Bu İçeriği Paylaş
8 Haziran 2018 Cuma

BAŞBAKAN YILDIRIM’DAN KANDİL AÇIKLAMASI

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Muş’ta düzenlediği mitinge katılarak “ 24 Haziran bir dönüm noktasıdır, terörün bir daha gelmemek üzere tarihin derinliklerine gömülme zamanıdır. Devlet ve millet arasındaki mesafeni


AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Muş’ta düzenlediği mitinge katıldı. Başbakan Yıldırım’ı Muş Hava Meydan Komutanlığı’na ait Havaalanında; Vali Aziz Yıldırım, Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Garnizon Komutanı Albay Cem Karoğlu, Belediye Başkanı Feyat Asya, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Vali Yardımcısı ve Hasköy Kaymakamı Ahmet Özkan, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, İl Jandarma Komutanı İsmail Şahin ile Muş ve Bitlis protokol üyeleri ve siyasi parti temsilcileri karşıladı.

Başbakanlık otobüsü ile Muş Valiliği'ne gelen Yıldırım, güzergah üzerinde kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları selamladı. Yıldırım, Valilik önünde Muş Valisi Aziz Yıldırım ve il protokolü tarafından karşılandı.

Başbakan Yıldırım, basına kapalı gerçekleşen ziyarette, Vali Yıldırım'dan kentteki yatırım ve projelere ilişkin bilgi aldı.

BAŞBAKAN YILDIRIM’DAN KANDİL AÇIKLAMASI

Başbakan Binali Yıldırım Muş'ta yaptığı açıklamada 'Türk askeri Kuzey Irak'ın 30 kilometre içinde. Kandil için her seçenek masada' dedi. Başbakan Binali Yıldırım'ın Muş'ta yaptığı konuşma özetle şöyle: "Yalanla dolanla boş vaatlerle ortada gezenlere kıymet vermez. Muş hiçbir zaman çukur siyasetine geçit vermedi, alçakların isyana çağrısına karşılık vermedi. Muşlu kardelim biliyorki AK Parti evlatları analarla buluşturan partidir, terörün kökünü kazıyan partidir. Bugüne kadar ne yaptı bunlar? AK Parti 16 yıldır ülkeyi baştan başa yaptığı yatırımlarla donatırken bu hamaset siyasetçileri neredeydi? Herkesin birlikte kardeşçe yaşayacağı ülkeyi inşa ederken bunlar neredeydi? Gönülleri buluşturduk kucaklaştırdık. Terörle kararlı bir şekilde mücadelemizi veriyoruz. Bu ülkenin evlatlarını ayrım gayrım yapmadan Kürt demeden, Türk demeden, Arap demeden herkesi bağrımıza bastık.

“KANDİL İÇİN HER TÜRLÜ SEÇENEK MASADA”

Türk askeri Kuzey Irak'ın 30 kilometre içinde. Kandil için her seçenek masada Teröristlerle Kürt kardeşlerimizi birbirine karıştırmıyoruz. Kürtler bizim kardeşimiz. Bin senedir birlikte kardeşçe yaşıyoruz. Ama bu teröristlerin ipi dışarıda, başka ellerde. Bunların Kürtler diye bir sorunu yok. Ne yaptılar bunlar, belediye seçimlerinde halka vaat ettiler, şehri güzelleştireceğiz, alt yapıyı yapacağız dediler. Şehirde yaşayan vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracağız dediler mi? Seçildikten sonra ne yaptılar, belediyenin kaynaklarını Kandil’e aktardılar. Sokaklarda her türlü perişanlık var. Biz de daha fazla tahammül edemeyiz dedik o belediyeleri ellerinden aldık. Kaynakların daha fazla Kandil’e gitmesine izin vermedik."

 
Bu içerik 118 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi