Bu İçeriği Paylaş
13 Nisan 2018 Cuma

54. KÜTÜPHANE HAFTASI ETKİNLİKLERİ SONA ERDİ

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen 54. Kütüphane Haftası etkinlikleri Hacivat-Karagöz oyunu ve Meddah gösterisi ile sona erdi


Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen 54. Kütüphane Haftası etkinlikleri Hacivat-Karagöz oyunu ve Meddah gösterisi ile sona erdi. Sabahattin Zaim Konferans Salonundaki etkinlik programına Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer ve Prof. Dr. Yaşar Karadağ, Genel Sekreterimiz Öğr. Gör. Harun Demir, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Mumtaz Aras, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Şükrü Çobanoğlu, idari ve akademik personelimiz ile çok sayıda öğrencimiz katıldı.

“KÜTÜPHANENİN İŞLEVİNE YÖNELİK FARKINDALIK SAĞLADI”

Üniversitede kitap okuma kültürünün gelişmesine katkı sağlama ana hedefi doğrultusunda çalışmalar yürüten Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi, Kütüphane Haftası etkinlikleriyle okumaya, kitapların önemine ve kütüphanenin işlevine yönelik farkındalık sağladı.

Programda ilk olarak Eğitim Fakültesi öğrencimiz, Türkçe Öğretmenliği Bölümünden Burhan Berk ve Fen Edebiyat Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Servet Şengül, birer konuşma yaptı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Karadağ’ın kütüphane haftasının anlamı ve önemine ilişkin konuşmasının ardından, kütüphanemizden en fazla yararlanan akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimize çeşitli hediyeler verildi.

Personelin de Arş. Gör. Selami Özkan ve Kamer Çalış, öğrenciler Cihan Kaynar, Ahmet Kartal, Mehmet Reşit Kızılsoy, Savaş Babat, Yunus İde, Sosun Konuk, Ayetullah Çelik, Dilan Hilkat Coşkunlar, Dilek Polatdemir ve Sedat Acar geçtiğimiz sene kütüphanedeki materyallerden en fazla yararlanan isimler olurken; Nurcan Gökhan, Kübra Polat, Ahmet Kartal, Gülcan Hazar, Helin Karakuzu, Kübra Alakuş, Dilan Kuşan, Arafat Uygur, Burak Gezer ve Neşe Barut isimli öğrencilerimiz ise kütüphaneyi en yoğun kullanan öğrenciler oldu.

“HACİVAT-KARAGÖZ OYUNU VE MEDDAH GÖSTERİSİ YAPILDI”

Hediye merasiminden sonra Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Erdinç Öcal, bir Meddah gösterisi ve Karagöz–Hacivat oyunu icra etti. Programa katılan tüm katılımcılara Prof. Dr. Saffet KÖSE’nin “Genetiğiyle Oynanmış Kavramlar ve Aile Medeniyetinin Sonu” isimli kitabı hediye edildi.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Mumtaz Aras, programa katılan Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer'e ve Prof. Dr. Yaşar Karadağ’a, 54. Kütüphane Haftası etkinliklerine katkı sunan Dr. Öğr. Gör. Erdinç Öcal ve Dr. Öğr. Gör. Servet Şengül ile bütün katılımcılara teşekkür etti. Bu tür etkinlikleri yıl boyunca devam ettireceklerini belirten Aras, daire olarak amaçlarının üniversitemizin bütün öğrencilerini ve personelini kütüphaneye çekebilmek ve üniversitemiz tarafından burada sağlanan bilgiye erişim imkânlarından azami seviyede faydalanılmasını sağlamak olduğunu söyledi.

 
Bu içerik 58 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
TERÖR OPERASYONU: 5 TUTUKLAMA TERÖR OPERASYONU: 5 TUTUKLAMA.. Muş’ta terör örgütü propagandası yapma suçundan yakalanan 17 şahıstan 5’i tutukl..
0 yorum GÜNCEL - 22.6.2018
OY KULLANMAK OY KULLANMAK.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 22.6.2018
ALTAY “AK PARTİ HÜKÜMETİNE VE EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ” ALTAY “AK PARTİ HÜKÜMETİNE VE EMEĞİ.. AK Parti İl Genel Meclis Üyesi ve Hasköy İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği E..
0 yorum GÜNCEL - 22.6.2018
Üye Bilgi