Bu İçeriği Paylaş
29 Şubat 2016 Pazartesi

TKDK’NIN VERDİĞİ HİBE DESTEĞİ HASKÖY’E HALI SAHA KAZANDIRDI

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Muş İl Koordinatörlüğü, tarım ve hayvancılığa olduğu gibi spora da destek oluyor


Kırsal Turizm ve Rekreasyon Faaliyetleri tedbiri çerçevesinde 13. Çağrı Döneminde yatırımcı Mehmet Bahşi tarafından sunulan “Kardeşler Spor Tesisi” projesine verilecek hibe desteği ile birlikte Hasköy yeni bir yatırım kazanmış olacak. Bu destekle ilçemizin farkındalığının bir nebze daha artması bekleniyor.

Kısa süre sonra açılacağı öngörülen halı sahayı ziyaret eden TKDK çalışanları ve İl Koordinatörü Mehmet Emin Turan bir maç tertip ettiler. Halı sahanın açılışıyla birlikte kurum içi karşılaşmalar bu sahada oynanacak. Edindiğimiz bilgiye göre 20.000 nüfusun altındaki yerleşim yerlerinde kırsal kalkınma bağlamında hibe destekleri veren kurum; bu doğrultuda Hasköy’ün merkezindeki bu yatırıma IPARD-1 kapsamında %50 destekte bulunurken, IPARD-2 kapsamında bundan böyle bu alanda yapılacak yatırımlara sunulacak destek %65’e çıkıyor. Yapılan ziyaretin ardından kurum personeli ile yatırımcı hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 
Bu içerik 1049 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
AFRİN KAHRAMANLARI TEKBİRLERLE UĞURLANDI AFRİN KAHRAMANLARI TEKBİRLERLE UĞUR.. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülmekt..
0 yorum GÜNCEL - 23.2.2018
ÖĞRENCİLER SUSMADI, ÇOCUK İSTİSMARINA “HAYIR” DEDİ ÖĞRENCİLER SUSMADI, ÇOCUK İSTİSMARI.. Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri, çocuk istismarı vakalarına sessiz kalmad..
0 yorum GÜNCEL - 23.2.2018
KADININ YUMURTALIĞINDAN ÇIKAN KİTLE ŞOK ETTİ KADININ YUMURTALIĞINDAN ÇIKAN KİTLE.. 70 yaşındaki kadının yumurtalığından 2,5 kilogramlık kitle çıkartıldı..
0 yorum SAĞLIK - 23.2.2018
Üye Bilgi