Bu İçeriği Paylaş
9 Nisan 2018 Pazartesi

DİYANET-SEN'DEN ‘DOĞU GUTA VAHŞETİ VE KATLİAMINA KINAMA

Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet Sen) Muş Şube Başkanı Ferzende Aras, Esed rejimi tarafından Suriye'nin Doğu Guta’ya sergilediği kimyasal vahşet katliamını kınayarak lanetledi


Diyanet-Sen Muş İl Başkanı Ferzende Aras, Esed rejimi tarafından Suriye'nin Doğu Guta’ya sergilediği kimyasal vahşet katliamına tepki gösterdi. Yazılı bir açıklama yapan Aras, “Magido Dağı... İbranice'de Har-Megido... Akdeniz'den 15 mil içeridedir. Tel Aviv'den 55 mil kuzeydedir. Yahudiler bu dağa Kıyamet savaşının kopacağı yer olarak inanır. Aziz Yuhanna İncili'nde der ki; "Bir gün gelecek çok büyük bir savaş yaşanacak. O büyük savaş Şam civarında olacak." Aziz Yuhanna İncil'i tarih boyunca tercüme edilmiştir. İbranice'den İngilizce'ye sayısız dile çevrilmiştir. Her tercümede her kafadan bir ses çıkmıştır. Dolayısıyla ortaya çok farklı bir İncil çıkmıştır. Yahudiler ve evangelistler İncil'de bahsi geçen "Büyük savaş"a isim takmıştır. O İsmin adı; ‘Armegedon’dur. Yani 3. Dünya savaşı” dedi.

“PEYGAMBER EFENDİMİZ YÜZYILLAR ÖNCESİNDEN GUTA'YI İŞARET ETMİŞTİR”

“Savaşların en büyüğü İslam dininde de "Büyük Savaş" vardır. Ona; Melhame-i Kübra adı verilmiştir diye ifade eden Aras, açıklamasının devamında ise şu ifadelere yer verdi; “Peygamber Efendimiz bir Hadis-i Şerif'te buyuruyor ki; “Melhame-i Kübra gününde Müslümanlar'ın fustatı (çadırımerkezi) Şam şehrinde GUTA denilen yerdedir. O gün Müslümanlar'ın menzillerinin en hayırlısı orasıdır." Mehdi Aleyhisselam'ın ilk zuhur edeceği dönemde yaşanacak en büyük ve en kanlı savaşın adıdır Melhame-i Kübra. O gün Müslümanlar Şam'da Guta bölgesinde konuşlanacaktır. Peygamber Efendimiz yüzyıllar öncesinden Guta'yı işaret etmiştir.

"Büyük Savaş geldiğinde sizin için Guta'daki menzil en hayırlısıdır" demiştir. O gün zafer Guta'da yerleşenlerin ve Allah'a inananların olacaktır.  Ve önceki gece saatler 02.30. insanlar uyuyor. Bebekler ana koynunda... Çocuklar rüyada... Şam semalarında Esad'ın savaş uçakları şehri gürültüye boğuyor. Jetler bir bölgeye geldiğinde ard arda bombalar bırakıyor. O bombalardan Sarin gazı akıyor bir bölgeye. 1700 kişi kimyasal silahla yerlerde debeleniyor. Çocuklar, bebeler nefes alamıyor, daralıyor, çırpına çırpına can veriyor. O bölgenin adı; Guta. Yahudi ve Evangelist inancında Armegedon savaşının yaşanacağı yer. İslam dininde ise Melhame-i Kübra. Yani Büyük Savaş'ta Müslümanlar'ın ordugahının bulunduğu yer.

 Yüzlerce yıl önce Peygamber Efendimiz "Guta" diyor. İslam dünyası "Guta’yı yüzyıllardır konuşuyor ve biliyor. İşte bu bölgeyi şimdi tüm dünya da tanıdı. Kimyasal silah kullanarak savaş suçu işleyen Esad'ı "Bruce Willis'in Armagedon" sinema filmini izler gibi

 Alaska frigo yiyerek seyreden Dünya şunu bilmeli ki; Guta artık bir Dünya Markası olmuştur. Guta çocukların ve bebeklerin zalimce uykuda SARİN gazıyla öldürüldüğü yer olarak tarihe geçmiştir. Siz kalkın Armegedon deyin. Ben diyorum ki; "Melhame-İ Kübra" günü geldiğinde... Şam'da saf tutacak o güzel insanlar... Bebeklerin öldürüldüğü GUTA'nın anısına orduyu burada konuşlandıracaktır. Guta katliamı, Kıyamet Savaşı'na kadar unutulmayacaktır. Ve tabii mahşer günü o mizan kurulduğunda da... Cani katillere o gün mahşerden sonra gidecek tek yer vardır. Orası da Şam'dan binlerce derece daha sıcaktır. Cehenneme kadar yolunuz var!!!”

 
Bu içerik 40 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİK SEÇİMİ YAPILDI KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİK SEÇİM.. Muş Valiliği 2018 yılı Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) Seçimi yapıldı. 95 ..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
MUKYAD BAŞKANI REMZİ ÖZÜN: ERKEN SEÇİM ÜLKEMİZE KAZANIM OLSUN MUKYAD BAŞKANI REMZİ ÖZÜN: ERKEN SE.. Türkiye’ye sürekli eğitim ve sağlık alanlarında yatırımlar yapan Muş Kültür ve Y..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
ECZANELER ECZANELER.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
Üye Bilgi