Bu İçeriği Paylaş
29 Şubat 2016 Pazartesi

TKDK’NIN VERDİĞİ HİBE DESTEĞİ HASKÖY’E HALI SAHA KAZANDIRDI

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Muş İl Koordinatörlüğü, tarım ve hayvancılığa olduğu gibi spora da destek oluyor


Kırsal Turizm ve Rekreasyon Faaliyetleri tedbiri çerçevesinde 13. Çağrı Döneminde yatırımcı Mehmet Bahşi tarafından sunulan “Kardeşler Spor Tesisi” projesine verilecek hibe desteği ile birlikte Hasköy yeni bir yatırım kazanmış olacak. Bu destekle ilçemizin farkındalığının bir nebze daha artması bekleniyor.

Kısa süre sonra açılacağı öngörülen halı sahayı ziyaret eden TKDK çalışanları ve İl Koordinatörü Mehmet Emin Turan bir maç tertip ettiler. Halı sahanın açılışıyla birlikte kurum içi karşılaşmalar bu sahada oynanacak. Edindiğimiz bilgiye göre 20.000 nüfusun altındaki yerleşim yerlerinde kırsal kalkınma bağlamında hibe destekleri veren kurum; bu doğrultuda Hasköy’ün merkezindeki bu yatırıma IPARD-1 kapsamında %50 destekte bulunurken, IPARD-2 kapsamında bundan böyle bu alanda yapılacak yatırımlara sunulacak destek %65’e çıkıyor. Yapılan ziyaretin ardından kurum personeli ile yatırımcı hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 
Bu içerik 1184 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE DENGE (3) CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE D.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT TASARLADILAR MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT.. Muş Rekabet Kurumu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, terörle mücadel..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASFALT KAPLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASF.. Üst yapı projesi kapsamında Belediye hizmet binaları önünde başlatılan çalışmala..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
Üye Bilgi