Bu İçeriği Paylaş
16 Ekim 2017 Pazartesi

MALAZGİRT VE BULANIK’TA İLÇE KONGRELERİ YAPILDI

AK Parti Malazgirt ve Bulanık ilçelerinde hafta sonu 6. Olağan İlçe Kongreleri yapıldı. Mevcut Başkanlar Kenan Deniz ile Paşa Bulut yeniden seçilerek, güven tazelediler


İlçe Kongrelerine Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Muş İl Koordinatörü ve Diyarbakır eski milletvekili Ali İhsan Merdanoğlu, Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Muzzafer Çakar, Belediye Başkanı Feyat Asya, Ak Parti İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, İl Meclis Üyeleri, eski İl Başkanları ve Eski Belediye Başkanları Katılımıyla gerçekleşti.

Cumartesi günü düzenlenen kongrelerde konuşan AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Türkiye’nin bir güçlü bir devlet olduğuna değindi. Şimşek, “Malazgirt 6. Olağan ilçe Kongresini yapmayı Allah bizler nasip etti. Türkiye’miz İnançlı bir halka sahiptir. Barış ve huzur içinde bir dönemde olduğumuz için hizmetler ve yatırımlarda gelecektir. Allah bizlere nasip etsin. Geçen yıl ülkemiz çok ağır süreçten geçti. Güzel ülkemizi bölmeye çalıştılar. Kardeş kardeşi vurdurmaya ve bölmeye çalıştılar. Bu coğrafyayı kan gölüne çevirmeyi hedefleyenlere karşı bacılarımız kardeşlerimiz bunlara karşı durup, geri püskürttüklerini belirten Şimşek, Hamdolsun ki ezanları susturmadık ve bayrakları indirmeden yolumuza devam ettik" dedi.

Malazgirt'in tüm sorunlarıyla ilgilendiğini ve yaşadığını belirten Muzaffer Çakar ise, “Ben Malazgirt’in hizmetkarı olduğum için gurur duyuyorum. Malazgirt 'in birçok sorun ve sıkıtılar yaşadı. Çok şükür ki bu sıkıntıları üstesinden gelip sizleri mahcup etmedik dedi. Çakar, Malazgirt bir eğitim kampüsü haine geldi. Devlet Hastanesi, hükümet konağı, öğretmenevleri, okullarımız ve bir çok şey en önemlisi ise Malazgirt 'in su potansiyelini yükselterek Kanalizasyon ihalelerini yaptığını  belirten Çakar, Gayemiz sizlere en yüksek potansiyelde hizmet etmeye devam edeceğiz dedi.

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya da, “şunu bilmeliyiz ki, Malazgirt aslına uygun bir dönüş yapacağının işaretini 26 Ağustosta vermiştir. Kardeşlik ve birlik mesajını göstermiştir dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Malazgirt AK Parti İlçe Başkanı Kenan Deniz ve Bulanık AK Parti İlçe Başkanı Paşa Bulut, tek liste halinde kongrede yeniden başkanlığa seçildiler.

 
Bu içerik 121 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
ŞİFA HASTANESİ, YENİLENEN YÜZÜ İLE HİZMETE DEVAM EDİYOR ŞİFA HASTANESİ, YENİLENEN YÜZÜ İLE .. Kısa süre önce el değiştiren Muş Şifa Hastanesi, bakım ve onarım çalışmalarından..
0 yorum SAĞLIK - 13.12.2017
2 BİN 528 ARAÇ VE SÜRÜCÜSÜ KONTROL EDİLDİ 2 BİN 528 ARAÇ VE SÜRÜCÜSÜ KONTROL .. İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünce geneli..
0 yorum GÜVENLİK - 13.12.2017
KALE MAHALLESİ’NDE YOL GENİŞLETME ÇALIŞMASI KALE MAHALLESİ’NDE YOL GENİŞLETME Ç.. Belediye ekipleri Kale Mahallesi Fabrika Caddesinde genişletme çalışmalarını sür..
0 yorum GÜNCEL - 13.12.2017
Üye Bilgi