yılı yatırım programı Kasım ayı 2’inci toplantısını yaptı. Meclis Geçici Başkanı Asım Çetinkaya başkanlığında oturumu açılan toplantıda 2. Kat asfalt çalışmaları ve 2018 yılı taslak bütçe çalışması gündeme getirildi. Açılış, yoklama ve bir önceki toplantı tutanak özetlerinin okunup onaylanması ile devam eden toplantıda 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunun 49 ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 48.maddesine dayanılarak İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinin 2018 Yılı hazırlık bütçesinin yeniden görüşülmesi.

“TASLAK BÜTÇE YAKLAŞIK 78 MİLYON OLARAK BELİRLENDİ”

Gündem maddesi üzerine söz hakkı alarak açıklamalarda bulunan DBP Grup Başkanı Mehmet Şakir Tuğrul, bir ya süre boyunca taslak üzerine çalışacaklarını söyledi. Tahmini bütçenin 78 Milyon olarak belirlendiğini ancak bunun sadece bir taslak olduğunu ifade eden Tuğrul, “2018 yılı tahmini bütçesi yaklaşık olarak 78 milyon olarak belirlenmiştir. Tabi bu bir taslaktır. Bu çalışma İl Genel Meclisimize geldi ve üzerinde çalışıyoruz. Bir ay boyunca gerekli çalışmaları yapacağız ve ilimiz için en uygun çalışmayı yapacağız. Bu bütçenin ilimize hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

AK Parti Gurup Başkanı Mehmet Emin Bitim ise 2018 yılı hazırlık bütçesi üzerine en iyi şekilde bir çalışma yapılacağını ve bu çalışmanın Muş’a ve ülkeye hayırlı olması temennisinde bulundu.

“KOMİSYON RAPORU OY BİRLİĞİYLE ONAYLANDI”

Gündemin bir diğer maddesi ise Muş Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğünün 10.10.2017 tarih ve 6103 sayılı yazısı ile uygun görülen; İlimiz Malazgirt İlçesine bağlı Muratkolu Grup Köylerinin 2016 yılı yatırım programı kapsamında bulunan Mollabaki- Konakaya- Dolabaş- Bostankaya – Alyar- Anadere ve Güleç Köylerinin Grup Köy yolunun 2. kat asfalt işinin yapılıp, yapılmadığı ile ilgili gerekli araştırmanın yapılarak, meclisi bilgilendirmek üzere Yol Yapım ve Ulaşım Hizmetleri İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporun okunarak, yeniden görüşülmesi oldu. Yol Yapım Ve Ulaşım Hizmetleri Komisyonu tarafından hazırlanan raporda şöyle denildi: “İl Genel Meclisinin 06.10.2017 tarih ve 150 sayılı kararına istinaden, meclisi bilgilendirmek üzere, Yol Yapım ve Ulaşım Hizmetleri İhtisas Komisyonunca hazırlanan rapor doğrultusunda Komisyonca yapılan incelemeler ve araştırmalar neticesinde, İlimiz Malazgirt İlçesine bağlı Muratkolu Grup Köylerinin 2016 yılı yatırım programı kapsamında bulunan Mollabaki- Konakaya- Dolabaş- Bostankaya – Alyar- Aradere ve Güleç Köylerinin Grup Köy yolunun 2. kat asfalt işinin yapılıp, yapılmadığı ile ilgili aşağıdaki bilgilere ulaşılmıştır.

Bahse konu olan İlimiz Malazgirt İlçesine bağlı Muratkolu Grup Köylerinin 2016 yılı yatırım programı kapsamında bulunan Mollabaki- Konakaya- Dolabaş- Bostankaya – Alyar- Aradere  ve Güleç Köylerinin Grup Köy yolunun 2. kat asfalt işinin  2016 yılı İl Özel İdaresi yatırım programına alınmış olup, 2017 yılında ihale edilemediği için 2017 yılında ihale edilerek iş tamamlanmıştır.

Grup köy yolunun tamamı 42,2 km olup, programa alınan yol tülü 25 kilometredir. Bu nedenle yolun tamamı yapılmakta ve yolda yapılan sathi kaplama çalışmaları Mollabaki – Karakaya – Bostankaya grubu 15,5 Km olup, tamamı yapılmıştır. Ancak, yolun kalan 9,5 Km’lik kısmı ise Mollabaki yol ayrımından itibaren Tatlıca – Dolabaş – Alyar grubuna yapılmıştır. İl Genel Meclisinin bilgisine arz ederiz” denildi. Komisyon raporu oy birliğiyle onaylandı. 

 
Bu içerik 513 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
AKŞENER YAĞMUR NEDENİYLE MİTİNGİ YARIDA KESTİ AKŞENER YAĞMUR NEDENİYLE MİTİNGİ YA.. İYİ Parti'nin cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Muş'un Hasköy ilçesinde partisi..
0 yorum SİYASET - 17.6.2018
PROTOKOL RAMAZAN BAYRAMINDA BİR ARAYA GELDİ PROTOKOL RAMAZAN BAYRAMINDA BİR ARA.. Ramazan Bayramı nedeniyle Atatürk Çocuk Parkı'nda bayramlaşma töreni düzenlendi..
0 yorum GÜNCEL - 17.6.2018
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK İLÇELERDE VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK İLÇELERDE VATAN.. AK Parti Muş Milletvekili ve vekil adayı Mehmet Emin Şimşek Muş’un ilçelerinde v..
0 yorum SİYASET - 17.6.2018
Üye Bilgi