Bu İçeriği Paylaş
8 Ocak 2018 Pazartesi

“YA ÜMİTSİZSİNİZ YA DA ÜMİT SİZSİNİZ”

Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü tarafından SODES destekli “Ya ümitsizsiniz ya da ümit sizsiniz” projesi başladı


Kalkınma Bakanlığı 2017 Sosyal Destek Programı kapsamında desteklenen Ceza İnfaz Kurumunun sunduğu “ya ümitsizsiniz ya da ümit sizsiniz” adlı SODES Projesi Ceza İnfaz Kurumumuz ve Muş Valiliği arasında imzalanan 26.12.2017 tarihli sözleşmeyle başlamıştır.

Bütün hükümlü ve tutukluların, mesleki eğitim, yaratıcı ve kültürel faaliyetler, bedensel eğitim, spor, sosyal eğitim ve kütüphane tesislerini ihtiva edecek şekilde tasarlanmış bir eğitime sahip olmalarını sağlamak ve ceza ve güvenlik tedbirlerinin infazına ilişkin kuralları hükümlülerin ırk, dil, din, mezhep, milliyet, renk, cinsiyet, doğum, felsefi, inanç veya sosyal köken ve siyasi veya diğer fikir yahut düşünceleri ile ekonomik güçleri ve diğer toplumsal konumları yönünden ayrım yapılmaksızın ve hiçbir kimseye ayrıcalık tanınmaksızın uygulanmaktadır.

Bu stratejik amaç gereği SODES kapsamında başvuruda bulunduğumuz projemiz ile mahkumların zamanlarını verimli bir şekilde geçirmelerini sağlamak ve yerel piyasada koşullarına cevap verecek nitelikli mesleki eleman ihtiyacını karşılamaktır. Bu anlamda ortaklardan Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü ve İŞKUR İl Müdürlüğü koordinasyonuyla Aşçı Çırağı Kursu ( 20 hükümlü ve tutuklu) ile Düz Dokumacı Kursu ( 20 hükümlü ve tutuklu) açılması planlanmıştır. Nihai hedefimiz toplumsal barış ile birlikte yerel ve ulusal piyasa koşullarına cevap verecek kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak ve hükümlü ve tutukluların kurumdan salıverildiği zaman İŞKUR İl Müdürlüğü’ne yönlendirip iş olanağı elde etmelerini sağlayıp topluma adapte olmalarını sağlamaktır. 

 
Bu içerik 51 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
120 BİN ÖĞRENCİ YARIYIL TATİLİNE ÇIKTI 120 BİN ÖĞRENCİ YARIYIL TATİLİNE ÇI.. Muş’ta, 2017-2018 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatili münasebetiyle Merkez İmam H..
0 yorum EĞİTİM - 20.1.2018
KÖYLERDE KIŞ ÇİLESİ SÜRÜYOR KÖYLERDE KIŞ ÇİLESİ SÜRÜYOR.. Bu yıl kış aylarının normal geçtiği Muş'ta, özellikle kırsal bölgelerde yaşayan ..
0 yorum YAŞAM - 20.1.2018
KÖYLERDE ATLI KIZAKLA HAYVANLARINA BAKIYORLAR KÖYLERDE ATLI KIZAKLA HAYVANLARINA .. Varto İlçesinde besiciler, atlı kızakla hem hayvanlarına yem götürüyor hem de kö..
0 yorum GÜNCEL - 20.1.2018
Üye Bilgi