Bu İçeriği Paylaş
15 Mayıs 2018 Salı

VALİ AZİZ YILDIRIM’IN, RAMAZAN AYI MESAJI

Muş Valisi Aziz Yıldırım, Ramazan ayı dolaysıyla mesaj yayınladı


Yazılı açıklamada bulunan Vali Yıldırım, “Paylaşma ve dayanışma duygularının doruğa çıktığı, gönüllerin birleştiği, dostluk ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, On bir ayın sultanı; Ramazan ayına ulaşmanın huzur ve mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz. 1000 aydan daha hayırlı olan “Kadir Gecesi’ni barındıran başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden kurtuluş olan Ramazan ayını birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmek için fırsat bilmeliyiz.

Ramazan; insanoğlunun sadece midesini dinlendirdiği bir ay olmayıp ruhumuzun da ihtiyaç duyduğu manevi gıdaların alındığı, dayanışma duygularının ön plana çıkarak fakirin, yetimin, yaşlının, kimsesizin daha fazla hatırlanıp, görülüp gözetildiği bir arınma ayıdır. Bu ayı ibadetlerimizle, dualarımızla değerlendirmeli, aile fertlerimize daha çok vakit ayırmalı, büyüklerimizi, komşularımızı, etrafımızda ilgiye ve şefkate muhtaç olanları ihmal etmemeliyiz. Orucuyla, namazıyla, teravisiyle, fitresi ve zekâtıyla manevi âlemimizi cennet bahçesinden bir bahçe kılmak, en çok da yoksulun, düşkünün, dar gelirlinin halinden anlamak, sahip olduklarımızın değerini idrak ederek gerektiğinde paylaşmasını da bilmek önemlidir diye düşünüyorum.

Rahmet ve bereket ayı Ramazana bombalar altında, kan ve gözyaşı içinde giren gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimizin bu hali yüreklimizi sızlatıyor. Bu kardeşlerimizi dualarımızdan eksik etmeyelim. Bu mübarek ayda da sofralarımızı yanı başımızdaki savaştan ve ölümden kaçarak ülkemize sığınan vatansız, yurtsuz kalan kardeşlerimizle paylaşmayı ihmal etmemeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Muşlu hemşerilerimin Ramazan Ayını tebrik eder, tüm İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim.”

 
Bu içerik 50 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE DENGE (3) CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE D.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT TASARLADILAR MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT.. Muş Rekabet Kurumu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, terörle mücadel..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASFALT KAPLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASF.. Üst yapı projesi kapsamında Belediye hizmet binaları önünde başlatılan çalışmala..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
Üye Bilgi