Bu İçeriği Paylaş
4 Ekim 2017 Çarşamba

MECLİS, MURATPAŞA MAHALLESİNDE YAPILAN OKULU GÜNDEME GETİRDİ

İl Genel Meclisi, İl Özel İdaresinde Muratpaşa Mahallesinde yaptırılan 24 derslikli okul ile görevlendirdiği Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler İhtisas komisyon raporunu açıkladı


İl Genel Meclisi, 2017 yılı yatırım programı Ekim ayı ikinci toplantısını yaptı. Geçici Meclis Başkanı Asım Çetinkaya başkanlığında oturumu açılan toplantıya 5 gündem maddesi görüşüldü. Açılış, yoklama ve bir önceki toplantıda alınan kararlara ilişkin tutanak özetlerinin okunması ve onayı ile devam eden toplantıda Muratpaşa mahallesinde yapılan okulun durumu gündeme getirildi.

Gündemin 4’üncü maddesi olan: “Muş Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğünün 14.09.2017 tarih ve 5488 sayılı yazısı ile uygun görülen; İlimiz Merkeze bağlı Muratpaşa Mahallesinde İl Özel İdaresince okul yapılmak üzere arsa tahsisi yapılmış olup, arsa üzerinde yapımı devam eden inşaatın hangi aşamada olduğu ile ilgili, meclisi bilgilendirmek üzere Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporun okunması” görüşüldü.

“KOMİSYON RAPORU ONAYLANDI”

Gündem maddesi üzerine Eğitim, Kültür Ve Sosyal Hizmetler İhtisas Komisyonu hazırladığı raporu açıkladı. Raporda şöyle denildi: “İl Genel Meclisinin 11.09.2017 tarih ve 137 sayılı kararına istinaden, İlimiz Merkeze bağlı Muratpaşa Mahallesinde İl Özel İdaresince okul yapılmak üzere arsa tahsisi yapılmış olup, arsa üzerinde yapımı devam eden inşaatın hangi aşamada olduğu ile ilgili, meclisi bilgilendirmek üzere, Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporda da belirtildiği üzere; İlimiz Merkeze bağlı Muratpaşa Mahallesinde İl Özel İdaresince okul yapılmak üzere arsa tahsisi yapılmış olup, arsa üzerinde yapımı devam eden inşaatın yüklenici firması GRS Mühendislik Gür-es İnş.Ltd.Şti ortak girişim olup, Okul 24 derslikli ve önümüzdeki yıl faaliyete geçecek şekilde planlanmış ve ayrıca ihale tarihi 04.05.2017 tarihinde yapılmış, okulun inşaatı halen devam etmekte olup, sözleşmeye göre 02.08.2018 tarihinde inşaatın tamamlanarak, teslim edileceği belirtilmiştir. İl Genel Meclisinin bilgisine arz ederiz.” Açıklanan komisyon raporu oy birliğiyle onaylandıu.

 
Bu içerik 195 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
AKŞENER YAĞMUR NEDENİYLE MİTİNGİ YARIDA KESTİ AKŞENER YAĞMUR NEDENİYLE MİTİNGİ YA.. İYİ Parti'nin cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Muş'un Hasköy ilçesinde partisi..
0 yorum SİYASET - 17.6.2018
PROTOKOL RAMAZAN BAYRAMINDA BİR ARAYA GELDİ PROTOKOL RAMAZAN BAYRAMINDA BİR ARA.. Ramazan Bayramı nedeniyle Atatürk Çocuk Parkı'nda bayramlaşma töreni düzenlendi..
0 yorum GÜNCEL - 17.6.2018
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK İLÇELERDE VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK İLÇELERDE VATAN.. AK Parti Muş Milletvekili ve vekil adayı Mehmet Emin Şimşek Muş’un ilçelerinde v..
0 yorum SİYASET - 17.6.2018
Üye Bilgi